Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie widziałeś te tv w sklepie są różne ustawienia a co do tych 120hz to gdzieś są opinie że w tym tv aż tak dobre to nie jest jeśli faktycznie w 8303 jest lepszy kontrast i kolory to zaczynam wątpić w to co piszą o matrycy bo w 8303 jest ips a podobno w va jest lepszy kontrast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek230 napisał:

a gdzie widziałeś te tv w sklepie są różne ustawienia a co do tych 120hz to gdzieś są opinie że w tym tv aż tak dobre to nie jest jeśli faktycznie w 8303 jest lepszy kontrast i kolory to zaczynam wątpić w to co piszą o matrycy bo w 8303 jest ips a podobno w va jest lepszy kontrast

Zgadzam się z poprzednikiem - widziałem w MM wersje 65” zarówno 8303 i 7304. Wg mojej oceny i sprzedawcy 7304 tez ma IPS. Obraz zdecydowanie ładniejszy na 8303 - jak na razie jestem zdecydowany na ten model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek230 napisał:

w pus7334 jest va wszędzie piszą że va jest lepsze od ips więc jak to w końcu jest?

A jesteś pewny ze VA? Bo ja się nie mogę nigdzie dowiedzieć na 100% jaka matryca jest w jakim rozmiarze. Ten co oglądałem miał za dobre kąty żeby to było VA. Nie umiem inaczej rozpoznawać - jakiś sprzedawca podszedł, potarł ekran i twierdził ze IPS. 

Do tego pytanie jaka matryca. Z tego co czytałem w jakiś testach w 8303 jest porządny IPS od LG. Może jest lepszy niż jakaś badziewna VA? Pisze jak odbierałem to wizualnie - na obu TV leciał ten sam promocyjny materiał i wg mnie lepiej wyglądało to na 8303. 

Tez jestem ciekawy bo jak widziałeś w poprzednich moich pytaniach sam waham się miedzy The One a PUS8303 - na razie po moich osobistych odczuciach wygrywa 8303 (niestety OLED poza moim zasięgiem finansowym). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru wie jakie są matrycę jest też strona displayspecifications gdzie to można sprawdzić obrazem w sklepie bym się nie sugerował bo tam są różne ustawienia więc np ten gorszy może być lepszy jak się go ustawi jest na tej stronie artykuł o tv w sklepie też mi to mówił sprzedawca że jest puszczony materiał z dysku i tyle i to że w jednym tv jest lepszy a w drugim gorszy nic nie znaczy skąd wiesz że jest w tych tv badziewna va a co do oled to 8303 kosztuje 5000 za tą cenę kupisz oleda

W ips jest mniejszy kontrast i problemy z czernią jest też większe smużenie tak przynajmniej piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, orwell-1984 napisał:

Tak 120Hz robi różnicę. Poza tym widziałem 65 calowego PUS8303 i naprawdę był ok. jeśli chodzi o obraz za swoją cenę, natomiast jeśli chodzi o serię The One to oglądałem jedynie 55 calowca (chciałem zobaczyć 70 i 75 cali ale nie mieli) i obraz był bardzo słaby (kontrast i kolory).

PS. Szkoda, że Gmeru ocenia w większości małe TV, bo naprawdę są tacy, którzy celują w większe przekątne jak 75-85 cali i dla których 65 cali to byłby trudny do przełknięcia kompromis.

120Hz robi robote ale dla kogo? Zwykły Kowalski nie zobaczy roznicy, a tylko moze maniacy cyferek. Kiedys nie było 120Hz a mimo to obraz nie smuzyl. Dla mnie jest to "chłyt matetingowy" nie wiele wnoszący do jakosci oglądania TV nie warty doplaty paru stowek.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek230 napisał:

Gmeru wie jakie są matrycę jest też strona displayspecifications 

Niestety jaka jest matryca to w wypadku Philipsa, a w zasadzie TPV/Aoc z logo Philipsa, nikt ze 100% nie wie, bo producent potrafi w ciagu roku montowac rozne rodzaje paneli w tym samym modelu. 

6 godzin temu, elk napisał:

Nie umiem inaczej rozpoznawać - jakiś sprzedawca podszedł, potarł ekran i twierdził ze IPS. 

Do tego pytanie jaka matryca. Z tego co czytałem w jakiś testach w 8303 jest porządny IPS od LG. Może jest lepszy niż jakaś badziewna VA? 

Matryca VA przy przejechaniu palcem zostawi slad, weza. Na IPS nie ma takiego zjawiska. W Philipsie (zwlaszcza tanim) najczesciej bedzie kiepski IPS  i kiepskie VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mario_80 napisał:

120Hz robi robote ale dla kogo? Zwykły Kowalski nie zobaczy roznicy, a tylko moze maniacy cyferek. Kiedys nie było 120Hz a mimo to obraz nie smuzyl. Dla mnie jest to "chłyt matetingowy" nie wiele wnoszący do jakosci oglądania TV nie warty doplaty paru stowek.

Z tym, że dla Ciebie nie warto dopłacać do 120 / 100 Hz polemizować nie mogę, natomiast stwierdzenie, że to "chłyt marketingowy" jest co najmniej kontrowersyjne ponieważ to jest realna i przemyślana technologia i gdyby to były "tylko cyferki" to by dawno o tym zapomniano i nie komplikowano sobie układów elektronicznych niepotrzebnie. Chwyt marketingowy to np. cała kampania "The One" i np. takie hasełka, że "The One" to taka Skoda Octavia wśród TV (w znaczeniu przystępna i dobra),  bo jak dla mnie to nie jest Octavia tylko Fabia i to z marnym silnikiem. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jaka jest matryca to w wypadku Philipsa, a w zasadzie TPV/Aoc z logo Philipsa, nikt ze 100% nie wie, bo producent potrafi w ciagu roku montowac rozne rodzaje paneli w tym samym modelu. Jak ja kiedyś napisałem coś podobnego to się gmeru czepiał że się mądruję i że on jest źródłem jeżeli chodzi o rodzaj matrycy  i na bank jest tak jak on mówi 

czytając wasze komentarze dochodzę do wniosku że tv do 3000 to badziewie a ja niestety mogę sobie pozwolić na tv max 50cali do 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare lat jeden z zachodnich portali przetestowal Philipsa, ktory byl na tyle udany, ze dostal w recenzji 5 gwiazdek (mial kontrast ponad 5000:1), jednak w ciagu roku producent zaczal pakowac tam zupelnie inne panele, ktore dawaly tylko cos  3000:1. Portal byl solidny -note obnizono do 3 gwiazdek. I najlepsze, to nie byl niestety wyjatek, pozniej osobiscie uswiadczylem tego w zupelnie innym modelu, w innej przekatnej - do testu wyslali lepszy panel, niz mozna bylo znalezc na polkach sklepowych.

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki niby mieli wysłać jak nie najlepszy i to jest według mnie oszukiwanie klienta bo dostajemy gorszy produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o aktualizacji oprogramowania w moim TV ... tak zrobili, że na YT nie ma głosu ! Do tego gorzej wczytuje filmiki !  Czy oprócz mnie ma tu ktoś 7334 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tomek230 napisał:

w pus7334 jest va wszędzie piszą że va jest lepsze od ips więc jak to w końcu jest?

Sa lepsze i gorsze va, tak samo jak ips.

14 godzin temu, orwell-1984 napisał:

Z tym, że dla Ciebie nie warto dopłacać do 120 / 100 Hz polemizować nie mogę, natomiast stwierdzenie, że to "chłyt marketingowy" jest co najmniej kontrowersyjne ponieważ to jest realna i przemyślana technologia i gdyby to były "tylko cyferki" to by dawno o tym zapomniano i nie komplikowano sobie układów elektronicznych niepotrzebnie. Chwyt marketingowy to np. cała kampania "The One" i np. takie hasełka, że "The One" to taka Skoda Octavia wśród TV (w znaczeniu przystępna i dobra),  bo jak dla mnie to nie jest Octavia tylko Fabia i to z marnym silnikiem. 

100/120Hz jest najbardziej polecane dla fanow pilki nożnej bo niby nie widać komety. Zauwaz proszę ze przed wprawdzeniem tej technologii producenci przescigali sie w cyferkach generowania klatek na sek, itp. mających na celu tez m.in. wyostrzenie obrazu przy dynamicznych scenach a efekt koncowy zawsze mialbyc ten sam, czyli obraz bez smuzenia. Na wielu modelach 60Hz użytkownicy byli zadowoleni z jakosci obrazu przy sporcie. No ale stara technologia jest ble, wiec trzeba inwestowac w nowa. Dobry belkot marketingowy, ladne dema i katalogi maja nas do tego przekonac. Jak kogos stac na wydanie dodatkowej kasy niech wydaje. Czlowiek glownie kupuje oczami, wiec w sklepie wziąć pilota do reki i poustawiac tv pod siebie. Zapoznać sie z testami w necir, ktore nie zawsze sa miarodajne, albo sa robione na pokazowych modelach i innych matrycach niz te dostepne w pozniejszej sprzedany. Najbezpieczniejszy zakup.to chyba zakup przez.neta, gdzie w przypadku trafienia kiepskiej sztuki możemy go zwrócić go do sklepu ponoszac koszt przesyłki w 1 strone, bo sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu wartości urządzenia i przesylki tez w 1 strone.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel973

 

Ja posiadam też ten TV u siebie , i już ten problem jest znany

Dopiero dzisiaj znalazłem ten wątek. Więc trzeba czekać . Aha i mógłbyś podać ustawienia obrazu ? Tylko opcja po opcji ? żeby to ładnie wyglądało ? Dałbyś rade ? Ewentualnie jakoś się skontaktować przez Facebook i komunikator Massanger ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tomek230 napisał:

a jaki niby mieli wysłać jak nie najlepszy i to jest według mnie oszukiwanie klienta bo dostajemy gorszy produkt

Taki jaki idzie do sklepów. Przy czym to bardziej jest problem z zarządzaniem nazewnictwem i komponentami - po zmianie matrycy, zwłaszcza na gorszą, powinni to zaznaczyć w nazwie modelu - zmieniając jakąś cyfrę czy dodając literę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil wysłałem ci w wiad ale wkleję i tu, może ktoś coś tez podpowie.

Styl obrazu Osobisty

Kolor 62

Kontrast 88

Ostrość 8

Jasność 45

Zaawansowane:

Kolor Wzmocnienie Wyłącz, Temperatura Normalny

Kontrast Tryb Zoptymalizowany dla obrazu

Ostrość Ultra resolution Włącz

Czyszczenie obrazu Redukcja szumów Maksimum

Ruch Style ruchu Wyłącz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Po pracy przyjde do domu i zobacze na tych ustawienach :) 

A z tą dziadowską aktualizacją musimy jakoś żyć teraz.. Ja teraz żeby coś obejrzeć w aplikacjach to odłączam z kontaktu telewizor i na nowo go włączam... 

Nie byłoby z tym problemu żeby dało się TV wyłączyć całkowicie a nie tylko wyłączyć do trybu czuwania... Mogli zrobić że np 5 sec sie trzyma na pilocie przycisk wyłączenia i wtedy TV sie wyłącza, albo nawet mogli dać w opcjach jeżeli ktoś z tego nie korzysta... Dziadostwo .. Ale tak to TV jak najbardziej mi się podoba i jest super jak za taką cene. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest że aktualizacja ma niby pomóc a jest gorzej niż było co do matrycy się z tym zgodzę tyle że w internecie piszą że lepsze jest va od ips nie znalazłem nigdzie informacji ze ips może być lepszy od va a co do tego zaznaczenia gorszej matrycy to nawet jak coś zmienia to skąd będziemy wiedziec czy dali gorszą ja nie wiem czy będę wiedzieć że coś zmienili i to oznacza gorszą matrycę

A propo zakupów w necie i możliwości zwrotu to od porad konsumenckich uzyskałam informacje ze mi nie wolno ruszać sprzętu a jeżeli ruszę i zwrócę to mogą mi zwrócić mniej kasy.Co do testów w necie to możesz mieć rację z tym że dają najlepsze a dla nas gorsze i tak się zastanawiam czy hdtv polecajac jakiś model nie robi reklamy tych sprzętów i czy wiedzą o tym że tak może być ze dostają lepszy sprzęt do testów a w sprzedaży są gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, szkoda, że nie można edytować postów

W Zaawansowane Kontrast pominąłem Zwiększanie rozdz HDR Włącz

HDR Plus niedostępny

Kontrast dynamiczny Średnio

Kontrast obrazu 89

Czujnik światła Wyłącz

Co mnie zdziwiło po wejściu w ustawienia obrazu w trakcie oglądania testowych 4K na YT okazało się, że są inne wartości niż te na źródle z HDMI. Czyli dla każdego źródła są oddzielne ustawienia ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek230 napisał:

Niestety tak jest że aktualizacja ma niby pomóc a jest gorzej niż było co do matrycy się z tym zgodzę tyle że w internecie piszą że lepsze jest va od ips nie znalazłem nigdzie informacji ze ips może być lepszy od va a co do tego zaznaczenia gorszej matrycy to nawet jak coś zmienia to skąd będziemy wiedziec czy dali gorszą ja nie wiem czy będę wiedzieć że coś zmienili i to oznacza gorszą matrycę

A propo zakupów w necie i możliwości zwrotu to od porad konsumenckich uzyskałam informacje ze mi nie wolno ruszać sprzętu a jeżeli ruszę i zwrócę to mogą mi zwrócić mniej kasy.Co do testów w necie to możesz mieć rację z tym że dają najlepsze a dla nas gorsze i tak się zastanawiam czy hdtv polecajac jakiś model nie robi reklamy tych sprzętów i czy wiedzą o tym że tak może być ze dostają lepszy sprzęt do testów a w sprzedaży są gorsze

Towar możesz przetestować w domu w taki sposob aby nie bylo widac na nim śladów nadmiernego zuzycia. Mozesz rozpakować z foli zgrzewanej pilota i elementy podstawy do ustawienia tv. Nie możesz nadmiernie zniszczyc opakowania, jesli jest mozliwosc jego delikatnego rozpakowania, czyli przecięcie tasmy klejacej. Folie ochronne na ramkach lepiej jakby zostaly. W 2011 roku kupilem w neo24 samsunga 40cali, który potestowalem przez pare dni i nastepnie odeslalem na wlasny koszt. Zwrot przyjeto bez problemu. Fakt, bylo to dawno i przed zmiana przepisow, ktore de facto stały sie bardziej przyjazne dla konsumenta niz sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź od federacji konsumentów, nie należy korzystać z rzeczy. Można ją tylko sprawdzić w podstawowym zakresie. Obowiązuje tu zasada "tak jak w sklepie".według mnie przepisy aż tak przyjazne konsumentów nie są bo jak nie kupisz w sklepie tylko w domu to nie masz możliwości zapoznania się z sprzętem a to że odpakuje i przetestuję parę dni sprawia że on będzie używany np jak kupisz pralkę to możesz tylko sprawdzić czy działa a nie możesz, jej przetestować więc chyba tak samo jest w przypadku tv

Towar musi być oryginalnie zapakowany więc jak folię są sklejone to nie można ich odklejac ja mam takie informacje więc nie mam pewności czy jak przetestuję tv to mi przyjmą i zwrócą cała kwotę bo mogą ją obniżyć przez to że używałem produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Można ją tylko sprawdzić w podstawowym zakresie". A podstawowy zakres to minimum wyciągnięcie z kartonu, podłączenie do gniazdka i anteny, dokręcenie podstawy bo na czyms postawic musisz, rozpakowanie pilota bo czymś trzeba sterowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2019 o 13:32, Kamil Tybor napisał:

(...)

A z tą dziadowską aktualizacją musimy jakoś żyć teraz.. Ja teraz żeby coś obejrzeć w aplikacjach to odłączam z kontaktu telewizor i na nowo go włączam... 

Nie byłoby z tym problemu żeby dało się TV wyłączyć całkowicie a nie tylko wyłączyć do trybu czuwania... Mogli zrobić że np 5 sec sie trzyma na pilocie przycisk wyłączenia i wtedy TV sie wyłącza, albo nawet mogli dać w opcjach jeżeli ktoś z tego nie korzysta... Dziadostwo .. Ale tak to TV jak najbardziej mi się podoba i jest super jak za taką cene. 

Fajnie, że jesteś zadowolony póki co, ale postraszę Cię trochę: po tej dziadowskiej aktualizacji, przyjdą kolejne, a później kolejne i kolejne. Jedne problemy będą łatane, inne wprowadzane.  U Philipsa tak jest od lat - rzadko się zdarza, że jakiś model otrzymuje w końcu aktualizację bez żadnych krytycznych błędów (tzn takich, które nie przeszkadzają w korzystaniu ze sprzętu). Póki co obraz Ci się podoba, ale przyzwyczaisz się do niego, opatrzy Ci się, a dziadowskie oprogramowanie zostanie z Tobą na zawsze. Poczytasz recenzje, być może obejrzysz u kogoś TV innej marki za podobne pieniądze i dojdziesz do wniosku do jakiego dochodzi wielu posiadaczy Philipsa: mogłem dopłacić te xxx zł i kupić yyy, miałbym problem z głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...