Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie Android działa, jest dźwięk 🙂  Przesyłanie zdjęć z telefonu też jako tako działa. Filmu na ekranie tv nie da się wyświetlić.

Co mi się nadal nie podoba:

1 Przy przewijaniu filmu (na YT) trzeba za każdym razem ponownie wcisnąć play. Po skoku o 10s powinien automatycznie odtwarzać dalej.

2 Przy wyświetleniu każdego zdjęcia wysłanego z telefonu, trzeba czekać, aż zgaśnie panel sterowania i przyciemnienie obrazu. Powinno być od razu "czyste" kolejne zdjęcie. Przyjemniej by się przeglądało.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić ten telewizor w rozmiarze 55 i coraz bardziej się zastanawiam. Chcę dobrze wybrać telewizor będzie służył głównie do streamingu i pewnie posępnę jakąś konsolę. W sumie to będzie mój pierwszy tv, wcześniej wystarczał "blaszak" z podpiętym 24 calowym monitorem (NEC 24WMGX³)

Edytowane przez mortiiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redakcja chyba już zapomniała o tej serii pisali że testy będą w wakacje a za tydzień będzie po wakacjach a testów jak nie było tak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telewizor od miesiąca. 

Jednak mam dwa pytania. 

1. Czy mógłby ktoś podać jakieś ustawienia obrazu? Bo nie znam się na tyle dobrze na tym, a tutaj może ktoś bardziej rozumie ustawianie obrazu i HDR-u tak aby było można wykrzesać co najlepsze z tego TV. Jedna osoba już podawała tutaj ustawienia swoje, ale może jeszcze ktoś ma swoje i chciałby się podzielić ? 

2. Tutaj pytanie o In-put lag, jaki on jest ? I czy faktycznie zmiana trybu na Tryb Gra zmniejsza ten lag ? Oraz jeżeli tutaj ktoś ma fajne ustawienia to też bym prosił. Gram przeważnie w Fifę, posiadam Xbox One X, czasami tez inne gry, i da się zauważyć że kurde jest jakieś takie delikatne opóźnienie.. Po przesiadce z monitora 4k który mam pod PC, jest różnica. Ale czy to faktycznie ta zmiana na ten Tryb coś daje / pomaga ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten telewizor od miesiąca. 
Jednak mam dwa pytania. 
1. Czy mógłby ktoś podać jakieś ustawienia obrazu? Bo nie znam się na tyle dobrze na tym, a tutaj może ktoś bardziej rozumie ustawianie obrazu i HDR-u tak aby było można wykrzesać co najlepsze z tego TV. Jedna osoba już podawała tutaj ustawienia swoje, ale może jeszcze ktoś ma swoje i chciałby się podzielić ? 
2. Tutaj pytanie o In-put lag, jaki on jest ? I czy faktycznie zmiana trybu na Tryb Gra zmniejsza ten lag ? Oraz jeżeli tutaj ktoś ma fajne ustawienia to też bym prosił. Gram przeważnie w Fifę, posiadam Xbox One X, czasami tez inne gry, i da się zauważyć że kurde jest jakieś takie delikatne opóźnienie.. Po przesiadce z monitora 4k który mam pod PC, jest różnica. Ale czy to faktycznie ta zmiana na ten Tryb coś daje / pomaga ? 
Tryb gry zmniejsza lag input do minimum i jest on w ogóle nie odczuwalny! Z tym że za każdym razem gdy włącza się konsole trzeba wyłączyć ten tryb i włączyć z powrotem bo telewizor nie zapamiętuje ustawień trzeba czekać na aktualizację oprogramowania.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekaj czekaj, jak teraz mam np Tryb Obrazu Standard , włączam konsole, wchodzę w Tryby Obrazu i Ustawiam Tryb Gra, i wtedy to zadziała ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czekaj czekaj, jak teraz mam np Tryb Obrazu Standard , włączam konsole, wchodzę w Tryby Obrazu i Ustawiam Tryb Gra, i wtedy to zadziała ??
Jak masz włączoną konsolę i masz tryb obrazu standard to musisz przełączyć na tryb gry. Z tym że po każdym włączeniu konsoli musisz przełączyć na tryb standardowy i z powrotem na tryb gry. Niby telewizor zapamiętuje że powinien przejść w tryb gry gdy włączasz konsole ale tak jakby nie lądował ustawień bo jest odczuwalny duży input lag dopiero po przełączeniu wszystko działa dobrze...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to jakoś można gdzieś dostać info na TV z jakim input lagiem działa ? Raczej na pewno nie ale może jakimś cudem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm a to jakoś można gdzieś dostać info na TV z jakim input lagiem działa ? Raczej na pewno nie ale może jakimś cudem ? 
Mam 55pus7334/12 i lag input jest w ogóle nie odczuwalny. Gdzieś czytałem że jest poniżej 20 ms.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też czytałem że ma coś tam 19 z czymś ms.  

Muszę zobaczyć jak to będzie wyglądać u mnie na tym Tryb Gra 

Jeszcze tylko to dobrze ustawić , a tam jest jeszcze ruch , i tam można ustawić albo Osobisty, Płynny itd to jak to się ma do tego Trybu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, też czytałem że ma coś tam 19 z czymś ms.  
Muszę zobaczyć jak to będzie wyglądać u mnie na tym Tryb Gra 
Jeszcze tylko to dobrze ustawić , a tam jest jeszcze ruch , i tam można ustawić albo Osobisty, Płynny itd to jak to się ma do tego Trybu ? 
W trybie gry ta opcja jest zablokowana i domyślnie wyłączona.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, haxu9 napisał:

Mam 55pus7334/12 i lag input jest w ogóle nie odczuwalny. Gdzieś czytałem że jest poniżej 20 ms.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Jak oceniasz obraz i plynnosc ekranu?

Jakies przeklamania kolorow, blaknięcie pod kątem, swiecoca czern w ciemnym pokoju?

Jak wygladaja filmy panoramiczne z napisami? Widac jakies w teddy jasniejsze podswietlenie strefowe?

Czy testy mozesz przeprowadzic z wyłączonym ambilightem?

Czy przełączanie kanalow szybko dziala?

Czy aplikacje sie zawieszaja?

Czy szybko tez dzialaja?

Czy na androidzie dostepnych jest duzo czy malo aplikacji,jak to mialo miejsce w poprzednim modelu?

Czy mozna podłączyć pada i grac na tv?😁

Jakies plusy i minusy?

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniasz obraz i plynnosc ekranu?
Jakies przeklamania kolorow, blaknięcie pod kątem, swiecoca czern w ciemnym pokoju?
Jak wygladaja filmy panoramiczne z napisami? Widac jakies w teddy jasniejsze podswietlenie strefowe?
Czy testy mozesz przeprowadzic z wyłączonym ambilightem?
Czy przełączanie kanalow szybko dziala?
Czy aplikacje sie zawieszaja?
Czy szybko tez dzialaja?
Czy na androidzie dostepnych jest duzo czy malo aplikacji,jak to mialo miejsce w poprzednim modelu?
Czy mozna podłączyć pada i grac na tv?
Jakies plusy i minusy?
Dzieki!
Mam ten telewizor od 9 Sierpnia i powiem szczerze że nie jestem ani pozytywnie nastawiony ani negatywnie do tego telewizora. Obraz jest bardzo dobry. Wysoki kontrast i bardzo dobra czerń co mnie mile zaskoczyło lecz jedynym minusem może być bardzo mała jasność ekranu w sensie miałem przed philipsem Samsunga ue6472 i tam było bardzo mocne podświetlenie i po godzinnym oglądaniu bolały mnie oczy. Tutaj nie jest takie mocne podświetlenie powiedziałbym, że idealne nie za mocne nie za małe... Oczy nie bolą bo dłuższym oglądaniu filmów czy grze na konsoli ale to może też zasługa ambilight który jest genialny. Nie ma prześwietleń na krawedziach przy oglądaniu filmów panoramicznych ale jest obecny mały cloudning ale tylko to widać gdy jest cały czarny ekran i podświetlenie na Max ale tego nie widać w ogóle podczas codziennego użytkowania. Jest funkcja natural motion i mam ustawioną tą opcje na automatyczna i nie doświadczylem efektu "rwania" ekranu przy dynamicznych scenach. A co do aplikacji to używam tylko Youtube, netflix, twitchtv i hbo go i tylko raz wyrzuciło mnie z youtuba tak to wszystko dziala bez zarzutów. Nie podłączyłem pada pod tv bo mam do tego konsole Ps4 i xboxa. Imputlag na tym telewizorze jest ok 18-20 ms idealny do gry w fpsy. Telewizor narazie ma jeden duży minus OPROGRAMOWANIE które trochę kuleje. Za każdym razem gdy włączam konsole muszę ręcznie zmieniać z trybu gry na standardowy i z powrotem żeby telewizor załadował ustawienia i zredukował input lag do tych 20ms. Czasami pilot odmawia posłuszeństwa i muszę go na nowo sparować z tv chociaż ostatnio działa bez problemu nie wiem czemu. Podobno philips nie długo ma wypuścić aktualizację, która poprawi te problemy no ale kiedy to będzie to nie raczyli mi powiedzieć. Błędy wraz z logami systemu wysłałem więc pozostaje czekać...eb184153afc7e47f3c5ada879da4ddbe.jpg47f0bd7a66fc6dfbafae2d511755b03b.jpgc137ea478e1f5bba86c2858a79606262.jpgd2423ac860a8082dbb39d6a2376652cf.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, po przełączeniu w TRYB GRA, obraz zupełnie inaczej się przestawia i wszystko działa płynnie jak na monitorze od PC ! 

Więc jak dla mnie telewizor na plus, tylko na początku nie wiedziałem jak ustawiać obraz tak aby był widoczny ten co oglądamy, dopiero potem zorientowałem się że w szybkich ustawieniach jest też wybór na Wszystkie ustawienia czy jakoś tak , i dopiero wtedy można było wszystko fajnie poustawiać. 

Jednak ciekaw jestem czy są jakieś ustawienia tak aby wyciągnąć z tego TV to co najlepsze, czyli aby te HDR-y były widoczne itd. Jak to wszystko poustawiać ... 

Jak wrócę do domu to może wkleje tutaj ustawienia obrazu jakie mam to coś pomożecie dobrać 

Edytowane przez Kamil Tybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisałem post ale się nie pojawił dlatego piszę jeszcze raz. Chcę zakupić philipsa 43 ale obawiam się trochę o te nieszczęsne oprogramowanie. Może ktoś napisać jak się tv zachowuje po aktualizacji? Głównie chodzi mi o przesyłanie zdjęć z telefonu na tv. Prośba także o informację odnośnie kątów widzenia oraz samego obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten TV ma niska max jasnosc to HDR nie bedzie widoczny.

Czy tv ma czujnik światła i sam.sie przyciemnia po zgaszeniu swiatla?

Skoro masz Ps4 i xboxa (ktory lepszy? 😀) Możesz sprawdzic dzialanie pada w grze na androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, oprogramowanie jak na razie jest ok, bez większych problemów. Przesyłanie zdjęć przez Cast to TV-XCast czy Web Video Caster działa. Bez zbędnych opóźnień i wyświetlania panelu sterowania o czym pisałem wcześniej.

Co do kątów widzenia...U mnie tv wisi na ścianie, nie mam daleko ale skierowałem go ciut w dół bo jak wisiał prosto (równolegle do ściany) to na leżąco czerń widziałem szarą. Ale chyba każdy tv oglądając pod kątem zachowuje się podobnie. Stojąc mocno z boku ...widać co się dzieje na ekranie 🙂

Obecnie jestem na ustawieniach obrazu "Jaskrawy" z tym, że ściągnąłem trochę koloru i wyłączyłem Ruch

Ja kupowałem Philipsa ze względu na Ambilight jak już wspominałem, wiec jeśli on cię nie jara to masz większy wybór.

k1.jpg

k3.JPG

k2.JPG

Właśnie sprawdziłem i jest dostępna nowa aktualizacja. Pobieram, zobaczymy co przyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sie sprawuje ta matryca 60 Hz na matariałąch sporotowych ? czy są jakies problemy czy rzeczywiście procesro P5 daje sobie z tym rade. Oraz jeszcze HDR max. jasność nie jest zbyt wysoka (podobno) więc jak sie sprawuje HDR na tym telewizorze czy jest ten tzw. efekt WOW w tych materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model 55" dwa tygodnie temu, więc mam już pierwsze obserwacje i postanowiłem się podzielić, jeżeli ktoś się waha. Dla mnie to przeskok z naprawdę starego telewizora, więc oczywiście efekt wow, ale...

  • Przy oglądaniu meczów np. z Eleven Sports wygląda to w miarę ok, nie ma komety, tylko zieleń trzeba obniżyć
  • Przy niektórych trybach ambilight z muzyką to padaczka - nie da się ich używać
  • Dość duży clouding na dole przy silnym podświetleniu, ale to chyba normalne w takich telewizorach
  • Dźwięk mizerny i płytki, trzeba coś dokupić, żeby "grało" porządnie

Co mnie ewidentnie wkurza, może ktoś zna rozwiązanie:

  • Nie da się jednym guzikiem wyłączyć ekranu np. przy słuchaniu radia czy Spotify (albo tego jeszcze nie znalazłem)
  • Przy appkach typu youtube nie da się przejwiać "płynnie", tylko 10 sek. do przodu/tyłu i znowu guzik play
  • Nie każda appka obsługuje klawiaturę z pilota, np. IPLA

PS. Miałem kupić 7354 ale jeszcze nigdzie w Polsce go nie ma - posiada pilota bez klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tryby Ambilight "śledzenie muzyki" to rzeczywiście nie za fajne. Ale i tak tego nie używam, więc...

Nie wiem czy to clouding ale u mnie na dole przy czarnym pasku widać wyraźne  punktowe podświetlenie.

Co do dźwięku ja mam ustawiony styl "Gra" i jest wg mnie najbardziej dynamiczny.

Do wyłączenia obrazu masz opcję w menu "Ustawienia ekologiczne' ale to pewnie wiesz. Podobnie jest z Ambilight, nie da się go wyłączyć jednym wciśnięciem guzika jak to miałem w starym modelu tylko trzeba wykonać 3 wciśnięcia.

Z przewijaniem na YT też już wcześniej o tym pisałem. Też mnie  wkurza, że trzeba się naklikać. Mogliby to zmienić. Przewijasz, puszczasz i oglądasz dalej.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa przewijanie filmów z pena? Macie skokowe i plynne do wyboru? W moim Samsungu w zależności ktory przycisk klikne to albo skoczy ok 10s do przodu lub tylu, albo zacznie stale przewijać z predkoscia x2,3 lub 6 chyba.

5 godzin temu, pawel973 napisał:

Te tryby Ambilight "śledzenie muzyki" to rzeczywiście nie za fajne. Ale i tak tego nie używam, więc...

Nie wiem czy to clouding ale u mnie na dole przy czarnym pasku widać wyraźne  punktowe podświetlenie.

Co do dźwięku ja mam ustawiony styl "Gra" i jest wg mnie najbardziej dynamiczny.

Do wyłączenia obrazu masz opcję w menu "Ustawienia ekologiczne' ale to pewnie wiesz. Podobnie jest z Ambilight, nie da się go wyłączyć jednym wciśnięciem guzika jak to miałem w starym modelu tylko trzeba wykonać 3 wciśnięcia.

Z przewijaniem na YT też już wcześniej o tym pisałem. Też mnie  wkurza, że trzeba się naklikać. Mogliby to zmienić. Przewijasz, puszczasz i oglądasz dalej.

Wrzuć screeena z tym cloudingiem. Czy na ok polowie mocy podświetlenia tez go widac? Piszecie ze ekran jest ciemny. W srednio zaciemnionym pomieszczeniu na ile stopni podświetlenia mozna zejsc by było komfortowo? Nie lubie gdy tv daje po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...