Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że to będzie jakaś wnęka a tu ścian bocznych brak. Diody świecą dość mocno więc powinno coś tam światła padać na te boczne odległe ściany ale z jakim efektem nie wiadomo. Chyba, że dołożyć na ściany jakieś dodatkowe Hue Led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego mam dylemat. TV już w koszyku a tu takie rzeczy. Chyba go kupię a jak będzie efekt marny nie będę korzystał z ambi nie jest on priorytetem. Pawle a miałeś styczność z Sony 65xg8096 lub LG 65ms8200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Sony pradozerny? Wiedz ze ten sam tv w zaleznosci od ustawien obrazu ma rozne zuzycie pradu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Przetestowałem już to na swoim starym LCD który w zależności od ustawienia podświetlenia matrycy zjada od 100-200W. W opisach o  średnim zużyciu Philips ma 108W, LG 118W a Sony 158W tak więc różnica spora i zakładam, że w rzeczywistości te 30-40% więcej będzie brał zawsze, ale mogę się mylić. U mnie TV jest używany dużo wg starego sprzętu w 10lat wyświetlił 38000h. tak więc 10h na dobę średnio. 

A sądzę, że różnica w obrazie jest podobna dla wszystkich trzech modeli tak więc szukam + gdzieś indziej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce masz jeszcze przedstawione srednie zużycie pradu rocznie. Koszt 1kWh to ok 60gr.

Czy roznica wyjdzie az taka duza?

Większość modeli Sony jak dla mnie wyróżniający sie obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pośrednio pod temat, bo w wątku odnośnie tego tv który założyłem echo... U mnie teraz Samsung 55 cali, będzie Phillips 70pus 7304. Też mam obawy jeśli chodzi o ambilight - trochę mało miejsca wokół, ale chyba jest i tak lepiej niż u Ciebie MichałS... Druga rzecz to martwi mnie te 50 Hz - mam nadzieję że nie będzie to aż tak bardzo odczuwalne na minus... No i trzecia sprawa to ten "kurz" na matrycy o którym sporo ludzi pisze w sieci, jak i sama matryca w poszczególnych modelach - loteria jaka się trafi... 

received_810419016075093.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurz występował w poorzednich modelach. W nowym jeszcze nie widzialem aby ktos poruszal ten aspekt.

Podaj jakiegoś linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario_80 napisał:

Kurz występował w poorzednich modelach. W nowym jeszcze nie widzialem aby ktos poruszal ten aspekt.

Podaj jakiegoś linka.

Może mi się pomyliło faktycznie z jakimś starszym modelem... Nie mogę teraz znaleźć wpisów na ten temat, ale z pewnością coś gdzieś czytałem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzu to już dawno zwróciłem na to uwagę i się zdziwiłem, że go nie ma na ekranie.

Liter w Twoim przypadku to bardziej obawiałbym się koloru ściany.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel973 napisał:

Co do kurzu to już dawno zwróciłem na to uwagę i się zdziwiłem, że go nie ma na ekranie.

Liter w Twoim przypadku to bardziej obawiałbym się koloru ściany.

Koloru ściany? Dlaczego? Na czarnym wszystko fajnie widać, bynajmniej teraz kiedy jedynie taśmę Led mam przyklejoną z tyłu telewizora... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Ja też nie mam za dużo ściany a ambilight daje radę! Niżej wrzucam zdjęcia jak to wygląda u mnie. Jak tam u was tryb obrazu "gra"? U mnie jest z nim problem... Gdy włączam ps4 albo xbox one s to telewizor sam zmienia tryb obrazu na tryb gry ale tak jakby nie lądował tych ustawień i zostawał przy standardowym i przez to input lag jest wysoki. Dopiero przy ręcznym przełączeniu z trybu gry na standard i z powrotem wszystko działa jak należy i można grać komfortowo :) Tv zaktualizowany do najnowszej wersji.

20191112_164141.jpg

15735734752808646717753516594300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liter, ten tv ma w opcjach wybór koloru ściany żeby ambilight się dostosował ale mimo wszystko co białe tło to białe, najlepiej odda kolory.

haxu, wcześniej ktoś tu już pisał o trybie gry. Pamiętaj, że ustawienia obrazu robisz oddzielnie dla każdego źródła. Więc może o to się rozchodzi w Twoim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, pawel973 napisał:

Liter, ten tv ma w opcjach wybór koloru ściany żeby ambilight się dostosował ale mimo wszystko co białe tło to białe, najlepiej odda kolory.

haxu, wcześniej ktoś tu już pisał o trybie gry. Pamiętaj, że ustawienia obrazu robisz oddzielnie dla każdego źródła. Więc może o to się rozchodzi w Twoim przypadku ?

Tak wiem że trzeba ustawić ręcznie tryb gry dla każdego ze źródeł i tak właśnie mam zrobione mimo tego problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, ze na str5 to właśnie ty pisałeś z Kamil Tybor, heh

Ja konsoli nie mam więc nie korzystam z trybu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2019 o 12:28, Mario_80 napisał:

Kurz występował w poorzednich modelach. W nowym jeszcze nie widzialem aby ktos poruszal ten aspekt.

Tu nie chodzi o to że kurz był w poprzednich modelach, a teraz go nie ma. Chodzi o to jak serwis Philipsa traktował swoich klientów z tym problemem: totalna olewka, robienie wielkiej łaski żeby jednokrotnie wyczyścić matrycę i wmawianie ludziom że to nie wina Philipsa tylko smogu w Polsce. 

Z każdą awarią TV, która może Was spotkać będziecie się podobnie użerać. Kurz za matrycą jest paradoksalnie dobrym zjawiskiem, bo na większą skalę obnażył to jak Philips traktuje swoich klientów. 

22 godziny temu, haxu9 napisał:

U mnie jest z nim problem... Gdy włączam ps4 albo xbox one s to telewizor sam zmienia tryb obrazu na tryb gry ale tak jakby nie lądował tych ustawień i zostawał przy standardowym i przez to input lag jest wysoki. Dopiero przy ręcznym przełączeniu z trybu gry na standard i z powrotem wszystko działa jak należy i można grać komfortowo

To jest problem którego Philips nie rozwiązał w swoich telewizorach od co najmniej 4 lat. W 2015 miałem podobnie ze swoim Philipsem, tylko że chodziło o upłynniacz. Żeby go skutecznie wyłączyć trzeba było za każdym razem przełączać tryby obrazu. W moim przypadku któraś z kolejnych aktualizacji rozwiązała problem, ale z tego co pamiętam zajęło to Philipsowi ponad rok... Rok użerania się z przełączaniem trybów.... Jak teraz sobie o tym przypomnę to jest kosmos. Dobrze że pozbyłem się tego dziadostwa. Później z każdą kolejną serią ten problem z niezapamiętywaniem ustawień wracał na forum w wielu modelach - nawet w topowych OLEDach Philips nie potrafi dopilnować jakości oprogramowania.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

 

To jest problem którego Philips nie rozwiązał w swoich telewizorach od co najmniej 4 lat. W 2015 miałem podobnie ze swoim Philipsem, tylko że chodziło o upłynniacz. Żeby go skutecznie wyłączyć trzeba było za każdym razem przełączać tryby obrazu. W moim przypadku któraś z kolejnych aktualizacji rozwiązała problem, ale z tego co pamiętam zajęło to Philipsowi ponad rok... Rok użerania się z przełączaniem trybów.... Jak teraz sobie o tym przypomnę to jest kosmos. Dobrze że pozbyłem się tego dziadostwa. Później z każdą kolejną serią ten problem z niezapamiętywaniem ustawień wracał na forum w wielu modelach - nawet w topowych OLEDach Philips nie potrafi dopilnować jakości oprogramowania.

Męczę philipsa tym tematem cały czas i ostatnio dostałem taka odpowiedź:
"Pana sprawa badana jest przez inżynierow firmy philips. Jest to proces długorwały, takze bardzo proszę o cierpliwość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie na Youtube Philips PUS7334 vs Samsung RU7400 gdzie samsung ma żywsze kolory i o wiele lepszą czerń. Ja zastanawiam się właśnie nad Philips 43PUS7334 (matryca IPS) i Samsung UE43RU7472U (matryca VA) oraz Samsung QE43Q60R (matryca PLS)/ QE49Q60R (matryca VA)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w żółto niebieskim markecie RTV i porownalem PUS7304 i Sony xg8096. Niestety Philips wypadł kiepsko biel szara, jasność matrycy widocznie niższa. Kiepsko to wyglądało. Sprzedawca zapewniał że wszystkie TV działają na standardowych ustawieniach. Poniżej zdjęcie z MM nie odzwierciedla rzeczywistości ale nawet na nim widać różnicę. 

IMG_20191113_191203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, novy66 napisał:

Jest porównanie na Youtube Philips PUS7334 vs Samsung RU7400 gdzie samsung ma żywsze kolory i o wiele lepszą czerń. Ja zastanawiam się właśnie nad Philips 43PUS7334 (matryca IPS) i Samsung UE43RU7472U (matryca VA) oraz Samsung QE43Q60R (matryca PLS)/ QE49Q60R (matryca VA)  

Zobacz sobie jeszcze model RU7172. Moim zdaniem to jest najbardziej opłacalny telewizor w tym segmencie. Jest wyraźnie tańszy niż RU740xx a to praktycznie ten sam sprzęt. Z większych różnic to chyba pilotem się różni i model 74xx obsługuje szeroki gamut. Ponieważ i tak te telewizory nie nadają się do HDRu, bo mają za małą jasność ten szeroki gamut to moim zdaniem zupełnie zbędny bajer nie warty dopłaty 1/4 ceny telewizora.  

Jeżeli chcesz kupić model z tej półki Samsunga (modele 7xxx) to musisz wiedzieć, że  oglądania filmów w 24 klatkach się to średnio nadaje. Chodzi o to że nie potrafi przełączyć matrycy na 24Hz albo na wielokrotność tej częstotliwości, co powoduje że obraz nie jest płynny, tylko delikatnie rwie, bo co sekundę, dwie musi powtórzyć klatkę. To jest subtelny efekt i nie każdy go zauważa, ale jeżeli jesteś na to czuły to te modele zupełnie nie nadają się do oglądania filmów. Do telewizji, seriali na Netflix czy grania na konsolach jak najbardziej tak, do filmów średnio. Nie pomaga tu włączenie upłynniacza, ani jego regulacja, bo nawet z interpolacją będzie musiało nastąpić powtórzenie klatek. Ten efekt się nazywa 'judder' i można o nim sporo poczytać w sieci. Tu zostało to fajnie wyjaśnione na filmiku:

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

11 godzin temu, MichałS napisał:

Dzisiaj byłem w żółto niebieskim markecie RTV i porownalem PUS7304 i Sony xg8096. Niestety Philips wypadł kiepsko biel szara, jasność matrycy widocznie niższa. Kiepsko to wyglądało. Sprzedawca zapewniał...

Sprzedawca zapewni Cię że telewizor po wyjęciu z pudełka zrobi Ci loda, żeby tylko opchnąć sprzęt na którym ma największą marżę. Takie porównywanie telewizorów w markecie nie ma żadnego sensu. Tzn nie porównuj obrazu, bo w markecie nie ma na to warunków (jarzeniowe światło). Poza tym ustawienia, nawet jeżeli to są tryby fabryczne mogą się mocno różnić. Dodatkowo w telewizorach jest coś takiego jak tryb sklepowy - wystarczy go wyłączyć w jednym egzemplarzu na ekspozycji, żeby od razu zaczął gorzej świecić. W markecie możesz porównać szybkość działania systemu smart, obsługę pilotem, wygląd TV, ewentualnie od biedy płynność ruchu i to czy odtwarza wszystkie pliki które przyniesiesz ze sobą na dysku usb. Jakość obrazu musisz niestety sprawdzić w domu sam, a wcześniej poczytać/pooglądać na necie recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efel, Wiem że sprzedawcy będą mi ściemniać żeby opchnąć najbardziej marżowy sprzęt. Ale w dwóch rożnych sklepach porównałem te ekrany i naprawdę Philips przy Sony wypada gorzej i nie zakładam, że obu sklepach z innej sieci nastawieni są na Sony a Philips był szary i ciemny. Dopóki nie zobaczyłem obu obok siebie obraz Philips mi się podobał a w porównaniu jest słabo. Z Ambi i tak nie będę korzystał, softowo o Philipsie jest dużo negatywów tak więc wybór padnie na Sony, mimo większego zużycia energii wg przynajmniej tabliczki znamionowej, podejrzewam , ż ew domu po ustawieniach pod pokój i siebie będzie inaczej 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

Zobacz sobie jeszcze model RU7172. Moim zdaniem to jest najbardziej opłacalny telewizor w tym segmencie. Jest wyraźnie tańszy niż RU740xx a to praktycznie ten sam sprzęt. Z większych różnic to chyba pilotem się różni i model 74xx obsługuje szeroki gamut. Ponieważ i tak te telewizory nie nadają się do HDRu, bo mają za małą jasność ten szeroki gamut to moim zdaniem zupełnie zbędny bajer nie warty dopłaty 1/4 ceny telewizora.  

Jeżeli chcesz kupić model z tej półki Samsunga (modele 7xxx) to musisz wiedzieć, że  oglądania filmów w 24 klatkach się to średnio nadaje. Chodzi o to że nie potrafi przełączyć matrycy na 24Hz albo na wielokrotność tej częstotliwości, co powoduje że obraz nie jest płynny, tylko delikatnie rwie, bo co sekundę, dwie musi powtórzyć klatkę. To jest subtelny efekt i nie każdy go zauważa, ale jeżeli jesteś na to czuły to te modele zupełnie nie nadają się do oglądania filmów. Do telewizji, seriali na Netflix czy grania na konsolach jak najbardziej tak, do filmów średnio. Nie pomaga tu włączenie upłynniacza, ani jego regulacja, bo nawet z interpolacją będzie musiało nastąpić powtórzenie klatek. Ten efekt się nazywa 'judder' i można o nim sporo poczytać w sieci. Tu zostało to fajnie wyjaśnione na filmiku:

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

 

A co powiesz o modelach QE43Q60R lub QE49Q60R. TV ma być do małego pokoju do grania na konsoli i sporadycznie oglądanie filmów,  bo w salonie mam OLED LG 55"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MichałS napisał:

Dzisiaj byłem w żółto niebieskim markecie RTV i porownalem PUS7304 i Sony xg8096. Niestety Philips wypadł kiepsko biel szara, jasność matrycy widocznie niższa. Kiepsko to wyglądało. Sprzedawca zapewniał że wszystkie TV działają na standardowych ustawieniach. Poniżej zdjęcie z MM nie odzwierciedla rzeczywistości ale nawet na nim widać różnicę. 

IMG_20191113_191203.jpg

No to nieźle... Faktycznie ten telewizor jest tak słaby? Żona już mi go chyba gdzieś zamówiła w prezencie urodzinowym - nie chciałbym się bawić w odsyłanie go... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Liter 1979 napisał:

No to nieźle... Faktycznie ten telewizor jest tak słaby? Żona już mi go chyba gdzieś zamówiła w prezencie urodzinowym - nie chciałbym się bawić w odsyłanie go... 

Powiem tak. Dziś znów pojechałem zobaczyć. Nie jest źle pod warunkiem że nie masz innego TV do porównania. Ja zdecydowałem się na Sony i zobaczymy w sobotę ma być. Ale z Philipsa też powinieneś być zadowolony bo oglądałem jak był wystawiony w innym miejscu sam to obraz był ok. Mnie trochę zaraził problem z softem na Philipsie i głównie dlatego się na niego nie zdecydowałem. Ciekawy byłem Ambi ale jak we wcześniejszej części wątku i mnie nie będzie takiego efektu jaki powinien byc

 

Edytowane przez MichałS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że ambilight był jednym z głównych powodów decyzji o zakupie,  druga sprawa to wielkość a trzeci czynnik to w miarę przystępna cena... Mam nadzieję że pomimo dużych wątpliwości, nie będę żałował... Z drugiej strony nigdy nie można być pewnym zakupu... Na pewno opiszę wrażenia po jakimś czasie użytkowania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...