Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Zykfyr napisał:

Zapewne 'kupił' w internecie , łatwo znaleźć , ale są oczywiście lepsze wersje tego filmu, czysty bluray z dolby vision waży 68.9GB (bitrate pliku 76.3 Mbps, samo video ~54).

co to jest "czysty bluray" ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Barnaba napisał:

co to jest "czysty bluray" ?

No miałem na myśli , że film jest w formacie .m2ts (i jest to tylko waga pliku zawierająca film) a nie .mkv jak bluray remux, tylko tyle (chociaż jakościowo to jest to samo).Ale proponuje koniec offtopu ;)

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zykfyr napisał:

No miałem na myśli , że film jest w formacie .m2ts (i jest to tylko waga pliku zawierająca film) a nie .mkv jak bluray remux, tylko tyle (chociaż jakościowo to jest to samo).Ale proponuje koniec offtopu ;)

Może to nie taki offtop, skoro tv potrafi czytać takie pliki ;)

Ciekawe, czym robią takie remuxy, bo jeśli dvdfabem , to trochę lipa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jacek Radwański napisał:

Ten prawdziwy qled w tym tygodniu będzie miał już 3 raz wymienioną matrycę. Takie kwiatki są u mnie i za każdym razem po wymianie ten sam efekt po jakimś czasie. Q9FN 55 cali.

 

20190725_224713.jpg

20191002_115922.jpg

20190725_002127.jpg

Szczęśliwy posiadaczu, wiem, że kupiłeś OLEDa i jako typowy polski szczęśliwy posiadacz piejesz z urzędu z zachwytu praktycznie w każdym wpisie. Przecież nawet na tym forum można znaleźć dziesiątki postów nt wielokrotnych wymian matryc OLED. Nie będę zniżał się do twojego poziomu i bawił w dziecinadę z linkowaniem, bo szkoda czasu na kopanie się z koniem.

Edytowane przez zsrr
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Barnaba napisał:

Może to nie taki offtop, skoro tv potrafi czytać takie pliki ;)

Ciekawe, czym robią takie remuxy, bo jeśli dvdfabem , to trochę lipa.

Zrzut jest pełnej płyty UHD, takie to ma parametry:

Cytat

VIDEO:
Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       51610 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020
* MPEG-H HEVC Video     2096 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020

AUDIO:
Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         3336 kbps       7.1 / 48 kHz /  2696 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz /   640 kbps)
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Czech           640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Hindi           640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Hungarian       640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
DTS-HD Master Audio             Portuguese      2212 kbps       5.1 / 48 kHz /  2212 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 16-bit)
Dolby Digital Audio             Slovak          640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Tamil           640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Telugu          640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Thai            640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
Dolby Digital Audio             Turkish         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps
 

Całość jakieś 72GB.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Zykfyr napisał:

Czyli serii 8 niby nie? Słowo klucz "prawie nie ma". Na poprzedniej i obecnej matrycy , czasami w specyficznych scenach (szybki poziomy ruch kamery w scenach bliskich czerni) bez problemu idzie się dopatrzyć , i przeglądając tematy o B8/C8 jest sporo takich przypadków. No chyba, że zakładamy jeżeli na planszy 20% grey go nie widać to problem nie istnieje ale to stanowisko LG ;).

Przeczytaj, co napisałem (teraz ze zrozumieniem), następnie porównaj sobie zdjęcia matryc 5% serii 7 i 8 (na tym forum). Następnie przeproś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zsrr napisał:

Szczęśliwy posiadaczu, wiem, że kupiłeś OLEDa i jako typowy polski szczęśliwy posiadacz piejesz z urzędu z zachwytu praktycznie w każdym wpisie. Przecież nawet na tym forum można znaleźć dziesiątki postów nt wielokrotnych wymian matryc OLED. Nie będę zniżał się do twojego poziomu i bawił w dziecinadę z linkowaniem, bo szkoda czasu na kopanie się z koniem.

Ale Ty głupi jesteś.... jakieś dowody masz na potwierdzenie swojej tezy ? Jak nie to wy........j. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zsrr napisał:

Masz, szczęśliwy posiadaczu 😂: przeważnie matryce...

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49430-telewizor-do-3500/?do=findComment&comment=500415

smutny człowieku.. chodziło mi czy masz dowody na to że w każdym poście chwale oledy i jaki masz dowód na to że taki tv posiadam? A ty mi dajesz linki do tego że ktoś zgłosił tv na gwarancję 😑

Edytowane przez Jacek Radwański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni.

Przeglądam oferty sklepowe na 55 calowy C9 i widzę stałą cenę 7999zł. tymczasem w morele.net mają ten TV w ofercie za 6195? https://www.morele.net/telewizor-lg-oled55c9-oled-55-4k-ultra-hd-webos-5939175/?gclid=Cj0KCQjw3JXtBRC8ARIsAEBHg4m7sPfYaXwlou2JoKh8XXJ4zo5sC6h4i_qBD27jd4tmaXkF_UTDKi4aAmq7EALw_wcB

Czy to rzeczywiście ten sam model (na to mi wygląda) bo cena prawie 2 tysiące niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kiender napisał:

Szanowni.

Przeglądam oferty sklepowe na 55 calowy C9 i widzę stałą cenę 7999zł. tymczasem w morele.net mają ten TV w ofercie za 6195? https://www.morele.net/telewizor-lg-oled55c9-oled-55-4k-ultra-hd-webos-5939175/?gclid=Cj0KCQjw3JXtBRC8ARIsAEBHg4m7sPfYaXwlou2JoKh8XXJ4zo5sC6h4i_qBD27jd4tmaXkF_UTDKi4aAmq7EALw_wcB

Czy to rzeczywiście ten sam model (na to mi wygląda) bo cena prawie 2 tysiące niższa

Dystrybucja europejska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rogalR napisał:

Dystrybucja europejska.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem zainteresowany zakupem LG C9 i pytałem kilka sklepów które mają dobre ceny na Ceneo. Faktycznie większość dystrybucja europejska ale zaznaczają,że są objęte normalną dwuletnią gwarancją realizowaną przez sklep bądź serwis LG.Jak to więc jest i w czym tkwi różnica?

Oficjalny sklep Allegro twierdzi ,że mają fabrycznie nowe zapakowane modele z polskiej dystrybucji.

Wojciech Sieradzki możesz coś powiedzieć na ten temat ? Rzeczywiście polska dystrybucja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są problemy, wiele o tym słyszałem niestety i nic nie daje pisanie, że to UE itd.. Co z tego jak problemy LG robi ale co się dziwić: telewizor dużo tańszy więc jak ma niby działać polska dystrybucja gdy takie akcje odchodzą? Dlatego np. na portalu w ogóle nie porównujemy cen z takich sklepów. Tylko największe, oficjalne sieci. A w nich i tak ceny są albo zaraz będę najlepsze. A jak ktoś chce to płaci mniej i ryzykuje. To normalne, zawsze tak było... to nic nowego.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miesiąca kupiłem C9 w Kajt24, cena byla bardzo atrakcyjna, sklep twierdził że dystrybucja polska.
Bez problemu zarejestrowałem go na stronie LG więc wydaje mi się że w razie "W" serwis również nie będzie miał z tym problemów.

Pozdrawiam.

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek 31 , tak z ciekawości na Stronie LG Polska  ?

Nie pamiętam już gdzieś czytałem że jest LG ...  i LG Polska ..

i potem wszystko co tym związane - dystrybucja a co najważniejsze - Warunki Gwarancji  ,

LG Polska przyjeżdża - Door to Door  i nie robi w razie czego problemów powiedzmy z wymianą Matrycy !

(Sam jestem zainteresowany zakupem tego Modelu OLED`a) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja C9 pochodzi z Polskiej dystrybucji Allegro potwierdziło raz jeszcze a ja dodatkowo aby potwierdzić zadzwoniłem na infolinie LG, ponownie polecę oficjalny sklep Allegro za szybką miłą obsługę i wyrównanie ceny do najniższej na rynku nic tylko brać! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2019 o 15:49, 007marc napisał:

@Jasiek 31 , tak z ciekawości na Stronie LG Polska  ?

Nie pamiętam już gdzieś czytałem że jest LG ...  i LG Polska ..

i potem wszystko co tym związane - dystrybucja a co najważniejsze - Warunki Gwarancji  ,

LG Polska przyjeżdża - Door to Door  i nie robi w razie czego problemów powiedzmy z wymianą Matrycy !

(Sam jestem zainteresowany zakupem tego Modelu OLED`a) .

Tak na stronie LG Polska.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Moja C9 pochodzi z Polskiej dystrybucji Allegro potwierdziło raz jeszcze a ja dodatkowo aby potwierdzić zadzwoniłem na infolinie LG, ponownie polecę oficjalny sklep Allegro za szybką miłą obsługę i wyrównanie ceny do najniższej na rynku nic tylko brać! 

 

Dnia 16.10.2019 o 09:07, Jasiek_31 napisał:

Na początku miesiąca kupiłem C9 w Kajt24, cena byla bardzo atrakcyjna, sklep twierdził że dystrybucja polska.
Bez problemu zarejestrowałem go na stronie LG więc wydaje mi się że w razie "W" serwis również nie będzie miał z tym problemów.

Pozdrawiam.

A

Czyli da się kupić sporo taniej niż w największych elektromarketach i do tego wydaje się w miarę bezpiecznie.

Mam jeszcze trochę nietypową prośbę do posiadaczy LG C9. Czy może ktoś podać jaka jest odległość między powierzchnią na której stoi TV a dolną krawędzią matrycy? Chodzi o to ,że planuję od razu zakupić jakiś soundbar .Telewizor na pewno będzie stał na orginalnej podstawie i boję się że "belka" będzie zasłaniała mi obraz na dole TV. Może polecicie jakiś ciekawy soundbar powiedzmy tak do ok.2000 zł. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, artur19870506 said:

 

Czyli da się kupić sporo taniej niż w największych elektromarketach i do tego wydaje się w miarę bezpiecznie.

Mam jeszcze trochę nietypową prośbę do posiadaczy LG C9. Czy może ktoś podać jaka jest odległość między powierzchnią na której stoi TV a dolną krawędzią matrycy? Chodzi o to ,że planuję od razu zakupić jakiś soundbar .Telewizor na pewno będzie stał na orginalnej podstawie i boję się że "belka" będzie zasłaniała mi obraz na dole TV. Może polecicie jakiś ciekawy soundbar powiedzmy tak do ok.2000 zł. ? 

Jutro Ci wymiar wyśle ale telewizor jest dość nisko i nie wydaje mi sie aby soundbar się zmieści pod 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, artur19870506 napisał:

 

Czyli da się kupić sporo taniej niż w największych elektromarketach i do tego wydaje się w miarę bezpiecznie.

Mam jeszcze trochę nietypową prośbę do posiadaczy LG C9. Czy może ktoś podać jaka jest odległość między powierzchnią na której stoi TV a dolną krawędzią matrycy? Chodzi o to ,że planuję od razu zakupić jakiś soundbar .Telewizor na pewno będzie stał na orginalnej podstawie i boję się że "belka" będzie zasłaniała mi obraz na dole TV. Może polecicie jakiś ciekawy soundbar powiedzmy tak do ok.2000 zł. ? 

Tu Ci nie pomogę, mój wisi i nigdy nie miał przykręconej podstawy.
Ale LG na stronie podaje wymiary z podstawą i bez więc można sobie policzyc.

Edytowane przez Jasiek_31
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/17/2019 at 10:37 PM, artur19870506 said:

 

Czyli da się kupić sporo taniej niż w największych elektromarketach i do tego wydaje się w miarę bezpiecznie.

Mam jeszcze trochę nietypową prośbę do posiadaczy LG C9. Czy może ktoś podać jaka jest odległość między powierzchnią na której stoi TV a dolną krawędzią matrycy? Chodzi o to ,że planuję od razu zakupić jakiś soundbar .Telewizor na pewno będzie stał na orginalnej podstawie i boję się że "belka" będzie zasłaniała mi obraz na dole TV. Może polecicie jakiś ciekawy soundbar powiedzmy tak do ok.2000 zł. ? 

Zmierzyłem i od blatu szafki do dolnej części ekranu jest jakieś 36mm 

Sporo osób piszę do mnie gdzie kupiłem swój egzemplarz mimo że pisałem już to kilka razy, kupiłem w oficjalnym sklepie ALLEGRO dodam jeszcze że jest 30 dni na zwrot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Zmierzyłem i od blatu szafki do dolnej części ekranu jest jakieś 36mm

To na soundbar bezpośrednio przed tym TV raczej nie ma szans :( szkoda ale dzięki za fatygę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...