Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Ostatnie miesiące to ogromne spadki cen telewizorów OLED z 2018 roku w tym tych od koreańskiej marki LG. Modele zeszłoroczne jak B8 czy C8 mocno namieszały na rynku ze względu na rewelacyjny stosunek ceny do jakości jaką otrzymaliśmy. Jednak trzeba przyznać, że to już właściwie koniec oferty i za moment nie będzie już telewizorów z serii 8. Na rynku debiutują właśnie serie z cyfrą 9 a na początek firma wrzuciła na rynek model C9 w 55 i 65 calach (77" pojawi się wkrótce), który prawdopodobnie przejmie pałeczkę popularnego B8. Nie jest bowiem pewne czy firma zdecyduje się w ogóle na wprowadzenie na rynek polski modelu B9. Jeżeli ich cena miałaby być podobna a wszystko na to wskazuje patrząc na minimalne różnice w cenach B8 i C8 to wydaje się to jak najbardziej zrozumiałe. Zobaczmy więc pierwsze różnice jakie dzieli seria C9 od C8.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc - zapowiada sie referencja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Waldo94 napisał:

Krótko mówiąc - zapowiada sie referencja. :)

Pewnie tak.

Ciężko jest udoskonalić bardzo dobry produkt.

Małymi kroczkami, ale ciagle do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Groszek napisał:

Małymi kroczkami, ale ciagle do przodu :)

Jest 780 nitów, czyli nieznaczny ale jednak postęp. Czekamy więc na GZ2000 i niemal już mityczne 1000 nitów w oledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta chroma to jest tak że przy materiale hdr pc sam przelacza na co trzeba a do zwykłej pracy można siedzieć na full rgb. Coś slabo testowaliscie tymi nvidiami. Mam wrażenie że wiekszosc tekstu to formulki kopiowane z innych artykulow ciągle to samo. Przez ostatnie lata coś się tu popsuło

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że poprzednie serie dostaną aktualizacje z nowymi funkcjami, np. Panel domowy? Czy po wyjściu nowej serii, poprzednie są porzucane?

PS Dlaczego przy rejestracji jest zaznaczona zgoda Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144 poz. 104). Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych określa Polityka prywatności? To nie jest zgodne z prawem...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pilot to nadal plastikowe dziadostwo. Wygląda jak Galaxy S4. Też się nim zachwycali. Żenada przy tej cenie. Nie ma pip-u, nie można obracać na podstawie.

 Wiem wiem, tacy co im się strasznie podoba. Ale za taką cenę tv to nie czuję w nim wykonania premium.

 

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te nowości w C9, ale chyba bardziej opłaca się kupić C8 za 4999 zł niż bulic 10K za C9. Ja tak zamierzam zrobić we wrześniu i mam nadzieje, ze nie będę żałował ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że we wrześniu będą jeszcze dostępne C8( nie ze zwrotów i nie powystawowe).

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andy_LIs

Ważniejsza jest funkcjonalność praktyczna, a tutaj nic innego na rynku nawet się nie zbliża, choćby było wykonane ze złota z przyciskami z diamentów :) 

Choć wciąż mimo wszystko wiele zostaje do poprawy. Wielkim minusem jest wciąż brak bezpośrednich przycisków do regulacji jasności i trybu obrazu, jak i pełnych przycisków multimedialnych. 

Edytowane przez Trekis
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za HDMI 2.1 i wyższą jasność dla HDR co pokazuje, że są jeszcze możliwości.

Jeśli producenci TV wyobrażają sobie, że zdetronizują smartfona jako centrum obsługi smart dom to są w wielkim błędzie. Mam włączać TV żeby zmienić temperaturę w lodówce? Jakiegoś Koreańczyka chyba pogięło.

I na koniec ... w stosunku do C8 ... ceny z kosmosu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flisek napisał:

Fajne te nowości w C9, ale chyba bardziej opłaca się kupić C8 za 4999 zł niż bulic 10K za C9. Ja tak zamierzam zrobić we wrześniu i mam nadzieje, ze nie będę żałował ?

To jest oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Andy_LIs napisał:

Ale za taką cenę tv to nie czuję w nim wykonania premium.

Bo na start polecieli sobie w kulki z cenami, pewnie na jesień będą za jakieś 6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raus napisał:

Bo na start polecieli sobie w kulki z cenami, pewnie na jesień będą za jakieś 6k

LG nigdy nie był marką premium.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu port hdmi 2.1 jest w liczbie pojedynczej wymieniany? Czyżby tylko 1 był w takiej specyfikacji?

Jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Flisek napisał:

Fajne te nowości w C9, ale chyba bardziej opłaca się kupić C8 za 4999 zł niż bulic 10K za C9. Ja tak zamierzam zrobić we wrześniu i mam nadzieje, ze nie będę żałował ?

Od wczoraj w sklepie internetowym mediamarkt OLED55C8PLA jest tylko w outlecie z ekspozycji sklepowej po 5399 zł. Natomiast w mediaexpert brak towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, wery napisał:

Od wczoraj w sklepie internetowym mediamarkt OLED55C8PLA jest tylko w outlecie z ekspozycji sklepowej po 5399 zł. Natomiast w mediaexpert brak towaru.

Najwyżej kupię nówkę z Allegro. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpaksonus napisał:

Ciekawe czy nowy Philips go pobije w niektórych parametrach czy nie?

Gdybając sobie to może mieć odrobinę lepszą średnią jasność HDR. Zeszłoroczny 973 miał praktycznie taką samą średnią wartość jak C9 - 758cd/m2.

Nawet jeśli tak, będzie to raczej kosmetyczna różnica...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot dramat i koniec. Plastik fantastik, jak to się komponuje z tym tv.

Dodali 200 nitów albo i nie. Port HDMI 2.1 ale w ilości 1 sztuka i 5 koła w górę. No idiotów z ludzi robią. Ja podziękuję i poczekam na cenę max 4-4.5 tys.

 

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Andy_LIs napisał:

Dodali 200 nitów albo i nie. Port HDMI 2.1 ale w ilości 1 sztuka i 5 koła w górę. No idiotów z ludzi robią. Ja podziękuję i poczekam na cenę max 4-4.5 tys.

Troszkę ponad 130 nitów więcej. Zawsze coś ;) W oledach wiele się nie dzieje. Pierwsi jak zwykle zapłacą podatek od nowości. A pod koniec żywota (lub na promocjach pod koniec roku)  serii spadnie pewnie do obecnych cen C8.

Ciągle pracują nad polepszeniem, bardzo dobrego już obrazu. Może coś nowego pokaże tu GZ2000. Choć osobiście wolałbym, żeby dopracowali jakość wsadzanych matryc bo problem zafarbów i bandingu jednak istnieje. Sam widziałem to w C8 i AF9. Mój egzemplarz (FZ800) jest dobrze utrafiony pod tym względem, ale to powinna być reguła przy tej kasie, a nie fart...

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienki ten telewizor coś 40watt tylko, i to oled . Tak w ogóle to nie jest test tylko jakiś opis funkcji i możliwości telewizora ?

  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umiesz czytać tytuł? Podpowiem: PIERWSZE WRAŻENIA a w nich wyraźnie napisane, że test będzie w lipcu :DDo szkoły wracaj uczyć się czytać po polsku z tym jednym postem na forum i jakimiś watami haha. Telewizor pierwsza klasa, jak co roku. Pewnie będzie referencja chociaż to nadal to samo... Obecny oled się skończył a panasonic nic nie zmieni z tych matryc bo już zeszłoroczny jest referencyjny. Ciekawe co przyniesie przyszłość. 

Edytowane przez MarcinC
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2019 o 05:03, jahal napisał:

Jest szansa, że poprzednie serie dostaną aktualizacje z nowymi funkcjami, np. Panel domowy? Czy po wyjściu nowej serii, poprzednie są porzucane?

PS Dlaczego przy rejestracji jest zaznaczona zgoda Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144 poz. 104). Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych określa Polityka prywatności? To nie jest zgodne z prawem...

Słaby z ciebie prawnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Andy_LIs napisał:

Pilot dramat i koniec. Plastik fantastik, jak to się komponuje z tym tv.

Dodali 200 nitów albo i nie. Port HDMI 2.1 ale w ilości 1 sztuka i 5 koła w górę. No idiotów z ludzi robią. Ja podziękuję i poczekam na cenę max 4-4.5 tys.

Idź sobie do marketu i weź tego pilota w dłoń, nie do końca to jest plastik fantastic, bo front jest zrobiony ze szczotkowanego aluminium, albo przynajmniej skutecznie go udaje. Porty HDMI 2.1 są wszystkie cztery, ciekawe kiedy konkurencja dogoni pod tym względem LG (prorokuję że nigdy, bo do dzisiaj topowe modele konkurencji mają po dwa porty HDMI 2.0 pełnej przepustowości). 

Jasność HDR się nie zmieniła - te 130 nitów różnicy po prostu zależy od egzemplarza i tyle. W tamtym roku i 2 lata temu było to samo - były egzemplarze wyciągające ponad 800 nitów, ale były też takie które z trudem dobijały do 700. 

Cena startowa jak zwykle bandycka i trzeba być idiotą żeby za 55 cali dać 10 tys złotych, szczególnie w kontekście zmian - jest ich bardzo niewiele i są kosmetyczne, ale jakieś przynajmniej są, czyli mimo wszystko jest progres.

Nowe funkcje webOS wydają mi się podejrzanie niepotrzebne, ale chętnie przeczytałbym więcej o tym jak to działa w szczegółach, szczególnie ten panel domowy. Sterowanie IoT zupełnie z czapy, bo w życiu bym do tego nie używał telewizora, dużo lepiej się do tego nadaje smartfon, albo tablet, bo to są urządzenia które zawsze są włączone i mam widgety do sterowania czajnikiem zawsze pod ręką.

Ciekawe kiedy LG wpadnie na pomysł naprawdę przydatnej funkcji - możliwości spersonalizowania na którym źródle TV ma startować po włączeniu. Opcje tego mają być takie:

  • nowy panel domowy
  • menu funkcji smart
  • dowolny port HDMI 
  • telewizja naziemna
  • ostatnio używane źródło 

Chętnie zobaczył bym w końcu pełną integrację z asystentem Google - obiecywali to w tamtym roku dla serii 8 aktualizacją i co? 

Edytowane przez efel
  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...