Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby z ciebie prawnik. 
Bo?

"Dlatego wg RODO milczenie, okienka domyślnie zaznaczone i niepodjęcie działania przez użytkownika nie mogą być uważane za wyrażenie zgody. Firma, która na takiej domyślnej „zgodzie” opiera przetwarzanie danych, po prostu narusza prawo"
https://panoptykon.org/wiadomosc/zgoda-domyslna

Wysłane z mojego BBD100-1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzę na to bo dawno nie zerkałem co tam się dzieje w rejestracji. Nie zmieniajcie tematu. Dzięki za uwagę.

3 godziny temu, efel napisał:

Idź sobie do marketu i weź tego pilota w dłoń, nie do końca to jest plastik fantastic, bo front jest zrobiony ze szczotkowanego aluminium, albo przynajmniej skutecznie go udaje. Porty HDMI 2.1 są wszystkie cztery, ciekawe kiedy konkurencja dogoni pod tym względem LG (prorokuję że nigdy, bo do dzisiaj topowe modele konkurencji mają po dwa porty HDMI 2.0 pełnej przepustowości). 

Jasność HDR się nie zmieniła - te 130 nitów różnicy po prostu zależy od egzemplarza i tyle. W tamtym roku i 2 lata temu było to samo - były egzemplarze wyciągające ponad 800 nitów, ale były też takie które z trudem dobijały do 700. 

Cena startowa jak zwykle bandycka i trzeba być idiotą żeby za 55 cali dać 10 tys złotych, szczególnie w kontekście zmian - jest ich bardzo niewiele i są kosmetyczne, ale jakieś przynajmniej są, czyli mimo wszystko jest progres.

Nowe funkcje webOS wydają mi się podejrzanie niepotrzebne, ale chętnie przeczytałbym więcej o tym jak to działa w szczegółach, szczególnie ten panel domowy. Sterowanie IoT zupełnie z czapy, bo w życiu bym do tego nie używał telewizora, dużo lepiej się do tego nadaje smartfon, albo tablet, bo to są urządzenia które zawsze są włączone i mam widgety do sterowania czajnikiem zawsze pod ręką.

Ciekawe kiedy LG wpadnie na pomysł naprawdę przydatnej funkcji - możliwości spersonalizowania na którym źródle TV ma startować po włączeniu. Opcje tego mają być takie:

  • nowy panel domowy
  • menu funkcji smart
  • dowolny port HDMI 
  • telewizja naziemna
  • ostatnio używane źródło 

Chętnie zobaczył bym w końcu pełną integrację z asystentem Google - obiecywali to w tamtym roku dla serii 8 aktualizacją i co? 

Póki google nie działa po polsku w tv to nie ma co integrować na nasz rynek : / Czekamy już LATA... może się kiedyś doczekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg obiecywalo wszedzie ( na stronie LG, w sklepach, support odpisywal ze bedzie w nast akrualizacji) w Niemczech wsparce dla Alexy dla serii 8. Jak sie jednak okazalo teraz wsparcie dla Alexa dostanie juz tylko seria 9

Poprostu zenada LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, konrado75 napisał:

Poprostu zenada LG

czemu? jeśli obiecali i masz na to dowód to zgłaszasz do serwisu. zwrócą kasę lub zamienią tv na c9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, efel napisał:

Jasność HDR się nie zmieniła - te 130 nitów różnicy po prostu zależy od egzemplarza i tyle. W tamtym roku i 2 lata temu było to samo - były egzemplarze wyciągające ponad 800 nitów, ale były też takie które z trudem dobijały do 700. 

Poproszę o źródło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MarcinC napisał:

A umiesz czytać tytuł? Podpowiem: PIERWSZE WRAŻENIA a w nich wyraźnie napisane, że test będzie w lipcu :DDo szkoły wracaj uczyć się czytać po polsku z tym jednym postem na forum i jakimiś watami haha. Telewizor pierwsza klasa, jak co roku. Pewnie będzie referencja chociaż to nadal to samo... Obecny oled się skończył a panasonic nic nie zmieni z tych matryc bo już zeszłoroczny jest referencyjny. Ciekawe co przyniesie przyszłość. 

Wcale nie takie super, mam taki w domu LG 4K to od dłuższego grania czasem bolą oczy. No tewizor słaby 40watt. Chętnie kupił bym super uhd z serii 8500 lub 9500. To nic do tego nie ma że z jednym postem, a pozatym lubię konkretny łomot i nie mam sobie równych:0

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

czemu? jeśli obiecali i masz na to dowód to zgłaszasz do serwisu. zwrócą kasę lub zamienią tv na c9

no niestety nie mam, szkoda ze nie porobilem screenow ich strony, ale kto wtedy o tym myslal

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zdenek117 napisał:

Poproszę o źródło. 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-features/hdr

W tabelce na dole można sobie dołożyć dodatkowe kolumny z jasnością HDR i porównywać, sortować:

image.thumb.png.236cb255a1afc04c14f7aaad3158a500.png

Widać z tego, że co prawda C9 oferuje najwyższą dotąd zmierzoną na tym portalu jasność HDR w rzeczywistej scenie, ale C7, czyli model sprzed 2 lat był tylko 8 nitów gorszy. Nie wiem czy jest bardziej przekonywujący dowód na to że jasność OLEDów generalnie się nie zmienia od paru lat, szczególnie że to zależy od konkretnego egzemplarza - jednemu portalowi trafi się lepszy pod tym względem, innemu gorszy.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2019 o 08:49, efel napisał:

obiecywali to w tamtym roku dla serii 8 aktualizacją i co? 

oOo i właśnie co? :P

pewnie [beeep] z tego będzie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CeZaR83 napisał:

oOo i właśnie co? :P

pewnie [beeep] z tego będzie...?

Serwis mi odpisal ze tylko modele 2019 otrzymaja, dlatego napisalem zenada LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konrado75 napisał:

Serwis mi odpisal ze tylko modele 2019 otrzymaja, dlatego napisalem zenada LG

Tobie chodziło o Alexę w dodatku po niemiecku, z tego co napisałeś w swoim pierwszym poście w tym wątku, a ja mówiłem ogólnie o integracji z asystentem Google (nawet po angielsku). To są zupełnie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, efel napisał:

Tobie chodziło o Alexę w dodatku po niemiecku, z tego co napisałeś w swoim pierwszym poście w tym wątku, a ja mówiłem ogólnie o integracji z asystentem Google (nawet po angielsku). To są zupełnie różne rzeczy.

Tak chodzi mi o Alexe, Google jest po niemiecku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę Panasonic TX-42VT30 z 2011 roku i jak patrzę jak grają OLEDy w sklepach to dalej nie czuję potrzeby jej wymiany obraz na mojej plazmie wygląda lepiej.

 

  • Plusik 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, c43 napisał:

Mam plazmę Panasonic TX-42VT30 z 2011 roku i jak patrzę jak grają OLEDy w sklepach to dalej nie czuję potrzeby jej wymiany obraz na mojej plazmie wygląda lepiej.

 

Jak były posiadacz V60T nie mogę się z tobą zgodzić

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego zmieniłeś? OLED w akcji strasznie mi przypomina LCD taki sam sztuczny cukierkowaty obraz zero naturalności.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Jak były posiadacz V60T nie mogę się z tobą zgodzić

Na sygnale z tv sat też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, qazar napisał:

Jak były posiadacz V60T nie mogę się z tobą zgodzić

Jako były posiadacz  KURO i ciągle obecny D6900 (w drugim pomieszczeniu) również to potwierdzam :)

1 godzinę temu, c43 napisał:

To dlaczego zmieniłeś? OLED w akcji strasznie mi przypomina LCD taki sam sztuczny cukierkowaty obraz zero naturalności.

Wiem o czym mówisz, ale  to zależy jak firma podchodzi do ustawień "prosto z pudełka". Przy Panasonicu FZ800 (tu jest od razu b. dobrze) i w mniejszym stopniu Sony AF9 masz to praktycznie z odpowiednich ustawień fabrycznych. Przy LG C8 trzeba się trochę natrudzić. Wydaję mi się, że w C8 dla lubiących naturalną barwę wskazana jest kalibracja. Właściwie to w każdym przypadku żeby wycisnąć maks z ekranu wskazana jest kalibracja. Tylko czasami okazuje się, że wcale tego nie chcieliśmy, bo mamy swoje przyzwyczajenia/oczekiwania, itd. ;) Nie wiem jak jest w tej kwestii w modelach 2019.

58 minut temu, pupil napisał:

Na sygnale z tv sat też?

Na FZ800 i sygnale z NC+ też jest różnica na plus.

P.S.

A UHD HDR w tych sprzętach, to już w ogóle inna jakościowo bajka. ;)

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, c43 napisał:

To dlaczego zmieniłeś? OLED w akcji strasznie mi przypomina LCD taki sam sztuczny cukierkowaty obraz zero naturalności.

Przestaw na tryb kinowy, wyłącz opcje "poprawy" obrazu, dopasuj sobie upłynniacze do potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, c43 napisał:

Mam plazmę Panasonic TX-42VT30 z 2011 roku i jak patrzę jak grają OLEDy w sklepach to dalej nie czuję potrzeby jej wymiany obraz na mojej plazmie wygląda lepiej.

 

wiesz co zmieniłem 50VT30  na OLEDA LG i radze udać sie do okulisty bo oled VS. plazma to przepaść w ciemnym pokoju podczas oglądania tv jest ciemniejszy niż otoczenie więc nie konfabuluj i się zbadaj tak dla pewności

 

  • Lubię 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 6.07.2019 o 06:54, c43 napisał:

Mam plazmę Panasonic TX-42VT30 z 2011 roku i jak patrzę jak grają OLEDy w sklepach to (...) obraz na mojej plazmie wygląda lepiej

Ojej, nawet nie wiesz jak bardzo dalekie to jest od faktów. Jeżeli faktycznie tak widzisz to masz jakąś wadę wzroku, obraz jest bowiem na oledzie w KAZDYM aspekcie lepszy niż na dziadku vt30.

Twoja plazma daje kontrast rzędu 3500-4000:1 i czerń (jako nowa, dziś będzie gorzej) z okolic 0,02cd/m2. To są parametry co najwyżej sredniego/przecietnego LCD a nie OLEDa. Zresztą VT30 jako nowy dawal na max poniżej 100cd/m² to kolejna kiepsciutka wartość na tle dzisiejszych paneli - polecam lekturę testów na portalu + (zupełnie serio) zbadanie czy nie masz problemu natury okulistycznej.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 6.07.2019 o 12:26, c43 napisał:

To dlaczego zmieniłeś? OLED w akcji strasznie mi przypomina LCD taki sam sztuczny cukierkowaty obraz zero naturalności.

Kolego nie bardo rozumiem ? Porównując skalibrowaną VT60 do E6, bez dwóch zdań mogę wskazać przewagi, jak HDR, szeroki gamut, czerń oraz zdecydowanie lepszy kontrast. 

Jeśli porównujesz swój TV do OLED w sklepie to jest to chybione porównanie.

Edytowane przez qazar
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2019 o 12:35, Gmeru napisał:

Spojrzę na to bo dawno nie zerkałem co tam się dzieje w rejestracji. Nie zmieniajcie tematu. Dzięki za uwagę.

Póki google nie działa po polsku w tv to nie ma co integrować na nasz rynek : / Czekamy już LATA... może się kiedyś doczekamy.

Gmeru. Mam pytanie, kiedy chcesz umieścić pełny test? (cirka about) Chce się utwierdzić czy dobrze robię interesuje mnie zakup 65tki c9 .Ambilight mnie nie kręci. Jestem wstanie dopłacić za nowość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu. Ale nie wiem kiedy :( Więc max 31. Najważniejsze zmiany masz jednak w tej zapowiedzi. Dużo więcej nie będzie już względem C8... Obrazowo to te same matryce, więcej się nie wyciśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...