Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru, czy mógłbyś mi powiedzieć ile cm ma TV od krawędzi do krawędzi? Bo już go kupiłem, ale dopiero teraz się zastanawiam czy mi się zmieści ?

Dobra, nieaktualne, znalazlem i wychodzi na to, że ma 123cm na szerokość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2019 o 10:03, Wooyek84 napisał:

Zamówiłem C9 we wtorek, dziś patrzę cena 1500zł mniej, 8500zł ?

Poczekaj do końca sierpnia, jak się skończy promocja w której dodają jeszcze telefon do OLEDów, to cena będzie niższa o 3 tys. Kupowanie czegokolwiek od LG zaraz po premierze, to generalnie średni pomysł. Wyjątkiem jest sytuacja, że masz tyle hajsu, że 30 sek po zakupie już nie będziesz pamiętał ile to kosztowało.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odebrałem tego za 9999zł i mam zaklepanego tego za 8500. Na piątek ma być. Nie będę chyba czekał aż do końca sierpnia, bo nie wytrzymam ?. Cena 8500 i V40 mnie zadowala jak za taką nowość. 

Ale inna sprawa, warto brać ubezpieczenie? Nigdy tego nie brałem, czegokolwiek bym nie kupował, to ubezpieczeniom zawsze mówiłem stanowcze nie i w sumie na necie też są artykuły, że te ubezpieczenia są g... warte. Ale może ktoś to brał i faktycznie się mu opłaciło. W RTV Euro AGD typ mnie dziś gnębił z 10 minut, strasznie są męczący tym wciskaniem na siłę tych ubezpieczeń.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wooyek84 napisał:

W RTV Euro AGD typ mnie dziś gnębił z 10 minut, strasznie są męczący tym wciskaniem na siłę tych ubezpieczeń.?

Nie bierz. Gnębił cie długo bo sprzedawcy mają od tego dobre prowizje. Nie ma to jak wciskanie ludziom kitu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Wooyek84 Mi też próbowali wcisnąć, ale ja w to nie wierzę. Wg tego co mówili, to kot mógłby mi przewrócić telewizor ostatniego dnia ubezpieczenia! To nierealne! Każdy dokupiłby kota i co 5 lat wymieniał telewizor na nowy. Lepiej ubezpieczyć samemu od kradzieży i przepięć. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja też w to nie wierzę i jak pisałem wyżej, zawsze odmawiałem, czy to TV czy inny smartfon. Ale gość był strasznie namolny, więc pomyślałem, że zapytam tu, bo ludzie kupują tu TVki za grube dziesiątki tysięcy, więc byłem ciekaw jakie podejście mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie właśnie w oled b7v 65cali chyba wypaliło matrycę.

Mam widoczny szeroki pas u dołu ekranu i za nic tego nie idzie usunąć.

Zgłosiłem do serwisu i czekam na serwisanta.

W grudniu mija 24m-ce jak go mam.

Tv skalibrowane miesiąc temu i teraz taka sprawa.

Zły jestem jak cholera.

Ciekaw jestem czy wymienią matrycę.

Tv trochę już stare.

Gdyby przyszło coś wybrać to za bardzo nie wiem co.

Ten tv co mam jest oki, gdyby nie ten pas u dołu ekranu.

Dziś w sklepie powiedziano mi że może i tak być że jak nie będzie matrycy to mogą zaproponować inny tv.

Aktualnie czekam na przyjazd serwisanta i zobaczymy.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem czy od programów informacyjnych.

Ponieważ  dużo chodzi Xbox x plus Netflix a najmniej nc+.

Dzisiaj na różowym ekranie zauważyłem że wypalenie jest niemal na środku tv bardziej ku dolowi.

Na filmach znowu widać tylko szeroki pas niemal na całej szerokości.

Sam nie wiem czy to czasami nie jakaś wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum, właśnie jeden gość napisał, że za hot piksela w 55B7 dali mu dziś 55C9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Juras Juras napisał:

Kurde nie wiem czy od programów informacyjnych.

Ponieważ  dużo chodzi Xbox x plus Netflix a najmniej nc+.

Dzisiaj na różowym ekranie zauważyłem że wypalenie jest niemal na środku tv bardziej ku dolowi.

Na filmach znowu widać tylko szeroki pas niemal na całej szerokości.

Sam nie wiem czy to czasami nie jakaś wada.

Dużo oglądasz filmów/seriali z napisami? Na Rtings pokazali , że niestety napisy również potrafią się wypalić na oled'ach po pewnym czasie i to dla mnie jest masakra bo ja oglądam przede wszystkim takie materiały.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

Na Rtings pokazali , że niestety napisy również potrafią się wypalić na oled'ach po pewnym czasie i to dla mnie jest masakra bo ja oglądam przede wszystkim takie materiały.

Nieprawda. Poproszę o linka na potwierdzenie tych słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, efel napisał:

Nieprawda. Poproszę o linka na potwierdzenie tych słów.

Spoko, po południu jak wrócę z pracy , to przeszukam swoje posty , w jednym z nich parę miechów temu wklejałem link do filmu rtings z któregoś tygodnia ich testów i wyraźnie o tym mówią , efekt był widoczny na planszy 'fioletowej', oczywiście od razu mówili o tym , że w przeliczeniu ile godzin takich materiałów musiałbyś obejrzeć jest kosmiczny i 'mało prawdopodobne' aby doświadczyć tego warunkach domowych. Spoko jak wrócę to wrzucę link do filmu.

Pzdr.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tu, bo w sumie w piątek będę miał ten TV. Czy można podłączać do tych TV głośniki bluetooth? Mam 2 JBL Charge 3, ale na przykład z aktualnym moim TV Sony 55W805C, nie działają, ale te kombajny multimedialne od LG może to ogarną, ktoś coś może wie, sprawdzał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda mnie Sony A1E wypalił się po półtora roku właśnie od napisów ,w gry nie gram programów info nie oglądałem .

DSC00470.JPG

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać

 

Za te pieniądze tv powinien dużo więcej wytrzymać i nie ma dyskusji.

Podejrzewam że mój egzemplarz był z początku 2017r i jeszcze jakiś niedopracowany stąd tak szybko wypaliło matrycę.

Zresztą w serwisie powiedziano mi że tak się zdarza i dla tego wymienią na nową podobno lepszą matrycę.

Pozostaje teraz kwestia samej gwarancji czy będzie nowa czy też w grudniu skończy mi się i oby nie padła druga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samą matrycę będziesz miał zapisane w systemie LG gwarancję przedłużoną o 2 lata od daty zgłoszenia usterki.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, efel napisał:

Nieprawda. Poproszę o linka na potwierdzenie tych słów.

Tak jak obiecałem:

 Fragment od 6:45...

i to po 7100h w tym teście (ale po poście kolegi stefek38 to nie mam pojęcia po ilu godzinach efekt już może się pojawić)może to się wydaje dużo ale dla osoby takiej jak ja która nie martwi się o wypalenia logo kanałów/pasków informacyjnych bo po prostu telewizji nie oglądam ani na tv nie gram (obawa wypaleń elementów huba)  ale za to każdy film/serial oglądam z napisami to ta wartość godzinowa w perspektywie chociażby 5lat wcale nie jest taka duża (a patrząc na takie przypadki jak powyżej to ekhm)... delikatnie mówiąc to lipa , że napisy potrafią się wypalić i tv za takie pieniądze...

Mało tego tekst z instrukcji użytkownika tv:

"Przykłady zawartości, które mogą powodować wyświetlanie nieruchomego obrazu
•  Zdjęcia lub niezmieniające się obrazy zawierające określone informacje wyświetlane nieprzerwanie na ekranie, takie jak numery kanałów, logo stacji telewizyjnych, nazwy programów, wiadomości lub napisy do filmów/seriali i nagłówki.
•  Niezmieniające się menu lub ikony z konsolowych gier wideo lub włączonych dekoderów STB.

..."

 

Także wypalanie się napisów na oledach występuje, w necie są fotki narazie egzemplarzy z starszych lat chociażby 2016-2017 , szczerze wątpię czy te matryce 2018 będą miały zdecydowanie większa żywotność w tej kwesti.

Pzdr.!

 

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być kwestia indywidualna matrycy. Ja mam LG 910, a więc stary model. Minęły ponad dwa lata z telewizją (głównie sport), grami i filmami z napisami - wypaleń brak. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2019 o 18:55, Zykfyr napisał:

Fragment od 6:45...

Pan na filmie mówi o tym że otrzymali takie zdjęcie od jednego z użytkowników portalu. Jak dla mnie żaden dowód na potwierdzenie tezy że napisy wypalają oledy, bo w ich własnych testach ten efekt nie wystąpił. W dodatku nie wiadomo od czego tak naprawdę to wypalenie na zdjęciu powstało, jaki kolor napisów był ustawiony, czy były z tłem, w jakim kolorze itp. Gdyby to był rzeczywisty problem, jak np paski kanałów info, to mielibyśmy dużo więcej takich przypadków. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Telewizor mam skalibrowany.

Mega świetnie ogląda się filmy poprostu bajka głównie Netflix.

Lubię też pojeździć na forzie Xbox x mega wrażenie.

Tv nc+ 4k też coś tam pooglądam głównie wiadomości i sport.

Mam nadzieję że w/w przykłady nie przyczynią się do ponownej sytuacji.

Nie mniej gdy dojdzie do wymiany matrycy mimo to będę jeszcze bardziej ostrożny przy oglądaniu tv.

Trochę to denerwujące ale kiedy wieczorem zasiadam z żonką i zaczynamy oglądać filmy na Netflix to poprostu szczęka opada jaka jakość jakie wrażenia.Gdyby właśnie nie to że filmy są tak świetnie pokazane to wybrałbym coś innego bardziej wszechstronnego tak aby nie pilnować tv.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Juras Juras napisał:

Powiem tak.

Telewizor mam skalibrowany.

Mega świetnie ogląda się filmy poprostu bajka głównie Netflix.

Lubię też pojeździć na forzie Xbox x mega wrażenie.

Tv nc+ 4k też coś tam pooglądam głównie wiadomości i sport.

Mam nadzieję że w/w przykłady nie przyczynią się do ponownej sytuacji.

Nie mniej gdy dojdzie do wymiany matrycy mimo to będę jeszcze bardziej ostrożny przy oglądaniu tv.

Trochę to denerwujące ale kiedy wieczorem zasiadam z żonką i zaczynamy oglądać filmy na Netflix to poprostu szczęka opada jaka jakość jakie wrażenia.Gdyby właśnie nie to że filmy są tak świetnie pokazane to wybrałbym coś innego bardziej wszechstronnego tak aby nie pilnować tv.

 

 

Kalibracja wlasna czy profesjonalna? Jak własna to podaj jakieś ustawienia... To mi wymienili B7 na C9 ale mam opór znowu siedzieć i kombinować bo B7 miałem fajnie ustawiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...