Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też od wczoraj mam 55C9, wypełniłem ten formularz odnośnie kalibracji, ale nie wiem, ktoś do mnie zadzwoni żeby się umówić na konkretny już termin? Czy jak to działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, marbel007 napisał:

Kalibracja wlasna czy profesjonalna? Jak własna to podaj jakieś ustawienia... To mi wymienili B7 na C9 ale mam opór znowu siedzieć i kombinować bo B7 miałem fajnie ustawiony...

Kalibracja profesjonalna.

Ale jeśli wymienią na inną matrycę to trzeba będzie znowu dzwonić. Na nic się chyba nie przydadzą wcześniejsze ustawienia. Zresztą poczekam na wymianę i wtedy będę ustawiał tak jak mam na B7 jeśli będzie oki to dobrze.

Jak wymienili ?- dali matrycę od C9 czy cały telewizor.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, marbel007 napisał:

Kalibracja wlasna czy profesjonalna? Jak własna to podaj jakieś ustawienia... To mi wymienili B7 na C9 ale mam opór znowu siedzieć i kombinować bo B7 miałem fajnie ustawiony...

Przecież masz tryb KINO to co tam jeszcze samemu ustawiać? :D On jest najbliższy temu co trzeba jeżeli nie robisz kalibracji za pomocą urządzeń.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2019 o 15:52, Wooyek84 napisał:

Nie odebrałem tego za 9999zł i mam zaklepanego tego za 8500. Na piątek ma być. Nie będę chyba czekał aż do końca sierpnia, bo nie wytrzymam ?. Cena 8500 i V40 mnie zadowala jak za taką nowość. 

Ale inna sprawa, warto brać ubezpieczenie? Nigdy tego nie brałem, czegokolwiek bym nie kupował, to ubezpieczeniom zawsze mówiłem stanowcze nie i w sumie na necie też są artykuły, że te ubezpieczenia są g... warte. Ale może ktoś to brał i faktycznie się mu opłaciło. W RTV Euro AGD typ mnie dziś gnębił z 10 minut, strasznie są męczący tym wciskaniem na siłę tych ubezpieczeń.?

Bo na UB zarabaiają 3x tyle ile na TV (sprzedawcy prowizji, a sieć od ubezpieczyciela), bo mają wypasione targety na te UB, bo te UB to iście szatański pomysł ubezpieczycieli :) choć przyznam że znajomy 2x skorzystał ale na smartfonie który mu się rozsamrował na betonie tzn 2 różne smartfony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mjasinsk napisał:

choć przyznam że znajomy 2x skorzystał ale na smartfonie który mu się rozsamrował na betonie tzn 2 różne smartfony

Ja też dwa razy skorzystałem. Był to naprawy po standardowym czasie gwarancji. Raz tv Samsunga - wymiana płyty głównej, która przekraczała wartość rynkową telewizora, i drugi raz naprawa pralki (też Samsunga :)) , gdzie bez rozszerzonej gwarancji i darmowej naprawy lepiej byłoby kupić nową.

W moim przypadku się opłacało, dlatego korzystam z tej formy ubezpieczenia.

Choć ogólnie nie ma reguły, każdy z nas ma inne doświadczenia....

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Groszek napisał:

Ja też dwa razy skorzystałem. Był to naprawy po standardowym czasie gwarancji. Raz tv Samsunga - wymiana płyty głównej, która przekraczała wartość rynkową telewizora, i drugi raz naprawa pralki (też Samsunga :)) , gdzie bez rozszerzonej gwarancji i darmowej naprawy lepiej byłoby kupić nową.

W moim przypadku się opłacało, dlatego korzystam z tej formy ubezpieczenia.

Choć ogólnie nie ma reguły, każdy z nas ma inne doświadczenia....

Jasne, ale żeby nie było, że hejtuję :)

Cena TV w duzej sieci (międzynarodowej) 4000 zł

Cena ubezpieczenia dla tego tv wariant wyższy 699 zł

Teraz lista możliwych przypadków:

1. Ubezpieczenie od przepięcia - możliwe ale mało prawdopodobne

2. Ubezpieczenie miedzynarodowe  - raczej mało prawdopodobne

3. Sprzęt zastępczy - OK

4. Ubezpieczenie od awarii - OK

5. reszta mało istotna

 

Prawda jest taka, ze standardowa gwarancja plus zakup w duzej sieci z reguły wystarczy w ciągu 24 miesięcy (oczywiście są indywidualne przypadki w tym również nawet sam dotychczas mogłem się do takowych zaliczać) ale jednak wystarcza. Pozostałe przypadki jednak są rzadkie i w przypadku TV raczej marginalne. Po dwóch latach tv kupiony za cenę 4000 jest w praktyce wart.... z duzym, naprawde duzym naginaniem rzeczywistości 2000 zł. Dopiero po tych 2 latach tak naprawdę UB zaczyna realnie przedstawiac wartość. Wydałeś 699 zł vs 2000 zł wiec patrząc matematycznie oczywiście warto...ale patrząc realnie..... za cholerę nie warto. Jasne...zgadzam się, to subiektywna wizja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2019 o 14:24, Gmeru napisał:

Przecież masz tryb KINO to co tam jeszcze samemu ustawiać? :D On jest najbliższy temu co trzeba jeżeli nie robisz kalibracji za pomocą urządzeń.

Kino dla wszystkich sygnałów? Najbardziej zależy mi na obrazie w grach konsolowych i w sumie nc+ na codzień. Choć filmami (Netflix, BD, Chili) też się mocno jaram, szczególnie że kino sf w większości oglądam jak już.

W końcu wczoraj włączyłem XoX by pograć na tym tv i konsola (!) wykryła że mam fajny tivik i zaproponowała przestawienie w tryb optymalny. Zgodziłem się - w sdr, w menu, obraz jakiś żółtawy się zrobił jednak w grach - testowane Lego City Undercover zaraz mi zniknęło. W HDR, w Dircie 2.0 to obraz już miazga. Chyba jaśniej świeciło niż w B7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2019 o 06:41, zdenek117 napisał:

@Juras Juras To zaskoczyłeś mnie. Daj znać po wizycie serwisanta, bo jestem ciekawy skąd taka zmiana i co na to LG. 

Wczoraj wymieniono na nową matrycę.

Serwisant nie był pewny na ile teraz będzie gwarancji.

Kazał dopytywać się w LG.

Nowa matryca spoko.

Filmy w technicolor expert nawet nawet.

Ale kiedy ustawiłem tak jak miałem wcześniej to obraz dużo gorszy.

Nie zapisałem sobie te wcześniej e ustawienia i lipa.

Także wieczorem przywróciłem fabryczne ustawienia i w trybie kino idzie jakoś pooglądać.

Nie mniej ni  jak to się ma do profesjonalnej kalibracji.

Także czeka mnie druga kalibracja.

Odnośnie samej matrycy to wydaje się świecić mocniej ,żywsze te kolory i większa jest głębia. No i oczywiście na całym ekranie jest tak samo nie ma przebarwień i paska?

To Tak na szybko.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2017 r. kupiłem LG b7 65. Po roku czasu pokazały się powidoki po kanale informacyjnym. Widoczne były szczególnie na niebieskim, czerwonym, żółtym tle. W marcu zgłosiłem reklamację do LG i bez problemu po przesłaniu zdjęcia wymienili mi matrycę na nową z dwuletnią gwarancją. Niestety po czterech miesiącach problem powrócił. Znowu wyraźne są te same  pasy. Muszę dodać, że zgodnie z instrukcją czyściłem matrycę. Sam telewizor jest bardzo w porządku i oprócz tej wady jestem z niego zadowolony. Zgłosiłem teraz do RTV Euro AGD reklamacje rękojmi i zwrot pieniędzy. Zastanawiam się nad kupnem LG C9 i tylko jestem ciekawy czy problem powidoków został wyeliminowany w tym modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zeto2 napisał:

W 2017 r. kupiłem LG b7 65. Po roku czasu pokazały się powidoki po kanale informacyjnym. Widoczne były szczególnie na niebieskim, czerwonym, żółtym tle. W marcu zgłosiłem reklamację do LG i bez problemu po przesłaniu zdjęcia wymienili mi matrycę na nową z dwuletnią gwarancją. Niestety po czterech miesiącach problem powrócił. Znowu wyraźne są te same  pasy. Muszę dodać, że zgodnie z instrukcją czyściłem matrycę. Sam telewizor jest bardzo w porządku i oprócz tej wady jestem z niego zadowolony. Zgłosiłem teraz do RTV Euro AGD reklamacje rękojmi i zwrot pieniędzy. Zastanawiam się nad kupnem LG C9 i tylko jestem ciekawy czy problem powidoków został wyeliminowany w tym modelu. 

U mnie podobnie.

Dwa dni temu serwis zabrał tv z drugą matrycą z lipca tego roku.

Po dwóch miesiącach widoczny banding na filmach oraz widoczny zafarb na kolor różowy po obu stronach na brzegach tv.

Także jest coś nie tak z tymi oledami.

Ja podjąłem decyzję że tv zostanie sprzedane nawet jak wymienienią na nowy. 

Pójdę w kierunku nano cell 75 SM9000.

Nie chcę kolejnych niespodzianek .

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Juras Juras napisał:

.....Także jest coś nie tak z tymi oledami.....

Nie chcę kolejnych niespodzianek .

To tak nie jest , że jest coś z nimi nie tak trafiłeś na taką sztukę.

Mogę dać setki przykładów , co się dzieje z Led -ami

 

Niestety dziś wszystko jest za szybko produkowane i klient często klient jest testerem.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą.

Jak już przyzwyczaisz się do obrazu oled to wszystko inne nie jest nawet zbliżone do tego.

Tylko że wydanie ponad 10tyszl za tv i nie masz spokoju oglądania to lekka przesada.

Stara matryca wypaliła się oki może być.

Nowa matryca zafarb i banding tv w serwisie.

I co dalej kolejna trzecia interwencja z nadzieją że będzie oki. I to wszystko za nie małą cenę jak dla mnie.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zamiast przyjemności korzystania z TV, ciągłe zamartwianie wypaleniami, kompensacjami itp. ABL też nie każdemu pasuje. Sorry, ale np QLEDy prezentują doskonały obraz bez zaprzątania sobie głowy czymś takim. Oczywiście nie wszystkie. Prawdziwe QLEDy zaczynają się od serii 80 wzwyż. Inni producenci też mają bardzo udane telewizorowy LCD/LED najwyższych seriach. Co kto lubi.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Juras Juras napisał:

Tylko że wydanie ponad 10tyszl za tv i nie masz spokoju oglądania to lekka przesada.

Rozumiem także i to .. Ja także bym się trochę wkurzył choć nie wydałem tyle co Ty . Mam 77C9 :)

Dziś komórki potrafią kosztować połowę Twojego telewizora :) To tylko pieniądze.

Nie jeden powie że nigdy by nie dał aż tyle za tv , albo, że nigdy by nie kupił samochodu z salonu bo za rok połowę się traci ..

Wszystko prawda tyle, że do wszystkiego trzeba dorosnąć -- do wydawania pieniędzy także.

Są tacy na świecie, że mają kupę kasy a żyją jak biedacy. Są także tacy co całe życie na kredycie .. takie życie :)

Ważne by się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zeto2 napisał:

W 2017 r. kupiłem LG b7 65. Po roku czasu pokazały się powidoki po kanale informacyjnym. Widoczne były szczególnie na niebieskim, czerwonym, żółtym tle. W marcu zgłosiłem reklamację do LG i bez problemu po przesłaniu zdjęcia wymienili mi matrycę na nową z dwuletnią gwarancją. Niestety po czterech miesiącach problem powrócił. Znowu wyraźne są te same  pasy. Muszę dodać, że zgodnie z instrukcją czyściłem matrycę. Sam telewizor jest bardzo w porządku i oprócz tej wady jestem z niego zadowolony. Zgłosiłem teraz do RTV Euro AGD reklamacje rękojmi i zwrot pieniędzy. Zastanawiam się nad kupnem LG C9 i tylko jestem ciekawy czy problem powidoków został wyeliminowany w tym modelu. 

Ja nie wiem co jest z tymi matrycami albo co Wy z nimi robicie.

Mam w sypialni 55E6. Ponad dwa lata. Żadnych trwałych powidoków czy wypaleń. Telewizor używany codziennnie po jakieś dwie godziny. Wieczorne oglądanie. Żadnych ręcznych kompensacji. Tylko automatyczna przy wyłączaniu.

 

Teoria spiskowa: a może "gorsze" matryce dają w tych tańszych modelach serii B i C?

Ja mam serię E, mój sąsiad ma 65W7 (teraz kupił do drugiego pomieszczenia 77C8) i nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Ja nie wiem co jest z tymi matrycami albo co Wy z nimi robicie................. i nie ma żadnych problemów.

No bo pewnie masz odpowiednio ustawiony obraz ( jakoś tam skalibrowany ). Znam mnóstwo osób, które oglądają w trybie żywy , dynamiczny itp.

Podświetlenia na max - żarówka taka, że nie da się tego oglądać  ale Oni są zadowoleni i przekonani że tak jest ok ,  jest Super.

Pokazuje im jak to powinno mniej więcej wyglądać ( a specem nie jestem ) a Oni na mnie gały wywalają i twierdzą, że nie ma kolorów ! nie ma ostrości itd ....że obraz blady .... ręce opadają.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eleonor napisał:

Znam mnóstwo osób, które oglądają w trybie żywy , dynamiczny itp.

Podświetlenia na max - żarówka taka, że nie da się tego oglądać  ale Oni są zadowoleni i przekonani że tak jest ok ,  jest Super.

Dokładnie!

A do tego upłynniacz na maksa i "szafa gra"! ;)

Ale co kto lubi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Rozumiem także i to .. Ja także bym się trochę wkurzył choć nie wydałem tyle co Ty . Mam 77C9 :)

Dziś komórki potrafią kosztować połowę Twojego telewizora :) To tylko pieniądze.

Nie jeden powie że nigdy by nie dał aż tyle za tv , albo, że nigdy by nie kupił samochodu z salonu bo za rok połowę się traci ..

Wszystko prawda tyle, że do wszystkiego trzeba dorosnąć -- do wydawania pieniędzy także.

Są tacy na świecie, że mają kupę kasy a żyją jak biedacy. Są także tacy co całe życie na kredycie .. takie życie :)

Ważne by się cieszyć.

 

Ważne by się cieszyć.

Masz rację.

Przez ponad 20lat budowałem system audio kupę kasy szło na te hobby ale jestem już na takim etapie że to co mam spełnia moje wymagania.

Jak się można domyśleć nie jest tanio ale cieszy.

Podobnie jest ze sprzętem AGD  ekspres do kawy Jura, termomix czy inne sprawy związane z codziennym funkcjonowaniem.

Wiadomo można dużo taniej i też da się przeżyć.

Ale na przykładzie audio kupę czasu temu sprzęt za np 1kzl a za 100k zł brzmiał dla mnie tak samo.

Dopiero po latach odsłuchów ,eksperymentów,  porównaniach człowiek usłyszał i cieszy się do tej pory.

Kiedy nieraz znajomi mają okazję posłuchać i pytają a co to dla czego lampa i tylko 2w itd to widać jaka jest różnica w postrzeganiu tego samego a zarazem inaczej ocenianych a jak usłyszą ile kosztuje np  igła do gramiaka to cała aura pryska.

Ale tak to już jest.

Gonimy i gonimy tego króliczka 😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z kawą żeś daleko nie pogonił
Prawdziwy kawosz ma HXa albo podwójny bojler, oczywiście z kolbą i młynek żarnami 64mm

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eleonor napisał:

No bo pewnie masz odpowiednio ustawiony obraz ( jakoś tam skalibrowany ). Znam mnóstwo osób, które oglądają w trybie żywy , dynamiczny itp.

Podświetlenia na max - żarówka taka, że nie da się tego oglądać  ale Oni są zadowoleni i przekonani że tak jest ok ,  jest Super.

Pokazuje im jak to powinno mniej więcej wyglądać ( a specem nie jestem ) a Oni na mnie gały wywalają i twierdzą, że nie ma kolorów ! nie ma ostrości itd ....że obraz blady .... ręce opadają.

Zastanów się, jeżeli człowiek wydaje 10 000 tys. na telewizor, to ma prawo wymagać aby działał poprawnie niezależnie od ustawień telewizora. Czy to będzie tryb żywy, dynamiczny lub inny. Wg mnie wina leży po stronie producenta i nie powinien mieć takich czy innych wad. Dlatego powtarzam pytanie, czy nowe tv są ich pozbawione, bo chciał bym kupić jednak oleda 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zeto2 napisał:

Zastanów się, jeżeli człowiek wydaje 10 000 tys. na telewizor, to ma prawo wymagać aby działał poprawnie niezależnie od ustawień telewizora. Czy to będzie tryb żywy, dynamiczny lub inny. Wg mnie wina leży po stronie producenta i nie powinien mieć takich czy innych wad. Dlatego powtarzam pytanie, czy nowe tv są ich pozbawione, bo chciał bym kupić jednak oleda 

Specem tu nie jestem , ale także wydałem trochę pieniążków na swój tv ( nie wiem czy doczytałeś ) znam ryzyko i zaakceptowałem je - inaczej nigdy bym takiego tv nie kupił.

Człowiek ma prawo wymagać nawet wtedy gdy coś kosztuje 10 zł a nawet i 2 zł.

Może zrozumiesz co miałem na myśli pisząc te słowa - zauważyłeś może, że producent ustawia ( nie wiem czy wszystkie tv ) obraz w tryb Standard , Żywy itd. a nie np w tryb Kino ? Puszcza mu specjalnie pod dany model spreparowane demo by kopara opadła ....

Telewizor ma zrobić wielkie WOW ! na użytkowniku.

Wiedziałeś może dlaczego tak robią ?  Pewnie nie  ....

Na drugie opowiem Tobie tak : w przyrodzie ciężko znaleźć dwie identyczne rzeczy zatem mając 2 nowe tv jeden z nich na pewno będzie trochę inny niż drugi  , ale w widełkach pewnych norm będzie się mieścił ---- zatem albo trafisz na sztukę akceptowalną albo nie.

Jeżeli trafisz na tą gorszą to tak jak inni będziesz wszędzie rozpowiadał jakie to wadliwe.

Takie życie. 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

To z kawą żeś daleko nie pogonił emoji16.png
Prawdziwy kawosz ma HXa albo podwójny bojler, oczywiście z kolbą i młynek żarnami 64mm emoji16.png

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Z kolbą trochę się bawiłem ale to nie dla mnie. Za dużo przy tym zachodu.

Poszedłem na łatwiznę 😀.

W dobra Kolbe i ectra trzeba by było około 20tyszl szykowac.

A tak to dużo taniej i kawa na pewno lepsza niż zwykła pażocha czy też rozpuszczalna.

 

 

Swoją drogą nie mam nic do zarzucenia firmie LG. Wypaliło mi matrycę i dali nową jest oki. Nowa zaś nie uniknęła wad i w efekcie po 2miesiącach tv w serwisie.

Oby było uczciwe podejście i w tym drugim przypadku za który co by nie było dałem 10tyszl.

Przypomnę że cena wyjściowa tego tv była 16999zl także całkiem sporo.

Wcześniej miałem przeprowadzoną profesjonalną kalibrację którą długo się nie nacieszyłem.

Ale nade wszystko uważam że w dobrze skalibrowanym oledzie obraz jest nie do pobicia. Tylko czy wart jest loterii w której przyszło mi brać udział?.

Tą kwestię pozostawiam do oceny każdemu osobno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Juras Juras napisał:

Tylko czy wart jest loterii w której przyszło mi brać udział?.

I tak w porównaniu do plazm jest o niebo lepiej - nie dość że trudniej coś wypalić to jeszcze można dostać nową matrycę w ramach gwarancji.

I w przypadku nowości czy wyższych modeli to może już nie jest dobry argument, ale patrząc na niedawne promocyjne ceny 55", gdzie za 4-5 tysięcy dostawało się TV z absolutnie topową jakością obrazu, myślę że zaakceptowanie stosunkowo niewielkiego ryzyka (bo i te wypalenia mimo wszystko zdarzają się garstce ludzi) to uczciwa cena.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolbą trochę się bawiłem ale to nie dla mnie. Za dużo przy tym zachodu. Poszedłem na łatwiznę . W dobra Kolbe i ectra trzeba by było około 20tyszl szykowac.

A tak to dużo taniej i kawa na pewno lepsza niż zwykła pażocha czy też rozpuszczalna.

 

 

Swoją drogą nie mam nic do zarzucenia firmie LG. Wypaliło mi matrycę i dali nową jest oki. Nowa zaś nie uniknęła wad i w efekcie po 2miesiącach tv w serwisie.

Oby było uczciwe podejście i w tym drugim przypadku za który co by nie było dałem 10tyszl.

Przypomnę że cena wyjściowa tego tv była 16999zl także całkiem sporo.

Wcześniej miałem przeprowadzoną profesjonalną kalibrację którą długo się nie nacieszyłem.

Ale nade wszystko uważam że w dobrze skalibrowanym oledzie obraz jest nie do pobicia. Tylko czy wart jest loterii w której przyszło mi brać udział?.

Tą kwestię pozostawiam do oceny każdemu osobno.

 

 

 

Ja na moim rancilio epoca i fiorenzato f64 Evo, robię espresso w 35-40 sekund.Podwójne espresso. (Cały proces).

Ciekawe ile twój automat na to potrzebuje, o jakości naparu, nawet nie dyskutuję.

 

Dodam, że kawę sam wypalam ale to już inna bajka.

 

 

 

 

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...