Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie czytam, że jak gram w gry lub oglądam Sport i kanały info, to nie kupuj Oleda. Idiotyzm? zastanawiam się czy to piszą idioci, czy fantycznie oglądanie takich meczy zabije mi 65 calowego B9Czy 2 godziny dziennie kanału informacyjnego zabije B9?Czy przerwy na reklamy nie dają odpocząć telewizorowi, a do tego czasem zmiana kanału? Wydaje się Absurdem to co niektórzy piszą. Dzisiaj byłem w Holenderskim Mediamarkt, gdzie OLED 55 B9 kosztuje 1299 euro (tydzien temu 1890)i przy mnie w 5 minut poszły 2 egzemplarze, TV idzie jak świeże bułeczki! I co, nikt z tych ludzi nie ogląda TV Info? Sporu, nie gra w fife? Przecież na formum co post to strach przed Oledem, mam wrażenie, że firma LG to taki samobójcza, a za 2 lata wymienią telewizory dla połowy świata hehe.Co ja mam kupić albo LCD albo już zawsze oglądać TYLKO Netflix?

Jak to jest z tymi B/C9?

Jest tu ktoś kompetentny aby napisać fachowo o co kurde chodzi? Bo ja naprawdę mam ochotę zostać z moim starym 10 letnim Samsungiem, a OLED bardzo mi się podoba i choruje na 65 calowego B lub C9

 

 

 

 

Wpisz sobie w Youtube, "Rtings oled burn in test", to na razie jedyne w miarę rzetelne badanie traktujące o wypaleniach w tv OLED. Cała reszta to co najwyżej domysły i doświadczenia pojedynczych osób.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Patryk Mistrz napisał:

"Rtings oled burn in test", to na razie jedyne w miarę rzetelne

Dla mnie nie jest... powiedzieć ci dlaczego? Ponieważ nikt tak nie używa TV tak jak w tych testach! 

Wiadomo ze na sile mozna wypalić OLEDa i nikt tego nie kwestionuje, ale nie popadajmy w takie skrajności jak z tego Testu!!

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie nie jest... powiedzieć ci dlaczego? Ponieważ nikt tak nie używa TV tak jak w tych testach! 
Wiadomo ze na sile mozna wypalić OLEDa i nikt tego nie kwestionuje, ale nie popadajmy w takie skrajności jak z tego Testu!!

Z jednej strony się z Tobą zgodzę, z drugiej testy te pokazują przynajmniej jakie treści narażają OLEDa najbardziej na wypalenia i to jest jakaś wiedza, którą dzięki tym testom mamy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CeZaR83 napisał:

Dla mnie nie jest... powiedzieć ci dlaczego? Ponieważ nikt tak nie używa TV tak jak w tych testach! 

Wiadomo ze na sile mozna wypalić OLEDa i nikt tego nie kwestionuje, ale nie popadajmy w takie skrajności jak z tego Testu!!

Ale dzięki temu testowi możemy oszacować ile godzin zbliżonego materiału potrzeba (mniej więcej - jak widać trafiają się i gorsze sztuki) żeby było zagrożenie wypaleniem. I zazwyczaj tych godzin jest naprawdę sporo

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś może okazję porównać bezpośrednio C9 i B9? Czy jest wyraźna różnica między tymi TV w codziennym użytkowaniu? Piszę bo Neonet po tej feralnej promocji anulował moje zamówienie i teraz w ramach przeprosin oferują mi 55b9 w cenie 4999zł. plus do tego soundbar LG SL5Y w cenie 399zł. gdybym był zainteresowany.Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2019 o 22:02, John Forum Usa napisał:

Pytanie do posiadaczy C9, jaki uchwyt na sciane polecicie? I na co zwrocic uwage kupujac uchwyt.

Ja kupiłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-tv-32-65-obrotowy-mocna-konstrukcja-75kg-5115376657?snapshot=MjAxOS0xMC0zMFQwNjoxMDoyMS43ODVaO2J1eWVyOzNkMzk4MTY3Y2ZlNGFlYWIxNmY3NzYwNDFjOGZmZGEzZDI4YjBiZWY3NjFlNGQwY2ZmOWNhZTEzZjVhNzZlNTU%3D

Naprawdę ciężki i solidny  uchwyt.

6 godzin temu, artur19870506 napisał:

...Piszę bo Neonet po tej feralnej promocji anulował moje zamówienie...

To jednak Neonet się wypiął, ciekawe czy ze wszystkimi tak zrobił ? W sumie jakaś cisza, nikt się nie chwali, że otrzymał w końcu Tv z tej promocji.

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@matys_72  też się rozglądam za dobrym i funkcjonalnym uchwytem do 55" , możesz wstawić prawidłowy Link - ten powyżej niestety nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@matys_72 ja od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 55C9 z Neonet za 4999zl. Bez problemu zarejestrowałem go na stronie LG.

Na razie przeczytałem cały temat o C8, czy o C9 jest tylko te 9 stron? 

Nie ma porównania do mojego poprzedniego Samsunga KS7000 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 007marc napisał:

@matys_72  też się rozglądam za dobrym i funkcjonalnym uchwytem do 55" , możesz wstawić prawidłowy Link - ten powyżej niestety nie działa ?

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-tv-32-65-obrotowy-mocna-konstrukcja-75kg-5115376657https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-tv-32-65-obrotowy-mocna-konstrukcja-75kg-5115376657

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=40391]matys_72[/mention] ja od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 55C9 z Neonet za 4999zl. Bez problemu zarejestrowałem go na stronie LG.
Na razie przeczytałem cały temat o C8, czy o C9 jest tylko te 9 stron? 
Nie ma porównania do mojego poprzedniego Samsunga KS7000
 
Skąd taka ( dobra ) cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd taka ( dobra ) cena?
Była promocja w neonet. Wystartowała o 20 godzinie i była do następnego dnia do 8 rano...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj na LG Polska spadła cena z 11 tyś na 9550 zł, m w Media Markt i Media Expert na 8999 zł

Edytowane przez kriss33
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kriss33 napisał:

od dzisiaj na LG Polska spadła cena z 11 tyś na 9550 zł, m w Media Markt i Media Expert na 8999 zł

W Media Markt powinien wchodzić jeszcze kod rabatowy LISTOPAD19 ale coś u mnie nie zaskakuje, możecie panowie sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, bcpl napisał:

W Media Markt powinien wchodzić jeszcze kod rabatowy LISTOPAD19 ale coś u mnie nie zaskakuje, możecie panowie sprawdzić?

Kod niby wchodzi ale cena się nie zmienia :(

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam na wymianę mojego 65b7 na być może 65c9.

W środę mam mieć info jaki ostatecznie będzie tv. Trochę to się wszystko opóźnia. Serwis we Wrocławiu podobno w piątek otrzymał zgodę na wymianę i teraz w ciągu trzech dni roboczych mają dać który model będzie dla mnie. Nie mniej informowałem serwis że aktualnie cenowo spokojnie wchodzi w rachubę 65c9 , który potrafi być  nawet tańszy niż 65b7  na który wydałem 9700zl.

Także w przyszłym tygodniu powinna sprawa być zakończona.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o ustawienie jasności. Chcę żeby telewizor dopasowywał jasnosc w zależności od jasności otoczenia. Inaczej ma być w nocy a inaczej w słoneczny dzień.

 

Znalazlem opcje Jasność AI która według opisu tak działa ale dostępna jest tylko w HDR i nie widzę dużej różnicy po jej włączeniu.

 

Jest jeszcze opcja Oszczędzania energii na Auto ale poziom jasności nie zmienia się gdy np. poświęcę latarka w czujnik.

 

Opcja Maksymalna jasność też nie jest zależna od jasności w pomieszczeniu.

 

Więc jak to ustawić??

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co dostaliście te TV z Neonetu, bo jakaś cisza...
Właśnie dostałem telefon z Neonet, że będzie dostawa pod koniec tygodnia i czy nadal jestem zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...