Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalny Sklep Allegro. TV z Polskiej dystrybucji. Było kilka sklepów, które miało niższą cenę , ale czekałem na Allegro...

Sprzedane już 74 sztuki

 

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście zrobili na moim miejscu jeżeli TV potrzebuje na marzec do nowego mieszkania. Kupować teraz LG 65C9 czy poczekaj bliżej marca bo może będzie takiej?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Co byście zrobili na moim miejscu jeżeli TV potrzebuje na marzec do nowego mieszkania. Kupować teraz LG 65C9 czy poczekaj bliżej marca bo może będzie takiej? 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jeszcze chyba nigdy oledy LG tak szybko nie taniały, więc być może, że do marca coś się jeszcze trafi w okolicy 7k. Ale miej na uwadze, że im później od premiery w Polsce kupisz, tym większa szansa, że trafisz egzemplarz ze zwrotu. Ta partia z allegro na 95% jest prosto od LG. Neonet też dziś dostał te zaległe z promocji z 11/11.

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, chmiel2k napisał:

Jeszcze chyba nigdy oledy LG tak szybko nie taniały, więc być może, że do marca coś się jeszcze trafi w okolicy 7k. Ale miej na uwadze, że im później od premiery w Polsce kupisz, tym większa szansa, że trafisz egzemplarz ze zwrotu. Ta partia z allegro na 95% jest prosto od LG. Neonet też dziś dostał te zaległe z promocji z 11/11.

Ceny na bank jeszcze spadną po nowym roku i to dość znacznie. Tak jest co rok. Jeżeli teraz 65 cali kosztuje 7.5 tys to założę się, że w marcu będzie można kupić ten telewizor tysiaka taniej, a może nawet za równe 6 tys. Natomiast zgadzam się, że im dłużej czekasz, tym większe ryzyko że trafisz na kiepski egzemplarz np ze zwrotu. Oczywiście ryzyko jest zawsze, ale po nowym roku jak się zaczną wyprzedaże czyszczące magazyny takie ryzyko jest największe. 

Moim zdaniem warto poczekać, kupić w marcu, ale zabezpieczyć sobie bezproblemowy zwrot: czyli kupujesz przez neta w sklepie, który umożliwia zwrot do najbliższego sklepu stacjonarnego. Wysyłanie kurierem telewizora 65 cali nigdy nie było proste. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 65 calowego Oleda LG z kalibracja, dostanę go gdzieś w czwartek już skalibrowanego.
Samo pojęcie kalibracji znam z tego portalu, nigdy wcześniej nie przyszło by mi do głowy kalibrowanie TV.

Ale zastanawia mnie jak się to ma do późniejszego użytkowania

1. Czy aktualizacje nie zmienią ustawień?
2. Zablokować w jakiś sposób rodzinie dostęp do ustwien, żeby nic nie zmieniali?

Jak to później jest? Bo o ile ja dostaje kalibracja w ramach zakupu za grosze, to nie chciałbym tego robić co kilka tygodni ^^



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka "kalibracja" na odległość to jest ściema. Zawsze przeprowadza się ją na miejscu. Kiedyś był tutaj artykuł na ten temat. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ta ściema? Nie popadajmy w paranoje. Mówisz o innym środowisku kalibracji niż miejsce docelowe, czy o ludziach, którzy fuszefke odwalają?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było nie raz opisane. Lepiej ode mnie wyjaśni to znający się rzeczy...

Polecam lekturę 

https://hdtvpolska.com/kalibracja-telewizora-ustawienia-sa-dobre-naturalne/?showfull=1

oraz

https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/

Cytat

Słowo “kalibracja” staje się ostatnimi czasy rozmyte. Pracują na to osoby z branży sprzedażowej, które wprowadzają w tytuły aukcji, lub opisy na stronach informacje, że sprzedawany telewizor jest od razu skalibrowany. W gorszym przypadku mogą być sprzedawane ustawienia kalibracyjne lub wysyłane na e-mail. Bezcelowość tego drugiego przedstawiłem już w pierwszej części artykułu. Kalibracja musi dotyczyć konkretnego wyświetlacza (nie tego samego modelu – konkretnego egzemplarza).
Źródło: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/

 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja kupiłem Oleda i za dodatkowe 200 euro dostałem w ramach black friday 5 lat ubezpieczenia na TV plus kalibracje. Głupi by nie kupił. Więc jak juz będzie ta kalibracja... Stąd moje powyższe pytanie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie to wiadomo 😀

Po prostu chciałem zaznaczyć, że taka kalibracja na odległość nie jest profesjonalna i to bardziej regulacja jak kalibracja. 

Tak czy inaczej będziesz zadowolony na pewno. Niech Ci dobrze służy nowy tv. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy tego allegrowicza? Oficjalny sklep Allegro to nie jest, cena świetna i wniesienie i wstępne ogarnięcie tv jest już w kosztach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

1. Czy aktualizacje nie zmienią ustawień?

2. Zablokować w jakiś sposób rodzinie dostęp do ustwien, żeby nic nie zmieniali?

 

Jak to później jest? Bo o ile ja dostaje kalibracja w ramach zakupu za grosze, to nie chciałbym tego robić co kilka tygodni ^^

 

 

 

 

 

 

Wiec jak to jest, aktualizacje nic nie zmieniają?

 

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak miałoby być profesjonalnie tak jak tu ludzie przytaczają, to poza tym ze musi to być w miejscu docelowym, to trzeba by zrobić 2 kalibrację.

 

Jedna za dnia, drugą wieczorem po ciemku. Ludzi wzrok inaczej odbiera przy małym i dużym świetle zewnętrznym. Jak miałoby być profesjonalnie to tylko tak to widzę. Chyba ze oglądasz np tylko po ciemku.

Inaczej ma to taki sens jak kalibracja telefonu.

 

W kinie są stałe warunki otoczenia i zawsze mamy taki sam efekt.

 

Jak się mylę to przepraszam za wprowadzanie w błąd.

 

Aktualizacja wg mnie nic nie zmieni, o ile kalibrację robisz na trybach użytkownika. Jak na predefiniowanych to już niebyłym taki pewny. Producent może wpaść na pomysł ze poprawi w aktualizacji coś np w trybie FILM. Nigdy nie masz pewności.

Ktoś kojarzy tego allegrowicza? Oficjalny sklep Allegro to nie jest, cena świetna i wniesienie i wstępne ogarnięcie tv jest już w kosztach. 

7700zl za 65” cena super. Gdybym miał mniej do ekranu to sam bym się skusił. Przy obecnych spadkach cen poczekam jednak jeszcze z rok i czuje ze 75” będzie w cenie ok 15tys


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

TV kupilem jak kolega wyzej z ubezpieczeniem i"kalbracja", tyle ze w moim przypadku jest to "optymalizacja" (w sklepie tak to nazywaja), z tego co dowiedzialem sie od sprzedawcy polega na tym ze w sklepie odpalaja tv, robia aktualizacje, ogladaja tv, testuja czy nie ma jakis wad fabrycznych i "kalibruja" przy pomocy takiego cuda https://digital-photography-school.com/calibrate-monitor-spyder-4-express/ 

Na jakims forum wyczytalem ze siec w ktorej kupilem tv robi to w jednym ze swoich sklepow, pod dany model tv i ustawienia wysyla na inne sklepy 🙄

TV C9 65" kosztowal 1760 ojro a ubezpieczenie 5 letnie wraz z "optymalizacja" 132 ojro z czego 22 ojro za ta optymalizacje, sam bylem ciekaw co to jest i wziolem.

Z tego co widze to zwykle ustawienia, tak z grubsza tylko, i niektore opcje ustawien nie sa nawet ruszone, czyli takie naciaganie klijenta troche, no moze na plus to ze sprawdzaja tv co do wad fabrycznych, ale czort ich wieco oni tam sprawdzaja 😐

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bcpl napisał:

Ktoś kojarzy tego allegrowicza? Oficjalny sklep Allegro to nie jest, cena świetna i wniesienie i wstępne ogarnięcie tv jest już w kosztach. 

Czytaj opis. Nie wysyłają. Jak jesteś z Warszawy, możesz brać.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Waldo94 napisał:

Czytaj opis. Nie wysyłają. Jak jesteś z Warszawy, możesz brać.

"Telewizory dowozimy osobiście

Wnosimy do domu

Ustawiamy na fabrycznej podstawie

Uruchamiamy i wstępnie konfigurujemy TV

Płacisz dopiero w momencie kiedy wszystko działa

Warszawa +30 km - GRATIS!!!

Warszawa +50~100 km - 100 zł

Warszawa powyżej 100 km do indywidualnej wyceny"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, John Forum Usa napisał:

i "kalibruja" przy pomocy takiego cuda https://digital-photography-school.com/calibrate-monitor-spyder-4-express/ 

Na jakims forum wyczytalem ze siec w ktorej kupilem tv robi to w jednym ze swoich sklepow, pod dany model tv i ustawienia wysyla na inne sklepy 🙄

 

Takie coś bardziej szkodzi jak pomaga bo rozrzut matryc bywa duży i można skopać znacznie obraz w niektórych przypadkach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie coś bardziej szkodzi jak pomaga bo rozrzut matryc bywa duży i można skopać znacznie obraz w niektórych przypadkach.
Ej ale tego nie będą robić dzieci z gimnazjum.
Mieszkam w Holandii, tutaj dba się o klienta i serio nie ma czegoś takiego jak przekręcony licznik w samochodzie, zły serwis Lenovo, Phillipsa, HP czy gorszy obraz po kalibracji jak przed.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2019 o 05:01, TrueGrand napisał:

Ale zastanawia mnie jak się to ma do późniejszego użytkowania

1. Czy aktualizacje nie zmienią ustawień?
2. Zablokować w jakiś sposób rodzinie dostęp do ustwien, żeby nic nie zmieniali?

Jak to później jest? Bo o ile ja dostaje kalibracja w ramach zakupu za grosze, to nie chciałbym tego robić co kilka tygodni ^^

1. Aktualizacje mogą popsuć kalibrację. Tak było w tym roku, aktualizacja do oledów LG coś zmieniała z gammą i ustawienia kalibracyjne musiały być skorygowane. Firma skalibruj.tv którą prowadzi @Maciej Koper przygotowała z tej okazji dla tej aktualizacji ustawienia korekcyjne i instrukcję jak to wykonać żeby mieć znowu poprawny, skalibrowany obraz. Takie sytuacje są rzadkością, ale mogą wystąpić. 

2. Profile obrazu, które są kalibrowane 'profesjonalnie' są blokowane i nie da się ich popsuć przypadkiem. Druga sprawa to protokół z kalibracji. Dostajesz w nim szczegółowo opisane każde ustawienie i to jaką ma mieć wartość po kalibracji. Tych wartości jest sporo, ale w ciągu kilkunastu/kilkudziesieciu minut jesteś w stanie odtworzyć kalibrację.

Co do tego, co kupiłeś w ramach zakupu TV to raczej nie jest profesjonalna kalibracja. Nikt Ci jej na zachodzie nie wykona za 200 euro. A tu w tej cenie masz jeszcze dodatkowe ubezpieczenie telewizora . Powinieneś decydując się na ten zakup zapytać, co faktycznie kupujesz zamiast kupować kota w worku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, efel napisał:

2. Profile obrazu, które są kalibrowane 'profesjonalnie' są blokowane i nie da się ich popsuć przypadkiem. Druga sprawa to protokół z kalibracji. Dostajesz w nim szczegółowo opisane każde ustawienie i to jaką ma mieć wartość po kalibracji. Tych wartości jest sporo, ale w ciągu kilkunastu/kilkudziesieciu minut jesteś w stanie odtworzyć kalibrację.

 

Z tego co pamiętam (od dawna mam swoją kalibrację), to kalibracja wykonywana przez skalibrujtv.pl nie blokuje profilów, to jest ręczna kalibracja. Aplikacja Autocal blokuje profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to blokowanie nie zależy także od tv (musi być taka opcja a niektóre jej nie mają)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualizacje mogą popsuć kalibrację. Tak było w tym roku, aktualizacja do oledów LG coś zmieniała z gammą i ustawienia kalibracyjne musiały być skorygowane. Firma skalibruj.tv którą prowadzi Maciej Koper przygotowała z tej okazji dla tej aktualizacji ustawienia korekcyjne i instrukcję jak to wykonać żeby mieć znowu poprawny, skalibrowany obraz

 

 

To brzmi jak herezja. Przez ten wpis zaczynam wątpić w sens kalibracji.

Skoro cały czas się powtarza ze kalibrację trzeba wykonywać w domu na swoim sprzęcie i nie kopiować ustawień, to powyższy zapis temu przeczy. To teraz można wprowadzić korektę ręcznie samemu?

 

No super... to tak jakby przy 50km/h po wjechaniu samochodem w dziurę na skrzyżowaniu ulic A i B, samemu poprawić zbieżność wg instrukcji... odkręcić nakrętkę A, poluzuj o 1/3 obrotu i dokręć.

 

Jak dla mnie kalibracja traci w oczach. Wydaje mi się ze lepiej kupić TV którego obraz nam odpowiada wizualnie, niż płacić za kalibrację. Cenę za kalibrację przeznaczyć na 2-3 butelki rudej i wzrok się idealnie przyzwyczai. default_smile.png

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest... Akurat OLED to ulubione tv ludzi od kalibracji hmm hmm - spisek! ;)

Ja jestem zdania że najlepiej kupić taki tv jaki odpowiada i jest tak ustawiony fabrycznie,  że obraz ma zbliżony możliwie najbardziej do takich po kalibracji (Panasonic jest tu mistrzem a potem Sony, Samsung i LG za nimi). Widać to często w testach jaki jest rozrzut na wykresach i czasami nawet nie warto kalibrować profesjonalnie bo różnica ogromna nie jest jak w przypadku słabszych tv. Pewnie nie jest to popularna opinia tutaj ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...