Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Offtop konkretny się zrobił, ale przy odrobinie wprawy i dobrym sprzęcie, czasy są pewnie porównywalne. A sprzęt masz faktycznie wybitny.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2019 o 12:20, Eleonor napisał:

No bo pewnie masz odpowiednio ustawiony obraz ( jakoś tam skalibrowany ). Znam mnóstwo osób, które oglądają w trybie żywy , dynamiczny itp.

Podświetlenia na max - żarówka taka, że nie da się tego oglądać  ale Oni są zadowoleni i przekonani że tak jest ok ,  jest Super.

Pokazuje im jak to powinno mniej więcej wyglądać ( a specem nie jestem ) a Oni na mnie gały wywalają i twierdzą, że nie ma kolorów ! nie ma ostrości itd ....że obraz blady .... ręce opadają.

To prawda, ekran jest skalibrowany. Ale na ustawieniach HDR tzw. podświetlenie mam pomiędzy 90 i 100 w zalezności od trybu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2019 o 12:06, pmcomp napisał:

Ja nie wiem co jest z tymi matrycami albo co Wy z nimi robicie.

Mam w sypialni 55E6. Ponad dwa lata. Żadnych trwałych powidoków czy wypaleń. Telewizor używany codziennnie po jakieś dwie godziny. Wieczorne oglądanie. Żadnych ręcznych kompensacji. Tylko automatyczna przy wyłączaniu.

 

Teoria spiskowa: a może "gorsze" matryce dają w tych tańszych modelach serii B i C?

Ja mam serię E, mój sąsiad ma 65W7 (teraz kupił do drugiego pomieszczenia 77C8) i nie ma żadnych problemów.

Dziś byli Panowie przywieźli tv z serwisu twierdząc że wszystko jest oki.

Że oni nic nie robili.

Od razu na wstępie zapowiedziałem że telewizor odbiorę po sprawdzeniu .

Od razu zauważyłem że jednak coś dlubali kolory rozjechane a płynność obrazu tragiczna.

Zapuściłem plansze i jak widać pasy tak dalej widać.

Następnie nc+   mecz piłki nożnej i banding widoczny jeszcze bardziej niż wcześniej a z 1m to praktycznie cały obraz w pionowych kreskach przy ruchu obrazu.

Pan twierdzi że on nic nie widzi , że jest oki.

Na co mówię Panie chyba coś nie tak .

Przecież widać to jak byk.

Doszło do tego że palcem pokazywałem gdzie są te pasy.

Pan dalej twierdzi że on nie widzi.

Ale kiedy zalaczylem Markopolo to aż 5letnia córka dziwołała się że ona widzi pasy wręcz rwało się dziecko aby panu to pokazać na co pan uparcie twierdził że on nic takiego nie widzi.

Z odległości 1m to koszmar ponad połowa telewizora w pocieniowanych paskach od góry na dół z tym że po prawej stronie gruba widoczna krecha.

Na kolejne odpowiedzi że nic nie widać że jest oki odpowiedziałem że telewizora nie odbieram że szkoda moich nerwów itd.

Na co Pan może bym jednak pozostawił tv i jeszcze poczekał.

On pobawił się w ustawienia obrazu i wg niego jest lepiej.

Na co kategorycznie odmówiłem i kazałem zabierać tv spowrotem.

W odmowie napisałem powód (widoczny nadal banding podczas oglądania filmów, meczów.)

Co do zafarbu minimalnie chyba był mniejszy ale może to wina zimnej matrycy.

Podsumowując tv wrócił z fatalnym obrazem i z popsutą płynnością.

I co najważniejsze jeszcze w większym stopniu widoczny jest banding.

Nie wiem co tam robili czy zapuścili długą kompensację i stąd takie efekty czy co.

Tv zabrany a ja dzwonię na infolinię Lg.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł moja c9, obraz bez wad widocznych przez laika, banding nie występuje obraz żyleta chodź na razie bez kalibracji próbuje dobrać ustawienia obrazu, na poprzednim oglądałem na ustawieniach żywych. Chwilowo mam problemy z połączeniem xplay/plex i muszę dorwać telefon z ir aby sprawdzić godzinny użytkowania bo telewizor mimo że zakupiony jako nowy w oficjalnym sklepie allegro nie miał ani z przodu foli ani z tyłu tylko naklejone na ekranie naklejki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Netflix to sprawdź sobie tzw banding na filmie Markopolo S1:03 odcinek od 14minuty aż do 16minuty.

Jest tam scena nocna i widać u mnie wyraźny banding w postaci poprzecznej grubej krechy oraz drobnych linii.

Zgłosiłem to do serwisu ale serwis twierdzi że jest oki.

O dziwo dzisiaj dzwonili i powiedzieli że drobny banding jest dopuszczalny i czy jutro przyjmę tv od nich z tym bandingiem.

Wcześniej na infolinii LG poinformowano mnie że jak chce reklamować gdyż nie zgadzam się z serwisem to muszę przyjąć tv i następnie go reklamować.

Dodam że to nie jest drobny banding gdyż widziany potrafi być podczas meczu piłki np na Eurosporcie i nie tylko w ciemnych scenach.

Także sprawdź sobie na różnych materiałach bo mnie osobiście mocno to irytuje te pasy.

Dodaje że to druga matryca ma dwa miechy.

Wczesniejsza wypaliła się i serwis LG wymienił na nową.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam netflixa, korzystam z nas'a i filmy 4k po 60mbit bitrate zero jakichkolwiek artefaktów ale pobiorę i zobaczę ten odcinek co wspomniałeś. Jestem zadowolony z zakupu jedyne co to brakuje mi przycisku info na pilocie, przesiadka z w805c i wolnego androida na webos na plus dużo szybszy system o obrazie nie wspomnę bo to inna klasa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Nie mam netflixa, korzystam z nas'a i filmy 4k po 60mbit bitrate zero jakichkolwiek artefaktów ale pobiorę i zobaczę ten odcinek co wspomniałeś. Jestem zadowolony z zakupu jedyne co to brakuje mi przycisku info na pilocie, przesiadka z w805c i wolnego androida na webos na plus dużo szybszy system o obrazie nie wspomnę bo to inna klasa 

 

Po pierwsze ściągnięty serial to inna jakość, na 90% inny bitrate niż stream, więc to nie ma sensu. Po drugie, jeśli oglądasz filmy dobrej jakości i nie widzisz niczego niepokojącego, nie szukaj dziury w całym. Ciesz się świetnym TV :)

 

A potem jeszcze kalibracja.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plansze testowe, filmiki na YT czy filmy wysokiej jakości z NAS bez zarzutu więc i tak zrobię nic tylko się cieszyć. Korzysta ktoś z funkcji live playback? jaki format dysku musi być? źródło to kablówka MM z modułem CI więc tutaj ograniczeń nie powinno być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz w oledzie ma to coś i trudno jest oglądać wszystko inne.

Też wydawało mi się że wszystko jest oki.

Ale na Markopolo zauważyłem te pasy i później juz było tylko gorzej.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że obok ciebie siedzi facet z serwisu i ładuje ci kit że on nic nie widzi.

Palcem mu pokazujesz a on dalej swoje.

A dziś ten sam facet dzwoni i mówi że drobny banding jest dopuszczalny i nawet LG o tym wspomina.

Także on jutro tv przywozi i tak już musi być .

Poprostu mam niektóre filmy oglądać sobie z pasami gdyż taki urok tych matryc i tyle.

Wydane 10tyszl i w nagrodę masz pasy tzw banding.

Także jedno jest pewne obraz w oledzie jest mega dobry ale loteria trafienia gorszej matrycy również na takim samym poziomie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki

Przyjąłem do wiadomości.

Trochę mnie nosi po tych kontaktach z serwisem lokalnym.

Kończę temat narzekania.😀😀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Korzysta ktoś z funkcji live playback? jaki format dysku musi być? źródło to kablówka MM z modułem CI więc tutaj ograniczeń nie powinno być 

Ja mam to włączone - podłączony dysk SSD w NTFS  tv nie robi żadnego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia jednak z tyłu była a z przodu ja jej nie widzę i dzisiaj mogłem wejść do menu serwisowego i liczba godzin odpowiada tyle ile ja oglądałem. Profesjonalną kalibracje podobno robić po 100h pracy czy to prawda?

Edytowane przez Wojciech Sieradzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widocznie nówka jak nic.

U mnie też jeszcze jest folia z tyłu taka z oczkami.

Z przodu została zerwana przy serwisancie.

Myślę że minimum te 100h.

Wcześniej na forum czytałem że nowe matryce potrzebują solidnego wygrzania. I wtedy na planszach jest ładniej równomierniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep potwierdził również że jestem pierwszym właścicielem po numerze seryjnym oraz dostałem zwrot 400zł wyrównali cenę z najtańszą na allegro więc wyszedł mnie 6199.00zł 

Czy włączając telewizor odgłos klik jest normalny? 

Edytowane przez Wojciech Sieradzki
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Czy włączając telewizor odgłos klik jest normalny? 

W serii 8 klika głośno przy włączeniu oraz po wyłączeniu, jeżeli nie robi kompensacji. Jak robi kompensację to cyknie dopiero po około 7 minutach od wyłączenia pilotem (żebyś się nie wystraszył ;) ). Podejrzewam, że w c9 może być podobnie.

Dnia 30.09.2019 o 16:22, Juras Juras napisał:

Ale na Markopolo zauważyłem te pasy i później juz było tylko gorzej.

Banding był problemem serii 7 i wcześniejszych. W nowszych bandingu prawie nie ma (żeby nie było tak różowo może być nierównomierne podświetlenie) - to jest temat o c9, więc nie mieszajmy.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, w wszystkich markach oledów te cykanie jest? Wczoraj odpaliłem nowego pająka 'daleko od domu' w wersji 4k hdr (54gb) i zauważyłem że pasy na dole i górze ekranu są ciemniejsze jak czarne elementy filmu i różnica jest widoczna czy tak ma być? 

Edytowane przez Wojciech Sieradzki
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Wojciech Sieradzki napisał:

zauważyłem że pasy na dole i górze ekranu są ciemniejsze jak czarne elementy filmu i różnica jest widoczna czy tak ma być? 

Pasy góra/dół na Oledzie powinny być całkowicie czarne (piksele wyłączone), za to gdzie w scenach w filmie zobaczysz całkowitą czerń (piksele wyłączone jak w pasach) to już stricte zależy od filmu , ba nawet nie każde napisy końcowe są wyświetlane na całkowitej czerni a np. sceny w kosmosie gdzie widać tylko gwiazdy na 'wyłączonej' czerni to i tak rzadkość (no chyba że zlecisz w jasnością kosztem detali w czerniach).

2 godziny temu, fio2 napisał:

Banding był problemem serii 7 i wcześniejszych. W nowszych bandingu prawie nie ma (żeby nie było tak różowo może być nierównomierne podświetlenie) - to jest temat o c9, więc nie mieszajmy.

Czyli serii 8 niby nie? Słowo klucz "prawie nie ma". Na poprzedniej i obecnej matrycy , czasami w specyficznych scenach (szybki poziomy ruch kamery w scenach bliskich czerni) bez problemu idzie się dopatrzyć , i przeglądając tematy o B8/C8 jest sporo takich przypadków. No chyba, że zakładamy jeżeli na planszy 20% grey go nie widać to problem nie istnieje ale to stanowisko LG ;).

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Tak myślałem, w wszystkich markach oledów te cykanie jest? Wczoraj odpaliłem nowego pająka 'daleko od domu' w wersji 4k hdr (54gb) i zauważyłem że pasy na dole i górze ekranu są ciemniejsze jak czarne elementy filmu i różnica jest widoczna czy tak ma być? 

a skad kolega filmy w tak dobrych wersjach posiada?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2019 o 11:19, zsrr napisał:

Dokładnie. Zamiast przyjemności korzystania z TV, ciągłe zamartwianie wypaleniami, kompensacjami itp. ABL też nie każdemu pasuje. Sorry, ale np QLEDy prezentują doskonały obraz bez zaprzątania sobie głowy czymś takim. Oczywiście nie wszystkie. Prawdziwe QLEDy zaczynają się od serii 80 wzwyż. Inni producenci też mają bardzo udane telewizorowy LCD/LED najwyższych seriach. Co kto lubi.

Ten prawdziwy qled w tym tygodniu będzie miał już 3 raz wymienioną matrycę. Takie kwiatki są u mnie i za każdym razem po wymianie ten sam efekt po jakimś czasie. Q9FN 55 cali.

 

20190725_224713.jpg

20191002_115922.jpg

20190725_002127.jpg

  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konrado75 napisał:

a skad kolega filmy w tak dobrych wersjach posiada?

Zapewne 'kupił' w internecie , łatwo znaleźć , ale są oczywiście lepsze wersje tego filmu, czysty bluray z dolby vision waży 68.9GB (bitrate pliku 76.3 Mbps, samo video ~54).

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...