Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Hej w tym tygodniu chcę kupić tv.
Mialbyć oled ale z racji tego , ze tv 90% czasu podłączony do PC to musi być LCD ale z wysokiej pólki.
 
Przesiadam się z modelu SOny 46w905 czyli świetnego TV i nie chce by było gorzej pod względem czerni ,  płynności ruchu itp.
 
Wybór padl na Sony 55xg9505. Celowo nie będzie to raczej xf9005 bo w xg duzo lepszy procek i niższy input lag.
 
Teraz pytanko czy pod względem czerni ten model xg95 będzie podobnie smigał jak xf9005 bo slyszalem ze roznie z tym jest.
 
Czy w modelu xg9505 również powszechny jest problem cloudingu jak w xf?
No i najważniejsze czy odczuje różnice względem tego modelu co mam czyli w905?
 
No i ogolnie czy to dobry wybor jak na 55 cali czy szukac czegosc innego do 5-6k ? 65 cali odpada bo mam 1.7m do ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding jest obecny zarówno w modelu XF jak i XG ale ten drugi jest lepszym tv. W tej cenie trudno o coś lepszego. Może Samsung tylko ale ja jestem fanbojem Sony bo obecnie mam tv tej firmy i jestem bardzo zadowolony. W Samsungu niby czerń lepsza i bez takiego cloudingu ale kosztem gorszego troszkę odwzorowania detali w ciemnych partiach obrazu (giną) i koloru. Do tego brak gniazda słuchawkowego, obsługi DTS i DivX oraz nachalne reklamy w menu tv a także jakość wykonania na którą niektórzy narzekają... to mnie odstrasza od tej firmy.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, telewizor kupiony 4 dni temu. Model 65XG9505, taki clouding wychodzi. 

Podczas seansów filmowych, oglądania programów w TV, grania, działa lokalne wygaszanie wiec tego nie widać. Nie wiem czy to reklamować. Problem może z czasem ustąpić bądź nasilić?

 

IMG_1062.jpg

IMG_105000.jpg

Edytowane przez Pan_Poczeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą bzdury i narażają innych na niepotrzebne tracenie czasu na serwis. Clouding jest czymś normalnym w Direct LCD. W Sony wygaszanie częsty nie działa w ustawieniach, menu itd. Jeżeli w normalnym działaniu jest ok to nie trać czasu na serwis tylko idź z rodziną na spacer albo że znajomymi na piwo

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety banding występuje często. Mam podobnie tylko jeden z lewej strony. I wymieniałem tv na inny egzemplarz i jest ppdobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa sztuka, banding praktycznie nie ma porównując zdjęcia poprzedniego modelu, natomiast podświetlenie trochę kiepsko wygląda, lewa strona słabo wygasza, pobawię się ustawieniami obrazu, pobawię się nim tydzień czasu i zdecyduję czy zostaje.

Pozdrawiam.

IMG_1083.jpg

IMG_1084.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2019 o 19:44, Pan_Poczeka napisał:

Nowa sztuka, banding praktycznie nie ma porównując zdjęcia poprzedniego modelu, natomiast podświetlenie trochę kiepsko wygląda, lewa strona słabo wygasza, pobawię się ustawieniami obrazu, pobawię się nim tydzień czasu i zdecyduję czy zostaje.

Pozdrawiam.

IMG_1083.jpg

IMG_1084.jpg

I jak kolego sytuacja wygląda obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telewizor w wersji 85" problemów z podświetlaniem czy też pasami nie posiadam, ogólnie działa.

Czytając forum i burzliwe dyskusje nurtuje mnie kilka kwestii:

1) Rozmawiają Państwo o jakości obrazu i piszecie jednocześnie o telewizji, to są dwie sprzeczne rzeczy w telewizji nie ma jakości aktualnie nadawany bitrate w kanałach jeśli będzie miał 20-25 Mbps to jest maksimum, to nie jest jakość.
2) R artykule został całkowicie pominięty wątek wsparcia Dolby Vision, telewizor wspiera jedynie DV w wersji single layer. DV SL to wersja na konsole która nie pozwala na odtwarzanie filmów BR ponieważ one posiadają wideo w wersji double layer. Jako że DV posiada z wsteczną kompatybilnością z HDR wideo cofnie się do wersji HDR, ale to jak kupienie Porsche i trzymanie go na parkingu.(celowo używam porównania z Porsche, a nie innym bardziej ekskluzywnym autem)
3) Nie wyobrażam sobie posiadania biblioteki płyt BR i przeszukiwanie ręczne filmów celem zobaczenia czegoś wieczorem, dziś dzień domowe biblioteki filmów opiera się o HTPC i tu powstaje problem. DV jako zamknięty standard nie umożliwia wykonania ripowania płyty celem przeniesienia jej do HTPC, możemy jedynie wykonać rip w standardzie HDR. Innymi słowy jeśli ktoś posiada w domu HTPC nie ma sensu zakup telewizora z DV z racji braku możliwości wykorzystania tego standardu.
4) Wcześniej posiadałem pilot od TV sony model HX920 z metalowym spodem i muszę powiedzieć że starszy pilot wypada lepiej, w moim odczuciu nowy plastikowy pilot jest słaby, temperatura, waga, faktura metalu daje dużo milsze odczucia
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adam Nieścierowicz napisał:

Posiadam telewizor w wersji 85" problemów z podświetlaniem czy też pasami nie posiadam, ogólnie działa.

Czytając forum i burzliwe dyskusje nurtuje mnie kilka kwestii:

1) Rozmawiają Państwo o jakości obrazu i piszecie jednocześnie o telewizji, to są dwie sprzeczne rzeczy w telewizji nie ma jakości aktualnie nadawany bitrate w kanałach jeśli będzie miał 20-25 Mbps to jest maksimum, to nie jest jakość.
2) R artykule został całkowicie pominięty wątek wsparcia Dolby Vision, telewizor wspiera jedynie DV w wersji single layer. DV SL to wersja na konsole która nie pozwala na odtwarzanie filmów BR ponieważ one posiadają wideo w wersji double layer. Jako że DV posiada z wsteczną kompatybilnością z HDR wideo cofnie się do wersji HDR, ale to jak kupienie Porsche i trzymanie go na parkingu.(celowo używam porównania z Porsche, a nie innym bardziej ekskluzywnym autem)
3) Nie wyobrażam sobie posiadania biblioteki płyt BR i przeszukiwanie ręczne filmów celem zobaczenia czegoś wieczorem, dziś dzień domowe biblioteki filmów opiera się o HTPC i tu powstaje problem. DV jako zamknięty standard nie umożliwia wykonania ripowania płyty celem przeniesienia jej do HTPC, możemy jedynie wykonać rip w standardzie HDR. Innymi słowy jeśli ktoś posiada w domu HTPC nie ma sensu zakup telewizora z DV z racji braku możliwości wykorzystania tego standardu.
4) Wcześniej posiadałem pilot od TV sony model HX920 z metalowym spodem i muszę powiedzieć że starszy pilot wypada lepiej, w moim odczuciu nowy plastikowy pilot jest słaby, temperatura, waga, faktura metalu daje dużo milsze odczucia
 

1) bitrate 20-25 Mb bywa często zaskakująco dobry jakościowo, szczególnie dla małych przekątnych jak np 85"

2) co to jest BR? masz na myśli BD?

3) bez problemu ripuje się płyty UHD BD DV (choćby tani DVDfab, nie mówiąc o narzędziach profesjonalnych)

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Barnaba napisał:

1) bitrate 20-25 Mb bywa często zaskakująco dobry jakościowo, szczególnie dla małych przekątnych jak np 85"

2) co to jest BR? masz na myśli BD?

3) bez problemu ripuje się płyty UHD BD DV (choćby tani DVDfab, nie mówiąc o narzędziach profesjonalnych)

Ad.1a Bitrate na poziomie 20-25Mbps jest stosowany dla materiałów FHD z płyt BD, dla UHD bitrate wynosi powyżej 50Mbps niejednokrotnie powyżej 70Mbps czyli mówimy tutaj o trzykrotnie mniejszym strumieniu.
Ad.1b Należy zwrócić również uwagę na fakt nadawania sygnału telewizyjnego z przeplotem.
Ad1.c Bitrate o którym wspomniałem jest szczytowym, niejednokrotnie spada on do wartości 10Mbps
Ad.1 Podsumowując, osobiście już na 55" widzę znaczącą różnice w sygnale z TV a np. takiego BD z bitrate 20-25 na korzyść BD.

AD.2 Faktycznie mój błąd skróciłem do BR, gdzie poprawna nazwa to BD

AD.3 Proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie. Faktycznie można wykonać rip pełnego materiału DV DL do kontenera mp4, ale aby umożliwić odtwarzanie materiału na odbiorniku należy połączyć dwa 10 bitowe strumienie HDR(base, czyli SDR i enchanced) w jeden strumień 12bitowy celem odtworzenia go na odbiorniku typu sony. Zgadza się również że DVDfab za pomocą zamknięto źródłowego kodu potrafi ścieżki połączyć, ale aktualnie poza Plex w wersji Beta nie ma chyba oprogramowania które potrafi to odtworzyć, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że większy bitrate sprzyja jakości. I także ja doceniam dobrze zmasterowane UHD i BD. Jednak przy telewizorach i porównaniach filmów z Netflixa czy Amazona z BD, czasem naprawdę trudno wychwycić różnice mimo znaczących różnic bitrate.

Nie bardzo znam się na plexach i niuansach odtwarzania bezpośrednio na odbiorniku tv. Używam klona Oppo do treści z DV (obrazy płyt - struktura BD) i jestem całkowicie usatysfakcjonowany ;) 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

Oczywiście, że większy bitrate sprzyja jakości. I także ja doceniam dobrze zmasterowane UHD i BD. Jednak przy telewizorach i porównaniach filmów z Netflixa czy Amazona z BD, czasem naprawdę trudno wychwycić różnice mimo znaczących różnic bitrate.

Zgadzam się w 100% że czasem ta różnica jest niewielka, a czasem spora, ale jednak występuję. Moja wypowiedź miała na celu zwrócenie uwagi na fakt że zamiast licytować się który telewizor jest lepszy to lepiej poprawić źródło obrazu i zapewne osiągniemy podobny efekt jak wymiana telewizora.

11 minut temu, Barnaba napisał:

Nie bardzo znam się na plexach i niuansach odtwarzania bezpośrednio na odbiorniku tv. Używam klona Oppo do treści z DV (obrazy płyt - struktura BD) i jestem całkowicie usatysfakcjonowany ;) 

Polecisz jakiś materiał który w DV będzie wyglądał ciekawie, efektownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miejscowy kretynek @LV426nie ma (jak zwykle) pojęcia o temacie na forum, ale komentować posty ikonograficznie potrafi. Zabrać głos merytorycznie, to już za duże dzieło 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem z aplikacją hbo go . Przy próbie instalacji piszę iż produkt jest niedostępny w moim kraju. Telewizor zakupiony w salonie sony center. Nie wiem o co chodzi i jak to obejść. Wszystkie inne aplikację na których mi zależało działają jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2019 o 14:15, Barnaba napisał:

Widzę, że miejscowy kretynek @LV426nie ma (jak zwykle) pojęcia o temacie na forum, ale komentować posty ikonograficznie potrafi. Zabrać głos merytorycznie, to już za duże dzieło 🤣

Merytorycznie lecz się na nogi. Raz wytknąć Ci że opowiadasz bzdury i ludzi w błąd wprowadzasz (co potwierdziła więcej jak jedna osoba w odpowiedzi do Ciebie skierowanej, że twoje cudowne metody na "naprawę oleda" im nie pomogły) to wszędzie mnie wyzywasz teraz jak jakieś dziecko. Masz kłopoty z głową czy aż tak niedojrzaly jesteś, czy też obie te rzeczy to ja nie wiem ale widać, że coś z Tobą nie tak. Emotikonek które tak cię bolą to sam zacząłeś pierwszy hurtowo mi trzaskać pod każdym moim wpisem ale mnie to akurat powiewa. 

Po co ujadasz i w tym temacie skoro masz przecież tv LG OLED który jest najlepszy na świecie i ktory wciskasz usilnie każdemu pytąjacemu co kupić ściemniając jeszcze nie raz przy tym. 

Barnaba nie kretynek tylko najwidoczniej niepoważny człowiek/ambasador pewnej firmy na L. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ostrzegam ludzi, żeby nie brali na poważnie twoich wypocin. Niestety kłamiesz jak najęty i zachowujesz się jak ułomny, więc tak cię traktuję.

Żal mi ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem prawdę a że zachowujesz się jak dziecko i robisz z siebie przy tym głupka to twój problem. 

Cytat

Po prostu ostrzegam ludzi, żeby nie brali na poważnie twoich wypocin

Dokładnie to ludziom pisałem o twoich "cudownych metodach" na naprawianie uwalonych matryc w tv OLED, bo nie zawsze to działa jak opisujesz (to jest loteria bo przecież ta technologia tak ma że potrafi się "dopalić" czasami ale nie jest to gwarantowane) i się przechwalasz jaki to genialny jesteś bo odkryłeś magiczny sposób. Przecież nawet co najmniej trzy osoby napisały, że u nich to nie zadziałało a ty zignorowałeś  wtedy ich odpowiedzi i wyżyłeś się mnie wzywając bo widać twe ego bardzo ucierpiało. No żal Ciebie żal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysil swój mały móżdżek. Tak wiem, że to trudne i boli, ale spróbuj i pomyśl, czy to dobrze, czy źle, że doradziłem kilku osobom prosty sposób na rozwiązanie problemu.

Sam potwierdzasz, że działa (choć nie zawsze)!

I co, fakt, ze w jakimś przypadku nie zadziałało, to jest powód, żeby mnie krytykować?! Spróbować przecież nie zaszkodzi, to nic nie kosztuje i zdecydowanie bardziej działa niż nie.

Nigdy się nie przechwalałem i nie podkreślałem swojej inteligencji - po prostu dzielę się swoimi doświadczeniami, jak inni normalni użytkownicy tego forum.

Twoje złośliwe i kłamliwe uwagi świadczą tylko o twojej chorej imaginacji i wątłej kondycji psychicznej.

Wracaj swoich konsolowych zabawek, fanbojku sony'ego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z posiadaczy telewizora XG95 ma problem z martwymi pikselami?

Kupiłem Sony 65XG9505. W momencie konfiguracji zauważyłem, że jeden piksel świeci się cały czas na jasno zielono.

 

Trochę widoczny jest backlight bleeding, szczególnie jak patrzy się na tv już pod lekkim kątem.

Na kinie domowym (kabel optyczny) w dźwięku 5.1 przy filmach z rozdzielczością 4k (mkv) słychać trzaski. Zainstalowanie VLC pomaga ale tracimy przestrzeń, bo jest stereo.

Ogólnie mam mieszane odczucia i zastanawiam się czy nie zwrócić sprzętu.

Wcześniej myślałem o LG lub Panasonic, ale do 6 tys. chyba nie ma nic lepszego..?

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez Mario_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ten piksel ja bym tv zwrócił, mając taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zwrotu muszę tylko zdjąć z wieszaka, ładnie zapakować i wysłać/zawieźć do sklepu.

Mam pewne obawy, że kolejny egzemplarz również będzie miał taką wadę stąd moje pytanie czy ktoś z Was spotkał się już z takimi pikselami w serii XG95?

Na stronie SONY nie zachęcają do wymiany, bo przecież jest to 'normalne' zjawisko przy tej technologi:

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00026287

Szkoda tylko że takie niespodzianki są dzień dobry, a nie po kilku latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i pozdrawiam Wszystkich użytkowników forum.
Posiadam sony 55XG9505, przesiadka z 10 letniego sony 46W5470 FHD / już lcd, ale jeszcze nie led,CCFL, kurcze miał genialną ostrość jak żyleta i bardzo dobre odtwarzanie białego koloru, ostre bez otoczek, czarny też był na dobrym poziomie.Niestety padła płyta logiki t-con i nie mogę jej już dostać /.
Mam pytanie i serdeczną prośbę do sznownych Kolegów, może ktoś podać kalibrację- parametry i ustawienia do tego XG9505?
Opiszę problem , który występuje w moim modelu:
Tragicznie działa układ poprawiania ruchu w obrazie motionflow,na ustawionej pozycji 1 nadal smuży i obraz drży, a w pozycji 2-3 obraz traci ostrość, takie mydło powidło i wszystko na okrągło,a do tego układ szuka tej ostrości,ogólnie brak ostrości tzw żyletki, natomiast przy wyłączonym całkowicie motionflow w ogóle nie da się oglądać, ponieważ obraz już bardzo smuży, drży i matryca wchodzi w natywną rozdzielczość 60 hz.
Najgorzej jest przy szybkim ruchu poziomym kamery, bo wtedy obraz traci ostrość.W tym modelu bardzo brakuje opcji motionflow standard, w której obraz był bardzo ostry i wyraźny i delikatnie była poprawiona płynność obrazy, ale bez pogorszenia ostrości, a w tym XG9505 w ogóle nie ma motionflow standard, tylko automat, własny i wyłączony.W drugim pokoju mam sony 55XF8596 i tam jest wszystko w porządku na motionflow standard.
Przez ostatnie 20 lat miałem kilka soniaków ,również wysokie modele i zawsze obraz był ostry i wyrazisty jak żyletka, z tego słynął zawsze sony, właśnie z jakości obrazu, a w tym nowym modelu XG9505 jest totalna wtopa, katastrofa właśnie z ostrością obrazu.Dodam , że moja opinia nie jest odoosobniona, temat wypływa już w różnych opiniach użytkowników oraz poruszony był również w teście HDTV.Sygnał jakiego używam , to odtwarzacz br UHD, netfix z 4k, obraz z cyfry+, sygnał internetu bardzo dobry 100mb/s, wymieniłem również kable hdmi 2.0, ale to nic nie pomogło.Może ktoś zwrócił również na to uwagę, ma podobny problem i poradził sobie z nim, może coś doradzić? z gory serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...