Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Telewizory Sony Bravia na nadchodzący sezon (2019/2020) mieliśmy okazję podziwiać już na targach CES 2019 w Las Vegas, gdzie nadarzyła się też okazja uczestniczenia w zamkniętej konferencji Sony Black Box TV. Była tam możliwość bliższego przyjrzenia się nowym ekranom z serii Master, a także najwyższemu modelowi, który w prawdzie nie przynależy do tej serii, ale jest niezwykle ciekawy ze względu na swoje atuty. Mowa tu oczywiście o XG95 (w rozwinięciu XG9505), który posiada podświetlenie Direct LED z lokalnym wygaszaniem, dające bardzo duży potencjał do uzyskania głębokiej czerni i jednocześnie jaskrawej bieli.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Sony myślało wypuszczając ten TV, naprawdę. Kontrast i ilość stref słaba, brak upłynniacza do gier, gdzie hdmi 2.1?!

  • Plusik 3
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Irokez napisał:

Nie wiem co Sony myślało wypuszczając ten TV, naprawdę. Kontrast i ilość stref słaba, brak upłynniacza do gier, gdzie hdmi 2.1?! 

jest modelem pośrednim między XF9005 i ZF9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli dać więcej stref. Ciekawe jak bedą sie prezentowały modele 55, 65 pod względem kontrastu bez zastosowania tej powłoki. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już ZF9 jest lepszy! Ładny spadek ilości stref ZD9-> ZF9-> XG 95, ciekawe co pokaże ZG9? 

Ktoś mógłby rzec że to są inne serie TV, ale tak naprawdę to powołanie serii master to czysty marketing a realia są takie że LCD zaliczają regres z roku na rok a nie progres.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy oprócz Samsung (który całą kasę ładuje w LCD więc może sobie pozwolić na grube ruchy w tej technologii) stawiają na OLED do kina i nic tego nie zmieni w lekkim usprawnianiu czy odchudzaniu LCD ;) OLED to kluczowe ekrany dla japońskich firm pod względem najwyższych serii. A te LCD czy mają trochę więcej czy mniej stref to jedno licho. Różnica to jest jakby miał 500+ a takie rzeczy to tylko Samsung może ogarnąć na ten moment. Ogólnie XG95 jest bardzo dobry (nadal wysoka jakość obrazu, nadal uniwersalny pod filmy, gry czy sport, perfekcyjny z jasnością SDR na co dzień miażdżący OLED albo kąty widzenie wcześniej niewidziane w takiej jakości na VA) i moim zdaniem nic nie zmieni dodanie paru stref więcej itp. A nadal wszystko się zgadza i jak się chce więcej to są wyższe / inne modele. Do kina firmy stawiają na OLED. A takie serie jak XG95 mają pogodzić wszystkie rodzaje treści wideo i warunki domowe jak duże słońce czy kąt widzenia w salonie. I XG95 robi to bardzo dobrze. Szkolne 5+.

  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gmeru napisał:

Bo wszyscy oprócz Samsung (który całą kasę ładuje w LCD więc może sobie pozwolić na grube ruchy w tej technologii) stawiają na OLED do kina i nic tego nie zmieni w lekkim usprawnianiu czy odchudzaniu LCD ;) OLED to kluczowe ekrany dla japońskich firm pod względem najwyższych serii. A te LCD czy mają trochę więcej czy mniej stref to jedno licho. Różnica to jest jakby miał 500+ a takie rzeczy to tylko Samsung może ogarnąć na ten moment. Ogólnie XG95 jest bardzo dobry (nadal wysoka jakość obrazu, nadal uniwersalny pod filmy, gry czy sport, perfekcyjny z jasnością SDR na co dzień miażdżący OLED albo kąty widzenie wcześniej niewidziane w takiej jakości na VA) i moim zdaniem nic nie zmieni dodanie paru stref więcej itp. A nadal wszystko się zgadza i jak się chce więcej to są wyższe / inne modele. Do kina firmy stawiają na OLED. A takie serie jak XG95 mają pogodzić wszystkie rodzaje treści wideo i warunki domowe jak duże słońce czy kąt widzenia w salonie. I XG95 robi to bardzo dobrze.

Zgadza się mam KD XF9005 i może nie ma idealnej czerni jak Oled ale nie stresuje się wypaleniami zostawiając włączony telewizor na 3 h , kolejna sprawa uplynniacz który ktory był np w LGB8 tragedia telewizor poszedł do zwrotu w ten sam dzień bo efekt migoczącej piłki na boisku był tragiczno zabawny jak na telewizor tej klasy . W najbliższych 5-10 latach za Oled podziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru no cieżko przyjąć argument o kilku strefach mniej czy więcej, gdy mówimy o 10 krotnej różnicy w ich ilości!

Mam OLED 25 miesięcy, gram, oglądam filmy a moja dziewczyna durne seriale i nie mam powidoków, więc jak zwykle w życiu uciekałbym od generalizowania OLED=wypalenia.

LCD umiera i tyle, co z tego że samsung ma więcej stref, jaśniejszy HDR jak gwałci w wielu wypadkach to co jest promowane, również na tym forum, czyli "obraz taki jakim widział go reżyser"? 

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru ale cena tego TV jest totalnie nieadekwatna do możliwości gdzie kosztuję aktualnie 20koła ?, nie ma hdmi 2.1 itd. 
Kąty ok, ale ja oglądam TV na wprost przy seansie filmowym a nie z boku, a jak lecą wiadomości to mam to gdzieś pod jakim kątem oglądam ;) 

Cena Q9FN aktualnie jest za 15k to przegania tego Sony pod każdym względem oprócz kątów.

Jestem bardzo ciekawy co pokaże LG w OLED w tym roku czy jasność szczytowa wzrośnie oraz wynalazek od TCL X10S 75" Mini LED, bo jeżeli TCL ogarnie temat to może być hit.

 

 

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, odzywa się tutaj kilka osób w tonie: nie pasuje mi i jak widać to nie jest telewizor dla Was po przeczytaniu cyferek w teście. Na pewno w kraju jest masa ludzi, którym tak wysokiej klasy telewizor będzie odpowiadać. Wielki, z super kątami, idealnie nadający się do jasnego salonu (za samo 700 nitów SDR cena powinna być słuszna), bardzo ładnie wyglądający, z super ruchem do sportu, idealny do grania, z mega rozbudowanym systemem, wysokim HDR, dobrą czernią itd itd itd. 

@Irokez pod wieloma względami nie przegania: SDR, kąty (baaaaaaaardzo ważne, ja już nie mogę patrzeć na VA bez tych powłok oraz po OLED, jakość traci wiele nawet pod minimalnym kątem...), system, wygląd, procesor obrabiający obraz SD/HD/UHD a co najważniejsze działanie HDR, które wiemy jakie jest w Q9 itd. Serio... trochę powagi. Zarówno jeden jak i drugi ma swoje mocne i słabsze strony. Tylko trzeba je umieć (chcieć?) zobaczyć.

@qazar No jak chcesz dużo stref to nie jest to tv dla Ciebie. Poczekaj na Samsung QLED Q90R 2019 :) Tam będziesz miał duuuuuuuuuuużo stref czyli prawie 500.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Pewnie świeci na szaro jak telewizor z 2000 roku.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu Was stać na telewizor za 20 koła. Poczytacie, popiszecie i się rozejdziecie do swoich mikrusów. Jak kogoś stać to i tak sobie kupi i będzie zadowolony. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem zf9 i czytając ten test stwierdzam że xg9 ma dużo gorszy hdr bo mąż 1000nitow gdzie zf9 ma nawet 1600 więc lepiej kupić 75 cali zf9 za 15 niż za 20 tyś gorszy xg9 więc oled uważam jeśli polityki nie zmienia że 75 cali kosmiczna cenę maja to LCD nadal będą się super sprzedawały w dużych rozmiarach

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najpierw słownik ortograficzny albo weź korepetycje i naucz się pisać po polsku bo aż ciężko uwierzyć, że kupiłeś sobie zf9. 

  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehhehhe co za syf....ledwo lepszy od xf90 a kosztuje prawie 2 razy tyle  pfffff #4thefrajers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Włochom nie umiem idealnie polskiego ale staram się, przekazać info. Zf9 jest kozacki tv

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ZF9 to seria Master ;)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gmeru napisał:

W końcu ZF9 to seria Master ;)

Czyli jak byś miał wybrać z tych dwóch, to zdecydowanie ZF9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinC napisał:

 

1 godzinę temu, MarcinC napisał:

Kup najpierw słownik ortograficzny albo weź korepetycje i naucz się pisać po polsku bo aż ciężko uwierzyć, że kupiłeś sobie zf9. 

I jak teraz wygląda twoja wypowiedź po zobaczeniu ,że pisał to obcokrajowiec ,który wykorzystując translatora dodał swoją opinie.

wiele razy pisalem na forach japońskich używając translatora(nie tylko z działu elektronika )ale nikt nigdy tak mnie nie zaatakował.widać polak potrafi przyczepić się do wszystkiego. Choć przyznaje,że ja dodałem notkę ,że używam tłumacza i treść może odbiegać od poprawności. Widzę,że w tym temacie ostro i nieprzyjemnie ...

 

Edytowane przez llukk
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, conker9 napisał:

Czyli jak byś miał wybrać z tych dwóch, to zdecydowanie ZF9 ?

Pewnie, że tak ;) 5K piechotą nie chodzi. A cena spadła bo jest już trochę na rynku. Jako nowość też kosztował 20K na start ;) Jest w teście.

1 minutę temu, llukk napisał:

 

Takie rzeczy trzeba komunikować bo post jest tragiczny i już miałem go usunąć... za każdym razem trzeba pisać. Jak sobie wyobrażasz polskie forum gdyby takich postów było 10 razy więcej? Głupio może być tylko autorowi. Uwaga bardzo słuszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru nie chodzi mi o zwrócenie uwagi bo ta była słuszna tylko formę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinC napisał:

Ciekawe ilu Was stać na telewizor za 20 koła. Poczytacie, popiszecie i się rozejdziecie do swoich mikrusów. Jak kogoś stać to i tak sobie kupi i będzie zadowolony. 

Toś walnął argument, skąd wiesz na co kogo stać? Myślisz że tych co stać to pelikany i łykną wszystko, bo to Sony?

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, betonman napisał:

buehhehhe co za syf....ledwo lepszy od xf90 a kosztuje prawie 2 razy tyle  pfffff #4thefrajers

Niestety ale XF90 ma stary procesor i Oreo chodzi mówiąc delikatnie: średnio. A cena pewnie szybko spadnie do poziomu 15K. Sony co roku tak samo startuje z cenami więc totalnie nie rozumiem zaskoczenia "że drogi". Sony zawsze było drogie i jest na start nowości. Dobrze, że macie testy i od razu możecie porównać i wiedzieć (jak jesteście świadomi co wybrać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Niestety ale XF90 ma stary procesor i Oreo chodzi mówiąc delikatnie: średnio. A cena pewnie szybko spadnie do poziomu 15K. Sony co roku tak samo startuje z cenami więc totalnie nie rozumiem zaskoczenia "że drogi". Sony zawsze było drogie i jest na start nowości. Dobrze, że macie testy i od razu możecie porównać i wiedzieć (jak jesteście świadomi co wybrać).

Jakie oreo ja mam xf9005 i jest Nugat na pokładzie i aktualizacji nie widzi póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...