Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

I już wiadomo co i jak z  XG95 :)  , jak dla mnie  to bardziej usprawniony XF90  niż konkurent ZF9.... 

Mam na oku wersję 55 cali która dość pozytywnie została oceniona na rtings, a w porównianiu do XF90 -  niższy input lag, lepszy hdr, 4 hdmi dla 4k,szybszy android, nowy pilot,eARC,Dolby Atmos po aktualizacji.

Jakość obrazu z pewnością będzie na podobnym  poziomie  więc po zejściu podatku od nowości i przyzwoitej cenie XG95 będzie pewnie równie popularny jak XF90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fabs napisał:

I już wiadomo co i jak z  XG95 :)  , jak dla mnie  to bardziej usprawniony XF90  niż konkurent ZF9.... 

Mam na oku wersję 55 cali która dość pozytywnie została oceniona na rtings, a w porównianiu do XF90 -  niższy input lag, lepszy hdr, 4 hdmi dla 4k,szybszy android, nowy pilot,eARC,Dolby Atmos po aktualizacji.

Jakość obrazu z pewnością będzie na podobnym  poziomie  więc po zejściu podatku od nowości i przyzwoitej cenie XG95 będzie pewnie równie popularny jak XF90.

Z tą jakością obrazu i HDR to  XG95 podobno wypada gorzej tak gdzieś czytałem na jakieś stronie z recenzjami tv ale wiadomo co recenzent to zdanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Damian gurazda napisał:

Z tą jakością obrazu i HDR to  XG95 podobno wypada gorzej tak gdzieś czytałem na jakieś stronie z recenzjami tv ale wiadomo co recenzent to zdanie 

Na tą chwilę porównałem cyferki z dwóch  testów tutaj i  Hdr/Sdr z rtings  no i chyba jest lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Nie mam pojęcia. Pewnie świeci na szaro jak telewizor z 2000 roku.

Średnia ironia zważywszy na to, że mam 65XF i w HDR z większą ilością czerni kole w oczy mała ilość stref. A tu jest 10cali więcej i jeszcze mniej stref. 

3 godziny temu, Gmeru napisał:

 

 

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w LCD zawsze kole w oczy. Na OLED nic nie kole z czernią. Nawet na 500 kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru po przeczytaniu tego testu dla mnie XG95 jest takim średniakiem, za którego Sony chce skasować ekstra kasę bo ma naklejkę Masters.
W porównaniu nawet do ZF9 wychodzi mu to kiepsko nawet o ZD9 nie wspominając. 

W przypadku wersji 65 i 55 calowych Sony podobno tej całej powłoki nie daje, ale tutaj ceny OLED już są bezkonkurencyjne.

 

 

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XG95 to nie jest seria Masters. Dopiero ZG9 i AG9 to beda serie Masters.
Sony zawsze na starcie dawalo takie ceny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie test oled 8k ? czy warto jest kupować LCD 75 cali w 8k, czy jest duża różnica między dobrym LCD 4k a 8k qled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

No bo w LCD zawsze kole w oczy. Na OLED nic nie kole z czernią. Nawet na 500 kole.

Nadal nie rozumiem po co wciskasz tu oleda. Używam go od Galaxy S2 i znam doskonale tą technologię. Wybrałem LCD świadomie bo używam go do PC. Więc po co ta ironia? Rozmawiamy o serii XG i nikt głupi nie jest. A Ty próbujesz nam wmówić, że jest świetnie. I może jest ale z roku na rok Sony tnie podświetlenie. Jak zostaną dwie strefy na lewą i prawą cześć ekranu to nadal będziesz szedł w zaparte? Zresztą co się dziwić. Jak się sponsoruje testy to widocznie tak trzeba.

A zadałem proste pytanie. Ile będzie stref w 65? 

Edytowane przez kojak_ct
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tekst o sponsorowaniu już Cię tu nie ma skoro nie umiesz dyskutować. Zapraszam na inne fora - tam się dowiesz wszystkiego o strefach. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciał bym kupić nowy tv ale nie wiem co wybrać ciągle się nie mogę zdecydować może Oled a może jednak  Led kocioł mam w głowie. U mnie tv działa po 13-14 godzin na dzień większość czasu odpala Vectre i Xboxa. Zależy mi na dobrym HDR i fajnej czerni . Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jacek Radwański napisał:

 U mnie tv działa po 13-14 godzin na dzień.

Zdecydowanie led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

Witam Chciał bym kupić nowy tv ale nie wiem co wybrać ciągle się nie mogę zdecydować może Oled a może jednak  Led kocioł mam w głowie. U mnie tv działa po 13-14 godzin na dzień większość czasu odpala Vectre i Xboxa. Zależy mi na dobrym HDR i fajnej czerni . Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Tak jak kolega wyżej Led i nawet nie bierz technologii Oled  jako wariant 

17 godzin temu, Fabs napisał:

Na tą chwilę porównałem cyferki z dwóch  testów tutaj i  Hdr/Sdr z rtings  no i chyba jest lepiej :)

Fakt , mój błąd chodziło o to ze technologa która ma za zadanie poprawiać kąty widzenia poprawia je ale za to dostaje się czerni i kontrast traci jakość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kojak_ct napisał:

Nadal nie rozumiem po co wciskasz tu oleda. Używam go od Galaxy S2 i znam doskonale tą technologię. Wybrałem LCD świadomie bo używam go do PC. Więc po co ta ironia? Rozmawiamy o serii XG i nikt głupi nie jest. A Ty próbujesz nam wmówić, że jest świetnie. I może jest ale z roku na rok Sony tnie podświetlenie. Jak zostaną dwie strefy na lewą i prawą cześć ekranu to nadal będziesz szedł w zaparte? Zresztą co się dziwić. Jak się sponsoruje testy to widocznie tak trzeba.

A zadałem proste pytanie. Ile będzie stref w 65? 

 

15 godzin temu, Gmeru napisał:

Za tekst o sponsorowaniu już Cię tu nie ma skoro nie umiesz dyskutować. Zapraszam na inne fora - tam się dowiesz wszystkiego o strefach. Pozdrawiam!

O proszę...

Prawdę przecież napisał i za to ban? Gmeru napisz z ręką na dowolnym symbolu szczerości (np. biblia, serce, na rodziców czy dzieci), że testy na HDTV Polska są "pro bono", maksymalnie obiektywne, sami wybieracie telewizory oraz inny sprzęt (i są pozyskane z niezależnego źródła) i nikt z redakcji nie czerpie korzyści ze współpracy z producentami.

W dzisiejszych czasach tylko "naiwny ślepiec" bez kontaktu z rzeczywistością może uwierzyć, że nie ma komercji w działalności takiego portalu. Niektóre "testy" i newsy to żywcem przepisane teksty reklamowe podane przez producentów i zaprzeczanie temu to brak szacunku dla inteligencji czytelników.

Ja wiem, że tak jest i to rozumiem bo świat tak funkcjonuje ale HDTVPolska to latami wypracowana przez Was marka, której wierzy sporo ludzi a wiarygodność wiąże się ze szczerością i obiektywizmem. I tak się składa, że są tacy, którzy zauważają pewne tendencje i mają swoje opinię na ten temat za co jak widać jest "kara".

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już można wykonać w pełni kalibrację dla DV jak teraz można to odpalić na HDMI? Bo na A1 było to trochę oszukane i przepisane ustawienia z HDR były robione, tak?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, southorn napisał:

O proszę...

Prawdę przecież napisał i za to ban? Gmeru napisz z ręką na dowolnym symbolu szczerości (np. biblia, serce, na rodziców czy dzieci), że testy na HDTV Polska są "pro bono", maksymalnie obiektywne, sami wybieracie telewizory oraz inny sprzęt (i są pozyskane z niezależnego źródła) i nikt z redakcji nie czerpie korzyści ze współpracy z producentami.

W dzisiejszych czasach tylko "naiwny ślepiec" bez kontaktu z rzeczywistością może uwierzyć, że nie ma komercji w działalności takiego portalu. Niektóre "testy" i newsy to żywcem przepisane teksty reklamowe podane przez producentów i zaprzeczanie temu to brak szacunku dla inteligencji czytelników. 

Ja wiem, że tak jest i to rozumiem bo świat tak funkcjonuje ale HDTVPolska to latami wypracowana przez Was marka, której wierzy sporo ludzi a wiarygodność wiąże się ze szczerością i obiektywizmem. I tak się składa, że są tacy, którzy zauważają pewne tendencje i mają swoje opinię na ten temat za co jak widać jest "kara".

A ja uważam, że jednak nie masz racji. Nie jestem adwokatem HDTV, jednak muszę coś napisać.

Testy które zamieszczają chłopaki w mojej opinii są rzetelne. Widać, że poświęcają im dużo czasu i wypracowali swoją (bardzo dobrą) metodologię testów. Uważny czytelnik zauważy wypunktowane mocne jak i słabsze strony tv. Tak właśnie - minusy testowanych sprzętów, trzeba uważnie czytać. Należy jednak pamiętać, że taki test to nie wyrocznia. To swego rodzaju drogowskaz, na co zwrócić uwagę. Wszystko później należy zweryfikować samemu, najlepiej we własnych warunkach domowych.

W moim przypadku jak  sam testowałem Q9FN, ZF9, C8, FZ800, AF9 konkluzje chłopaków w dużej mierze pokryły się z moimi.

Dlatego takie teksty jak zbanowanego kolegi wyżej, czy Twój świadczą o totalnym braku zrozumienia i w mojej opinii zwykłej złośliwości.

Gmeru i MK i tak są bardzo cierpliwi dla takich personalnych wycieczek....

 

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste: jak ktoś będzie wciskał kity o sponsorowanych testach to żegna się z forum. To bardzo poważne zarzuty (nie wiedząc skąd się biorą bo każdy test broni się w 100% pomiarami jak zawsze jak również mamy testy od KAŻDEGO producenta ale oczywiście frustraci muszą dalej swoje wciskać) a forum czyta kilkaset tysięcy osób. Sorry. Ten temat jak żaden inny działa jak płachta na byka. Nie podoba się > nie trzeba tego czytać ani tutaj być. Nie będę też klepać się po plecach. Mam swoje zdanie i nie zgadzam się z wypowiedziami wielu osób na forum. Piszę posty, argumentuję, często prowokuję do myślenia.Do tego też się nieraz mylę. Jak każdy gdy jest tak wiele produktów na rynku. Mam prawo, jak każdy. A jak ktoś się popłacze i od razu wyjeżdża z tekstami: sponsorowany to podziękuję. Super argument jak się nie przeanalizowało testów, cen, przeszłości modeli itd.

@Groszek dobrze napisał: jestem(śmy) baaaaaaaaardzo cierpliwi. Ale już kilka razy pisałem: są granice.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Polane napisał:

A kiedy będzie test oled 8k ? czy warto jest kupować LCD 75 cali w 8k, czy jest duża różnica między dobrym LCD 4k a 8k qled

Rozdzielczość to tylko rozdzielczość. LCD 8K fundamentalnie się nie różnią od LCD 4K i podobnie OLEDy. https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

1 godzinę temu, Sk_uter napisał:

To już można wykonać w pełni kalibrację dla DV jak teraz można to odpalić na HDMI? Bo na A1 było to trochę oszukane i przepisane ustawienia z HDR były robione, tak?

To jest normalna procedura, przecież oba typy HDR bazują na krzywej PQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Ale jak robiliście u mnie kalibrację HDR to DV był w gratisie, bo nie szło go wymusić na HDMI, więc były przepisane ustawienia z HDR do DV odpalając Netflixa.

Kojarzę, że mówione było, że gdyby szło odpalić na HDMI to ustawienia jednak trochę by się różniły.


Czy nowe modele wprowadziły DV na HDMI czy może to Oreo dodało taką możliwość, bo osobiście jeszcze nie mam zainstalowane jak przeczytałem, że wycofali jednak ten soft z powodu jakiś błędów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta opcja rozdzielczość ,która poprawia detale to coś jakby odpowiednik super-rozdzielczości w oledach LG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem sobie na dawny test XE9305 i chyba Sony nie ma pomysłu na następcę... Pomijając czas reakcji i kąty widzenia oraz kalibrację to ten staruszek wypada lepiej pod względem kontrastu i HDR. 
Ceny na premierę
XD9305 - 10000 zł
XE9305 - <9000 zł
XF9005 - 6500 zł (niby model niższy)
XG9505 - 8000 zł
O ile XD-XE to był zauważalny skok jakościowy to XE-XF było impasem, a nawet cofnięciem się z braku następcy 9305.  Xf-XG wygląda na delikatną niejednostronną poprawę, ale nadal nie mogę nazwać go następcą XE93...
Ceny idą powoli w dół, ale o ile kiedyś można było oczekiwać znacznej poprawy, tak dziś mamy regres w kontraście i stagnację w jasności HDR. 55 cali ponoć ma mniejszy kontrast na tablicy testowej niż xf9005 i xe9305.
Moim zdaniem nie jest to zły model, ale powinien nazywać się XG9005 i kosztować poniżej 7 tys na premierę.

Edytowane przez Musichunter
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Danio31b napisał:

Ta opcja rozdzielczość ,która poprawia detale to coś jakby odpowiednik super-rozdzielczości w oledach LG??

Tak, ale dużo ciekawiej działa to w Sony.

8 godzin temu, Sk_uter napisał:

Czy nowe modele wprowadziły DV na HDMI czy może to Oreo dodało taką możliwość, bo osobiście jeszcze nie mam zainstalowane jak przeczytałem, że wycofali jednak ten soft z powodu jakiś błędów.

DV działa przez HDMI, przecież jest to opisane w teście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że XF90 ma więcej stref lokalnego wygaszania niż XG95. Skoro wersja 55 calowa XF90 ma 48 stref, to ile ma 65, a co dopiero 75 ? Tymczasem XG95 ma zaledwie 60 stref przy 75 calach..trochę rozczarowujące.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe XF90 jako jedyny zostaje póki co na 2019 rok! Ale tylko 55 i 65 cali.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...