Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Gmeru napisał:

W grach przoduje Samsung bo ma Motion Plus Gra z niskim lagiem a a sam inputlag w 4K HDR i tak jest na ultra niskim poziomie. Dla mnie to jest funkcja, która powinna być w każdym TV a nadal nie zanosi się na to co mnie bardzo dziwi bo spodziewałem się kopii tego w tym roku wszędzie... Ogromna przewaga Samsunga na tle innych producentów LCD. Do tego jeszcze wsparcie dla Freesync. I automat do przełączania w tryb gry...

Ale to mówię o funkcjach. Obrazowo? Oba tak samo pięknie pokażą Ci gry w 4K HDR ;) To są różne niuanse... ale oba tv są bardzo wysokiej klasy.

Dzięki. Dla mnie wybór stał się oczywisty. Pisałeś wcześniej że już macie na testy nowe q90r kiedy recenzja?  Mógł byś tutaj zdradzić czy warto czekać i dopłacić czy lepiej brać Q9FN ? I jeszcze jedna kwestia jak bardzo w q9fn różni się od siebie matryca 55 cali względem 65 cali ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach zakup 75'' X95G nie ma żadnego uzasadniania względem 75'' ZF9

ZF9 to po prostu lepszy telewizor i nieźle trzeba byłoby się nagimnastykować aby uzasadnić coś przeciwnego... :-)

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=telewizor_75_cali_kd_75xg9505_led_4k_ultra_hd_android_tv_bfont_colorred_voucher_1500zlfontb

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=telewizor_led_75_cali_kd_75zf9_4k_hdr_android_tv

 

Czekałem jakiś czas na serię X95G w 65 calach ze względu na szybszego androida, ale przy takiej różnicy cen w stosunku do X900F okazało się to kompletnie bez sensu. X95G ma kilka usprawnień, ale dla mnie (oprócz Androida) nie mają żadnego znaczenia. Nie gram na TV dlatego niższy input lag (tylko w 1080/60Hz !!!) mnie nie bardzo interesuje. Poza tym jeżeli już 2-3 razy w roku podłączę peceta to TV to zawsze mogę sobie ustawić w X900F tryb 1080/120Hz, a w tym trybie input lag jest mega niski. "Lepsze audio" w ogóle mnie nie interesuje w X95G. Nie używam głośników w TV. Nowy pilot (z tego co wiem) działa również z X900F wiec pewnie za jakiś czas będę mógł go kupić na ebay jeżeli będę miał taki kaprys.  4x full HDMI też nie są takie ważne dla kogoś kto ma AV receiver  lub nawet zwykły HDMI switch.

Największe usprawnienie w X95G to szybszy procesor do Android'a oraz 0.5GB wiecej RAM (lol :-) ) Za różnicę w cenie między 65'' X900F a 65'' X95G mogę sobie spokojnie kupić jeden z najszybszych telefonów z Androidem na świecie ze Snapdragon'em 845 i 8GB RAM.... a za resztę Nvidia Shield i jeszcze coś tam zostanie. Nie liczę też że ceny x95g szybko spadną własnie przez x900f który zostaje na rynku. 

Ogólnie to dobry TV, ale stosunek możliwości/cena wypada bardzo słabo. 

 

Jeżeli chcesz TV do gier to kup samsunga.

Jeżeli chcesz TV do filmów to zdecydowanie lepiej kupić o jedno 'oczko' większy model X900F niż mniejszy X95G w podobnej cenie. Nie ma nic lepszego do filmów niż większy ekran ? 55'' X95G kosztuje więcej niż 65'' X900F

Jeżeli chcesz kupić telewizor do oglądania TV to kup co chcesz ? ? 

 

Zapomniałem dodać koniec zdania:  55'' X95G kosztuje więcej niż 65'' X900F a oba oferują niemal dokładnie taką samą jakoś obrazu

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy seria XE była tak genialna, czy podczas jej testowania wkradł się jakiś czeski błąd. Kolejne rok i kolejne modele na tle XE wypadają dość przeciętnie.

Edytowane przez siteman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, siteman napisał:

Tak się zastanawiam, czy seria XE była tak genialna, czy podczas jej testowania wkradł się jakiś czeski błąd. Kolejne rok i kolejne modele na tle XE wypadają dość przeciętnie.

A co można powiedzieć o ZD9 z 2016r? Odkąd weszły OLEDy rynek LCD zwolnił, a może wynika to z limitu technologicznego?  Sony ma ostatnią szansę na powrót wraz ZG9, ale symbolicznie, bo to najdroższy model. Samsung w nowej serii ma mieć nawet ~500 stref w telewizorach 4K, a moje przekonania każą mi nie kupować ich TV... 
Na szczęście moje rozterki to tylko hobby, bo skończę pewnie z Sony 49-55XF9005 za mniej niż 4000 zł w promocji, o ile taka będzie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2019 o 16:05, Jacek Radwański napisał:

Dzięki. Dla mnie wybór stał się oczywisty. Pisałeś wcześniej że już macie na testy nowe q90r kiedy recenzja?  Mógł byś tutaj zdradzić czy warto czekać i dopłacić czy lepiej brać Q9FN ? I jeszcze jedna kwestia jak bardzo w q9fn różni się od siebie matryca 55 cali względem 65 cali ? 

Była plaga DSE w 55 calach, więc sprawdź to przed zakupem lub z neta kupuj. Ogólnie mniej stref. Cena 55 i 65 cali nie jest atrakcyjna na tle OLED i tutaj poczekałbym do kwietnia na LG które na 100% będzie miało hdmi 2.1 oraz może w końcu zwiększyło szczytową jasność do 1000nitów.

Q90R z wczesnych recenzji wynika że jest jeszcze lepiej niż w przypadku Q90FN, lepszy algorytm wygaszania. Specyfakcja nie jest hdmi 2.1 ale Samsung podobno twierdzi że sprzęt już jest w TV więc wystarczy aktualizacja oprogramowania. 

 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Irokez napisał:

Była plaga DSE w 55 calach, więc sprawdź to przed zakupem lub z neta kupuj. Ogólnie mniej stref. Cena 55 i 65 cali nie jest atrakcyjna na tle OLED i tutaj poczekałbym do kwietnia na LG które na 100% będzie miało hdmi 2.1 oraz może w końcu zwiększyło szczytową jasność do 1000nitów.

Q90R z wczesnych recenzji wynika że jest jeszcze lepiej niż w przypadku Q90FN, lepszy algorytm wygaszania. Specyfakcja nie jest hdmi 2.1 ale Samsung podobno twierdzi że sprzęt już jest w TV więc wystarczy aktualizacja oprogramowania. 

 

Ceny nowych oledów jak i nowych tv od samsunga są za wysokie na start A do obniżek trzeba czekać do końca roku. Czy hdmi 2.1 aż tak dużo zmieni w obrazie że warto poczekać? Mam ofertę na q9fn z 5 letnią gwarancją za 7k ze sklepu Samsunga w Gdyni z wysyłką z centralnego magazynu. Sprzedawca zapewniał mnie że sztuka oryginalne zapakowana. Oled u mnie odpada ponieważ tv jest włączony po 13-14 godzin na dobę jak powiedziałem żonie o tym że z oledem  trzeba się troszkę ostrożnie obchodzić i co 4 godziny wyłączyć na czyszczenie matrycy to mnie wyśmiala że za takie pieniądze ona ma jeszcze uważać czy coś się nie wypali? temat zakończony. Może za 5 lat oleda kupię jak będzie już spokój z tematem wypaleń.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądra żona. Normalny człowiek płaci i wymaga a nie cuduje z głupim tv.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Mądra żona. Normalny człowiek płaci i wymaga a nie cuduje z głupim tv.

Bez wahania kupił bym oleda gdyby tylko był do mojego użytku czyli do grania. Niestety nie ma miejsca na takie akcje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od ponad 2 lat nie wiedziałem, że muszę wyłączać oleda co 4h. Co za bzdury tu piszecie...

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Szkoda że od ponad 2 lat nie wiedziałem, że muszę wyłączać oleda co 4h. Co za bzdury tu piszecie...

To sprawdź czy nie ma wypaleń ??

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że nie mam. Ale co o tym może wiedzieć ktoś kto oleda oglądał w sklepie? Nie neguje faktu istnienia przypadków wypaleń, ale jakiekolwiek twierdzenia o jakimś specjalnym traktowaniu oledów są nieuprawnione i po prostu głupie

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, qazar napisał:

Zapewniam Cię, że nie mam. Ale co o tym może wiedzieć ktoś kto oleda oglądał w sklepie? Nie neguje faktu istnienia przypadków wypaleń, ale jakiekolwiek twierdzenia o jakimś specjalnym traktowaniu oledów są nieuprawnione i po prostu głupie

Jasne spokojnie nie tak nerwowo. Ale sam przyznaj że nie odpalił byś programu informacyjnego na 6 godzin dziennie przez miesiąc ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, qazar napisał:

Zapewniam Cię, że nie mam. Ale co o tym może wiedzieć ktoś kto oleda oglądał w sklepie? Nie neguje faktu istnienia przypadków wypaleń, ale jakiekolwiek twierdzenia o jakimś specjalnym traktowaniu oledów są nieuprawnione i po prostu głupie

Bredzisz , sam sprzedawca w Media gdy chciałem kupić LGB8 mówił żeby co kilka godzin włączyć tzw czyszczenie pikseli bu „ użytkować telewizor  dłużej i by nic się z nim nie działo „ także przyjrzyj się lepiej swojemu Tv:)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian gurazda napisał:

Bredzisz , sam sprzedawca w Media gdy chciałem kupić LGB8 mówił żeby co kilka godzin włączyć tzw czyszczenie pikseli bu „ użytkować telewizor  dłużej i by nic się z nim nie działo „ także przyjrzyj się lepiej swojemu Tv:)

Raczej sam bredzisz, jeśli w poważnej dyskusji przytaczasz słowa sprzedawcy z Media. Infantylny quasi argument...

Jacek Radwański przyznam szczerze, że nie prowadzę zapisów użytkowania TV, więc nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Sam nie oglądam TV ale moja dziewczyna to już sporo i to na pewno czasami i powyżej 6h dziennie.

Każdy kupuje na co go stać i co preferuje, ale głupotą jest dorabianie do tego filozofii czy tworzenie alternatywnej rzeczywistości, takiej jak w ta w której każdy Oled ulega wypaleniu.

Grunt to wybranie swojej technologi na podstawie rzetelnej oceny jej plusów i minusów, a nie tworzenie kółka wzajemnej adoracji i wymiany fałszywych opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś argument , poczytaj sobie fora i sam się przekonasz. Nie sugeruje się tylko wypowiedzią gościa z Media , lecz internetem i filmikami na yt zresztą mając Oleda sam się o tym przekonasz ;) ja świadomie wybrałem Leda od Sony  wydając podobne pieniądze jakie wydałabym na Oleda od Lg. Wydaje mi się ze rzesza ludzi którzy mówią o wypaleniach to nie są fałszywe opinie. Zresztą sam producent LG zaleca czyszczenie pikseli co jakiś czas także coś do myślenia powinno Ci to dać 

https://m.pclab.pl/news78370.html przeczytaj i wyciągnij wnioski

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jest że technologia Oled wady swe ma...

Artykuł z linku opisuje sytuację z oledem 2017 a to już historia. Trochę zmian w technologi jest więc podpieranie swej teoria na historia akurat w tej dziedzinie jest nie na miejscu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian gurazda, nie każ mi powtarzać tego co pisałem. Wiem, że technologia OLED ma swoje "ułomności" tak samo jak PDP czy LCD. Ba! dziś rozważam zakup minimum 75 cali i na szali stoi 77C9 LG, 75Q90R lub 82ZG9 i po testach zakupie tv, który spełni moje oczekiwania. 

Co do artykuł darekgra dobrze prawi :) Ja mam 65E6V, czyli oled z 6 serii, zapraszam na testy plansz RGB czy 5% i porównajmy to z topowymi LCD z tego okresu (ZD9, DX900) lub nowszymi! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny nowych oledów jak i nowych tv od samsunga są za wysokie na start A do obniżek trzeba czekać do końca roku. Czy hdmi 2.1 aż tak dużo zmieni w obrazie że warto poczekać? Mam ofertę na q9fn z 5 letnią gwarancją za 7k ze sklepu Samsunga w Gdyni z wysyłką z centralnego magazynu. Sprzedawca zapewniał mnie że sztuka oryginalne zapakowana. Oled u mnie odpada ponieważ tv jest włączony po 13-14 godzin na dobę jak powiedziałem żonie o tym że z oledem  trzeba się troszkę ostrożnie obchodzić i co 4 godziny wyłączyć na czyszczenie matrycy to mnie wyśmiala że za takie pieniądze ona ma jeszcze uważać czy coś się nie wypali? temat zakończony. Może za 5 lat oleda kupię jak będzie już spokój z tematem wypaleń.
Pierwsze słyszę, że oleda trzeba wyłączać co 4godz na czyszczenie matrycy.
Przestańcie pisać i rozpowszechniać takie bzdury.
Ale jeśli chodzi o granie godzinami to się mogę zgodzić, że bezpieczniej kupić coś innego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Pierwsze słyszę, że oleda trzeba wyłączać co 4godz na czyszczenie matrycy.
Przestańcie pisać i rozpowszechniać takie bzdury.
Ale jeśli chodzi o granie godzinami to się mogę zgodzić, że bezpieczniej kupić coś innego.

 

Oczywiście nie trzeba go wyłączać co 4 godziny. Co 4 godziny tv ma zaplanowane czyszczenie matrycy z powidoków  A sam tv można wyłączyć po np 6. Co nie zmienia faktu że na oleda trzeba bardziej uważać jak na LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem uważać?

 

Są porostu preferencji i przeciwwskazania i pod te kryteria wybiera się tv pomiędzy dwiema różnymi technologiami. Potem niema co się spinać tylko cieszyć obrazem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, darekgra napisał:

Pod jakim względem uważać?

 

Są porostu preferencji i przeciwwskazania i pod te kryteria wybiera się tv pomiędzy dwiema różnymi technologiami. Potem niema co się spinać tylko cieszyć obrazem.

Pod względem wyświetlania przez dłuższy czas statycznych obrazów jak np pasek informacyjny. Jak sądzę po 4 godzinach i kompensacji nic się nie wypali. Kto tu się spina? jak bym miał miejsce na 2 tv to bym kupił oleda i zbierał oczy z podłogi. 

Edytowane przez Jacek Radwański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są właśnie te nieszczęsne przeciwwskazania, mnie na szczęście w obecnej sytuacji w kraju nie grożą paski, bo jak oglądam te kanały informacyjne to po 5 minutach szlak mnie trafia i dalej już nie mogę. W sumie to kolejny punkt programowy kapani mógłby brzmieć " Z nami TV oled nic nie grozi" :):) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o telewizorach Sony, konkretnie XG95, a dyskusja od dłuższego czasu toczy się o oledach i telewizorach Samsunga...bez urazy, ale może by o tym podyskutować w tematach im poświęconych? Taka mnie dygresja naszła?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...