Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, jak podobne dylematy towarzyszyły zwolennikom i przeciwnikom plazm. Oczywiście, jak mamy 12/dobę ustawione TVN 24 to może jakaś poświata się pojawi, na pewno się pojawi. Podobnie było w plazmach, ale za to dawały nam świetny obraz w filmach. 10 lat miałem plazmę i byłem zadowolony. Czeka na OLED który wyciągnie na planszy minimum 1200 cd/m, wtedy się również zdecyduję. Puki co efekt HDR na LCD jednak jest znacznie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, conker9 napisał:

Temat o telewizorach Sony, konkretnie XG95, a dyskusja od dłuższego czasu toczy się o oledach i telewizorach Samsunga...bez urazy, ale może by o tym podyskutować w tematach im poświęconych? Taka mnie dygresja naszła?

Byłem gotów kupić ten model ale nie ma upłynniacza do gier... szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jacek Radwański napisał:

Byłem gotów kupić ten model ale nie ma upłynniacza do gier... szkoda.

Upłynniacz o którym mówisz, to technologia AMD Freesync. I żeby to zadziałało, potrzebujesz mieć Xbox One, który jest z Freesync kompatybilny i wspiera tę technologię. Natomiast jeśli posiadasz Ps4, to i tak z tego nie skorzystasz. Więc, kwestia tego którą konsolę posiadasz.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tak nie jest do końca. Upłynniacz działa też z PS4. Skoro w Braviach upłynniacz działa z obiema konsolami tak samo (mam bravie i obie konsole więc wiem jak to wygląda) , to i w Samsungu z ich odpowiednikiem. A FreeSync/VRR to dodatkowo jest i faktycznie tylko Xbox obsługuje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LV426 napisał:

To chyba tak nie jest do końca. Upłynniacz działa też z PS4. Skoro w Braviach upłynniacz działa z obiema konsolami tak samo (mam bravie i obie konsole więc wiem jak to wygląda) , to i w Samsungu z ich odpowiednikiem. A FreeSync/VRR to dodatkowo jest i faktycznie tylko Xbox obsługuje. 

 

Tak, oczywiście. Jeśli mówisz o zwykłym upłynniaczu, to oba tv go posiadają. Natomiast koledze chodzi o typowy upłynniacz do gier, który posiada Samsung, a nie ma go Sony, a więc mowa o Freesync. I Freesync działa tylko z Xbox One X i Xbox One S. Dodatkowo po uruchomieniu go, można grać tylko w FHD i zmniejsza się jasność obrazu. W 4K więc nie pograsz z Freesync. Ja tam wolę 4K bez Freesync, zresztą i tak mam tylko PS4, reszta gier na PC, gdzie mam Gsync, który jest znacznie lepszy i nie ma takich ograniczeń☺

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, conker9 napisał:

Tak, oczywiście. Jeśli mówisz o zwykłym upłynniaczu, to oba tv go posiadają. Natomiast koledze chodzi o typowy upłynniacz do gier, który posiada Samsung, a nie ma go Sony, a więc mowa o Freesync. I Freesync działa tylko z Xbox One X i Xbox One S. Dodatkowo po uruchomieniu go, można grać tylko w FHD i zmniejsza się jasność obrazu. W 4K więc nie pograsz z Freesync. Ja tam wolę 4K bez Freesync, zresztą i tak mam tylko PS4, reszta gier na PC, gdzie mam Gsync, który jest znacznie lepszy i nie ma takich ograniczeń☺

Chodzi raczej o Motion Plus Gra Freesync to jeszcze inna para kaloszy. W tv Sony jest upłynniacz który nie powoduje wzrostu laga? 

Edytowane przez Jacek Radwański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jacek Radwański napisał:

Chodzi raczej o Motion Plus Gra Freesync to jeszcze inna para kaloszy. W tv Sony jest upłynniacz który nie powoduje wzrostu laga? 

Szczerze to nie mam pojęcia. Wiem, że zarówno w ZF9, który posiadam, jak i w XG95, input lag jest na poziomie 19 ms, więc praktycznie niewidoczny. Czy wzrasta po włączeniu upłynniacza nie wiem, ale nawet jeśli, to ja tego nie zauważam. Być może dlatego, że gram na konsoli tylko w tytuły ekskluzywne, fabuły dla jednego gracza, gdzie input lag nie jest tak ważny, podobnie jak duża ilość klatek na sekundę. Ta się przydaje z kolei przy strzelankach FPS, ale w nie gram na PC. Input lag jest zaś ważny przede wszystkim dla kogoś, kto gra głównie w szybkie, sieciowe FPS i gdzie liczy się rywalizacja między graczami, a więc nie dla mnie. Ja jestem samotnikiem, który woli dobrą fabułę i opowieść?

Edytowane przez conker9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, conker9 napisał:

Szczerze to nie mam pojęcia. Wiem, że zarówno w ZF9, który posiadam, jak i w XG95, input lag jest na poziomie 19 ms, więc praktycznie niewidoczny. Czy wzrasta po włączeniu upłynniacza nie wiem, ale nawet jeśli, to ja tego nie zauważam. Być może dlatego, że gram na konsoli tylko w tytuły ekskluzywne, fabuły dla jednego gracza, gdzie input lag nie jest tak ważny, podobnie jak duża ilość klatek na sekundę. Ta się przydaje z kolei przy strzelankach FPS, ale w nie gram na PC. Input lag jest zaś ważny przede wszystkim dla kogoś, kto gra głównie w szybkie, sieciowe FPS i gdzie liczy się rywalizacja między graczami, a więc nie dla mnie. Ja jestem samotnikiem, który woli dobrą fabułę i opowieść?

Na moim Samsungu MU 7042 jak odpale uplynniacz to nie da się  grac nawet w gry singleplayer. W tv Sony może lag jest  na poziomie 50 ms i nie czuć go tak jak w Samsungu (100ms).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, siteman napisał:

Pamiętam, jak podobne dylematy towarzyszyły zwolennikom i przeciwnikom plazm. Oczywiście, jak mamy 12/dobę ustawione TVN 24 to może jakaś poświata się pojawi, na pewno się pojawi. Podobnie było w plazmach, ale za to dawały nam świetny obraz w filmach. 10 lat miałem plazmę i byłem zadowolony. Czeka na OLED który wyciągnie na planszy minimum 1200 cd/m, wtedy się również zdecyduję. Puki co efekt HDR na LCD jednak jest znacznie lepszy.

Witam, kolega chyba nie wie co pisze lub nie miał porównania dwóch telewizorów w warunkach kinowych ( chodzi mi o oglądanie w całkowitej ciemności). Miałem tv lcd w 2015 roku samsunga js9500 65 cali był to najlepszy lcd na tamten rok z hdr( test można znaleźć u Maćka) obecnie mam Oled 65 cali Lg c7 i porównując te dwa telewizory zdecydowanie wybrałbym do oglądania filmów z hdr OLED-a, mówię o oglądaniu w warunkach kinowych! Nie uwierzę że Lcd nawet ze strefami ponad np. 500 da taki obraz jak Oled ponieważ zawsze będziemy mieli efekt Halo na czerni czyli tak zwane duszki a jest to naprawdę denerwujące wiem z doświadczenia. Kolega ma np Panasa dx900 i też o tym często wspomina. Na koniec dodam że mam obecny tv ponad rok, używam normalnie, rzadko może  na nim gram ale coś tam czasem się pobawie. Średnio tv pracuje dziennie ok 8 godz, w weekendy dłużej i jak dotychczas ZERO jakichkolwiek wypaleń, powidoków ja np też nie widzę. Także następny Tv też będzie OLED ale już może 77 cali 8k za jakieś 5 lat :)) pozdrawiam.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, conker9 napisał:

Tak, oczywiście. Jeśli mówisz o zwykłym upłynniaczu, to oba tv go posiadają. Natomiast koledze chodzi o typowy upłynniacz do gier, który posiada Samsung, a nie ma go Sony, a więc mowa o Freesync. I Freesync działa tylko z Xbox One X i Xbox One S. Dodatkowo po uruchomieniu go, można grać tylko w FHD i zmniejsza się jasność obrazu. W 4K więc nie pograsz z Freesync. Ja tam wolę 4K bez Freesync, zresztą i tak mam tylko PS4, reszta gier na PC, gdzie mam Gsync, który jest znacznie lepszy i nie ma takich ograniczeń☺

A no to tak, zgadzam się ?

Co do tego specjalnego uplynniacza od Samsunga i tego jak to działa co opisałeś to także dałbym sobie z tym spokój. Konsole z tego jeszcze w pełni nie korzystają, a ta funkcja z tego co czytam i tak powoduje artefakty/przekłamania obrazu. Lepiej mieć nieskazitelny obraz moim zdaniem. Na te funkcje przyjdzie czas w następnej generacji konsol (być może).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, siteman napisał:

Pamiętam, jak podobne dylematy towarzyszyły zwolennikom i przeciwnikom plazm. Oczywiście, jak mamy 12/dobę ustawione TVN 24 to może jakaś poświata się pojawi, na pewno się pojawi. Podobnie było w plazmach, ale za to dawały nam świetny obraz w filmach. 10 lat miałem plazmę i byłem zadowolony. Czeka na OLED który wyciągnie na planszy minimum 1200 cd/m, wtedy się również zdecyduję. Puki co efekt HDR na LCD jednak jest znacznie lepszy.

HDR na LCD lepszy? Jakim kosztem? Rozjaśnieniem całej strefy, że o czerniach i detalach w czerniach możesz zapomnieć.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, siteman napisał:

Czeka na OLED który wyciągnie na planszy minimum 1200 cd/m, wtedy się również zdecyduję. Puki co efekt HDR na LCD jednak jest znacznie lepszy.

takiego oleda to wskazane by było już w okularach przeciwsłonecznych oglądać :)

 a poważnie to naprawdę mi tej jasności wystarcza w obecnych czasami w nocy i tak trzeba oczy przymrużyć

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam na jakich ustawieniach oglądacie Oleda? Jasność i podświetlenie oled.
Tv Oled za ciemny? Przestańcie pieprz.. yć bzdety, bo mnie krew zalewa.
Nie raz pisałem w innych wątkach. Wszyscy narzekają na jasność oleda, a później zjeżdżają z ustawieniami jasności w dół.
'Ależ on jest ciemny'.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest ciekawe

ja w swoim w nocy SDR to max 30 (luminacja) w dzień max 60 a HDR odpala się na maxa ale zależnie od materiału czasami zjeżdżam w dół bo oczy bolą w nocy, jasności nie zmieniam w ogóle jest na poziomie 0 (połowa zakresu) dla profili THX i prawdziwe kino.

@conker9 masz rację sorki za oftop

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darekgra napisał:

no właśnie to jest ciekawe

ja w swoim w nocy SDR to max 30 (luminacja) w dzień max 60 a HDR odpala się na maxa ale zależnie od materiału czasami zjeżdżam w dół bo oczy bolą w nocy, jasności nie zmieniam w ogóle jest na poziomie 0 (połowa zakresu) dla profili THX i prawdziwe kino.

Mam prośbę, skończcie już temat o oledach.. albo piszcie o nich w innym wątku. Bravia XG95 nie jest i nie będzie oledem. Oledy są super, są najlepsze i w ogóle, ale wolałbym zdecydowanie poczytać tu o telewizorach LCD, których wątek dotyczy, a konkretnie o Braviach.

  • Plusik 3
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, c...r7 napisał:

Witam, kolega chyba nie wie co pisze lub nie miał porównania dwóch telewizorów w warunkach kinowych ( chodzi mi o oglądanie w całkowitej ciemności). Miałem tv lcd w 2015 roku samsunga js9500 65 cali był to najlepszy lcd na tamten rok z hdr( test można znaleźć u Maćka) obecnie mam Oled 65 cali Lg c7 i porównując te dwa telewizory zdecydowanie wybrałbym do oglądania filmów z hdr OLED-a, mówię o oglądaniu w warunkach kinowych! Nie uwierzę że Lcd nawet ze strefami ponad np. 500 da taki obraz jak Oled ponieważ zawsze będziemy mieli efekt Halo na czerni czyli tak zwane duszki a jest to naprawdę denerwujące wiem z doświadczenia. Kolega ma np Panasa dx900 i też o tym często wspomina. Na koniec dodam że mam obecny tv ponad rok, używam normalnie, rzadko może  na nim gram ale coś tam czasem się pobawie. Średnio tv pracuje dziennie ok 8 godz, w weekendy dłużej i jak dotychczas ZERO jakichkolwiek wypaleń, powidoków ja np też nie widzę. Także następny Tv też będzie OLED ale już może 77 cali 8k za jakieś 5 lat :)) pozdrawiam.

Mam XE i szczerze nawet FZ800 od Panasonica takiego HDR nie ma. Ten model od Sony po prostu potrafi oślepić, dosłownie. Czekam na pierwszy OLED 1200cd/m, inaczej wymiana mojego TV nie ma najmniejszego sensu. Jestem przekonany, że następny TV będzie OLED, w perspektywie 5 lat z pewnością przekroczą granicę 1000 cd/m.

Edytowane przez siteman
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siteman
Czekam na pierwszy OLED 1200cd/
Na ..uj Ci to. Ślepy jesteś?
Przepraszam za zaśmiecanie wątku ale odzywam się jak widzę coś w tym stylu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, STELVIO napisał:

@siteman
Czekam na pierwszy OLED 1200cd/
Na ..uj Ci to. Ślepy jesteś?
Przepraszam za zaśmiecanie wątku ale odzywam się jak widzę coś w tym stylu.emoji2955.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

A ja właśnie cenię sobie takie efekty, które powodują mimowolne zamykanie oczu lub ograniczanie dopływu światła, poprzez zasłonięcie dłonią oczu. To jest dla mnie esencja HDR-u. Inaczej po co dążymy do perfekcji jaką jest 10 000 cd/m ?

Edytowane przez siteman
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dla każdego coś dobrego.
Kończmy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, siteman napisał:

Mam XE i szczerze nawet FZ800 od Panasonica takiego HDR nie ma. Ten model od Sony po prostu potrafi oślepić, dosłownie. Czekam na pierwszy OLED 1200cd/m, inaczej wymiana mojego TV nie ma najmniejszego sensu. Jestem przekonany, że następny TV będzie OLED, w perspektywie 5 lat z pewnością przekroczą granicę 1000 cd/m.

Nie będę się sprzeczał bo każdy woli co innego ale ja do oglądania w nocy nie potrzebuje spawarki, mam ustawione w nocy oświetlenie OLED na 50 i to mi w zupełności wystarcza a mógłbym podbić na 100 ale wtedy ból oczu i ziemniaki na sen :))) ale ok, np w dzień mam na 100 % oświetlenie do hdr tylko ja filmy ogladam zawsze w ciemności i w nocy. Koniec z mojej strony o OLEDach.

Wiem że rozmiar ma mega znaczenie i takie 75 cali też robi robotę i w stosunku do oled 65 cali ciekawa propozycja.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

takiego oleda to wskazane by było już w okularach przeciwsłonecznych oglądać :)

 a poważnie to naprawdę mi tej jasności wystarcza w obecnych czasami w nocy i tak trzeba oczy przymrużyć

Za to w dzień trzeba rolety zasłaniać ;)

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to w dzień trzeba rolety zasłaniać
Jak najbardziej. Prawdziwy kinomaniak potrzebuje ciemności. Obojętnie jaki ma sprzęt.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LV426 napisał:

Za to w dzień trzeba rolety zasłaniać ;)

Przecież rozmawiamy o warunkach kinowych, nocnych... gdyby w dzień się oglądało filmy to po co by były testy czerni itp skoro wtedy tv na np matrycy va ma czerń oledową. Ile hdr musiałby mieć nitow w telewizorze żeby zrobił wrażenie w stosunku do słońca??? Opanujmy się, w dzień przy mocnym świetle oglądam tv w sdr na maks 50 % i w zupełności wystarcza. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam. Takie za[beeep]i..ste sprzęty nie kupuje się dla tv trwam czy tvn24. Tylko dla filmów. Cieszmy się sprzętem z najwyższej półki. Tam się calaż tv sprawdza.
Jak ktoś ma nasłoneczniony salon to chyba nie problemu zaciągnąć rolety.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jedno. Zostawmy tabelki w spokoju. Sprawdzajmy własnym okiem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Staram się w życiu być obiektywnym. Dlatego moje przesłanie dla wszystkich starych i nowych odwiedzających. Masz kasę na średniego Panasonica i go lubisz, kup go. Chcesz oleda 55" Philipsa i Ci pasuje, kup go. Marzy Ci się mega calaż 85" kup Samsung Q9. Chcesz nową technologię i się jej nie boisz kup 65" tv Oled.
Pamiętaj o jednym. Daj wszystkim sprzętom jak najlepsze źródło.
Audio-Video.
To powinno być w większości wątków na forum.
Pozdrawiam wszystkich.



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście to są tylko przykłady. Żeby nikt tu nic nie sugerował. Bo jak wiadomo, tj Internet.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2019 o 10:59, qazar napisał:

Damian gurazda, nie każ mi powtarzać tego co pisałem. Wiem, że technologia OLED ma swoje "ułomności" tak samo jak PDP czy LCD. Ba! dziś rozważam zakup minimum 75 cali i na szali stoi 77C9 LG, 75Q90R lub 82ZG9 i po testach zakupie tv, który spełni moje oczekiwania. 

Co do artykuł darekgra dobrze prawi :) Ja mam 65E6V, czyli oled z 6 serii, zapraszam na testy plansz RGB czy 5% i porównajmy to z topowymi LCD z tego okresu (ZD9, DX900) lub nowszymi! 

Ja powiem tyle mam LCD od Sony wole wybrać starszą technologię niż za 3-4 

lata podziwiać jakieś kropki czy inne bajery , akurat miałem przyjemność podziwiać Oleda od LG i jeszcze raz powatarzam wole zrezygnować z perfekcyjnej czerni na rzecz spokojnego zastopowania filmu na godzinę gdy będę robił sobie kolacje nie myśląc czy coś z telewizorem może mi się stać 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...