Jump to content

Robert Wyczółkowski

Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

7 Neutral

About Robert Wyczółkowski

 • Rank
  VHS

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Gender
  Mężczyzna
 • Interests
  HDTV, obronność, geopolityka

Recent Profile Visitors

103 profile views
 1. Szanowny kolego, mylisz dwie rzeczy, tj. natywne odświeżanie matrycy telewizora z klatkażem materiału filmowego. Materiał filmowy może mieć 24fps - najczęśćiej filmy, 30fps - np. z film ze smarfona, 50, 60fps - najczęściej relacje sportowe a 120fps to rzadkość amatorska. Matryca 100-120Hz ma większe możliwości poprawy oddania ruchu niż 60Hz i nie ma znaczenia czy oglądasz 4K czy FHD, zmiana z 4K na FHD nie przyniesie ci pożądanej różnicy. Pozdrawiam
 2. Niestety przyjacielu ale wybrałeś bardzo przeciętny telewizor. Poza rozdzielczością 4K z 4K niewiele zobaczysz. Słabe odwzorowanie barw, słabiutki, prawie niewidoczny HDR. No chyba, że będziecie oglądali tylko TVN, to wtedy ten TV jest aż nadto. Pozdrawiam ?
 3. Nie wiem czemu panowie tak się boicie OLEDów. Z tą retoryką, że OLED to jakaś marna, delikatna technologia to przesadzacie. Mam 65B7V od roku i śmiga jak talala. Z wypaleniami OLEDów to też jedna wielka ściema, rozpowszechniana głównie przez zwolenników Samsunga. Nie ma obecnie lepszej technologii niż OLED. Jeżeli jednak masz zastrzeżenia co do możliwości wystąpienia np. zafarbów na OLEDzie, to przy zakupie prosisz sprzedawcę o rozpakowanie, uruchomienie, podłączenie do netu, zapuszczasz na Youtube jakiś film z testem kolorów i obserwujesz równomierność ekranu na każdym kolorze. Jeżeli obraz nie jest równomierny to bierzesz następny. Później kalibracja i śmiejesz się do rozpuku z ludzi, którzy wcześniej zachwalali ci LCD-eki. Obecnie 55B8 od LG można kupić już za ok. 4500 zł.
 4. Temat jeszcze aktualny? W celu sprawdzenia jednorodności matrycy zapuść na Youtube jakiś film z testem kolorów, np. Wtedy zobaczysz czy matryca jest wadliwa.
 5. Czyli na HDTVPolska w teście panowie podaliście gamut coverage? A na Rtings podają gamut volume? Z tego jednak jak czytam na Rtings gamut volume jest bardziej miarodajny/e od coverage, jednak wartości są dużo niższe. Trochę się zdziwiłem bo sam mam LG 65B7V i jeżeli tylko trochę odbiega od C8 to jednak wartości z Rtings przygnębiły mnie. Pozdrawiam
 6. Zastanawiające są różnice pokrycia barw DCI podawane w HDTVPolska i na RTINGS telewizora LG C8. POKRYCIE SZEROKIEJ PALETY BARW (DCI / Rec 2020) 99% / 75% Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/?showfull=1 RTINGS podaje, że pokrycie DCI to 79,9% a BT2020 60,9% żródło: https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/color-volume-hdr-dci-p3-and-rec-2020 Czy ktoś może mi wyjaśnić skąd biorą się te różnice? POKRYCIE SZEROKIEJ PALETY BARW (DCI / Rec 2020) 99% / 75% Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/?showfull=1 POKRYCIE SZEROKIEJ PALETY BARW (DCI / Rec 2020) 99% / 75% Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/?showfull=1
 7. Oglądałem ostatnio dwa te filmy na moim LG 65B7V i są strasznie przesycone kolorami. Czy to jest to "enhanced"?
 8. To ty miałeś pilot uniwersalny w swoim B7? Z Magica nie wejdę w tę opcję?
 9. Dziwi mnie to, że teraz w Euro RTV 65B7 jest droższe od 65B8 o 100 zł a 65B6 jest droższy o 1760 zł od 65B8!? Starsze modele droższe od nowszego? Dziwna polityka cenowa. Choć jakoś mnie to łechta bo akurat posiadam 65B7 ?
 10. 3-4 tyg. temu 65" ( ale chyba B8 ) były w Euro RTV po 6500 zł ale tylko przez kilka dni ?
 11. Byłbym wdzięczny za wskazanie materiału gdzie ten niuans jest przedstawiony, bo wierz mi ignorantem nie jestem.
 12. No to wielkie dzięki. Dotąd myślałem, że tv bez DV odtworzą materiał w DV jako SDR a tu taka niespodzianka.
 13. Odpowiadam jeszcze raz, bo wcięło gdzieś moją poprzednią odpowiedź. Jakie bzdury zarzucasz mi kolego? Że proszę kolegę Kubę, żeby sprawdził czy film na Netfixie jest w HDR? Czy może to, że Netflix w swoich produkcjach wykorzystuje głównie DV? Czy ja napisałem gdzieś, że DV to nie HDR? A teraz odpowiedz mi, co kolega Kuba zobaczy na swoim FZ800 w przypadku filmu na Netflixie w DV, czy nie obejrzy go w SDR? Zarzucasz mi ( nie wiem czemu ), że nie wiem czym jest HDR i jego formy? Litości, daj żyć ?
×
×
 • Create New...