Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-75XG9505 | TEST | Bravia 2019 LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Ten K3 Pro to wydatek ponad 600zl, ja mam taki za 170zl a Coreelec sam sobie zainstalowałem, ale ja lubię grzebać, ktoś inny niekoniecznie.

 

Nie rozumiem problemu z Netflixem/Amazonem Hbo Go itp. Każdy TV je teraz obsługuje. Boxa używam do swoich plików i do IPTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tez obsługuje, ale odbiornik ma aproblem z ARC i eARC (skopany soft), co sie przekłada na to, że nie ma jak przekazać dźwięku wielokanałowego do amlitunera KD. Mozna co prawda za pomoca kabla optycznego, ale ma to swoje ograniczenia do maks 5.1 oraz nie ma możliwość sterowania jednym pilotem całego zestawu, a est to jednak wygodne. No i dźwięk prz amplituner KD a dźwięk przez głośniki wbudowane, to naprawdę zupełnie inna bajka. Ogladana treść z ekranu nabiera zupełnie innego wymiaru. Dxwiek jest dopełnieniem opbrazu. Specjalnie porównywałem kilka scen z głosników TV i przez KD. Z głosników TV zupełnie nic sie nie dzieje. Ot dźwięk, który nic nie przedstawia. Dźwięk z 5-ciu głośników budzi napięcie i grozę kiedy jest to zaplanowane. Nie mówiąc już o pierdołach, miłych dla ucha, jak świszczące kule na głową, czy przejeżdząjący samochód przez salon, kiedy na ekranie on jedzie z lewej do prawej, czy odwrotnie. Te dwa box-y to tylko przykład, że obrat tak, natomiast z dźwiekiem nic nie zwojuję :(

Edytowane przez Przemysław W Witek
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek to 50% filmu, o tym nie musisz mi i mówic hehe ale faktycznie z ARC mają ludzi problemy i to w różnych markach/modelach TV.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, makakam napisał:

i to w różnych markach/modelach TV.

nie miałem żadnego w 10-cio letnim Sharpie. Z ciekawości podłączę 5-cioletniego 32-dwu calowego Soniaka i zobaczę, czy bedzie sie dławił, czy nie. Tyle, że na nim nie ma nic konkretnego, poza chyba YT.

 

9 minut temu, makakam napisał:

Dzwiek to 50% filmu, o tym nie musisz mi i mówic

Ty to rozumiesz, wwielu innych równięz, ale są tez tacy, którym wręcz przeszkadza. Jak chciałem znajomym pokazac róznicę i właczyłem dla przykładu początek Władczy Pierścienia, to od razu padła komenda, wyłacz to, co za hałas. Jak tak mozna ogladac. Co ciekawe, w kinie im nie przeszkadza nic :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje. Po aktualizacji do androida 9 mamy możliwość używania Airplay 2. Czy jeśli wypożyczę w iTunes film w 4k to prześlę taką jakość Airplayem na TV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego XG9505 75" po wyłączeniu pilotem ( przyjsciu w standby) telewizor zużywa 30 WATT. Podłączyłem miernik gniazdkowy i trochę się zdziwiłem.

A tak przy okazji: tryb eko wyłączony - zużycie 240-290 wat, tryb słabe ok. 200 wat, tryb intensywne ok. 90 wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 W to bardzo dużo. Ja mam co prawda inny model x900f, ale jeżeli jest podobnie to jestem zmartwiony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV plus decoder 4k Canal plus i mamy ponad 40w, dlatego co wieczór wyłączam całą listwę. Robię tak od kilku lat i naprawdę widać to na comiesięcznych rachunkach za prąd.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ewaldus napisał:

TV plus decoder 4k Canal plus i mamy ponad 40w, dlatego co wieczór wyłączam całą listwę. Robię tak od kilku lat i naprawdę widać to na comiesięcznych rachunkach za prąd.

ja też tak robiłem. kup sobie gniazda wifi . np.   https://allegro.pl/oferta/sonoff-s26-typ-e-inteligentne-gniazdko-wifi-smart-8471102664  

można sobie zaprogramować w telefonie cały tydzień wł/wył w dowolnym czasie lub załączac manualnie z telefonu - wystarczy zassać jakąś app kę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zwierzak14 napisał:

czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego XG9505 75" po wyłączeniu pilotem ( przyjsciu w standby) telewizor zużywa 30 WATT. Podłączyłem miernik gniazdkowy i trochę się zdziwiłem.

a ile zużywa po 15 lub więcej minutach ? niektóre tv mają tryb szybkiego startu przez jakiś czas po przejściu do standby i wtedy "palą" więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus71 możesz mieć rację - sprawdzę jutro - i jeszcze jedno - fajnie działa czujnik światła . jak jest ciemno i zapalę światło sufitowe w pokoju to TV bez funkcji EKO zużywa 200 W ale jak zgaszę to światło lub mocno przygaszę to już tylko 110 W . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też tak robiłem. kup sobie gniazda wifi . np.   https://allegro.pl/oferta/sonoff-s26-typ-e-inteligentne-gniazdko-wifi-smart-8471102664  
można sobie zaprogramować w telefonie cały tydzień wł/wył w dowolnym czasie lub załączac manualnie z telefonu - wystarczy zassać jakąś app kę
Wolę takie3b2a7a57d4898815a73a53e96dfb5b20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ewaldus napisał:

TV plus decoder 4k Canal plus i mamy ponad 40w

 

16 godzin temu, klaus71 napisał:

a ile zużywa po 15 lub więcej minutach ?

 bardzo słuszna uwaga. Wyłaczenie pilotem natychmiastowowyłacza obraz, a nie wszystko. Niektóre funkcje jeszcze działają. Zróbcie pomiar po tych 15-tu minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że dysk twardy podpięty pod TV ciągle pracuje. Nawet nie o to chodzi że jest zasilany, tylko że TV ciągle coś odczytuje (dioda na dysku miga) Bardzo mi się to nie podoba i nie znalazłem sposobu aby to wyłączyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek398 napisał:

Nawet nie o to chodzi że jest zasilany, tylko że TV ciągle coś odczytuje (dioda na dysku miga) Bardzo mi się to nie podoba i nie znalazłem sposobu aby to wyłączyć. 

chyba w Panasie jest opcja czy porty USB mają być aktywne w stand-by - może Sony też ma taki myk i gdzieś w ustawieniach się o tym decyduje?

ale to jakiś spec od androida musiałby pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem długo w Androidzie, ale nigdzie nie znalazłem stosowanej opcji 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączenie WI-FI rozwiązuje sprawę poboru prądu . zużycie spada do  0-2 wat. Po 15 min. ani w innym czasie z aktywnym wi-fi pobór prądu w tle nie spada.

Pulsuje ono w przedziale 0-30 wat . Oszczędzający prąd powinni wyłączać wifi albo zastosować gniazda z wyłącznikiem jak @ewaldus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ten TV można kupić za niecałe 10 tyś - czy za taką kasę znajdę coś lepszego np. w Samsungu>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 65GX9505.

Fabrycznie mam wgrany soft 6.4758, czyli nowszy niż dostępny do pobrania na stronie Sony. Dajcie znać czy znajduje Wam taką wersję w auto-update? Oraz może ktoś wie jakie są zmiany względem starszej wersji?

Przed zakupem dużo czytałem i obawiałem się upłynniacza ruchu.  Gładkość mam ustawioną na 2, nie widzę efektu opery mydlanej,  czystość ustawiłem na 1, na moim egzemplarzu praktycznie nie wiedzę obniżenia jasności. Jeżeli jest to przy SDR nie ma żadnego znaczenia bo jest jeszcze spory zapas do podniesienia  jasności, przy HDR może być istotne ale praktycznie tej utraty nie widać. Nie wiem czy to wynika z softu, ponieważ nie mam porównania do wcześniejszych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u Sony tak jest że przy ustawieniu 2 jeszcze nie ma bardzo odczuwalnego tego efektu opery mydlanej. Jest po prostu w sam raz :) Mam podobnie u siebie w starszym modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...