Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.08.2019 o 21:15, poncio napisał:

u mnie nie ma szans... mam wieszak ultra slim i tv odstaje od ściany może ze 3 cm

fakt ogólnie dwa z boku jedno trzeba było podczas montażu na ścianie wpiąć przedłużacz usb i po kłopocie zawsze do usług😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już niemalże zdesperowany postanowiłem poprosić o pomoc i ściągnąć TV, uruchamiam go a tu wyskakuje mi aktualizacja oprogramowania OTA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał jeszcze jakieś problemy z najnowszą aktualizacją (poza kolegą, który nie mógł odtworzyć pliku mkv po usb)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PsiCore napisał:

Ktoś miał jeszcze jakieś problemy z najnowszą aktualizacją (poza kolegą, który nie mógł odtworzyć pliku mkv po usb)?

Ja tuż po aktualizacji oglądałem film w .mkv i nie miałem żadnych problemów, sama aktualizacja tak jak ktoś juz pisał poprawiła resposywność aplikacji np YT. Szarości w czerniach nie sprawdzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.08.2019 o 10:45, nanil ek napisał:

Kiedyś tu było o tym i zdania podzielone. Nie łatwo to zaobserwować ale stanęło na tym że ustawienie wysokie jest bezpieczniejsze 

 

Dnia 7.08.2019 o 12:06, Ketsurui napisał:

Wysokie bardziej przyciemnia logo wiec mniejsza szansa, że się wypali. 

Na rtings doradzają ustawienie niskie - The LG C9 has three features to help mitigate burn-in. We recommend enabling the Screen Shift option, and setting Logo Luminance Adjustment to 'Low.' To akurat cytat z testu C9, ale w C8 będzie tak samo.

Edytowane przez rogalR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, doradzają niskie ponieważ wysokie może za bardzo przyciemnić niektóre obszary ekranu, również gdyby ktoś przeczytał instrukcje od tego TV to by wiedział, że LG również zaleca ustawienie wysokie.

@rogalR

Jak już coś wklejasz z innej strony to wklej całość a nie wycinek.

Logo Luminance Adjustment is an LG feature which detects static logos on screen and automatically dims them to help prevent them from causing permanent image retention. We recommend the 'Low' setting since 'High' can dim some areas too much.

Edytowane przez Ketsurui
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kmicic13 napisał:

Panowie, aktualizować wreszcie czy nie? Wszystko gra w tej najnowszej wersji?

U mnie śmiga wszystko pięknie :) minusów jeszcze nie zaobserwowałem :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według niektórych zachodnich forum dolby vision jest gorszy. Reszta jest ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tv, miałem go od razu na 04.10.30 więc od początku była zepsuta gamma. Na nowej aktualizacji obraz jest bardzo dobry. Naprawdę, czasem hipnotyzuje 😁 HDR działa jak na dopalaczu a pozostałe treści też uważam na duży plus. Jeśli chodzi o Dolby Vision tu akurat po aktualizacji jest tak samo jak przed ale na pewno nie gorzej.... Po prostu nie zmieniło się w tym trybie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tonybcc napisał:

Według niektórych zachodnich forum dolby vision jest gorszy. Reszta jest ok.

 

Dolby Vision wcale nie jest gorszy. Ludzie zaczynają już szukać wszędzie problemów. Miałem przez bardzo długi czas 04.10.30 a teraz 05.10.03 i jestem pewien, że nic w tej kwestii się nie pogorszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dolby Vision wcale nie jest gorszy. Ludzie zaczynają już szukać wszędzie problemów. Miałem przez bardzo długi czas 04.10.30 a teraz 05.10.03 i jestem pewien, że nic w tej kwestii się nie pogorszyło.


No nie zepsuło, bo poprawiło. Zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli obecnie (.15) używam w DV jasność 48, to z nowym firmware 50 powinno być dobrze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działa wam cyfrowy polsat go na tym tv? Przez przeglądarkę wszedłem na cp go,wpisałem dane do logowania, wyskoczył błąd. Nie dało się zalogować. Limitu urządzeń nie przekroczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiem już Panowie, ale "na oko" wydaje mi się, że ten 05.10.03 jest jednak ciemniejszy niż 4.10.15/20. Widzę black crush w miejscach, w których wcześniej tego nie było. Ten problem u mnie istniał. Na nieszczęście zupełnie nieprofesjonalnie nie zrobiłem żadnych syntetycznych pomiarów przed i po aktualizacji...

Tak, wiem, że obszary bliskie czerni uzyskiwane są teraz w inny, lepszy sposób (kolorowymi subpikselami bez wzbudzania subpiksela białego), ale bez kalibracji będę chyba cierpiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor po kalibracji i wydaje mi sie że po aktualizacji i po  wpisaniu korekt IRE obraz jakby troche gorszy.Napewno jaśniejszy. Może musze sie przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2018 o 17:32, Toma-San napisał:

@Gmeru - Bądźcie pierwszymi, którzy wyłamią się ze schematu przemilczeń dotyczących oledów. To, że coś jest bardzo dobre, nie oznacza, że jest idealne. 

Kto twierdzi że OLEDy są idealne?

Podaj link, chętnie się dowiemy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy też macie w Dolby Vision takie szumy? Plan kino domowe DV. Źródło to Narcos Netflix. Mam zresztą wrażenie że opcja redukcja szumów nie działa na każdym planie. 

 

20190816_205320.jpg

20190816_205335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy też macie w Dolby Vision takie szumy? Plan kino domowe DV. Źródło to Narcos Netflix. Mam zresztą wrażenie że opcja redukcja szumów nie działa na każdym planie. 
 
20190816_205320.thumb.jpg.5b86f4f24e6fb19a05f4b304cae037c0.jpg
20190816_205335.thumb.jpg.bde133b78c175451f019afb3cf73c02f.jpg
Który sezon i odcinek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2 odcinek 5. Ale w podobnych scenach odbywających się w pół mroku cały sezon taki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanil ek napisał:

Wy też macie w Dolby Vision takie szumy? Plan kino domowe DV. Źródło to Narcos Netflix. Mam zresztą wrażenie że opcja redukcja szumów nie działa na każdym planie. 

 

20190816_205320.jpg

20190816_205335.jpg

Typowy szum charakterystyczny dla scen o niskim natężeniu oświetlenia. Nie ma nic wspólnego ani z matrycą OLED, ani z Dolby Vision.

U mnie jednak nie wygląda to tak tragicznie, zgaduję że suwaczek ostrości nie znajduje się na właściwej pozycji jaką jest 0?

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sezon 2 odcinek 5. Ale w podobnych scenach odbywających się w pół mroku cały sezon taki jest.
Ziarno jest, taki zabieg artystyczny. Ale nic mi tam nie błyska jak u Ciebie. Nie oglądasz przypadkiem na trybie "Kino Domowe"? Rekomendowany jest tryb "Kino", jako najbliższy referencji. "Kino Domowe" ma podbite nienaturalnie szarości, stąd takie jaja przy ziarnie i słabym bitrate.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...