Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu zaopatrzyłem się w Xbox one X prócz tego że kolejny raz musiałem zbierać szczenkę z podłogi w trybie gra zmodyfikowałem ustawienie jasności na 48 i jest gitara w HDR jak i bez. Wspaniała sprawa. Takie granie to coś pięknego panowie i panie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Łukasz Panasiuk napisał:

Specjalnie w nocy odpalałem jakieś demka z yt i czerń jest czarna przy ciemnym powieszeniu nie wiem gdzie zaczyna się tv.

Demka odpalałeś na youtube w PS4 czy w telewizorze? To kluczowe pytanie, bo ustawienia dla źródeł są zupełnie inne.

10 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Czyli problem jest z grą, lub ps4.

Raczej problem z ustawieniem 'Poziom czerni' na wejściu na którym ma podłączone PS4, ale niech kolega odpowie na moje pierwsze pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Demka odpalałeś na youtube w PS4 czy w telewizorze? To kluczowe pytanie, bo ustawienia dla źródeł są zupełnie inne.

bezposrednio z tv

rozumiem, że yt z ps4 ogarnia hdr zaraz sprawdzę o ile nie jest za jasno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Łukasz Panasiuk napisał:

bezposrednio z tv

To nie porównuj tych demek do siebie, bo to bez sensu. Apki wbudowane w TV mają inny profil ustawień w TV niż PS4 (każde źródło ma osobne profile na SDR i HDR). Moim zdaniem skup się na dwóch ustawieniach: Zakres RGB w PS4 i Poziom czerni w TV. Ustaw to na jedną z dwóch kombinacji i będzie dobrze:

  • Zakres RGB ograniczony w PS4 = poziom czerni niski w TV
  • Zakres RGB pełny w PS4 = poziom czerni wysoki w TV

 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych użytkowników, którzy zaktualizowali sobie soft do wersji 05.10.03, czyli do najnowszej.

 

czy moglibycie sprawdzić czy zmiana temperatury barw (Obraz->UStawienia trybu obrazu->Sterowanie w trybie eksperta->Balans bieli->Temp barw.) wywouje efekt na ekranie? U mnie nie wywołuje żadnego, zarówno w aplikacjach typu Netflix jak i przy obrazie ze źródeł HDMI. Pamiętam, że przy wcześniejszych m softach wyraźnie było widać zmianę temperatury barw a teraz ta funkcja jest u mnie martwa...

Edytowane przez kaypee86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie działa zmiana temp. Barw i różnica jest widoczna niezależnie od źródła. Z tym aby zobaczyć różnicę należy odczekać z 2-3 sekundy 🙄,  zwróć uwagę na samo Menu ze po 3s napisy zrobią się bardziej białe jak ustawisz barwę zimna 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

Jestem tuż tuż przed zakupem 65 cali C8 lub B8 lub 65Q9FN. Dwa pytania do użytkowników OLEDów. 

1. Funkcja łagodna gradacja / redukcja szumów jest rzeczywiście w praktyce lepsza w C8 ? (Sprawdzałem wczoraj w MM i w C8 super....O to mi właśnie hodzi świetnie wygładza niedoskonałości słabego sygnału i kompresji , nie widać akwadracików w przejściach tonalnychkolorów i czerni. . No ale mogę przecież kupić B8 jeśli będzie to działać podobnie. (Akurat B8 nie było w tym sklepie MM żebym porownal).

 

2. Sprawdziłem. Też jak tv C8 radzi sobie z dużą ilością bieli na ekranie puściłem z YT materiał w 1080p skoki narciarskie..... no i niestety była to porażka w trybie obrazu standard i w trybie sport .... traumatycznie wygląda lecący skoczek na tle śniegu (powielanie nart to nawet nie było służenie, to byl obraz nieostry migotanie bieli w okolicach szybko poruszającego się skoczka na tle bieli). W moim tv Samsung 55hu7500 nic takiego nie występuje na tym samym materiale...  Czy jest na to jakaś rada w ustawieniach tv C8 OLED?

W

Dzięki z góry za pomoc 

Pozdro.

Sebbik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sebbik napisał:

Cześć Wszystkim.

Jestem tuż tuż przed zakupem 65 cali C8 lub B8 lub 65Q9FN. Dwa pytania do użytkowników OLEDów. 

1. Funkcja łagodna gradacja / redukcja szumów jest rzeczywiście w praktyce lepsza w C8 ? (Sprawdzałem wczoraj w MM i w C8 super....O to mi właśnie chodzi świetnie wygładza niedoskonałości słabego sygnału i kompresji , nie widać akwadracików w przejściach tonalnychkolorów i czerni. . No ale mogę przecież kupić B8 jeśli będzie to działać podobnie. (Akurat B8 nie było w tym sklepie MM żebym porownal).

 

2. Sprawdziłem. Też jak tv C8 radzi sobie z dużą ilością bieli na ekranie puściłem z YT materiał w 1080p skoki narciarskie..... no i niestety była to porażka w trybie obrazu standard i w trybie sport .... traumatycznie wygląda lecący skoczek na tle śniegu (powielanie nart to nawet nie było służenie, to byl obraz nieostry migotanie bieli w okolicach szybko poruszającego się skoczka na tle bieli). W moim tv Samsung 55hu7500 nic takiego nie występuje na tym samym materiale...  Czy jest na to jakaś rada w ustawieniach tv C8 OLED?

W

Dzięki z góry za pomoc 

Pozdro.

Sebbik. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam w ustawieniach Xbox one X ilość bitów na piksel w wyjściu video. Ile bitów ma nasza matryca? Mam dostępne opcje 36 bitów na piksel (12 bitowy), 30 bitów na piksel (10 bitowy) oraz 24 bity na piksel (8 bitowy). Jak macie poustawiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2019 o 11:45, sebbik napisał:

Cześć Wszystkim.

Jestem tuż tuż przed zakupem 65 cali C8 lub B8 lub 65Q9FN. Dwa pytania do użytkowników OLEDów. 

1. Funkcja łagodna gradacja / redukcja szumów jest rzeczywiście w praktyce lepsza w C8 ? (Sprawdzałem wczoraj w MM i w C8 super....O to mi właśnie hodzi świetnie wygładza niedoskonałości słabego sygnału i kompresji , nie widać akwadracików w przejściach tonalnychkolorów i czerni. . No ale mogę przecież kupić B8 jeśli będzie to działać podobnie. (Akurat B8 nie było w tym sklepie MM żebym porownal).

 

2. Sprawdziłem. Też jak tv C8 radzi sobie z dużą ilością bieli na ekranie puściłem z YT materiał w 1080p skoki narciarskie..... no i niestety była to porażka w trybie obrazu standard i w trybie sport .... traumatycznie wygląda lecący skoczek na tle śniegu (powielanie nart to nawet nie było służenie, to byl obraz nieostry migotanie bieli w okolicach szybko poruszającego się skoczka na tle bieli). W moim tv Samsung 55hu7500 nic takiego nie występuje na tym samym materiale...  Czy jest na to jakaś rada w ustawieniach tv C8 OLED?

W

Dzięki z góry za pomoc 

Pozdro.

Sebbik. 

Podaj link do filmu to się będzie można wypowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 cześć Nanil EK

 

a choćby taki próbowałem dzisiaj znowu w MM na C8 i C9 w 65 calach.

w różnych trybach sport/gra/kino/expert itd oraz przy róznych ustawieniach true motion i bawiąc się suwakami dejudder i deblur w trybie użytkownika (najlepiej było przy true motion wyłączonym - ale i tak na nieakceptowalnym poziomie)

internet śmigał i bez problemu ciągnął 1080p w MM

 

o co chodzi z tymi skokami narciarskimi na OLED??? czy to nadmiar bieli na ekranie powoduje ten problem ? czy funkcja true motion jednak nie daje rady ? czy da się to jakoś ustawić aby było znośnie?

 

sorry nie umiem wkleić samego linka - wkeja mi się jako film na yt.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie wygląda to najlepiej na tym nagraniu i ewidentnie upłynniacz nie daje rady.  Z drugiej strony to masz bardzo złą jakość wideo i oglądając skoki z tv naziemnej nie ma takiego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanil ek napisał:

Faktycznie, nie wygląda to najlepiej na tym nagraniu i ewidentnie upłynniacz nie daje rady.  Z drugiej strony to masz bardzo złą jakość wideo i oglądając skoki z tv naziemnej nie ma takiego problemu. 

no właśnie - to dyskwalifikuje jak dla mnie OLEDa do zakupu.

niezależnie od źródła - to jest w 1080p, więc sorry ale telewizor z 8tys PLN czy 12 tys PLN MUSI DAWAĆ sobie radę z jakimkolwiek materiałem który mu wrzucę (pow. 720p), no bo użytkownik może chcieć np. oglądać skoki z youtuba właśnie !!! i tego mu LG OLED nie gwarantuje???? mój 4r-o letni SAMSUNG 55HU7500 bez problemu daję radę.... jest super wyraźnie i płynnie....

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sebbik napisał:

niezależnie od źródła - to jest w 1080p

1080p ma strumień na youtube, cholera wie jaką oryginalną rozdzielczość miało źródło. Poza tym patrząc na ten filmik widać że ma on bardzo kiepski bitrate. 

39 minut temu, sebbik napisał:

mój 4r-o letni SAMSUNG 55HU7500 bez problemu daję radę.... jest super wyraźnie i płynnie

Nie porównuj tego samego materiału z kiepskim bitrate na telewizorze 55 cali, który oglądasz w domu, pewnie siedząc 2-3 metry od telewizora, do sytuacji w markecie gdzie od telewizora 65 calowego stoisz w odległości metra... Zawsze wyjdzie Ci że ten nowy TV w markecie wyświetla gorszy obraz, bo z bliska, na większym ekranie dostrzeżesz więcej niedoskonałości obrazu. Sprzedam Ci dobrą radę: idź do sklepu i puść ten materiał na najmniejszym TV jaki znajdziesz np 40 cali. Zobaczysz że będzie wyglądał najlepiej. Czy to oznacza że mniejszy telewizor jest lepszy? No nie bardzo...

Co do upłynniacza to na każdej marki TV dowolnej klasy, można ustawić go tak, że narty na skokach będą się rozdwajały. Nie istnieje algorytm interpolacji, który nie wyłoży się na powtórkach skoku: rozmyte tło się porusza dość szybko, w centrum ekranu masz skoczka i ukośne linie czyli narty.

Nie rozumiem też, po co w ogóle chcesz używać upłynniacza na skokach, które są sportem pokazywanym przez TV w taki sposób, że problemów z płynnością raczej nie ma (kamera porusza się minimalnie, obiekt który obserwujesz jest zawsze w samym środku ekranu)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  skoki i programy żywo mają więcej klatek na sekundę niż film czy serial. Co do odczucia wielkości telewizora w pełni zgadzam się z przedmówcą, na poprzednim tv 45 cali nawet upłynniacza nie było i mi to nie przeszkadzało. Jeśli ci nie pasuje upłynniacz od LG to na pewno nie polecam ci philipsa i Sony, bo są jeszcze gorsze. PODOBNO Panadonic jest nieco lepszy pod tym względem. Zrób taki sam test w podobnych warunkach na 65cali qleda samsunga i w tedy sobie zdanie wyrobisz własne. Kolega Efel ładnie to wszystko wytłumaczył. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

1080p ma strumień na youtube, cholera wie jaką oryginalną rozdzielczość miało źródło. Poza tym patrząc na ten filmik widać że ma on bardzo kiepski bitrate. 

Nie porównuj tego samego materiału z kiepskim bitrate na telewizorze 55 cali, który oglądasz w domu, pewnie siedząc 2-3 metry od telewizora, do sytuacji w markecie gdzie od telewizora 65 calowego stoisz w odległości metra... Zawsze wyjdzie Ci że ten nowy TV w markecie wyświetla gorszy obraz, bo z bliska, na większym ekranie dostrzeżesz więcej niedoskonałości obrazu. Sprzedam Ci dobrą radę: idź do sklepu i puść ten materiał na najmniejszym TV jaki znajdziesz np 40 cali. Zobaczysz że będzie wyglądał najlepiej. Czy to oznacza że mniejszy telewizor jest lepszy? No nie bardzo...

Co do upłynniacza to na każdej marki TV dowolnej klasy, można ustawić go tak, że narty na skokach będą się rozdwajały. Nie istnieje algorytm interpolacji, który nie wyłoży się na powtórkach skoku: rozmyte tło się porusza dość szybko, w centrum ekranu masz skoczka i ukośne linie czyli narty.

Nie rozumiem też, po co w ogóle chcesz używać upłynniacza na skokach, które są sportem pokazywanym przez TV w taki sposób, że problemów z płynnością raczej nie ma (kamera porusza się minimalnie, obiekt który obserwujesz jest zawsze w samym środku ekranu)

w domu oglądam 55 cali z 2,5 metra, w sklepie przy 65 OLED stanąłem, odpowiednio dalej około 3,5 -  3,8 metra.bez upłynniacza (true motion wyłączony) też był problem.

rozumiem że na OLEDach tylko z TV moge oglądać skoki narciarskie (słynny cytat Steve'a Jobsa do antena gate w Iphone 4 - jak trzymam telefon całą dłonią to zanika mi sygnał - zapytał go jeden z użytkowników - odpowiedź Jobsa : to nie trzymaj go w ten sposób....) : ) : ) : )

spoko nie chcę wzbudzać dyskusji która firma ma lepszy upłynniacz, aczkolwiek dziwne to w tych OLEDACH.

to jak crash test tego TV  - posypała się  cała technologia, marketing, parametrry, dość duża cena za produkt - wszystko bierze w łeb, bo chciałbym móc oglądać skoki na YT...

troszkę sobie żartuję z tego wszystkiego....

3 godziny temu, nanil ek napisał:

  skoki i programy żywo mają więcej klatek na sekundę niż film czy serial. Co do odczucia wielkości telewizora w pełni zgadzam się z przedmówcą, na poprzednim tv 45 cali nawet upłynniacza nie było i mi to nie przeszkadzało. Jeśli ci nie pasuje upłynniacz od LG to na pewno nie polecam ci philipsa i Sony, bo są jeszcze gorsze. PODOBNO Panadonic jest nieco lepszy pod tym względem. Zrób taki sam test w podobnych warunkach na 65cali qleda samsunga i w tedy sobie zdanie wyrobisz własne. Kolega Efel ładnie to wszystko wytłumaczył. 

słusznie - dzisiaj zajrzę do MM i pooglądam na innych TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, stefek38 napisał:

Sony gorszy upłynniacz ?

To moje osobiste odczucie jak ja kupowałem tv w marcu. Porównywałem KD-55XF8596 z LGC8 55 cali. Sony dużo gorzej sobie radziło z filmem full HD mkv. dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nanil ek napisał:

Czy nasze C8 obsługuje HDR10+?

 

57 minut temu, tonybcc napisał:

@nanil ek Nie obsługuje tego formatu.

A film w HDR10+ wyświetli w "zwykłym" HDR10. Także nie ma tragedii ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje ale dużo nie tracisz :) jak na razie nawet nie 30 filmów jest w tym formacie nagrana 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dość cichym oglądaniu filmów zakup soundbara do C8 ma sens?

Edytowane przez rogalR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, rogalR napisał:

Czy przy dość cichym oglądaniu filmów zakup soundbara do C8 ma sens?

Nie ma, głośniki wbudowane w zupełności w większości przypadków są wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...