Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, tonybcc napisał:

@Rafal Plotka a kto ci robił kalibrację? Jeżeli firma Skalibruj to ich spytaj.

Tak skalibruj.tv Masz rację, najlepiej pytać u źródła, toteż wysłałem pytanie o korektę ustawień kalibracyjnych do @Maciej Koper

Edytowane przez Rafal Plotka
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej. Może to tylko złudzenie ale mam wrażenie że jest jaśniej w czerniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w maju, w swoim poście pokazywałem jak wygląda gamma w firmware serii 05.10 .....

Dla tych co nie czytają wcześniejszych wątków :

Spoiler

C8_FW-Gamma.thumb.jpg.d1eb5a0df6644970c1e5c528ae8ddbb1.jpg    

 

 

Edytowane przez WojPo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtekpon napisał:

@Rafal Plotka jak Ci Maciej odpowie to podziel się odpowiedzią - ja także robiłem kalibrację na .55.

Dostałem info, że sprawdzi co i jak. Myślę, że kiedy już to zrobi podzieli się tą wiedzą na forum :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje, że jest jaśniej. Ale innych zmian nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2019 o 19:02, fio2 napisał:

- zaobserwowałem dziwne działanie funkcji "Regulacja luminancji w logo". Wcześniej tego nie widziałem. Przy ustawieniach maksymalnych ściemnia/rozjaśnia najjaśniejsze fragmenty ekranu przy zmianie tła. Wcześniej miałem to włączone, teraz wyłączyłem.

Mógłbyś wrzucić jakieś foto/filmik jak to wygląda w praktyce ? Używam cały czas tej funkcji i nie wyobrażam sobie jej wyłączyć...

Ktoś jeszcze z was to zauważył po aktualizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś wrzucić jakieś foto/filmik jak to wygląda w praktyce ? Używam cały czas tej funkcji i nie wyobrażam sobie jej wyłączyć...
Ktoś jeszcze z was to zauważył po aktualizacji ?
Nic takiego nie rzuciło mi się w oczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lionel napisał:

Mógłbyś wrzucić jakieś foto/filmik jak to wygląda w praktyce ?

Na fotce nie wyjdzie a z filmikiem będzie ciężko. Postaram się opisać:

  • jasne litery na ciemnym tle (statyczne)
  • tło rozjaśnia się cyklicznie (migające pomarańczowe światło)
  • niepożądany efekt: litery rozjaśniają i przyciemniają się cyklicznie (równo z migającym światłem)

Sprawdziłem scenę z włączoną i wyłączoną funkcją "Regulacja luminancji w logo". Efekt zmiany jasności liter ze zmianą tła występuje tylko przy włączonej funkcji. Być może wcześniej było podobnie, ale teraz już nie będą miał możliwości przetestować.

Drugi raz zauważyłem to na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=9TI9f1zxucw&t=65s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fio2 napisał:

Na fotce nie wyjdzie a z filmikiem będzie ciężko. Postaram się opisać:

  • jasne litery na ciemnym tle (statyczne)
  • tło rozjaśnia się cyklicznie (migające pomarańczowe światło)
  • niepożądany efekt: litery rozjaśniają i przyciemniają się cyklicznie (równo z migającym światłem)

Sprawdziłem scenę z włączoną i wyłączoną funkcją "Regulacja luminancji w logo". Efekt zmiany jasności liter ze zmianą tła występuje tylko przy włączonej funkcji. Być może wcześniej było podobnie, ale teraz już nie będą miał możliwości przetestować.

Drugi raz zauważyłem to na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=9TI9f1zxucw&t=65s

OK, a jak to się ma do normalnego oglądania TV ? Coś dzieje się np. z logiem stacji, HUDem w grach ?

Czy może tylko problem występuję za napisami ? Generalnie nie oglądam filmów z napisami...

Jestem na wersji .55 i jedyne co zauważyłem to delikatnie przyciemnione tło przy statycznych elementach, np. loga stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lionel napisał:

OK, a jak to się ma do normalnego oglądania TV ? Coś dzieje się np. z logiem stacji, HUDem w grach ?

Czy może tylko problem występuję za napisami ? Generalnie nie oglądam filmów z napisami...

Jestem na wersji .55 i jedyne co zauważyłem to delikatnie przyciemnione tło przy statycznych elementach, np. loga stacji.

Nic się nie dzieje przy normalnym oglądaniu. Nigdy wcześniej tego nie widziałem.

Podczas testowania nowego FW wyszło to Wam przekazuje. Tak ogólnie to mało istotne (ze względu na to, że prawie nie do zaobserwowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fio2 napisał:

Nic się nie dzieje przy normalnym oglądaniu. Nigdy wcześniej tego nie widziałem.

Podczas testowania nowego FW wyszło to Wam przekazuje. Tak ogólnie to mało istotne (ze względu na to, że prawie nie do zaobserwowania).

No to na jakich treściach to zauważyłeś ?

Też jestem wyczulony na takie rzeczy, dlatego obawiam się aktualizować TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lionel napisał:

No to na jakich treściach to zauważyłeś ?

Wydaje mi się, że dokładnie to opisałem i podałem link do filmiku dla sprawdzenia na swoim modelu. Nie chcę się dublować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu z 04.10.55 na 05.10.03 dobrze jest sobie przywrócić do ustawień fabrycznych. Obraz jest faktycznie lepszy a do tego po resecie zdecydowanie polepszyła się responsywność systemu (najbardziej przeglądarki internetu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanil ek napisał:

Po przejściu z 04.10.55 na 05.10.03 dobrze jest sobie przywrócić do ustawień fabrycznych. Obraz jest faktycznie lepszy a do tego po resecie zdecydowanie polepszyła się responsywność systemu (najbardziej przeglądarki internetu).

Czy aktualizacje wykrywa tv już ?czy trzeba wgrac to manualnie? Bo u mnie nic nie wykrywa jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Filipson89 napisał:

Czy aktualizacje wykrywa tv już ?czy trzeba wgrac to manualnie? Bo u mnie nic nie wykrywa jeszcze 

U mnie wczoraj juz wykrylo aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - sprawdzaliście działanie funkcji redukcji szumów MPEG (łagodna gradacja) ? Wszystko ok ? Działa poprawnie także w trybie gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po resecie tv do ustawień fabrycznych trzeba na nowo wpisywać hasło do wifi, instalować aplikację HBO GO itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia FABRYCZNE... Czy kupiłeś tv z dostępem do swojej sieci i HBO GO?

Edytowane przez Pablo Dziekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wery napisał:

Po resecie tv do ustawień fabrycznych trzeba na nowo wpisywać hasło do wifi, instalować aplikację HBO GO itd.?

Tak, trzeba. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze najnowsza aktualizacja jednak może wpłynąć na kalibrację. Najlepsze ze nawet ludzie z Calmana nie są pewni.

C02F0E55-9CA1-4112-B9FB-932712F3D52F.png

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...