Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Groszek napisał:

 

A film w HDR10+ wyświetli w "zwykłym" HDR10. Także nie ma tragedii ;)

Ale kolega nie o to pytał dlatego odpisałem na temat a nie co będzie jak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tonybcc napisał:

Ale kolega nie o to pytał dlatego odpisałem na temat a nie co będzie jak....

Pozwoliłem sobie uzupełnić Twoją odpowiedź, żeby było 100% jasności w temacie.

Myślałem, ze nie wymaga to jakiegoś większego komentarza....

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tonybcc napisał:

Gdyby kolega o to zapytał to dostałby odpowiedz. Pytał o co innego.

No i fajnie! :) 

A kolega będzie teraz wiedział, że format HDR10+ i tak zostanie w jego tv odtworzony. Jak sądzę informacja uzupełniająca przydała się po tym jak dał plusika za odpowiedź...

Przecież nic Ci nie ujmuje takim uzupełnieniem. Po mojemu czepiasz się i tyle.... :)

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos to się jednak nie zgadza, za dużo zamieszałeś...

HDR10+ nie zostanie w jego tv odtworzony (chyba, że ma coś innego niż LG), jeśli jest to film z HDR10+ (film HDR10+ i odtwarzacz HDR10+, lub film czytany ze struktury gdzie są informacje HDR10+) to w przypadku LG zostanie odtworzone tylko HDR10 i nic innego.

Dokładnie tak jak sam poprzednio napisałeś.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nygus

Tak dokładnie!

Umknęło mi w trakcie tej jakże "interesującej inaczej" wymiany zdań... ;)

Czuj, czuj, czuwaj!

P.S.

Dzięki za uzupełnienie! ;)

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Groszek napisał:

@Nygus

Tak dokładnie!

Umknęło mi w trakcie tej jakże interesującej inaczej wymiany zdań... ;)

Czuj, czuj, czuwaj!

P.S.

Dzięki za uzupełnienie! ;)

Tak, to jest prawie tak ciekawe jak zachwyt nad cudownym obrazem i niespotykaną ilością szczegółów widoczną na filmach z płyt DVD...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dobrze wiedzieć że jeśli przyjdzie nam się zmierzyć z HDR10+ (które działa jak DV, tylko dla deweloperów jest darmowy lecz mniej popularny ponieważ wyszedł znacznie później) nasz tv odczyta film chociaż jako HDR10 gdzie ustawienia są jedne dla całego filmu a nie jak w przypadku DV i HDR10+ dla każdej klatki odsobno. Swoją drogą ciekawe który z tych formatów premium HDR wygra batalię z perspektywy czasu. Ja myślę że mimo iż Dolby Vision wymaga od producentów płatnej licencji z racji wsparcia Netflixa zdominuje rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy - mogę się troszkę mylić 

Dolby Vison 163 filmów

HDR10+  27 filmów

 

Wyraźnie widać ,, jakie ,, filmy są w Dv a jakie w HDR10+ :)

Pewnie lepiej mieć Dolby Vison niż HDR10+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Eleonor napisał:

Na dzień dzisiejszy - mogę się troszkę mylić 

Dolby Vison 163 filmów

HDR10+  27 filmów

 

Wyraźnie widać ,, jakie ,, filmy są w Dv a jakie w HDR10+ :)

Pewnie lepiej mieć Dolby Vison niż HDR10+

Zgadza się. Mimo, ze dużo się mówi o HDR10+, to dopiero ostatnio  zaczął nieśmiało raczkować. Jeszcze niedawno była kompletna bida w tym temacie.

Na chwilę obecną DV zdecydowanie wygrywa i pewnie wygra tę batalię.

Najlepiej mieć tv z obsługą DV i HDR10+, spokojnie sumienie i problem z głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Kolegów..mam takie pytanie.Czy oled może po kompensacji być odłączony od prądu np kiedy nie będziemy użytkować go przez dzień lub dłużej?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmagam sie z ustawnieniem Magic Remote jako pilota uniwersalnego ale wciaz trafiam na sciane, wiec moze cos poradzicie? Sytuacja jest taka, ze do OLED55C8PLA (05.10.03) mam podpiety przez kabel optyczny sound base (Canton DM 100) i chce sterowac jego glosnoscia przez pilota LG. Model plita ktory mam to AN-MR18BA i sprawdzilem juz ze sound base reaguje na niego. Problem w tym, ze Magic Remote wysyla IR tylko kiedy tv jest wylaczony! Kiedy jestem w ustawieniach tv w Device connector/soundbar moge tylko wybrac sygnal wyjsciowy (optic) ale na tym procedura sie konczy - nie moge wybrac producenta urzadzenia ani typu pilota!! W oficjalnej instrucji LG jak i na niezliczonych opisach z sieci powinienem miec tam jakis wybor. Podejrzewam, ze poki nie sparuje jakiegos urzadzenia z moim tv, to pilot bedzie dzialac tylko w trybie radiowym - jak wiec mam to zrobic jesli nie pojawia mi sie taka mozliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2019 o 10:14, rogalR napisał:

Czy przy dość cichym oglądaniu filmów zakup soundbara do C8 ma sens?

Oczywiście, że ma sens. Głośniki w TV mówiąc oględnie [beeep]y nie urywają i nawet belka z niższej półki sprawi, że od razu odczujesz różnicę. Jeśli oglądasz sporo filmów, to bym się nie zastanawiał.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ciemnych scenach zauawrzyłem dziwne pasy w dolnej części ekranu. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Chyba zrobię tą godzinną kompensację zobaczę czy to coś da. 

20190912_015605.jpg

20190912_015538.jpg

20190912_015359.jpg

Po wyłączeniu tv sam zrobił standardową kompensację 10 min. Już jest czysty ekran. Fałuszywy alarm 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, dziks said:

Zmagam sie z ustawnieniem Magic Remote jako pilota uniwersalnego ... Kiedy jestem w ustawieniach tv w Device connector/soundbar moge tylko wybrac sygnal wyjsciowy (optic) ale na tym procedura sie konczy - nie moge wybrac producenta urzadzenia ani typu pilota!! ...

Jest rozwiazanie! Okazalo sie, ze z jakichs tajemniczych powodow na mozliwosc ustawiania pilota ma wplyw LOKALIZACJA :blink: Zmienilem obie pozycje, Broadcast Countr i LG Service Country, na Poland i nagle w Device connector moglem juz wybrac producenta i typ pilota! Wczesniej mialem ustawiona Szwajcarie...widac tam jest niedozwolone uzywanie pilota uniwersalnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś w ciemnych scenach zauawrzyłem dziwne pasy w dolnej części ekranu. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Chyba zrobię tą godzinną kompensację zobaczę czy to coś da. 

20190912_015605.thumb.jpg.762f0a41dda7a27e01b32cf672fbae37.jpg

20190912_015538.thumb.jpg.2a1e5efa9667cb5930103185d3fef46a.jpg

20190912_015359.thumb.jpg.9661d9773cf4322bf4e7d13debc01ed2.jpg

Po wyłączeniu tv sam zrobił standardową kompensację 10 min. Już jest czysty ekran. Fałuszywy alarm

Takie linie mogły powstać gdy wyłączymy oleda i rozpocznie on kompensację a my w tym czasie zaczniemy przecierać ekran szmatką do kurzu. Sam ten efekt raz przerabiałem. Podejrzewam że przecieranie szmatką wytworzyło jakieś małe napięcie elektrostatyczne które negatywnie wpłynęło na wykonywaną kompensację matrycy.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Koreańskiej pojawił się najnowszy firmware do naszych 55c8xxx. Ciekawe kiedy u nas ?!

To tłumaczenie z AVSforum ! :

 

Wersja 05.10.15

Cześć?

Chcemy udostępnić ostateczną wersję S / W telewizora OLED Ultra HD wydanego w 2018 roku .

1. Model aplikacji -OLEDXXC8BNA
OLEDXXC8GNA
OLED77C8KNA
OLEDXXE8KNA
OLEDXXW8WNA


2. Wersja ostateczna 05.10.15

3. Zmiany
Lect Odzwierciedlając poprawę jakości obrazu (03.00.30)
Fix Poprawka błędu (03.00.31)
Ⓒ Poprawiono problem niskiej optycznej mocy wyjściowej audio (03.00.75)
Dolby ATMOS i Smart Sound (03.00.90)
Ⓔ Rozwiązano problem polegający na tym, że tylko funkcja rozpoznawania głosu nie jest ładowana po włączeniu zasilania (03.00.90)
Ⓕ Magiczny zdalny - problem z użyciem / zatrzymaniem iteracji i poprawa działania (03.00.95)
Ⓖ Poprawiony problem synchronizacji dźwięku z dźwiękiem HDMI (03.01.10)
Ⓗ MR Major
- Asystent Google jest dostępny w następujących krajach.
-Alibaba Voice AI jest dostępna w Chinach
- Oprócz następujących krajów możesz sterować telewizorem za pomocą Google Home i inteligentnego głośnika Amazon Echo. (Kanał, głośność, przełącznik wejściowy itp.)
Zmniejszono czas na ekranie, gdy Magic Remote Control nie porusza się.
-Można sterować telewizorem za pośrednictwem inteligentnego głośnika Naver Clova w Korei. (Kanał, głośność, przełączanie wejść itp.)
-Naprawiono proste błędy inne niż

Ⓘ Bug fix_OLED JB Zmiana wartości domyślnej w trybie sklepu (04.10.06)
밝기 Zmiana jasności jest rozpoznawana podczas odtwarzania niektórych filmów w trybie HDR (04.10.20)
Linia pionowa na wysokim poziomie czerni w YCbCr420 (10/4/25)
Response Nowa odpowiedź SSC (Smart STB Controller) (04.10.40)
Poprawiony błąd Dolby Atmos nieobsługiwany
-Poprawiona jakość obrazu
Wyjście Poprawiono brak problemu z dźwiękiem przy zmianie wyjścia dźwięku z ARC na głośnik telewizora, gdy włączony jest tryb QSM (04.10.55)
hałas konturowy.
Odpowiedź MR Minor2 (05.10.02)
Odpowiedz na funkcję kompensacji powidoku w stanie automatycznego wyłączenia modelu OLED
Zgodny z 18Y HDCP2.3
Różne poprawki błędów
Ⓞ Wsparcie MR Minor2_1 (10/03/05) [EDYCJA: Powinno to brzmieć „05.10.03”]
-Naprawiono błąd serwera rozpoznawania głosu po aktualizacji
Ⓟ Aplikacja Netflex + ARC + TV OFF / ON Voice Improvement (05.10.15)

4. Metoda aktualizacji: zapoznaj się z webOS4.0_O18_05.10.15.zip

 

CZEKAMY !!!

 
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie przymierzam sie do zakupu dysku zewnetrznego 2,5 cala zeby podłaczyc pod c8 , pytanko - jakie usb ma miec 3.0 , 3.1 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Eleonor napisał:

Bez znaczenia , w Lg i tak jest tylko USB 2.0

Na pewno? W C7 jest USB 3.0 a w C8 nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma ... Także się dziwiłem że w moim starym 6 letnim Samsungu było 3.0 a w LG nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż telewizor OLED55C8 posiada USB w wersji 2.0.

😞

Edytowane przez robertkosa
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...