Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi



Nie mam tego TV nie użytkuję go na co dzień, ale znajomy twierdzi że jest gorzej - jest bynajmniej więcej szumu - co sam również zauważyłem, TV nie skalibrowany, używa trybu technicolor po małych swoich poprawkach.
Da się przywrócić poprzednią wersję oprogramowaniem sure?   
Ma ktoś ją do pobrania?


Ja nie widzę tych szumów, ale nie wiem jakich źródeł używa kolega i na jakich treściach widzi szumy. Nie ma możliwości przywrócenia FW za pomocą aplikacji SURE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostrość z 0 zmieniła się na 10,  po aktualizacji i podświetlenie OLED dla sdr na 60! Sam tego nie zmieniałem a nikt z domowników na pewno nie zmienił tych ustawień. Wiec wyglada to tak jakby to zostało mienione w trakcie aktualizacji.

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostrość z 0 zmieniła się na 10,  po aktualizacji i podświetlenie OLED dla sdr na 60! Sam tego nie zmieniałem a nikt z domowników na pewno nie zmienił tych ustawień. Wiec wyglada to tak jakby to zostało mienione w trakcie aktualizacji.
Muszę porównać z protokołem kalibracyjnym i dam znać, trochę mnie zaskoczyłeś tym spostrzezeniem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostrość z 0 zmieniła się na 10,  po aktualizacji i podświetlenie OLED dla sdr na 60! Sam tego nie zmieniałem a nikt z domowników na pewno nie zmienił tych ustawień. Wiec wyglada to tak jakby to zostało mienione w trakcie aktualizacji.
O jakim trybie mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmiel2k napisał:
41 minut temu, Nygus napisał:
U mnie ostrość z 0 zmieniła się na 10,  po aktualizacji i podświetlenie OLED dla sdr na 60! Sam tego nie zmieniałem a nikt z domowników na pewno nie zmienił tych ustawień. Wiec wyglada to tak jakby to zostało mienione w trakcie aktualizacji.

O jakim trybie mowa?

Isf ciemny podswietlnienie OLED z 30 na 60, ostrość chyba na wszystkich, a jeszcze na ciemnym błędy kompresji mpg (czy jakoś tak to się nazywa) było włączone tez chyba na wszystkich. U mnie tv działa tylko z zewnętrznymi źródłami, wiec pilot jest nieużywany, nikt tego nie mogł włączyć/zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chmiel2k napisał:


 

 


Ja nie widzę tych szumów, ale nie wiem jakich źródeł używa kolega i na jakich treściach widzi szumy. Nie ma możliwości przywrócenia FW za pomocą aplikacji SURE.

 

To tylko tryb serwisowy pozostał? Sure już nie działa? zablokowali możliwość obniżania oprogramowania? 

na wszystkich źródłach typu NC+ odtwarzacz wbudowany , blu ray - znajomy to meloman, czasami przy wspólnym spotkaniu  lubimy pooglądać (posłuchać) koncerty nie jednokrotnie te same - więc na tym samym materiale widać różnicę na nie korzyść  - jest wg mnie i jego gorzej niż na oprogramowaniu z końcówką 03 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie Oled bez zmian,jak i zarówno ostrość nie uległa zmianie po aktualizacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie Oled bez zmian,jak i zarówno ostrość nie uległa zmianie po aktualizacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też nie ma możliwości podłączenia słuchawek Bluetooth w trybie GRA? Się zastanawiam czy tak ma być, czy coś mam nie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykonałeś kalibrację, stwierdziłeś że nie ma zmian i zaoszczędziłeś parę stówek? Ktoś ci zrobił profesjonalną kalibrację za darmo?
Nie porostu trafiła mi się idealna matryca i ustawienia jakie miałem były takie same po kalibracji tyle w temacie..

Wysłane z Honor 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z użytkowników C8 miał/ma problemy z głośnikami? U mnie przy niskich tonach i basach telewizor poprostu dudni :( Nie słucham jakoś wybitnie głośno tej muzyki.Tryb dźwięku mam ustawiony na kino. Telewizor wisi i myślałem że to może wina wieszaka ale nic z tych rzeczy. Czy to możliwe żeby po roku użytkowania już wysiadły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same ustawienia z DA, po 8 miesiącach działa tak jak od początku. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wewnętrznych głośników.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2019 o 13:36, Marek85 napisał:

U mnie przy niskich tonach i basach telewizor poprostu dudni :(

W ustawieniach dźwięku jest opcja kalibracji (one touch sound tuning) przy pomocy mikrofonu pilota. Sprawdź, czy nie pomoże. Można ustawić dźwięk mniej lub bardziej basowo w kolejnych etapach. W moim C8 dźwięk wbudowanych głośników bardzo dobry.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2019 o 15:53, SlR napisał:

Czyli wykresy kalibracyjne miałeś przed i po takie same?

To jak wygrać w totka :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, fio2 napisał:

W ustawieniach dźwięku jest opcja kalibracji (one touch sound tuning)

Dzięki nawet nie wiedziałem że jest taka opcja.

Okazuje się że problemem są chyba same piosenki a raczej ich jakość na YouTube.Testowalem z innych źródeł i jest ok.Zresztą nowe teledyski też chodzą bez zarzutu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w czymś Ci pomoże ta aktualizacja to zrób to (a  z tego co widać nic specjalnego nie poprawili). Jeśli wszystko masz dobrze zostaw nie ruszaj. ;)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Firmware Update 05.10.20 Improves Near-Blacks on C8 & E8 OLEDs

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość że po aktualizacji (5.10.03) model w informacji telewizora zmienił się na OLED55C8LLA  ? (na 99% miałem wcześniej ...PLA). Dodatkowo nie mogę z USB zainstalować (05.10.20) zarówno LLA jak i PLA :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...