Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
czy waszym zdaniem zamówienie 65 C8 wciąż ma sens? Obawiam się, że w sklepach został sam szrot po ekspozycji i towar ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PoloMarek napisał:

Cześć
czy waszym zdaniem zamówienie 65 C8 wciąż ma sens? Obawiam się, że w sklepach został sam szrot po ekspozycji i towar ze zwrotów.

Sens pewnie jest , tyle że Twoje obawy są słuszne ... Wszystko może już być przebrane i same cherlawe okazy zostały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Eleonor napisał:

Sens pewnie jest , tyle że Twoje obawy są słuszne ... Wszystko może już być przebrane i same cherlawe okazy zostały :)

Dzięki, pojadę do sklepu, jeśli byłby w folii i z zapewnieniem że nie ze zwrotu to pewnie wezmę. Czytam ten temat i powiem, że konieczność upewniania się, że towar jest fabrycznie nowy i późniejsze oglądanie plansz w domu to jakieś szaleństwo, zwłaszcza w kontekście ceny telewizora, zabawne że to klient stanowi kontrolę jakości i jeszcze za to płaci 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2019 o 17:47, poncio napisał:

Przy okazji... mam problem z dzwiekiem optycznym. Odtwarzam sobie film 4K HDR Dolby Atmos itd a nie mam dzwieku po optyku (ustawione na glosniki wewnętrzne plus optyk)

W czym może być problem?

Problemem jest optyk. Nie puścisz przez optyka DA. Po optyku pójdzie DD max DTS, a na pewno nie Dolby TrueHD czyli min. Dolby Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Digital+ nie Dolby TruHD

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Pablo Dziekan napisał:

Problemem jest optyk. Nie puścisz przez optyka DA. Po optyku pójdzie DD max DTS, a na pewno nie Dolby TrueHD czyli min. Dolby Atmos.

Dzięki, nie miałem o tym pojęcia... czyli pozostaje tylko HDMI?

 

kurde aż nie mogę w to uwierzyć że optyk taki ograniczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, poncio napisał:

kurde aż nie mogę w to uwierzyć że optyk taki ograniczony

Tu nie chodzi o przepustowość samej linii optycznej (która jest znacząco większa) tylko o ograniczenia standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanko?

Czy można mieć cały czas ustawione w tv podświetlenie na 100 procent( tylko wtedy efekt hdr robi robote)

Czy ma to wpływ na krótsza żywotność lub szybsze wypalenia się stałych punków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej można, ale trzeba liczyć się z tym że ewentualne wypalenia mogą pojawić się szybciej (chociaż to też nie tak, że przy podświetleniu na max cokolwiek wypali się w ciągu tygodnia, po prostu zwiększy się prawdopodobieństwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bartek Pogorełow napisał:

Witajcie mam pytanko?

Czy można mieć cały czas ustawione w tv podświetlenie na 100 procent( tylko wtedy efekt hdr robi robote)

Czy ma to wpływ na krótsza żywotność lub szybsze wypalenia się stałych punków ?

Jeżeli TV wykryje na wejściu treść z HDR, to jasność OLED ustawia się na 100, jeśli jest to treść Dolby Vision, to jasność OLED jest na poziomie 50, to są wartości domyślne (jeśli nie zostały zmienione przez użytkownika) standardowe i są włączane automatycznie.

Jeśli jest to treść SDR to można ustawić jasność OLED na np. 20.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem na stałe ustawione podświetlenie na 50 jednak przy grach czy filach z hdr zmiana podświetlania na 100 naprawdę robi robotę stąd moje pytanie ,jak na razie wszystkie powidoki ładnie znikają po wyłączeniu tv (chyba wtedy sie czyści)

No nic poczekamy zobaczymy czy będzie to miało jakiś wpływ,na razie ręcznie zmieniam przy pc na 50 a przy grach czy filmach na 100 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo dla SDR jasność OLED jest ustawiona na 50, bez żadnego problemu może być zmniejszona do np.20.

Czemu zmieniasz ręcznie? jeśli TV wykryje sygnał HDR to powinien sam zmienić na tryb HDR a tam standardowo jest ustawiona wartość 100. a dla HDR - Dolby Vision jest 50, ale jak pisałem, przełączanie jest automatyczne, po wykryciu odpowiedniego sygnału. Jeśli puszczasz coś co nie jest dla TV widoczne jako HDR to po co zmieniasz jasność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam ręcznie ponieważ tv mam podpięte pod kompa i w nim mam ustawiony tryb hdr i wtedy jasność jest cały czas na 100 

Dlatego zmieniam ręcznie ponieważ cały czas tv wykrywa hdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bartek Pogorełow napisał:

Zmieniam ręcznie ponieważ tv mam podpięte pod kompa i w nim mam ustawiony tryb hdr i wtedy jasność jest cały czas na 100 

Dlatego zmieniam ręcznie ponieważ cały czas tv wykrywa hdr 

No tak, to jest jakiś powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie co jakiś czas zmieniać źródło jak wychodzę zrobić sobie kawę to włączam wygaszanie ekranu ,i nie trzymam długo tv na pulpicie i przeglądarce i jak na razie żadnych stałych powidoków wszystko się ładnie czyści po wyłączeniu tv , także jak się używa tv z głową to nie powinno być problemu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek Pogorełow napisał:

Staram sie co jakiś czas zmieniać źródło jak wychodzę zrobić sobie kawę to włączam wygaszanie ekranu ,i nie trzymam długo tv na pulpicie i przeglądarce i jak na razie żadnych stałych powidoków wszystko się ładnie czyści po wyłączeniu tv , także jak się używa tv z głową to nie powinno być problemu  

Oczywiście, nie miałem na myśli tego rodzaju problemów :), może warto udostępnić folder po sieci i czytać pliki z kompa z udostępnionego folderu. Wtedy TV sam się zajmie przełączaniem trybów.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadacze 55" C8 ;)

Mam pytanko o baterie w pilocie.

Mój po 9 m-ach od zakupu juz prosi o nowe baterie czy u Was tez tak szybko zjada fabryczne baterie?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne wymieniłem w lipcu 2018 (C8 zakupiony w maju). Byłem zdziwiony. Drugi zestaw działa do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również już raz zmieniałem baterie. Teraz założyłem coś lepszego niż to co było w oryginalnym opakowaniu i zobaczymy jak długo wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś mam fabryczne baterie, ale pilot od dłuższego czasu ma tendecje do zawieszania się czasami. Np. nie mogę przełączyć kanału wciskając "1" na pilocie, bo nie reaguje, ale już przyciski gora - dół działają. Czasem też odwrotnie. Może to wina baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2019 o 18:24, Bartek Pogorełow napisał:

Zmieniam ręcznie ponieważ tv mam podpięte pod kompa i w nim mam ustawiony tryb hdr i wtedy jasność jest cały czas na 100 

Dlatego zmieniam ręcznie ponieważ cały czas tv wykrywa hdr 

A nie prościej sterować tym w Windows? Wtedy nie musisz co chwilę wchodzić w ustawienia w telewizorze i przesuwać suwaka jasności. Też używam kompa i na pulpicie HDR mam wyłączony. Jak włączam film to HDR się automatycznie włącza, po zamknięciu filmu wraca do SDR. Większość gier również ma zaimplementowane automatyczne włączanie i wyłączanie HDRa (jedynie gry Microsoftu tego nie potrafią i wtedy faktycznie trzeba prawy klik na pulpicie, Ustawienia ekranu i zaptaszkować opcję z HDRem). Gmeranie jasnością w każdym przypadku, a włączanie jednej opcji w Windows w jednym na trzy przypadki to jest moim zdaniem spora różnica na korzyść opcji w Windows...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...