Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie tak samo ciężko jak udzielenie odpowiedzi wprost na zadane pytanie. Lepszego miejsca raczej nie znajde. Chyba, że za takie uważasz wyszukiwarkę niż konkretne forum, na które i tak owa wyszukiwarka może mnie przenieść. W takim razie nie wiem co tu robisz, bo skoro masz tak świetne rady, to może sam szukasz jakiejś odpowiedzi :)

 Nie bój żaby, poradzę sobie. Dałem sobie radę z pilotem to i z HDMI ARC dam sobie radę. Różnica polega na tym, że ja na zadanie pytanie jak to zrobiłem odpowiedziałem wprost i dałem rozwiązanie, choć oczywiście mógłbym odpowiedzieć w podobnym tonie, że trzeba zresetować pilota, a po odpowiedź jak to zrobić i jaką kombinację klawiszy wcisnąć mógłbym odesłać do googli czy ksiązki serwisowej i odrobinki własnych przemyśleń. Jednak to forum i uznałem, że trzeba sobie pomagać, ale widocznie jakiś inny jestem :)

Pozdrawiam cieplutko :)

 

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kornelix napisał:

Widocznie tak samo ciężko jak udzielenie odpowiedzi wprost na zadane pytanie. Lepszego miejsca raczej nie znajde. Chyba, że za takie uważasz wyszukiwarkę niż konkretne forum, na które i tak owa wyszukiwarka może mnie przenieść. W takim razie nie wiem co tu robisz, bo skoro masz tak świetne rady, to może sam szukasz jakiejś odpowiedzi :)

 Nie bój żaby, poradzę sobie. Dałem sobie radę z pilotem to i z HDMI ARC dam sobie radę. Różnica polega na tym, że ja na zadanie pytanie jak to zrobiłem odpowiedziałem wprost i dałem rozwiązanie, choć oczywiście mógłbym odpowiedzieć w podobnym tonie, że trzeba zresetować pilota, a po odpowiedź jak to zrobić i jaką kombinację klawiszy wcisnąć mógłbym odesłać do googli czy ksiązki serwisowej i odrobinki własnych przemyśleń. Jednak to forum i uznałem, że trzeba sobie pomagać, ale widocznie jakiś inny jestem :)

Pozdrawiam cieplutko :)

 

HDMI ARC to jest kanał dźwięku zwrotnego, który jest przesyłany z telewizora, do podłączonego urządzenia na tym porcie. W praktyce oznacza to że przydaje się najczęściej do podłączenia amplitunera albo soundbara - w ten sposób ampli, albo soundbar dostaną dźwięk wygenerowany przez telewizor (np z apek smart TV, albo TV naziemnej). Oczywiście ze wszystkich innych źródeł, które są podłączone przez HDMI do telewizora normalnymi portami (konsole, odtwarzacze BluRay itp) telewizor też przekaże dźwięk przez HDMI ARC do sounbara, amplitunera, ale tutaj musimy się liczyć z ograniczeniami przepustowości HDMI-ARC i np dźwięku TrueHD bezstratnego się nie prześle tą drogą. Wtedy lepiej podłączać źródło dźwięku dobrej jakości bezpośrednio do ampli, soundbara.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kamilradom1910 napisał:

Wybieranie głosowe naprawione w wersji 03.

https://drive.google.com/file/d/1--f_dIExyVVpAsVO1fqi30v_GnzQo8VD/view

Instalacja przez Pendrive. TV sam znajdzie aktualizację. Trzeba tylko główny folder na pendrive mieć dużymi literami LG_DTV

TV sam nie znajduje tej aktualizacji.  Instalujemy przez spkę SMARTIFY lub SURE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kamilradom1910 napisał:

Wybieranie głosowe naprawione w wersji 03.

https://drive.google.com/file/d/1--f_dIExyVVpAsVO1fqi30v_GnzQo8VD/view

Instalacja przez Pendrive. TV sam znajdzie aktualizację. Trzeba tylko główny folder na pendrive mieć dużymi literami LG_DTV

Hej zainstalowałem tę wersje, naprawdę świetna poprawa w gamie, ciemne sceny w końcu wyglądają tak jak powinny. Mam niestety jeden problem telewizor nie wyszukuje zadnych programów poprzez złącze antenowe. Zwykła antena podłączona do złącza antenowego. Programator automatycznyprzechodzi wszystkie kroki jednak nic nie znajduje,na manualnym to samo, wczesniej wszystko działało. Może ktoś sprawdzić czy również u niego występuje ten problem na sofcie 03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz TV od prądu na kilka minut i sprawdź wtedy. Jeżeli dalej nic nie znajdzie to możesz ustawienia fabryczne przywrócić. Daj znać czy coś pomogło. Możliwe też, że soft ten (koreański) nie wyszukuje naziemnej telewizji. 

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest to koreański soft i nie wyszuka naszej telewizji !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jest to koreański soft i nie wyszuka naszej telewizji !
Na pewno jest to soft koreański, innego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ketsurui napisał:

Odłącz TV od prądu na kilka minut i sprawdź wtedy. Jeżeli dalej nic nie znajdzie to możesz ustawienia fabryczne przywrócić. Daj znać czy coś pomogło. Możliwe też, że soft ten (koreański) nie wyszukuje naziemnej telewizji. 

Niestety nic to nie dało, wiec jednak wina softu. W takim razie mam pytanie czy soft 04.10.20 dostępny na stronie LG UK ma dobre ustawiania gamy? Jeśli nie to jaki jest ostatni dobrze działający numer softu? Telewizji praktycznie nie oglądam ale żona czasem cos chce załączyć wiec muszę wrócić do wersji w której wszystko działa, a po tym co zobaczyłem na koreańskim 03 na pewno nie wrócę na wersje 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj ten 02 w takim razie z tego tematu. 03 ma niby poprawione wybieranie głosowe tylko. Do 04 z 05 już chyba nie wrócisz ale nie jestem pewien. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softy z początkiem 05. .... miały mieć zablokowaną przez LG możliwość powrotu do 04. ... Ciekawe czy dasz radę wrócić do 04.10.20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kamilradom1910 napisał:

Wgraj ten 02 w takim razie z tego tematu. 03 ma niby poprawione wybieranie głosowe tylko. Do 04 z 05 już chyba nie wrócisz ale nie jestem pewien. 

02 też jest koreański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kornelix napisał:

Widocznie tak samo ciężko jak udzielenie odpowiedzi wprost na zadane pytanie. Lepszego miejsca raczej nie znajde. Chyba, że za takie uważasz wyszukiwarkę niż konkretne forum, na które i tak owa wyszukiwarka może mnie przenieść. W takim razie nie wiem co tu robisz, bo skoro masz tak świetne rady, to może sam szukasz jakiejś odpowiedzi :)

 Nie bój żaby, poradzę sobie. Dałem sobie radę z pilotem to i z HDMI ARC dam sobie radę. Różnica polega na tym, że ja na zadanie pytanie jak to zrobiłem odpowiedziałem wprost i dałem rozwiązanie, choć oczywiście mógłbym odpowiedzieć w podobnym tonie, że trzeba zresetować pilota, a po odpowiedź jak to zrobić i jaką kombinację klawiszy wcisnąć mógłbym odesłać do googli czy ksiązki serwisowej i odrobinki własnych przemyśleń. Jednak to forum i uznałem, że trzeba sobie pomagać, ale widocznie jakiś inny jestem :)

Pozdrawiam cieplutko :)

 

Po wpisaniu w google: Audio Return Channel wyskakuje kilkanaście linków gdzie wszystko jest dokładnie i rzeczowo wyjaśnione. Dodatkowo pojęcie ARC jest również opisane w instrukcji TV i np. amplitunera ub soundbara.

Oczekujesz (i masz pretensje jak widzę) od użytkowników, że nie poprowadzą Cie za ręką przy najbardziej podstawowych pojęciach RTV. Taka postawa to po prostu żenujące lenistwo biorąc pod uwagę, że wiedza jest w dzisiejszych czasach dostępna jak nigdy wcześniej. Można (i trzeba) pomagać przy problemach wymagających wsparcia i doświadczenia ale wysługiwanie się innymi przy podstawach? Na forum motoryzacyjnym też pytasz co to ABS czy DPF albo jak się włącza wycieraczki? Google, wikipedia, producent, instrukcja itd. Mnóstwo informacji pod ręką... Błagam, odrobinę samodzielności.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, southorn napisał:

Po wpisaniu w google: Audio Return Channel wyskakuje kilkanaście linków gdzie wszystko jest dokładnie i rzeczowo wyjaśnione. Dodatkowo pojęcie ARC jest również opisane w instrukcji TV i np. amplitunera ub soundbara.

Oczekujesz (i masz pretensje jak widzę) od użytkowników, że nie poprowadzą Cie za ręką przy najbardziej podstawowych pojęciach RTV. Taka postawa to po prostu żenujące lenistwo biorąc pod uwagę, że wiedza jest w dzisiejszych czasach dostępna jak nigdy wcześniej. Można (i trzeba) pomagać przy problemach wymagających wsparcia i doświadczenia ale wysługiwanie się innymi przy podstawach? Na forum motoryzacyjnym też pytasz co to ABS czy DPF albo jak się włącza wycieraczki? Google, wikipedia, producent, instrukcja itd. Mnóstwo informacji pod ręką... Błagam, odrobinę samodzielności.

Za rękę? A czy ja wprost zapytałem co to jest HDMI ARC żebyś podał mi regułkę? Sprawdziłem, poczytałem, dopytałem tu na forum czy dobrze zrozumiałem, oczywiście jak zwykle znalazł się jakiś burak co mnie olał odsyłając ponownie do regułki. Skoro uważasz, że byłeś pomocny to spoko, możesz sobie odhaczyć dobry uczynek w notesiku, na zdrowie.

Na szczęście zawsze można liczyć na kogoś, kto ma jeszcze większe serduszko i bardzo dziękuję użytkownkowi @efel który bardzo rzeczowo opisał schemat działania HDMI ARC za co mu bardzo serdecznie dziękuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kornelix napisał:

 bardzo dziękuję użytkownkowi @efel który bardzo rzeczowo opisał schemat działania HDMI ARC za co mu bardzo serdecznie dziękuję ?

efel napisał dokładnie to co jest już wyczerpująco opisane w internecie, ani mniej ani więcej. I nie chodzi konkretnie o to pojęcie z posta tylko o mechanizm. Proste rzeczy robi się samemu bo samodzielność rozwija. Nie wiem jakim człowiekiem prywatnie jest efel ale podziwiam jego cierpliwość chociaż idąc Twoim systemem funkcjonowania jak znajdzie się takich kolejnych 10 leniwców to pewnie odpuści ?

Znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie trwa kilka chwil. Natomiast wchodzenie na forum, pisanie posta i oczekiwanie na odpowiedź zabiera mnóstwo czasu i to jest według mnie lenistwo.

Koniec.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, southorn napisał:

efel napisał dokładnie to co jest już wyczerpująco opisane w internecie, ani mniej ani więcej. I nie chodzi konkretnie o to pojęcie z posta tylko o mechanizm. Proste rzeczy robi się samemu bo samodzielność rozwija. Nie wiem jakim człowiekiem prywatnie jest efel ale podziwiam jego cierpliwość chociaż idąc Twoim systemem funkcjonowania jak znajdzie się takich kolejnych 10 leniwców to pewnie odpuści ?

Znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie trwa kilka chwil. Natomiast wchodzenie na forum, pisanie posta i oczekiwanie na odpowiedź zabiera mnóstwo czasu i to jest według mnie lenistwo.

Koniec.

Jak już napisałęm, poczytałem, dopytałem na forum, koniec historii. Nie wiem gdzie widzisz tu lenistwo, ale skoro wg. Ciebie jedno z drugim się wyklucza to już nie mój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej zainstalowałem tę wersje, naprawdę świetna poprawa w gamie, ciemne sceny w końcu wyglądają tak jak powinny. Mam niestety jeden problem telewizor nie wyszukuje zadnych programów poprzez złącze antenowe. Zwykła antena podłączona do złącza antenowego. Programator automatycznyprzechodzi wszystkie kroki jednak nic nie znajduje,na manualnym to samo, wczesniej wszystko działało. Może ktoś sprawdzić czy również u niego występuje ten problem na sofcie 03?
Można spodziewać się w niedługim czasie oficjalnego softu do naszych urządzeń z poprawioną gammą?
Czy raczej nie pozostaje nic tylko na własne ryzyko eksperymentować ryzykując utratę gwarancji?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kamilradom1910 napisał:

Wgraj ten 02 w takim razie z tego tematu. 03 ma niby poprawione wybieranie głosowe tylko. Do 04 z 05 już chyba nie wrócisz ale nie jestem pewien. 

Problem jest taki ze teraz jak próbuje wywolac konsole do updatu telewizora przez aplikacje Sure to nic sie nie dzieje. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Michał Kościelniak napisał:

Problem jest taki ze teraz jak próbuje wywolac konsole do updatu telewizora przez aplikacje Sure to nic sie nie dzieje. Jakies pomysły?

Raczej żadnych, w softach 05 miała być blokada downgrade. Chyba nie uda się zejść na niższą wersję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś znaleźć info jak wgrać soft przez aplikacje SURE?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta blokada LG !? Spróbuj jeszcze apką Smartify, ale obawiam się, że będzie to samo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest ta blokada LG ! Spróbuj jeszcze apką Smartify, ale obawiam się, że będzie to samo !
To może inaczej.
Czy kalibracja TV rozwiąże problem gammy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marek206 napisał:

To może inaczej.
Czy kalibracja TV rozwiąże problem gammy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dużo na plus zmienia zmiana 20 pkt. IRE  w "Balans bieli" z tego wątku :  https://hdtvpolska.com/nowe-oprogramowanie-04-10-31-do-lg-oled-tv-jak-dziala-czy-robic-aktualizacje/?showfull=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, WojPo napisał:

To jest ta blokada LG !? Spróbuj jeszcze apką Smartify, ale obawiam się, że będzie to samo !

Możesz podać dokładnie która to apka?

 

czy chodzi o ta https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kraftwerk9.smartify&hl=en_US

 

Nie widze w niej opcji do software update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może inaczej.
Czy kalibracja TV rozwiąże problem gammy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...