Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, BARTEK W. napisał:

 Gwarancja na sam panel "leci" od nowa na 24 miesiące.

Jesteś pewien tej długości gwarancji?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak wygląda w tym TV sytuacja z konsolami? Od roku mam ten telewizor i w Netflix itp. sprawdza sie super. Zastnaawiam sie nad pierwszą w życiu konsolą Xbox, ale nasłuchałem sie, że grając na oledach są jakieś powidoki itp., że jak często będę grał w jakąś grę to mogą być problemy. Czy to jest dalej aktualne w kontekście tego telewizora? Bo akurat planowałem bym ograć GTA 5, także zapewne pierwsze miesiące tylko jedna gra by była ciągle grana ...  Dzięki z góry za opinie graczy!

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, jak wygląda w tym TV sytuacja z konsolami? Od roku mam ten telewizor i w Netflix itp. sprawdza sie super. Zastnaawiam sie nad pierwszą w życiu konsolą Xbox, ale nasłuchałem sie, że grając na oledach są jakieś powidoki itp., że jak często będę grał w jakąś grę to mogą być problemy. Czy to jest dalej aktualne w kontekście tego telewizora? Bo akurat planowałem bym ograć GTA 5, także zapewne pierwsze miesiące tylko jedna gra by była ciągle grana ...  Dzięki z góry za opinie graczy!

Nie ma żadnych problemów, a co do powidoków to nie wiem sam. Czasem jak gram w Battlefielda 5 to zdarza mi się, że przy szybkim ruszaniu celownikiem na tle np. trawy optyka celownika powiela się i znika za kierunkiem obrotu. Nie wiem czy to kwestia oledów, ustawień, czy samej konsoli, ale czasem tak mam. Ale zdarza się to bardzo sporadycznie.

 

Edit:

 

Z tego co poczytałem to nie są powidoki :) Chyba kwestia odświeżania matrycy, nie mylę się? Czasem pojawia się to też w filmach, zwłaszcza na scenach gdzie np. kamera przesuwa się w lewo, na drugim planie jest np. zasłona złożona z wielu, równoległych i blisko siebie ułożonych elementów, na pierwszym planie jest idącą w lewą stronę osoba, którą śledzi kamera. Podobne sytuacje mam w grze (podobna sceneria).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzinilla, dzięki za opinie. A możesz powiedzieć jak długo już grywasz na konsoli na tym TV i ile średnio dziennie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, thenojs napisał:

godzinilla, dzięki za opinie. A możesz powiedzieć jak długo już grywasz na konsoli na tym TV i ile średnio dziennie? 

Grając na telewizorze OLED, nabawisz się prędzej czy później wypaleń matrycy, jak np tutaj:

mVjvFYj.jpg

Edytowane przez Alwyn
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alwyn napisał:

Grając na telewizorze OLED, nabawisz się prędzej czy później wypaleń matrycy, jak np tutaj:

mVjvFYj.jpg

Słabo to wygląda, a po jakim czasie takie wypalenia? I czy taka matrycę wtedy da się reklamować żeby założyli nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
godzinilla, dzięki za opinie. A możesz powiedzieć jak długo już grywasz na konsoli na tym TV i ile średnio dziennie? 

No mam go niecały rok, czasem gram codziennie, czasem nie, a czasem podłączam się pod monitor. Najdłuższe sesje to pewnie tak ze 3, może 4 godziny non stop. Dawno nie sprawdzałem jak wygląda matryca, więc nie powiem czy coś tam jest, ale do tej pory niczego podejrzanego nie zauważyłem. Poza te gry w które gram to są jednak tak skonstruowane, że elementy interfejsu nie są non stop w jednym miejscu na ekranie.

 

Cóż kupując telewizor OLED kupuje się również ryzyko wypaleń i trzeba być tego świadomym. Aczkolwiek myślę, że ten temat jest mocno rozdmuchany. Prędzej bym się spodziewał, że na ciemnoszarych planszach będziesz widział jakieś ciemniejsze plamy jakby od słabszego podświetlenia, ale taka cecha oledów (również w telefonach). Mam tak w swoim prywatnym OnePlus 6, minimalnie mam też w swoim B8.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, thenojs napisał:

Słabo to wygląda, a po jakim czasie takie wypalenia? I czy taka matrycę wtedy da się reklamować żeby założyli nową?

To akurat nie moje. Koleś grał po kilka godzin dziennie na switch w jakąś gierkę. A co do gwarancji to już zależy od serwisu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2020 o 21:43, thenojs napisał:

Hej, jak wygląda w tym TV sytuacja z konsolami? Od roku mam ten telewizor i w Netflix itp. sprawdza sie super. Zastnaawiam sie nad pierwszą w życiu konsolą Xbox, ale nasłuchałem sie, że grając na oledach są jakieś powidoki itp., że jak często będę grał w jakąś grę to mogą być problemy. Czy to jest dalej aktualne w kontekście tego telewizora? Bo akurat planowałem bym ograć GTA 5, także zapewne pierwsze miesiące tylko jedna gra by była ciągle grana ...  Dzięki z góry za opinie graczy!

Nie przejmuj się. Mam B7 już 3 lata, gram na nim 1-2h dziennie i nie ma żadnych problemów z matrycą. W jedną grę najwięcej grałem około 200h i nie było problemu. Wg testów RTINGS wypalenia pojawią się jeżeli będziesz grał ponad 1 tys godzin w grę z jaskrawymi elementami. 

W dniu 13.06.2020 o 10:49, Alwyn napisał:

Grając na telewizorze OLED, nabawisz się prędzej czy później wypaleń matrycy, jak np tutaj:

mVjvFYj.jpg

Jeżeli to Switch to mi wygląda na super smash bros ultimate. Nie wiem ile tysięcy godzin trzeba w to grać żeby wypalić napis Ready to Fight który się pojawia na starcie każdej walki przy wyborze postaci. Ale ludzie grają w to dużo, bo to jest bardzo dobra gra multi więc jest to możliwe. Albo ten TV był po prostu wadliwy i złapał wypalenia szybciej niż inne.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po raz drugi od roku pojawiły mi się permanentnie świecące pixele na 55B8 (poprzednio różowy - wymieniono matryce na nową) obecnie zielony. Słyszałem, że w zależności od dostępnośći części LG od jakiegoś momentu wymienia cały telewizor, czy ktoś wie jak to obecnie jest z B8 (i czy można liczyć na gwarancyjną wymianę na B9)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel już tak nie tłumacz że nic się nie stanie bo jak grasz 1-2 godzinki to może i nic nie być ale przy poważniejszym graniu z pewnością się wypali, tak jak na tym zdjęciu. Smash więc prawdopodobnie dzieciak grał i znacznie więcej jak tylko godzinkę dziennie na raz. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek_p napisał:

Cześć, po raz drugi od roku pojawiły mi się permanentnie świecące pixele na 55B8 (poprzednio różowy - wymieniono matryce na nową) obecnie zielony. Słyszałem, że w zależności od dostępnośći części LG od jakiegoś momentu wymienia cały telewizor, czy ktoś wie jak to obecnie jest z B8 (i czy można liczyć na gwarancyjną wymianę na B9)?

Ostatnio nie dają nowego tv. Po prostu wstawiają matryce od obecnej serii. Nawet do B7 i b8 dają matryce od oledow z 2019/2020 roku. Wcześniej było tak że jak nie produkowali już matryc do B7 to byś dostał bx ale teraz dostaniesz nową matrycę. Taki trochę potworek wychodzi bo matryca od cx/bx a bebechy z 2017 roku hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Serwis LG stanął na wysokości zadania, panel wymieniony na nowy, zero wypalonych pikseli ( subpikseli), ale... na planszach 5,10, 20% w skali szarości widać taką oto pionową kreseczkę, no i to rodzi się pytanie... martwić się tym, czy jest szansa że przejdzie?

IMG_20200615_185510.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio nie dają nowego tv. Po prostu wstawiają matryce od obecnej serii. Nawet do B7 i b8 dają matryce od oledow z 2019/2020 roku. Wcześniej było tak że jak nie produkowali już matryc do B7 to byś dostał bx ale teraz dostaniesz nową matrycę. Taki trochę potworek wychodzi bo matryca od cx/bx a bebechy z 2017 roku hehe
Składak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BARTEK W. napisał:

Witam ponownie. Serwis LG stanął na wysokości zadania, panel wymieniony na nowy, zero wypalonych pikseli ( subpikseli), ale... na planszach 5,10, 20% w skali szarości widać taką oto pionową kreseczkę, no i to rodzi się pytanie... martwić się tym, czy jest szansa że przejdzie?

IMG_20200615_185510.jpg

Wygląda jak matryca, która działa z naklejoną folią ochronną na pleckach, często takie kwiatki się właśnie wtedy pojawiały. U mnie serwis odrzucił żądanie gwarancyjne na banding a wyglądało gorzej jak u Ciebie, więc sądzę że marne szanse. Poczekaj aż na ekranie pojawią się kolejne wady i cyk zgłoszenie gwarancyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Alwyn napisał:

Wygląda jak matryca, która działa z naklejoną folią ochronną na pleckach, często takie kwiatki się właśnie wtedy pojawiały. U mnie serwis odrzucił żądanie gwarancyjne na banding a wyglądało gorzej jak u Ciebie, więc sądzę że marne szanse. Poczekaj aż na ekranie pojawią się kolejne wady i cyk zgłoszenie gwarancyjne.

Znowu... wymiana . Folia od razu zdjęta. Spróbuję niech pochodzi dłużej. Ja już chcę mieć panel bez wad

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OLED to raczej niemożliwe, zawsze jest większy lub mniejszy banding.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wypalenia przez granie na konsoli, to co wyżej widać na ekranie przez granie na smashbrosh na nintendo switch też podlega takiej wymianie matrycy jak wyżej koledzy piszą?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wypalenia przez granie na konsoli, to co wyżej widać na ekranie przez granie na smashbrosh na nintendo switch też podlega takiej wymianie matrycy jak wyżej koledzy piszą?
Nie, bo wynika to ze sposobu użytkowania a nie z wad produktu. Chyba, że stanie się to za szybko, ale to już pewnie ustalane indywidualne z serwisem
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Adrian oled fan napisał:

To pierwsze musi być zaznaczone zawsze czy nie ? 

1EE81F0E-4E50-42F7-9FFF-E73A73DFD4AF.jpeg

Nie. Włączony powinien być ten parametr

IMG_20200617_170746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian oled fan, odświeżanie o które pytasz działa gdy TV jest wyłączony. Gdy użyjesz górnej opcji telewizor się wyłączy i przejdzie do tej czynności. Gdy użyjesz dolnej, odświeżanie rozpocznie się po wyłączeniu TV i potrwa godzinę.

Możesz co jakiś czas włączyć to odświeżanie (dolna opcja) i tak jak napisał kolega wyżej włącz przesunięcie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś statystki ile b8 pada w 3 pierwszych latach? Bo jutro może kupie ,ale po lekturze forum widzę że w sumie to padają wszystkie sztuki....

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 to tak stary model, że jeśli go kupisz to zapewne to będzie model ze zwrotu albo co gorsza z wystawy. Celuj w B9.

Ale nie wszystkie padły, mój żyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...