Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podłączony dysk twardy 2TB pod router Asusa RT-AC86U i telewizor widzi bez problemu moją sieć domową. Wciskam na pilocie wybór źródła i wybieram nazwę mojej sieci. Telewizor oczywiście taki jak Ty posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę poprosić o opis krok po kroku wyboru... Przeszedłem każde menu po 3 razy i nie mogę nic znaleźć...

Pod wspomniany wyżej router mam wpięty dysk, do którego nie mam dostępu...

Edytowane przez Mieschko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowek01.jpg.0a82bca382151050b0fb013bb53ff3b6.jpg

 

W żadne menu TV wchodzić nie musisz. Na pilocie naciskasz wybór źródła i już masz. Jeżeli chcesz coś zmienić to w ustawieniach routera. Sprawdź czy masz włączone "Włącz serwer mulimediów UPnP".

Edytowane przez Rafał Bejszczuk
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Serwer był uruchomiony na routerze, jednak musiałem go przerestartować... I teraz wszystko bangla tak jak powinno!!!

Plusik poleciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dziś moja matryca niestety się uszkodziła. Po włączeniu telewizora zobaczyłem cienką pionową białą linię. Zrobiłem odświeżanie pikseli. Linia zniknęła ale w tym miejscu pojawił się czarny pasek. Mocno widoczny na szarym i czarnym tle. Telewizor kupiony około 5 miesięcy temu w media expert. Co w tym przypadku? Reklamacja na infolinii telefonicznej? Nie mam pudełka do tv. Wymieniają samą matryce? Mamy już prawie 2020 rok a tv jest z 2018 roku. Czy wymieniają cały telewizor i na jaki model? Ktoś już reklamował? Ile to trwa? Będę wdzięczny za odpowiedź

8CE980FD-099B-420A-B8F8-152124D439E4.jpeg

A1FABE47-2C0D-4AB7-9915-13FBAD458229.jpeg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomaszglog napisał:

Witajcie

Dziś moja matryca niestety się uszkodziła. Po włączeniu telewizora zobaczyłem cienką pionową białą linię. Zrobiłem odświeżanie pikseli. Linia zniknęła ale w tym miejscu pojawił się czarny pasek. Mocno widoczny na szarym i czarnym tle. Telewizor kupiony około 5 miesięcy temu w media expert. Co w tym przypadku? Reklamacja na infolinii telefonicznej? Nie mam pudełka do tv. Wymieniają samą matryce? Mamy już prawie 2020 rok a tv jest z 2018 roku. Czy wymieniają cały telewizor i na jaki model? Ktoś już reklamował? Ile to trwa? Będę wdzięczny za odpowiedź

8CE980FD-099B-420A-B8F8-152124D439E4.jpeg

A1FABE47-2C0D-4AB7-9915-13FBAD458229.jpeg

miałem to samo tylko linie poziomą zgłosiłem do serwisu LG po tygodniu przyjechał monter i wymienił matryce ,teraz hula aż miło xD

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gwarancja leci od nowa w przypadku wymiany matrycy ;)

Do B8 dostaniesz jeszcze nową matrycę.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko na matrycę. Warto o tym pamiętać.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzwonię do serwisu. Przed samym przyjazdem ktoś jeszcze przyjeżdża to sprawdzić? Czy wystarczą im zdjęcia i od razu z matrycą przyjeżdżają? Trochę zaczynam się bać tych oledów. Telewizor nie ma jeszcze 5 miesięcy i takie kwiatki. A co będzie za 5 lat? Moja stara plazma ma już ponad 10 lat i dalej gra bez problemów. 

Edytowane przez Tomaszglog
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz że kupiłeś OLED-a na 5 lat, to się mocno przeliczyłeś....Ten telewizor ma tak naprawdę prawie dwa lata jeśli chodzi o technologię a nie 5 miesięcy.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie czy ktoś obszedł problem odtwarzania plików VIDEO przez wbudowany odtwarzacz i możliwości wyboru tylko z 8 ścieżek dźwiękowych?
Tak, dla plików MKV. Jest taki program jak mkvtoolnix gdzie możesz przesunąć wymagany język w inne miejsce listy. Pewnie da się też usunąć niepotrzebne, ale nie doszedłem do tego jak to zrobić. Po zapisie program tworzy kopie pliku mkv. Do innych formatów pewnie są podobne rozwiązania.

Dziwne to ograniczenie na 8 ścieżek w LG, ale cóż zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy montował ktoś może z was tv na ścianie? W instrukcji wyczytałem, że dla dobrej wentylacji minimum 10 cm odstępu od ściany, a większość uchwytów bez regulacji to odległość zaledwie 2-3 cm. Możecie podać jakie uchwyty macie i wszystko śmiga? Dzięki z góry. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, czy montował ktoś może z was tv na ścianie? W instrukcji wyczytałem, że dla dobrej wentylacji minimum 10 cm odstępu od ściany, a większość uchwytów bez regulacji to odległość zaledwie 2-3 cm. Możecie podać jakie uchwyty macie i wszystko śmiga? Dzięki z góry. Pozdrawiam

Ja mam taki: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-tv-26-55-multibrackets-mb036-m-vesa-8475472151

 

Od ściany i górnej części ekranu jest dokładnie 6 cm. Do dolnej części, gdzie wkręca się uchwyt są 3 cm. TV mam 9-ty miesiąc i wszystko OK. IMG_20191226_223226.thumb.jpg.6eb0e446bdd5cb82fcb39b988836a805.jpg

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ponad 6 stów. Mi wystarczy zwykły bez regulacji :D Ale skoro masz 3 cm tak naprawdę między ścianą, a TV to te 10 cm to może taka bujda. Byle nad i pod TV była wolna przestrzeń i to wystarczy by wentylacja wyrabiała bez problemu 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zapytałem wczoraj LG, a oni o dziwo już odpisali to 10cm odstęp chodzi gdy tv umieszcza się na płaskiej powierzchni(widocznie musi być miejsce by od dołu te powietrze gdzies sie ulatniał) nie dotyczy wieszania, tam tylko ma wspierać odpowiedni VeSA wiec nie ma problemu z tym odstępem przy wieszaniu ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a działa wam na 5.10.40 kopia lustrzana ekranu z telefonu ? na starszym- w listopadzie mój telefon (wtedy samsung s7 edge)działał, zmieniłem na 5.10.40 zmieniłem tez międzyczasie telefon i lipa (nie mam juz samsunga0 ale sprawdzałem sony ,motorole i iphona i niestety tylko netflix i youtube przez chromecast a kopii lustrzanej brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u mnie technik z serwisu LG. Porobił zdjęcia i zakwalifikował matrycę do wymiany (zdjęcia wklejałem powyżej). Podobno około tygodnia zajmie im zamówienie matrycy i powinni mi ją wymienić w domu. 
Trochę z innej beczki. Podobno szykuje sie Airplay do oledów z 2018 roku. Konsultanci w LG odpowiadają że pracują nad aktualizacją ale kiedy będzie nikt nie wie. 
https://www.avforums.com/threads/voc-voice-of-customer-for-supporting-2018-lg-tv-models-to-get-update-for-airplay-2.2262694/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam świecący pixel (widoczny nawet po wyłączeniu TV - pilotem, nie z prądu)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na jego odblokowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo w modelu B7, raz świecił słabiej, raz mocniej w czasie użytkowania, zawsze natomiast mocno przy kompensacji. Po jakimś miesiącu albo dwóch codziennego użytkowania po prostu sam z siebie zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było ale czy ktoś już może kalibrował ten tv pod względem gier? 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lekki offtop ale mam pytanko na temat filmu "Gemini Man" , podobnie jak "Billy Lynn's Long Halftime Walk" sam w sobie film został nakręcony w 120fps , ale z tego co widzę , wydania bluray są najwyżej w 60fps nie mogę znaleść wydania 120fps i chciałem się dowiedzieć czy brak takiego wydania to kwestia ograniczenia technologicznego nośnika bluray czy raczej ekonomia? A drugie pytanko czy oled z odświeżaniem matrycy 120hz hipotetycznie 'uciągnąłby' bez problemu taki film?

Pzdr.


 
Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za lekki offtop ale mam pytanko na temat filmu "Gemini Man" , podobnie jak "Billy Lynn's Long Halftime Walk" sam w sobie film został nakręcony w 120fps , ale z tego co widzę , wydania bluray są najwyżej w 60fps nie mogę znaleść wydania 120fps i chciałem się dowiedzieć czy brak takiego wydania to kwestia ograniczenia technologicznego nośnika bluray czy raczej ekonomia? A drugie pytanko czy oled z odświeżaniem matrycy 120hz hipotetycznie 'uciągnąłby' bez problemu taki film? Pzdr.

 

 

 

1. Specyfikacja Bluray UHD ma limit 60 fps. To samo tyczy się źródła. Nie wiem czy jest jakiekolwiek player, który "uciągnąłby" dzisiaj 120 fps (oczywiście mowa tu o warunkach domowych).

2. Tak. 120Hz oznacza możliwość wyświetlania 120 kl/s.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...