Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gontar3d napisał:

Podświetlał ktoś kiedyś Oleda55C9 taśmą LED ?

Ja. Co prawda nie C9, ale B7. Ale rozmiar ten sam.

3 godziny temu, Gontar3d napisał:

Zastanawiam się jaką długość taśmy kupić przy tym modelu telewizora

Długość nie ma znaczenia tak naprawdę. Ważne jest jak przykleisz później tą taśmę. Ja początkowo obkleiłem wszystkie krawędzie swojego OLEDa jakąś tanią taśmą RGB z biedry. Łatwo poszło, bo taśma miała chyba 5  metrów i spokojnie starczyło (nadmiar po prostu uciąłem i wywaliłem). Efekt był taki sobie, bo przykleiłem to zbyt blisko krawędzi i siedząc nawet lekko z boku taśma była widoczna zza krawędzi ekranu i mocno denerwowała. Poza tym te tanie taśmy mają kiepski klej i zaczęło mi to odpadać. Wywaliłem to, ale zaczęło mi brakować lekkiego oświetlenia ambient zza telewizora i kupiłem sobie pasek Hue Philipsa. Mam światła Hue w domu, więc mostek i przyciski ścienne już posiadałem. On standardowo ma 2 metry, ale można dokupować przedłużki (czego nie zrobiłem). Przykleiłem ten pasek tak, że po bokach jest jakieś 10 cm od krawędzi, a od góry biegnie na takiej wysokości żeby starczyło taśmy, czyli praktycznie wyszło że taśma biegnie prawie przez środek ekranu (jakieś 10 cm nad plecami z elektroniką). Efekt jest lepszy, nie widać taśmy. Ma dobry klej, trzyma się już pół roku bez problemu. Poza tym ta taśma może dużo mocniej świecić (pobiera max 20W więc to już coś). Poza tym jest aplikacja Hue Sync na komputer, która synchronizuje kolor świateł z oglądanym obrazem (niestety całą taśmę traktuje jako jedno światło, nie jest w stanie synchronizować pojedynczych diod). Także polecam taśmę Hue jak ktoś chce się w to bawić. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny materiał nt. dzisiejszego postprocesingu w TV.

Zwracam uwagę szczególnie na moment 26:34.

Jest tutaj odpowiedz na problem które pojawia się bardzo często na forum, czyli dlaczego widzimy piksele w ciemnych scenach na Netflix czy YT.

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2019 o 16:24, WojtasJG napisał:

Od 3 miesięcy nie mogłem podłączyć swojego dekodera (Motorola Hmc-3021 - VECTRA) do Magic remote, nawet pytalem o to na tym forum. Dzisiaj tak dla zabawy losowo trafiałem nazwy producentów i w akcie desperacji wybrałem jakieś chińskie krzaczki na dole listy i się udało. To jest pierwsza nazwa producenta z chińskimi krzaczkami na liście :). Śmieszne, bo juz dalej by mi się nie chciało bawić w to zgadywanie.  Może to komuś pomoże jak ma podobny dekoder. Działa wszystko nawet włączanie dekodera.

A działa ci przycisk z numerem zero mój dekoder ADB od Vectra i nie działa przycisk numeryczny zero trochę irytujące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2019 o 19:26, Pabloe65@wp.pl napisał:

A działa ci przycisk z numerem zero mój dekoder ADB od Vectra i nie działa przycisk numeryczny zero trochę irytujące 

Mam też ten dekoder i też zero nie działa . na początku myślałem że to wina pilota w moim c8 ale bez dekodera na dvbt działa ładnie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B8 zaktualizowało do 5.10.35

Z tego co wiem, jest to tylko jakaś poprawka dla aplikacji disney+, której nawet nie ma w PL, ponieważ usługa może będzie u nas dostępna od przyszłego roku (z Canal +, lub osobno...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem w moim oledzie taką przypadłość ( zresztą nie jedyną),że jak gram na ps4 I mam  włączoną opcję pixel shift  to widać  białe ramki w okół ekranu  tyle ,że w różnych odstępach czasu znajdują się one w innym miejscu Czy to tak ma wyglądać gdy ta opcja jest włączona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak, dlatego że to co widzisz to krawędzie sygnału z PS4, możesz się tego pozbyć wyłączając skanowanie 1:1 ale to znowu utnie trochę obrazu z każdej strony.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kKadajo napisał:

Czasem tak, dlatego że to co widzisz to krawędzie sygnału z PS4, możesz się tego pozbyć wyłączając skanowanie 1:1 ale to znowu utnie trochę obrazu z każdej strony.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Acha czyli wszyscy tak mają na tym oledzie i poprostu ta opcja tak działa.

Czy ktoś to może jeszcze potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, keisfot napisał:

Acha czyli wszyscy tak mają na tym oledzie i poprostu ta opcja tak działa.

Czy ktoś to może jeszcze potwierdzić?

Wyłącz to skanowanie o którym wspomniał kolega i problem z głowy. Tego, że stracisz max kilka pikseli z którejś strony ekranu, przy sygnale 4K na bank nie zauważysz, a te białe ramki, lub inne artefakty są wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraźcie  się ale mi chodzi o to czy to ma rzeczywiście tak wyglądać czy nie? Wydaje mi się , że nie, bo nigdzie nie czytałem,żeby ktoś miał taki problem, a w określonych warunkach , rzeczywiście jest to widoczne i trochę drażni więc chyba,by ktoś coś o tym pisał...Jeżeli dobrze rozumiem to opcja ta jest po to żeby nic się nie wypalało więc nie wiem czy to dobry pomysł , żeby ją wyłączać...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz skanowanie 1:1 a nie Pixel shift.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko odnośnie komend głosowych.

Ogólnie to poza jedną komendą prawie w ogóle ich nie stosuje, wczoraj kolega potrzebował budżetowy tv (wybrał lg uk507450) jak wiadomo , tv z 2019 już stoją na nowszym webOs (chyba z oznaczeniem 4.5) i tutaj moje zdziwienie co do komend głosowych. U mnie na B8 polecenie np. "Pokaż Horrory w Netflix" (itp podobnie sformułowane) / "Filmy z aktorem X w Netflix" powoduje jedynie wyświetlenie proponowanych treści na www, natomiast na tym tegorocznym webOS po takiej komendzie głosowej następuje odpalenie aplikacji Netflix wraz z wyszukanymi treściami (np.Horrory ) co mnie miło zaskoczyło. Oczywiście u mnie polecenie na samo zapuszczenie Netflixa działa ale z automatu aby coś w nim wyszukac już nie. Jak to u was wygląda w serii 2018 , jakoś inaczej musiałbym sformułować polecenie głosowe aby uzyskać taki sam efekt u siebie?Pzdr

Ps. W rozpoznawaniu mowy na j.angielski , polecenia po eng różniej nie powodują wywołania netflixa w konkretnymi pozycjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się pojawiło dopiero w webos 4.5 który jest dostępny tylko w modelach 2019

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2019 o 14:59, efel napisał:

Ja. Co prawda nie C9, ale B7. Ale rozmiar ten sam.

 

Kupiłem 5 m taśmę RGB do podświetlenia OLEDA 65, ale tak zacząłem się zastanawiać czy taśma, która wytwarza temperaturę naklejona z tyłu na ekran to nie jest czasem zły pomysł...

Czy temperatura nie będzie miała jakiegoś niekorzystnego wpływu ?

Czy nie lepiej jednak taśmy nakleić na ścianie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka chyba aż tak nie będzie się grzać. Ja u siebie zrobiłem tak:1b4fa63c24a5aa48f10f72567a4735d5.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, matys_72 napisał:

Czy temperatura nie będzie miała jakiegoś niekorzystnego wpływu ?

Dlaczego ma mieć? Ekran tam gdzie znajduje się elektronika nagrzewa się właśnie od niej. Taka taśma ma max 20W, to jest ułamek tego czym grzeje panel ta elektronika od tyłu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz rację z tą elektroniką. Rozumie, że sugerujesz aby kleić jednak na ekran ?

Taśma taśma ma 14,4W na 1m, ale pewnie i tak nie będę używał pełnej mocy...

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, matys_72 napisał:

W sumie to masz rację z tą elektroniką. Rozumie, że sugerujesz aby kleić jednak na ekran ?

Przyklej gdzie chcesz, ja mam podobnie jak kolega @kKadajo pokazał, tylko trochę wyżej. Jeżeli miałbym dłuższą taśmę to przykleiłbym ją jakieś 10-15cm od górnej krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy ktoś obszedł problem odtwarzania plików VIDEO przez wbudowany odtwarzacz i możliwości wyboru tylko z 8 ścieżek dźwiękowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem wczoraj na stary b8 aktualizacje 5.10.40 co ona wnosi?.
1. Add HEVC logo to user guide.

Czyli tłumacząc na polski, kolejna nic nie wnosząca aktualizacja.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

na początku-jeśli piszę w złym temacie, serdecznie przepraszam i proszę Admina o przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Od wczoraj jestem posiadaczem OLED55B9PLA. Próbuję zintegrować do z domową siecią, tak by móc odtwarzać pliki multimedialne z dysku podpiętego do routera Asus. Stary bluray LG BD660 odtwarza jej bez problemu, natomiast na nowym tv nie potrafię znaleźć miejsca, gdzie mogę zintegrować tv z moją siecią (o ile to jest możliwe); tv oczywiście połączony z internetem po wifi.

Czy mogę prosić o pomoc i łopatologiczne objaśnienie procesu wpięcia w sieć domową?

Z góry dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...