Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do końca co się stało ale nie mogę przez przeglądarkę oglądać twitch.tv

Wyskakuje mi błąd o zbyt małej ilości pamięci ram. Wyczyściłem historię przeglądania oraz cookies jednak to nic nie dało. 

Macie może jakiś pomysł? (zanim skontaktuje się z supportem LG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szary to najbardziej bezpieczny kolor dla OLED, ryzyko wypalenia bardzo małe.

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Knish napisał:

Gdzieś spotkałem się z opinią, że najbardziej „niebezpieczne” w ekranach OLED są grafiki intensywnie czerwone (oczywiście statyczne).

Ta opinia ma odzwierciedlenie w testach które przeprowadzał portal RTINGS i jest faktem:

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

Czerwony zaczął się wypalać najszybciej, później zielony i na końcu niebieski. Prawdopodobnie z tego powodu OLEDy od 2018 roku mają nową strukturę matrycy z nieco większym pikselem czerwonym, który być może wytrzymuje teraz dłużej (brak testów na tej generacji OLEDów). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kamcyk26 napisał:

Szary to najbardziej bezpieczny kolor dla OLED, ryzyko wypalenia bardzo małe.

Jakieś dowody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary jest mieszanką podstawowych składowych. Więc ma to sens że diody będą zużywały się na takim kolorze równomiernie. Oczywiście to uproszczenie ale tak to wygląda.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Knish napisał:

Jakieś dowody?

Dowody mozesz zobaczyc na tescie rtings przywolanym pare postow wyzej. Literka S w kolorze szarym wypalila sie najpozniej (trzeba brac pod uwage szare tlo tzn porownywac szara literke na szarym tle z np czerwona na czerownym).

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kupiłem ponownie Oled C9 .

Wcześniejszy egzemplarz miał problem z obudową. 

Wcześniejsze opakowanie miałem LG Oled,C9 teraz kupiłem Oled LG C98 ( końcówka 8 ) na opakowaniu pojawiły się nowe napisy Apple itd .

Czy różnica jest tylko w oznaczeniu czy są jakieś inne różnice?  W sklepie powiedzieli, że to nowsza wersja C9 .

Podaje zdjęcia opakowań, ktoś zna różnice?  

Screenshot_20200306-161917_Photos.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieję z moim B8, przestało działać wyszukiwanie głosowe. Jak sprawdzić co się stało? Mam problem również z aplikacją Player, cały czas wyskakuje błąd PL/A/ED. Proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek odinstaluj problematyczną aplikację, odłącz na chwilę TV od prądu, włącz go i zainstaluj ją ponownie. Rozparuj i ponownie połącz pilota z TV (wcześniej wyjmij na chwilę i włóż do niego ponownie baterie)

W ostateczności przywróć TV do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez jacekgothic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Chce przewieźć  autem swojego  LG B855 do mieszkania córki. Czy to bezpieczne ? Będzie to dystans około 50 km ‚niestety  corka wyrzuciła oryginalny karton ;( autko to duży SUV, macie pomysl  jak zabezpieczyć ten delikatny ekran i czy to jest bezpieczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2020 o 20:13, Gontar3d napisał:

Witam ;)

Chce przewieźć  autem swojego  LG B855 do mieszkania córki. Czy to bezpieczne ? Będzie to dystans około 50 km ‚niestety  corka wyrzuciła oryginalny karton ;( autko to duży SUV, macie pomysl  jak zabezpieczyć ten delikatny ekran i czy to jest bezpieczne ?

Najprościej byłoby kupić karton np na olx albo allegro, kiedyś widziałem takie aukcje. Jeżeli ja miałbym przewieść taki ładunek to najbezpieczniej wydaje mi się owinąć go kocem i zawiązać lub owinąć taśmą, żeby koc się ruszał i nie spadł. Do auta władować za siedzenia przednie i wieźć na pionowo. Można jakimiś poduszkami upchnąć żeby się nic nie ruszało. Transport na płasko w bagażniku wydaje się najprostszą opcją, ale ciężko zabezpieczyć taki ładunek żeby się nie przemieszał - ostrzejsze hamowanie i ten TV zaczyna latać po bagażniku co na pewno nie będzie dla niego zdrowe.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2020 o 07:31, jacekgothic napisał:

Dodali aplikację apple tv.

Czyli to jest identyczny C9 ? Co wcześniej 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)
Mam głośniki Harman Kardon Soundstick II oraz TV OLED B9 który ma wejście słuchawkowe.
Czy to będzie dobra opcja połączyć go tak ? Wtedy w ustawieniach TV wybrać słuchawki ( możliwość sterowania głośnością przez pilot czy wyjście audio zewnętrzne i regelacja przez głośniki ) 
A możę lepszym wyjściem będzie zakup konwertera audio RCA Toslink i połączenie głośników optycznie  ??

Proszę o pomoc.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te głośniczki, to stereo 2.1, więc jak byś tego nie podłączył, to będzie grało tak samo.

Podłącz tak, żeby Tobie było wygodniej regulować głośnością.

Nie opłaca się do takich " komputerowych grajków" kupować konwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2020 o 14:42, Gontar3d napisał:

A możę lepszym wyjściem będzie zakup konwertera audio RCA Toslink i połączenie głośników optycznie  ??

Musiałbyś kupić coś porządniejszego niż zwykły chiński konwerter żeby usłyszeć różnicę. Ja mam coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/208768-karta-dzwiekowa-fiio-d03k-taishan.html

i chociaż SNR nie jest wybitny w porównaniu do pierwszej lepszej karty dźwiękowej ze średniej półki, to jednak gra to ciut lepiej niż gniazdo słuchawkowe w oledzie LG (porównywałem przez 15 min na słuchawkach, na co dzień tego używam w budżetowym Samsungu, który gniazda słuchawkowego nie ma). Oczywiście można znaleźć jakiegoś prawdziwego i drogiego DACa - tam różnica będzie na pewno dużo większa, pod warunkiem że będziesz ją  miał na czym usłyszeć.

Moim zdaniem, tak jak kolega @jacekgothic napisał nie ma to kompletnie sensu dla takich zwykłych głośników 2.1, bo włączanie głośników i sterowanie głośnością osobnym pilotem to jest duży ból d.py.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy soft do B8 i nie tylko, wersja 05.10.50

https://www.lg.com/pl/wsparcie/produktowe/lg-OLED55B8PLA

Lista zmian jest bardzo krótka

- fix that playback doesn't work when setting YouTube speed to such as x2

Zobaczymy, czy pojawiła się obiecana aplikacja apple tv.

 

Podobno  w jesiennej aktualizacji dla TV z 2018 ma pojawić się HomeKit oraz AirPlay 2

żródło - https://myapple.pl/posts/21034-kolejne-telewizory-lg-z-2018-roku-otrzymaja-wsparcie-dla-homekit-oraz-airplay-2

Edytowane przez jacekgothic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie przepracowanych godzin powinno włączyć się automatyczna kompensacja obrazu ?

Nie mam na myśli tej po 4 h sesji tylko po jakiejś większej ilości. Pamietam ze była podana wartość, a teraz nie potrafię znaleźć.

Dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Electronics: w menu jest dostępny proces czyszczenia matrycy, który trwa 60 minut. Jest on inicjowany manualnie, po czym następuje wystudzenie matrycy. Po czterech godzinach oglądania telewizji algorytm automatycznie uruchamia czyszczenie panelu OLED, tzw. szybka kompensacja trwa około siedem minut.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2019 o 10:16, klu16 napisał:

Dokładnie. Sam próbowałem coś odtworzyć z Atmosem z dysku USB zanim kupiłem kino domowe i również wyskakiwał mi ten komunikat, ale dźwięk był (jak domniemam w jakimś stratnym formacie, nie sprawdzałem).

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

To jest problem samej apki w TV czy ogólnie telewizora? Może odpali poprawnie wszystkie formaty przez sieć np DLNA?

Sam ten problem odkryłem kilka dni temu ;)

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, poncio napisał:

To jest problem samej apki w TV czy ogólnie telewizora?

Właśnie sprawdziłem i u mnie amplituner bez problemu przełącza się na Atmos odtwarzając wideo z USB TV jak i  DLNA poprzez TV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w necie info i TV powinien puścić atmos przez HDMI arc(kompresja przez dd+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...