Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I puszczam na HDR i jest OK. Już kilka filmów poszło w tym formacie. Najlepiej widać to na Planecie małp. Tam jest dużo ciemnych scen. Próbowałem na niskich, średnich i wysokich. Najlepszy obraz jest na tych ostatnich. Myślisz że kaleczył bym sobie oko? Filmy 4k idą z bd 4k nie z yt. Czytałem co pisali inni ale te problemy  chyba były związane z puszczania filmów z YT. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Festan06 napisał:

I puszczam na HDR i jest OK. Już kilka filmów poszło w tym formacie. Najlepiej widać to na Planecie małp. Tam jest dużo ciemnych scen. Próbowałem na niskich, średnich i wysokich. Najlepszy obraz jest na tych ostatnich. Myślisz że kaleczył bym sobie oko? Filmy 4k idą z bd 4k nie z yt. Czytałem co pisali inni ale te problemy  chyba były związane z puszczania filmów z YT. 

Kolega chyba nie rozróżnia pojęć, więc wyjaśnię. Nie pisałem o puszczaniu filmów w opcji ustawienia telewizora w trybie obrazu na HDR, tylko o puszczaniu filmów z Netflix (o tym była mowa kilka postów wyżej) w HDR/Vision. W takiej sytuacji przy LD ustawionym na wysoki będzie efekt, o którym wszyscy piszą. Nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znalazł się znawca.Pseudo fachowiec.Oczywiście to Ty a nie ja siedzisz wieczorem przed moim telewizorem i oglądasz film z dobrej płyty 4k z dobrego odtwarzacza BD 4k (o którym możesz tylko pomarzyć) i wyrażasz opinie o moim obrazie . Śmiechu warte.Zajmij się swoją Mantą na niej masz preferencyjny obraz.Jeżeli jesteś taki "znawca" to powinieneś wiedzieć że Netflix w Polsce nie daje filmów w "pełnym 4k" niestety.Pofatyguj się trochę i poczytaj w necie to tam znajdziesz info o Netflix . Ale lepiej się TU wymądrzać bo ....jest łatwiej . I na tym kończę udział na tym forum. Niewiele mi pomogło w doborze telewizora.Tylko dwie osoby były kompetentne żeby ich poczytać. Bez obrazy dla innych.

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczajta na to !: https://workwolf.pl/telewizory/41755-telewizor-lg-lg-55sk9500-8806098144723.html

Cena nierealna, na 99% dobrze skrojone oszustwo :) Ale jak ktoś jest z Białegostoku i ma chwilę to może sprawdzić sklep.

Ehhh za piękne te ceny...

EDIT: Dobra widzę, że już gadają o tym na forum "Promocje i okazje". W sumie nawet nic z tym zrobić się nie da, oby jak najmniej osób dało się nabrać.

Edytowane przez Michał Kowalski
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2018 o 17:05, Festan06 napisał:

I znalazł się znawca.Pseudo fachowiec.Oczywiście to Ty a nie ja siedzisz wieczorem przed moim telewizorem i oglądasz film z dobrej płyty 4k z dobrego odtwarzacza BD 4k (o którym możesz tylko pomarzyć) i wyrażasz opinie o moim obrazie . Śmiechu warte.Zajmij się swoją Mantą na niej masz preferencyjny obraz.Jeżeli jesteś taki "znawca" to powinieneś wiedzieć że Netflix w Polsce nie daje filmów w "pełnym 4k" niestety.Pofatyguj się trochę i poczytaj w necie to tam znajdziesz info o Netflix . Ale lepiej się TU wymądrzać bo ....jest łatwiej . I na tym kończę udział na tym forum. Niewiele mi pomogło w doborze telewizora.Tylko dwie osoby były kompetentne żeby ich poczytać. Bez obrazy dla innych.

Niektórym to słoma wychodzi z butów ?

Jeśli udało Ci się odkryć jakieś magiczne ustawienia tego telewizora jako jedyny człowiek na świecie to podziel się z nami a najlepiej wrzuć zdjęcia ocenimy ?

Jakoś wszystkie profesjonalne testy tego telewizora w tym na HDTVPOLSKA opisują jaki efekt występuje w materiale HDR przy ustawieniach LD w trybie wysokie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedyny problem z odtwarzaniem to materiał z Netflix nadawany w DV. Na materiałach w tym formacie wariuje LD i ogólnie obraz jest do bani, nie ma kontrastu , czerni.

Cała reszta w UHD 4K lub HD zero problemów.

Właśnie słynna scena Lukasz z Marco Polo jest właśnie w DV

Jak ten problem rozwiązać i czy u Was jest tak samo ?

Bardzo zadowolony jestem z tego TV to jest jedyny problem który z pewnością się rozwiąże jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 19:03, Michał Kowalski napisał:

Paczajta na to !: https://workwolf.pl/telewizory/41755-telewizor-lg-lg-55sk9500-8806098144723.html

Cena nierealna, na 99% dobrze skrojone oszustwo :) Ale jak ktoś jest z Białegostoku i ma chwilę to może sprawdzić sklep.

Ehhh za piękne te ceny...

Już są pierwsi oszukani :

https://www.pepper.pl/dyskusji/czy-ktos-zna-sklep-workwolfpl-123522

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 17 grudnia do firmy https://neopunkt.pl wysłałem e-maila o treści:

Szanowi Państwo!
Jakiś oszust założył fałszywą stronę ze sklepem internetowym i podszywa się pod Wasza firmę!
Strona fikcyjnego sklepu:
https://workwolf.pl/ a adres Waszej firmy:
WorkWolf
ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
Proponuje jak najszybciej zawiadomić o tym oszustwie policję, zanim policja zawita do Was w poszukiwaniu sprawców oszustwa.

 

Poszkodowani przez oszustów mogliby wysłać zapytanie do firmy NeoPunkt, czy zgłosiła tę próbę podszycie się pod nich na policję. Jeśli tego faktu nie zgłosili, to dokonane oszustwo także ich obciąża w pewnym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na forum pepper, gość podał nieprawidłową fotkę, prawidłowa jest poniżej i od razu jest tam widoczna tabliczka z dokładnie tą samą nazwą i numerem ulicy co podaje na swojej stronie nieprawdziwa firma Workwolf :

https://www.google.com/maps/@53.1170804,23.1183005,3a,15y,141.23h,91.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1sANY0Gw5pnBZoV7blhcl0TA!2e0!7i13312!8i6656

I tam jest właśnie rzeczywista firma NeoPunkt.

15 minut temu, Chris144 napisał:

Poszkodowani przez oszustów mogliby wysłać zapytanie do firmy NeoPunkt, czy zgłosiła tę próbę podszycie się pod nich na policję. Jeśli tego faktu nie zgłosili, to dokonane oszustwo także ich obciąża w pewnym stopniu.

W pełni się z tym zgadzam, a dodatkowo na stronie int firmy NeoPunkt powinno widnieć ostrzeżenie że pod ich adres podszywa się fałszywa firma która wyłudza od klientów pieniądze.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomulus2000 napisał:

źródło- Netflix, ciekawe zjawisko z ogniem ,

55SK9500

20181230_015922.jpg

Przez chwilę zglupialem, film niestety tak jest zrobiony że widać to nawet na telefonie, także muszę odwołać "fałszywy alarm" , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to odzwierciedla rzeczywistość ale zrobiłem fotki z filmików porównawczych Samsung 49nu8070 (VA z pionowymi strefami) vs LG 49SK8500 (IPS direct ze strefami) vs Sony 49xf8596 (va bez stref) VS LG 49SK8500 (IPS direct ze strefami) .

Samsung 49nu8070 (VA z pionowymi strefami) vs LG 49SK8500 (IPS direct ze strefami)

Samsung na lewo a LG na prawo :

e427fe3235080.png

40ada481d431d.png

114e16a06a4d0.png233299bef1756.png298d75119ab62.png

4c7855c6c66c1.png3820edde088ec.png173d83f84deef.pngdd4a91afa6927.png4b8cfc07ffa9c.png

314ccacca7559.png

da5695fdf3812.png03cc49e5c6a0e.pngb4f190933659e.png30757ef17c855.png

c1288f5d23150.png

69a7e2286dbc5.png

f3c9c5fe9ce5c.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sony 49xf8596 (va bez stref) VS LG 49SK8500 (IPS direct ze strefami)

Sony na lewo a LG na prawo :

247f0e41077f3.png

f7815b70c8140.png

3bf807a59ab88.png29df807437e83.pngc6a009efdc742.png

1fdc8cb44272c.png

83e8506e6bca8.png

d0e031df3ced1.png

994434637d67b.png

5cf86ee0ede43.png

015643ac52dfb.png

671a737899050.png

625cd85c63a7f.png

46922381f3d54.png

b930bbe2d4179.png

df1ce0ad0bb17.png

1584e4e1bbf24.png

53ce1f16979d3.png

e488149dee9d1.png

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze te filmiki z których zrobiłem fotki żeby można się było im wygodniej i dokładniej przyjrzeć :

https://www.youtube.com/watch?v=0zrz2OTpwuM

https://www.youtube.com/watch?v=STY_HQhXx6w

5 minut temu, KARTON napisał:

No na tych zdjęciach to nic nie widać

 

Trzeba je kliknąć dla powiększenia.

EDIT:

Odnośnie tej fotki gdzie na jednej nie ma ryby, to autor zrobił celowe opóźnienie na LG żeby pokazać że bardzo krótką chwilę po zniknięciu jasnego obiektu pozostaje po nim jasny ślad.

A poniżej na filmiku tego samego autora jest porównanie LG na IPS bez stref vs Samsung VA, ustawiłem konkretny moment kiedy najbardziej widać różnicę czerni między IPS vs VA :

https://youtu.be/1WW2m4SCw_A?t=203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmpeg-4 nie wiem co chcesz pokazać kopiując , robiąc kolejne ,, odbitki ,, zdjęć  , ale przypominam że jest to Temat LG SK950 więc pisz na temat tego modelu TV bo jest on inny od SK 8500. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak się rozważa zakup telewizora LG z serii SK w rozmiarze 65 cali to warto dołożyć do modelu SK9500 gdzie jest dwa razy więcej stref wygaszania (96) niż w SK8500 i te efekty widoczne na filmie z linku powyżej są mało zauważalne, a czerń (zwłaszcza po kalibracji) jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że jak nagrywałem dzisiaj filmiki z  sk9500, to telefon w sumie bardzo "podbija" obraz. Po wrzuceniu do sieci czy tutaj dla Was, wiele osób mogłoby stwierdzić iż napisy w filmach są rozjasnione, bardziej widoczne są rozjasnienia gdzie w rzeczywistości przy ogladaniu tego samego materiału (telefon - tv)  na tv ich nie ma. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała uwaga jakby ktoś chciał oglądnąć filmik z porównania Samsung 49nu8070 vs LG 49SK8500, to autor napisał w komentarzach że na filmiku w nocnym porównaniu odwrotnie podpisał telewizory, ale ja na fotkach to uwzględniłem prawidłowo pisząc który jest z prawej a który z lewej.

Uzupełniająco wklejam jeszcze dwa filmiki bo już mi się nie chce z nich robić fotek i na stop klatce możecie sobie to porównać z tymi wcześniejszymi fotkami.

 Sony 55XF9005 vs LG 55SK9500

Sony 55XE9305 vs 55XF9005 

 

EDIT:

Z tego co widzę to Samsung NU8000 (na fotkach) lepiej wyszedł w tych samych złożonych nocnych scenach nie tylko lepiej niż SK8500 ale i lepiej niż SK9500. A najlepszy w nocy jest Sony XE9305.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz tymi nie wiadomo w jakich warunkach , ustawieniach czy robionych ( może jakaś zorka lub coś podobnego ) zdjęciami  udowodnić .Masz któryś z modeli lg sk w domu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daniel57 napisał:

Nie rozumiem co chcesz tymi nie wiadomo w jakich warunkach , ustawieniach czy robionych ( może jakaś zorka lub coś podobnego ) zdjęciami  udowodnić .

Jeżeli film jest kręcony w tym samym czasie i w tych samych warunkach równocześnie na obu tv, i na tych samych ustawieniach aparatu/kamery i widać jakie są różnice pomiędzy dwoma tv, to znaczy że można uznać takie porównanie, co nie znaczy że na gołe oko będzie widać 100% tak samo.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś tam w czasie wykonywania zdjęć? Jestem pewien że nie więc dla mnie jest to nie wiarygodne ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...