Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto dotego dochodzi całą masą ustawień odnośnie HDR i mapowania tonów . Najprościej wziąć płytę UHD 4k która wydało SONY i w trakcie jak jest wyświetlane menu wpisać od odtwarzacza na pilocie 7669. Następnie przechodzimy do 2 ostatnich tablic i ustawiamy dwie rzeczy.

Mapowanie czarnego poziomu do 0,005nit:

- ustawiamy suwakiem jasność 

Mapowanie jasnego poziomu do 500nitow

- suwak kontrast hdr.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

Tu też nie jest różowo: handlarze, opłacany marketing szeptany, trolle, ignoranci, bajkopisarze, "prawnicy"... ;)

A to mnie zaintrygowałeś... Jacy prawnicy i co to ma wspólnego z hdtv ? Hahahaha :) ?

10 godzin temu, Barnaba napisał:

Na szczęście jest zawsze garstka zapaleńców. Trzeba tylko umiejętnie wyławiać informacje.

... niestety Stelvio i oni mogą nie być do końca obiektywni jak to... zapaleńcy...

Ja myślę, że najbardziej miarodajne są testy tak przeprowadzane tutaj jak i gdzie indziej bo... matematyka to królowa prawdy i nawet jak pod testem autor testu będzie się czymś zachwycał to i tak nie może cofnąć cyferek...  Porównuj w projach kontrast on/off, kontrast ANSI i właściwie nic więcej nie musisz sprawdzać...

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2019 o 21:47, Adam60 napisał:

A to mnie zaintrygowałeś... Jacy prawnicy i co to ma wspólnego z hdtv ? Hahahaha :) ?

... niestety Stelvio i oni mogą nie być do końca obiektywni jak to... zapaleńcy...

Ja myślę, że najbardziej miarodajne są testy tak przeprowadzane tutaj jak i gdzie indziej bo... matematyka to królowa prawdy i nawet jak pod testem autor testu będzie się czymś zachwycał to i tak nie może cofnąć cyferek...  Porównuj w projach kontrast on/off, kontrast ANSI i właściwie nic więcej nie musisz sprawdzać...

 

No jesli my nie jestesmy obiektywni (bo pewnie nie jesteśmy, kazdy pisze ze swojego punktu widzenia;)  to całe szczescie, ze Hubio/Adam przoduje w ocenach obiektywności. Do tak wysokich statystyk mocno przyczynia sie watek opisywanego przez niego TV  Q9FN  ;)

Jak dotąd nie ma jeszcze śmiałków ktorzy umieli by przeczytac caly watek pod testem Q9FN i doliczyć się ile razy padło tam słowo "najlepszy TV na świecie"  ;) 

Ostrożne szacunki mówią o ilości naście razy ;) Co jest sprawa niespotykana na taka skale na forum technologicznym i wprawia czytelników w podziw i osłupienie :)

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szewi napisał:

No jesli my nie jestesmy obiektywni, to całe szczescie, ze Hubio/Adam przoduje w ocenach obiektywności. Do tak wysokich statystyk mocno przyczynia sie watek posiadanego przez niego TV  Q9FN  ;)

Nie mam na tyle wiedzy żebym uważał, że jestem obiektywny i w przeciwieństwie do "zapaleńców" nigdy nie twierdziłem, że jestem obiektywny... Jak pisałem tylko PROFESJONALNE testy od MK/gmeru/vicenta + cyferki są obiektywne, a nie jak 3 sympatycznych gości się spotyka i sobie poprawiają panele... Hahahahaha :)

Cytat

Jak dotąd nie ma jeszcze śmiałków ktorzy umieli by przeczytac caly watek pod testem Q9FN i doliczyć się ile razy uzyl tam slowa "najlepszy TV na świecie"  ;) 

W żadnym poście nie pisałem "najlepszy TV na świecie" tylko "najlepszy nieoledowy TV 75' na świecie wg ratings.com"... Pisząc to co napisałeś i powielając tego typu zarzuty robisz tak jak TVPiS z ich propagandą, a raczej jak TVN bo manipulacja subtelniejsza...

Cytat

Ostrożne szacunki mówią o ilości naście razy ;) Co jest sprawa niespotykana na taka skale na forum technologicznym i wprawia czytelników w osłupienie :)

No cóż... jak powielano tak wiele razy nieprawdę, aż w końcu niektórzy zaczęli uważać, że to prawda to wszystko prostowałem... Samsung mi naprawdę powinien coś za to odpalić... Jak przeczyta to ktoś z Samsunga niech się odezwie na priv... To chyba jedyny sprzęt z tak wielką ilością manipulowanych półprawd które mają go postawić w złym świetle więc i długość wątku nie dziwi...

A w ogóle szewi to się bardzo dziwię bo podobno mnie prosiłeś żebym nie zaśmiecał ci wątku... a sam to robisz Masz mój wątek o Q9FN:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

tam zapraszam....

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nie tłumacz, polityki tu nie wprowadzaj i nie kreuj sie proszę na moderatora tego tematu, a jesli tak to rowniez stosuj sie do tego co piszesz o niezasmiecainu innych tematów.

Poza tym daruj sobie ten pouczająco szyrderczy ton.

 

 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adam60 napisał:

Nie mam na tyle wiedzy żebym uważał, że jestem obiektywny i w przeciwieństwie do "zapaleńców" nigdy nie twierdziłem, że jestem obiektywny... Jak pisałem tylko PROFESJONALNE testy od MK/gmeru/vicenta + cyferki są obiektywne, a nie jak 3 sympatycznych gości się spotyka i sobie poprawiają panele... Hahahahaha :)

 

Jeszcze jedno. Jak juz poruszyłeś temat paneli. To warto to rozwinąć.

Nie wiem czy czytasz te testy na portalu uważnie, bo zwróciłbys uwage ze konwergencja barw jest  jedna z pierwszych czynności zaraz po wycelowaniu projektorem w ekran jest sprawdzenie i ustawienie zbieżności paneli / konwergencji barw. Pisze o tym Maciej w akapicie o jakosci optyki (regulacja konwergencji/ zbieznosci barw): 

TW9300:

https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/6/

RS540

https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs540-test-projektora-4k-na-2018-z-eshift-5-ultra-hd-i-hdr/8/

Mozna to zrobic regulujac caly ekran lub poszczegolne elementy skladowe. W JVC te regulacje sa bardzo rozbudowane, ale Epson tez ma b. dobre mozliwosci regilacji teog parametru. Jesli tego nie zrobisz, to masz potem takie kwiatki jak np rozlażące sie kolory, np biale czcionki z filetowym zafarbem, bardziej miekki obraz i ogolnie nie wyciagasz 100% z posiadanego prjektora.

Dziwi mnie wiec ze sie z tego nabijasz, ze my to ustawiamy, jako kontrwage podajesz profesjonalne testy Maćka (no i super) bo on o tym wspomina i sprawdza to w kazdym teście ;)

Te ustawienia znaczaco wplywaja na ostrość obrazu. 

Wiec moze jednak warto czasem posłuchać tych "3 gości ktorzy sie spotykaja i poprawiaja panele" ;)

 

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2019 o 10:40, szewi napisał:

Dziwi mnie wiec ze sie z tego nabijasz, ze my to ustawiamy, jako kontrwage podajesz profesjonalne testy Maćka (no i super) bo on o tym wspomina i sprawdza to w kazdym teście ;)

Ja się z tego nie nabijam... Fajnie, że się spotkaliście i poustawialiście sobie te panele... :)ale czy przypadkiem tego nie można zrobić w ramach kalibracji lub jako usługa dodatkowa ?

A mój szyderczo - ironiczny ton był jedynie odpowiedzą na Twój ironiczno-szyderczy ton kiedy pisałeś o mnie... Więc jakoś tak było - nie rób komuś co tobie nie miło... :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przebrnąłem przez 171 stron. Bardzo fajny temat i można sie wiele dowiedzieć, ale niestety wszystko psują kłótnie użytkowników, aż się tego czytać nie da i dużo sie przewija (tak jak ten powyżej).

60% wpisów do wyrzucenia z tematu i by było pięknie 😉

Kiedyś kupię sobię taki fajny projektor jak wasz, ale pewnie to już będzie Epson model 9700 😁

Pozdrawiam wszystkich 

Edytowane przez tomgda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.

Te wszystkie "kłótnie", jak je nazwałeś, to dlatego, że jeden były posiadacz projektora, zakupił telewizor i próbuje wszystkim udowodnić, że jego telewizor jest najlepszy na świecie.

My się wcale nie mamy ochoty z nim kłócić ale on jest strasznie namolny.

Możesz jemu głównie podziękować, za to rozwodnienie tematu.

My tylko go prosimy lub bardziej radykalnie, żądamy, aby się wyprowadził do własnego tematu.

Niestety jak do tej pory jest nadal, namolny.

Co poradzisz....

 

 

 

Nie może on przeżyć, że został wykluczony z klubu!
Wcale nie przez zakup telewizora ale przez swoje zachowanie, po zakupie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zorientowałem sie właśnie i też mi się wydaje że temat dotyczy projektorów i chyba je powinniśmy konfrontować ze sobą (i tu też ważne w zbliżonym przedziale cenowym) a telewizory w telewizorach. Telewizor mam i osobiście szukam fajnego projektora, dlatego czytam ten temat.

Ciekawe jak będzie się prezentował 9500. Natywne 4K chyba jeszcze nie tym razem ? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż tym razem szewi zaczął... :) A z niby jakiego klubu zostałem wyrzucony.... ???? 😂🥰🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma szklanej kuli. Pożyjemy, zobaczymy, co nam przyszłość, w temacie projektorów przyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klubu wzajemnej adoracji... ? Hahahaha... Jaki klub raf.. ? Już naprawdę trochę ci się wszystko miesza...

A już najlepszy jest tekst o "wyprowadzaniu" się do "swojego" tematu... Każdy na tym forum z wyjątkiem jednej osoby o której wszyscy wiemy (która ma moderowane wpisy) wypowiada się swobodnie gdzie chce i nikt nikogo nie może nakłaniać żeby się gdzieś wyprowadzał...

Naprawdę raf weź na luz... My się z szewim trochę przekomarzamy, ale Ty za poważnie to bierzesz...

Na marginesie byłem dzisiaj w Media Ekspert u siebie w mieście i zobaczyłem SONY "85XG" za 14 tyś... Pomyślałem co za fajna cenka i zacząłem o nim czytać, a potem sprawdziłem ceny i w Polsce to nie ma 85'' w ogóle w sprzedaży, a na pewno nie za 14 tyś... Umyślnie albo nie chłopaki z ME dali tabliczkę z 85'', ale od razu mi się wydał za mały na 85''. Przyjrzałem się trochę jak grał i oczywiście jak zwykle w sklepie nic nie dało się zobaczyć...

@tomgda niebawem pojawi się post mojego autorstwa - dlaczego obecnie nie warto kupować projektora (obecnie moje argumenty możesz przeczytać w wątku o JVC)...

Polemizują ze mną osoby z tego wątku które wymieniły jeden proj na inny, a ja na TV i stąd te "kłótnie"... Ale każdy i z takich kłótni może wyciągnąć coś dla siebie...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kendo999 na nastepce 9300 czekalismy cos ok 3 lat wiec tak szybko to sie chyba nie wydarzy.

Tak sobie mysle ze chyba nie ma innego wyjscia jak dodac naszego sympatycznego kolege (sami wiecie kogo) do ignorowanych. Nie chce mi sie juz czytac jakis banialuk ktore wygaduje w stylu 'projektory wygina' i dalej zeby mi ktoś obrzydzał korzytanie z projektora przez nabijanie sie z projekcyjnego hobby czy przekonywanie w tematach o projekcji do wyższosci TV. Ja podkreslam kupilem prjektor swiadomie taki a nie inny i gdybym mial znowu wybierac wybrał bym tak samo. Zaden TV.  TV w mojej opinii nie jest zadna konkurencja do klimatów kinowych :)

Oczywiscie moglbym sprzedac prjektor i zostac przy TV, ale to nie bylo by to szczegolnie w warunkach sali projekcyjnej, a na pewno nie do momentu jak TV osigna 130" w rozsadnych pieniazkach. 

Forum sklada sie w duzej mierze wlasnie z zapaleńców, dzieki nim czasem mozna sie czegos dowiedzieć, czy ruszyc z jakimis tematami. 

Także nie wiem czy docinajac tym zapaleńcom to jest dobry pomysł na kontynuowanie toku dyskusji jaki zdecydował sie obrać nasz kolega... :( 

Powodznia z tematem 'dlaczego obecnie nie warto kupować prjektora', jesli w ogole kiedys powstanie, bo narazie mamy zapowiedzi w stylu premiery nowego filmu gdzie premiera ma odbyc sie za rok, a na kazdym rogu o tym trąbią :)

Krytykujac projekcje w tematach projekcyjnych mozna osiagnąć co najwyzej irytacje, tym bardziej ze jeszcze niedawno chwaliło się projekcje na 9300.

Takze rowniez przychylam sie do opinii, zeby porownywac prjektory do projektorów. 

Over and out.  

 

 

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szewi napisał:

@kendo999 na nastepce 9300 czekalismy cos ok 3 lat wiec tak szybko to sie chyba nie wydarzy.

Tak sobie mysle ze chyba nie ma innego wyjscia jak dodac naszego sympatycznego kolege (sami wiecie kogo) do ignorowanych. Nie chce mi sie juz czytac jakis banialuk ktore wygaduje w stylu 'projektory wygina' i dalej zeby mi ktoś obrzydzał korzytanie z projektora przez nabijanie sie z projekcyjnego hobby czy przekonywanie w tematach o projekcji do wyższosci TV. Ja podkreslam kupilem prjektor swiadomie taki a nie inny i gdybym mial znowu wybierac wybrał bym tak samo. Zaden TV.  TV w mojej opinii nie jest zadna konkurencja do klimatów kinowych :)

Szewi mnie żeby nie wiem co kto pisał to nie "obrzydzi" korzystania z Samsunga Q9FN... Jeśli hubio lub adamo jest w stanie ci "obrzydzić" to coś nie tak... To może oznacza, że jednak nie wypisuje takich "banialuk"... Jeszcze raz podkreślam - tak zgadzam się co do klimatu w projach.

Prawda jest taka, że ja nie wypisuję żadnych banialuk tylko piszę prawdę o której doskonale wiecie i was to kłuje... Dlatego wzbudzam takie emocje... Nie mam żadnych rzeczowych kontrargumentów tylko ataki personalne bo zaburzam "spokój" forumowych kolegów...

Fajnie, że jest klimat tylko niestety obecne filmy w 4K HDR są robione tak perfekcyjnie, że po prostu Epson czy wasze JVC nie mają startu do topowych FALDów czy OLEDów... Szczególnie to widać w JASNYCH scenach HDR z mnóstwem efektów świetlnych... Także czerń nie będzie idealna... Taka jest po prostu prawda. Na plus dla projów oczywiście przemawia wielka przekątna bo na teraz ten Sony 85'' co tak chwali gmeru kosztuje ok 70 tyś więc za to kupimy 3 JVC... Na plus przemawia fajny klimat kinowy. Starsze filmy ogląda się super...

Ja nie jestem żadnym fanbojem wpatrzonym tylko w swoje racje, ale po prostu piszę jak jest... Zresztą wy to też wiecie... Proje obecnie są na tak zaawansowanym poziomie, że warto je porównywać do TV... To właśnie świadczy o tym jak poszły na przód bo jeszcze kilka lat temu rzeczywiście była by to walka dawida z goliatem... Epson 9300 był na poziomie lub nawet lepsze były wrażenia niż mój budżetowy TV Samsung MU 8002... Być może wasze JVC jest gdzieś w połowie drogi między budżetowymi TV a topowymi...

Wszystko usystematyzuję i opiszę w wątku który będzie miejscem do takich dyskusji... Premiera już nie długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe, drogie TV to obraz tak perfekcyjny ze az za perfekcyjny. Świat az tak pięknie, ostro i kolorowo nie wygląda,  przynajmniej moimi oczyma. Az to przesłodzone takie. Osobiście spodobał mi sie właśnie taki "analogowy", bardziej.... hmm realny klimat projektora. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. I dlatego też na tv nigdy bym nie użył ustawień "żywy, standart,sport". Wali po oczach niemiłosiernie tym przesłodzeniem.
Ps. Nie musisz zaczynać projektorem z tej półki. Można trochę niżej na początek. A później ten Epson 9700 weźmiesz.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa obraz oglądany z projektora podobno jest zdrowszy dla oczu. Pracuje 8h przed monitorem i wracając do domu chciałbym już odpocząć od tego naświetlania i wieczorem uspokoić wzrok przy filmie z projektora.

Trzecia sprawa. Zaczynałem kiedyś chorować na chorobę zwaną "Audiofila". Jakość dźwięku zaczęła mi przesłaniać sens i treść muzyki. Na szczęście w porę, dosyć szybko znajomy co sie "wyleczył" mnie naprostował i wrócił mi sens muzyki.

To samo widze mają tu niektóre osoby tylko odnośnie fimu ..... a sory obrazu.

Suma sumarum, każdy oczekuje czegoś innego i kupuje to co odpowiada jego oczekiwaniom. Porównywanie telewizora i projektora to jak porównanie pociągu i samochodu. Pozdrówka 😉

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=52059]kendo999[/mention] na nastepce 9300 czekalismy cos ok 3 lat wiec tak szybko to sie chyba nie wydarzy.

Tak sobie mysle ze chyba nie ma innego wyjscia jak dodac naszego sympatycznego kolege (sami wiecie kogo) do ignorowanych. Nie chce mi sie juz czytac jakis banialuk ktore wygaduje w stylu 'projektory wygina' i dalej zeby mi ktoś obrzydzał korzytanie z projektora przez nabijanie sie z projekcyjnego hobby czy przekonywanie w tematach o projekcji do wyższosci TV. Ja podkreslam kupilem prjektor swiadomie taki a nie inny i gdybym mial znowu wybierac wybrał bym tak samo. Zaden TV.  TV w mojej opinii nie jest zadna konkurencja do klimatów kinowych 

Oczywiscie moglbym sprzedac prjektor i zostac przy TV, ale to nie bylo by to szczegolnie w warunkach sali projekcyjnej, a na pewno nie do momentu jak TV osigna 130" w rozsadnych pieniazkach. 

Forum sklada sie w duzej mierze wlasnie z zapaleńców, dzieki nim czasem mozna sie czegos dowiedzieć, czy ruszyc z jakimis tematami. 

Także nie wiem czy docinajac tym zapaleńcom to jest dobry pomysł na kontynuowanie toku dyskusji jaki zdecydował sie obrać nasz kolega...  

Powodznia z tematem 'dlaczego obecnie nie warto kupować prjektora', jesli w ogole kiedys powstanie, bo narazie mamy zapowiedzi w stylu premiery nowego filmu gdzie premiera ma odbyc sie za rok, a na kazdym rogu o tym trąbią 

Krytykujac projekcje w tematach projekcyjnych mozna osiagnąć co najwyzej irytacje, tym bardziej ze jeszcze niedawno chwaliło się projekcje na 9300.

Takze rowniez przychylam sie do opinii, zeby porownywac prjektory do projektorów. 

Over and out.  

 

 

 

Śmiać mi się chciało, jak napisał, że Ty się z nim tylko grzecznie "przekomarzasz" hehhe.

Wiem, że masz go już dość tak samo jak ja ale nie chciałem nic pisać.

Dobrze że sam to napisałeś.

Ps.

Wybieram się do blue city, Bo chciałbym zobaczyć film w dobrym kinie i porównać go do swojego.

Czy "pewnego razu w Hollywood" będzie już w sobotę w kinie, bo nie sprawdzałem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam60 napisał:

Proje obecnie są na tak zaawansowanym poziomie, że warto je porównywać do TV... To właśnie świadczy o tym jak poszły na przód bo jeszcze kilka lat temu rzeczywiście była by to walka dawida z goliatem

Hubio, pisz podobne bzdury w swoim temacie. Tu chyba już wszyscy mają ciebie dość.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, tomgda napisał:

Nowe, drogie TV to obraz tak perfekcyjny ze az za perfekcyjny. Świat az tak pięknie, ostro i kolorowo nie wygląda,  przynajmniej moimi oczyma. Az to przesłodzone takie. Osobiście spodobał mi sie właśnie taki "analogowy", bardziej.... hmm realny klimat projektora. 

 

22 godziny temu, STELVIO napisał:

Ja mam podobnie. I dlatego też na tv nigdy bym nie użył ustawień "żywy, standart,sport". Wali po oczach niemiłosiernie tym przesłodzeniem.
Ps. Nie musisz zaczynać projektorem z tej półki. Można trochę niżej na początek. A później ten Epson 9700 weźmiesz. emoji3.png
 

Ale wyświetlacz nie służy wyłącznie do filmów ! Jest sport, koncerty, wiadomości, gry. Wiem, że są osoby które i to wszystko też oglądają na proju i też im nic nie przeszkadza... Oczywiście kwestia gustu... Ja znam i takich co wciąż korzystają z CRT... Nie mnie oceniać, natomiast oglądałem wczoraj koncert z Sopotu w trybie dynamicznym na TV i śmiem twierdzić, że żaden proj nie odda tej intensywności kolorów, kontrastu i jasności... Oczywiście przewagą będzie rozmiar ekranu, ale na tym zalety się kończą...

Kiedyś kiedy jeszcze miałem Epsona i budżetowy TV zaprosiłem do domu z 10 osób kompletnie nie znających się na technologii, na pewno nie będących takimi znawcami tematu jak barnaba... Puściłem im dokładnie ten sam materiał  źródłowy najpierw na proju, potem na TV.. Były to filmy przyrodnicze/ geograficzne 4K z youtuba. Wszyscy orzekli zgodnie wtedy, że lepiej było na tym budżetowym TV. Ja wtedy broniłem proja. Oczywiście zwrócili uwagę na jasność, dynamikę obrazu. Potem puściłem film Jestem Legendą w 4K/HDR i tu głosy się rozłożyły pół na pół... A był to wtedy TV budżetowy kilka razy gorszy od Q9FN...

16 godzin temu, Barnaba napisał:

Hubio, pisz podobne bzdury w swoim temacie. Tu chyba już wszyscy mają ciebie dość.

Ale kolego nie obrażajmy się nawzajem i nie piszmy kto pisze bzdury, a kto nie bo to tylko doprowadzi do braku kultury w dyskusji, a tego nie chcemy... :)

Nie ma swoich i nie swoich tematów, ale akurat w tym to ja jestem od samego początku :)

Naprawdę panowie: szewi, raf - bez takich emocji, nie są potrzebne...

22 godziny temu, tomgda napisał:

 Porównywanie telewizora i projektora to jak porównanie pociągu i samochodu. Pozdrówka 😉

Ok to niech raf i szewi przyznają, że obraz na projach jest gorszy od tego na TV i nie będzie dyskusji. Bo ja w sumie nie wiem o co im chodzi... W zasadzie przyznają mi rację, ale nie chcą tego wyraźnie powiedzieć...

Będzie nowy temat, premiera już niebawem więc spróbuję jednak porównać te pociągi i samochody... W końcu w parę zwariowanych osób robiło wyścigi samolotów i samochodów więc ja porównam TV i proje... :)

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...