Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, user7878 napisał:

Jednak zamiast tego woli praktycznie w każdym temacie w jakim się pojawi robić bajzel, awantury, wykłócać się o wszystko, narzucać innym swoje zdanie.

Mamy fajne forum z naprawdę fajnymi i fachowymi tematami jednak ostatnio gdziekolwiek się wejdzie to non stop hubio i jego mądrości.

User wystarczy, że mnie poprosisz żebym zniknął z forum i zniknę... Rok temu z przyczyn osobistych nie byłem w stanie udzielać się na forach i nie miałem do tego ani ochoty ani głowy, a Szewi i raf prosili żebym wrócił... Wystarczy rok, żeby się zmieniło podejście... Jeśli nie chcesz żebym się wypowiadał na forum nie będę... Jak będziesz z tego powodu szczęśliwszy - nie ma sprawy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hubio ile Ty masz lat?

Czytaj co inni piszą, szanuj ich zdanie, pamiętaj, że sprzęt to tylko nasze hobby i zabawka, za rok czy dwa wyjdą nowe i lepsze, wymieniaj poglądy a nie pouczaj i wszyscy będą Cie szanowali i dyskutowali z Tobą. Zobaczysz też, że znikną te buźki, których nie lubisz ;)

 

aaaa nie pogrubiaj i nie koloruj tekstów ;)

pozdrawiam Cię hubio

Edytowane przez user7878
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież muzę można podpiąć do ampli lub wzmaka. A Netflix czy inne są na tv.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


A jak to się ma do projektora?
Bo chyba w temacie Epson Tw 9300 i tw 7300 jesteśmy....
nvidia shield te  wszystkie wynalazki HiMedia  Egreat   z czytaniem plikow to wciąga nosem
Ale brzydki jest ten Player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, raf7705 napisał:
Ale brzydki jest ten Player

Tak samo jak wiele innych wpisów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

6 minut temu, raf7705 napisał:

A jak to się ma do projektora?
Bo chyba w temacie Epson Tw 9300 i tw 7300 jesteśmy....Ale brzydki jest ten Player emoji16.png

Tak jak inne wpisy w tym temacie.

Edytowane przez STELVIO
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają aplikacje na tv do projekcji....
Weź się zastanów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co mają aplikacje na tv do projekcji....
Weź się zastanów....
Chyba to że nie trzeba mieć stu urządzeń aby mieć np. Netflix.
Mój wpis był kontynuacją dyskusji. I tyle.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam.

Dziś napisał posta w temacie tv Samsunga, w swoim nowym wcieleniu, Adam 60.

 

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że dodali lampę zapasową i wieszak, to nie zmienia faktu, że to jest tw9400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten model 9400 ma kilka miesięcy, więc wątpie aby co pół roku epson wprowadzał kolejne modele...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bipo napisał:

Przecież ten model 9400 ma kilka miesięcy, więc wątpie aby co pół roku epson wprowadzał kolejne modele...:-)

Tak, tak wiem... Pytałem raczej o plany niż wprowadzenie teraz na rynek... Zresztą 9400 tak mało się różni od 9300, że może szybciej tym razem wprowadzą...

Pytanie czy się w ogóle da jeszcze coś wycisnąć z tej technologii LCD w zakresie kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak salony podchodzą do pokazów projektorów? Czy tak samo podchodzą do każdego jeśli chodzi o ustawienia? Skąd my klienci mamy wiedzieć że każdy został tak samo ustawiony (czyli najlepiej jak się da)? Czy na pewno ten za 10 i więcej tyś lepiej świeci niż ten za 5/7tyś?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Tak się zastanawiam jak salony podchodzą do pokazów projektorów? Czy tak samo podchodzą do każdego jeśli chodzi o ustawienia? Skąd my klienci mamy wiedzieć że każdy został tak samo ustawiony (czyli najlepiej jak się da)? Czy na pewno ten za 10 i więcej tyś lepiej świeci niż ten za 5/7tyś?

Sorry, za bardzo nie rozumiem pytania... W projekcji niezwykle ważne jest odpowiednie pomieszczenie lub jego odpowiednia adaptacja. Obraz w zależności od tego może być o 50% lepszy lub gorszy... Oglądać będziemy obraz u SIEBIE w domu w jakimś pomieszczeniu, a nie w sklepach... Tak więc wszystkie te pokazy należy traktować jedynie kierunkowo... zakładając, że jeśli w sklepie nie ma specjalnej salki to możemy u siebie mieć gorzej w salonie, a jak "pokazy" są normalnie w oświetlonym sklepie to zawsze będziemy mieć lepiej...

Z projektorami jest niestety ten problem, że oglądanie ich w sklepach może być mało wiarygodne... Jest wiele osób co twierdzi, że nawet oglądanie nieskalibrowanych TV w oświetlonych sklepach mija się z celem, ale jeśli chodzi o proje to już w ogóle...

Oczywiście kwestia ustawień też jest ważna, ale tu już można się samemu pobawić pilotem... A to, który lepiej świeci to się dowiesz tu na forum: mamy kastę byłych epsonowców, którzy za szewi poszli w JVC i mamy kogoś kto nie miał wcześniej Epsona, ale porównał i mu się bardziej spodobał od JVC... co nie jest do końca zrozumiane przez byłych epsonowców no bo skoro... wydaje się na proj 20 tyś musi być lepszy.... Hahahaha... Ale to już tematy w wątku o JVC w którym ja nie jestem mile widziany....

A i jeszcze "zapomniałem" napisać o kolejnej wielkiej kwestii, a więc imersji obrazu przez nas samych, odległości do ekranu co też w sklepie może być trudne do zobaczenia.... Ja zanim zostałem z Epsonem w ciągu miesiąca wymieniłem po kolei 3 inne projektory... i sprawdziłem 2 ekrany: biały i szary...

Edytowane przez Adam60
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w wielu miejscach nawet u profesjonalnych sprzedawców z dedykowanymi salkami do projekcji projektory nie są ustawiane i kalibrowane. Ba nawet zdaża się, że dany projektor jest wyjmowany prosto z pudełka i tAK jest zademonstrowany. Dla wielu osób którzy nie mają doczynienia z projektorami opierają się tylko na obrazie pokazanym przez sprzedawcę po włączeniu projektora.

Dlatego niekiedy może być załączona funkcja, tryb który powoduje że obraz totalnie nam się nie podoba. Wystarczy tylko jedno czy dwa kliknięcia a obraz staje się naszym ulubionym... 🙂

Niekiedy po pokazie i ustawieniach jednego klienta,  przychodzi kolejna osoba i ogląda ten sam projektor na ustawieniach które wprowadził poprzedni klient. 

Wiec sam widzisz ostatnia osoba pod koniec dnia może mieć tak namieszać w ustawieniach że warto przed swoim testem zrobić sobie przywrócenie ustawień fabrycznych i ustawić pod siebie. Tylko co zrobi kompletnie zielona osoba która się nie zna na projekcji a no będzie się opierać na wiedzy sprzedawcy.... 🙂

Dlatego pozostają fora i wiedza ludzi którzy już przetestowali naocznie kilka projektorów. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to widzę. Osoba zielona ma najgorzej. O takie spostrzeżenia mi chodziło.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bipo napisał:

Dlatego pozostają fora

 

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Osoba zielona ma najgorzej. O takie spostrzeżenia mi chodziło.

Tu też nie jest różowo: handlarze, opłacany marketing szeptany, trolle, ignoranci, bajkopisarze, "prawnicy"... ;)

Na szczęście jest zawsze garstka zapaleńców. Trzeba tylko umiejętnie wyławiać informacje.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie swojego doświadczenia radzę aby przed testem projektorów rozeznać się gdzie i jakie funkcje włącza się i zmienia w interesujących nas modelach. Napisze kilka moich ustawień co robię wchodząc na test danego projektora i dopiero później zaczynam oglądać wyświetlany obraz. Przede wszystkim chodzi mi o funkcje mocno ingerujace w obraz m.in:

1. Odszumiacze i funkcje zmniejszające ziarno
a) Epson:
- image enhancemed
- noise reduction- 0
b) Sony
- filtr noise: 0-25
c) JVC
- nr:0
- smoothing: 0

2.Wyostrzenie obrazu
a) Epson: image preset mode: 1
b) Sony
- reality creation : 20-30
c) JVC
- enhance 2-5

3. Upłynniacze obrazu
a)Epson:
- frame interpolation: low
b)Sony
- motionflow: low
c)JVC
- CMD- low

4. Dynamiczna przesłona
Iris- 0
5. Płynne przejścia tonalne
SONY - brak pasmowania: low

6. Dynamiczny kontrast
Sony
- Contrast enhance: low lub middle

7. Ustawienie HDMI
SONY
- rozszerzone : zwiększa pełna przepustowość na hdmi

8. Lampa low /hight

9. Filtr diahroniczny
Zmniejsza jasność a poprawia pokrycie kolorów. W niektórych projektorach jasność spada o połowę i więcej. Dlatego obraz jest bardzo ciemny. Warto wiedzieć w którym trybie jest uruchamiany a w którym nie.
a) Epson: tryb naturalny
b) JVC: tryb thx
c) sony: tryb reference 

Jak widać w każdym projektorze jest masa ustawień, które potrafią nam zepsuć obraz aby nam się spodobał lub nie. Wystarczy z jedną funkcją przedobrzyć, a obraz i projektor będzie zdyskwalifikowany przez daną osobę nie rozeznaną w temacie.

Jak widać powyższe funkcje nie mają nic wspólnego  z profesjonalną kalibracją ustawiającą referencyjne oddanie barw bo do tego jest potrzebny specjalista z odpowiednią wiedzą i sprzętem. Do której gorąco zachęcam.

Edytowane przez Bipo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...