Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój... Proj to proj... pewnej granicy i tak nigdy nie przeskoczy jak kontrast ANSI... Różnice są, ale moim zdaniem góra 20% między Epsonem a tymi JVC czy Sony... Opinia rafa tylko to potwierdza... U was działa podświadomość: wydałem tyle kasy to jak to możliwe, że nie ma efektu wow ? :) A raf jeden odważny i uczciwie napisał...

Dzięki raf...

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KALIBRACJA ... głupcze, jakoś tak to szło.

Czy do Was to nie dociera?

Jak skalibrujesz to różnica się zwiększy.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie profesjonalny post kolegi @hubio!

Powinien tylko rozszerzyć swoją głęboką myśl na telewizory. Po cóż kupować 75" za worek kasy, jak taki za 4900 świetnie świeci?! LED to LED i swojej (pewnej) granicy nie przeskoczy, a jak ładnie świeci...

Nareszcie ci szpanerzy dostali po uszach (oczach)!!

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Dajcie spokój... Proj to proj... pewnej granicy i tak nigdy nie przeskoczy

Dajcie spokój ... auto to auto ... pewnej granicy i tak nigdy nie przeskoczy ... np. 250 km/h ograniczone elektronicznie.

Można jeździć VW Passatem i mozna BMW M3, wolny kraj.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pmcomp napisał:

Dajcie spokój ... auto to auto ... pewnej granicy i tak nigdy nie przeskoczy ... np. 250 km/h ograniczone elektronicznie.

Można jeździć VW Passatem i mozna BMW M3, wolny kraj.

hahaha dobre..., mnie raczej chodziło o to, że żadne auto nie będzie samolotem :) proj - TV .... :)

Jak wejdą TV 100'', a pewno to nastąpi w ciągu 5 lat (założę się, że w 2024r. osoby z tego portalu będą mogły sobie pozwolić na 100'' TV) to proje staną się całkowitą niszą... Najlepszy okres dla nich to były lata 2015-2018, teraz nadal jest bardzo dobrze, ale czuję, że to już ten moment kiedy schodzimy z góry... :)

Problem polega na tym, że na rynku TV są OLEDy, są coraz doskonalsze LCD (FALDy), będą microLEDY czy 8K a na projach jak były od początku trzy techniki tak są, i dopiero najlepsza z nich zastosowana np w JVC ma jakiekolwiek odniesienie do TV... Może jedynym ratunkiem dla projów - będą lepsze ekrany ALR ... ?

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telewizorze NIGDY nie osiągniesz kinowej magii obrazu.

BTW u mnie nawet 85" TV nie wejdzie, a 120" czy nawet 130" ekran rozwija sie bez problemu.

 

Proponuję Ci obejrzeć projekcję w topowego JVC i topowego SONY, wtedy zobaczysz jak wygląda najlepszy obraz ever. Ja miałem przyjemnośc dwa razy oglądać na tym:

6f08eda916fa284be817eaf9140eff74.jpeg

Problem w tym, że taki proj był już ze dwa lata temu, a TV 100" OLED na razie brak (bo chyba wymierającej technologii LCD nie miałeś na myśli?)

Pozdro

 

7 godzin temu, hubio napisał:

A ja wczoraj klasyczny melodramat "Love Story" obejrzałem na proju... Nie wyobrażam sobie, żeby takie filmy oglądać na TV... :) 

 

To chyba Twoje słowa nieprawdaż?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Na telewizorze NIGDY nie osiągniesz kinowej magii obrazu.

I tu pełna zgoda. W konkurencji magii kinowego obrazu nic nie zastąpi projekcji... Też tak myślę... Natomiast ja raczej pisałem tak ogólnie jak się wszystko może potoczyć jak szybko czegoś nie wymyślą twórcy projektorów, a nie o swoich odczuciach.

Cytat

BTW u mnie nawet 85" TV nie wejdzie, a 120" czy nawet 130" ekran rozwija sie bez problemu.

No i znowu mamy podobnie... :) U mnie na chwilę obecną nie wejdzie nic więcej ponad 75''... Po modyfikacji salonu upchnę 85'' i to max w obecnym mieszkaniu... Mam ekran 100'' i z racji odległości i komfortu oglądania tylko ST by mi dało więcej nawet 120'' i taki ekran by się zmieścił, ale już przy odległości 2,6m mam problem z 100'' więc 120'' odpada... Tak więc praktycznie max to 100'' w projekcji..

Cytat

 

Proponuję Ci obejrzeć projekcję w topowego JVC i topowego SONY, wtedy zobaczysz jak wygląda najlepszy obraz ever. Ja miałem przyjemnośc dwa razy oglądać na tym:

6f08eda916fa284be817eaf9140eff74.jpeg

Problem w tym, że taki proj był już ze dwa lata temu, a TV 100" OLED na razie brak (bo chyba wymierającej technologii LCD nie miałeś na myśli?)

Pozdro

Tak to prawda, że powyżej Epsona 9300 nie miałem nic więcej, ale patrząc na wartości kontrastu ANSI i on/off a także innych parametrów nie sądzę aby proje w normalnych cenach były w stanie podjąć rywalizację z TV i o to mi chodziło w poprzedniej wiadomości

Cytat

To chyba Twoje słowa nieprawdaż?

Tak dokładnie... Są takie filmy, że tylko dla nich, warto mieć projektor, dlatego jakiś na pewno będę miał, ale raczej nie będę wydawał 20 czy 25 tyś bo do starszych filmów jak "Love Story" czy "Sprawa Kramerów" w zupełności starczy mi obecny, a nawet pewno jakiś full HD, natomiast do naszpikowanych efektami HDR najnowszych produkcji to tylko TV... i nie ma sensu moim zdaniem wejście na tą drogę... Lepiej właśnie poczekać na większe przekątne microLED, LCD czy OLED - co tam się nam narodzi w przyszłości... Oczywiście jak wcześniej pisałem to ogólna uwaga bo w moich warunkach na dzień dzisiejszy i tak nie wejdzie nic ponad 75'''

Generalnie moim celem była taka konkluzja, że jak twórcy projów czegoś szybko nie wymyślą to będzie problem...

Ta fotka jak mniemam to VPL-VW5000ES... :) No ok mamy proj za 230 000zł... Nie wiem jak na nim ANSI, nie wiem ile kosztuje samo wyprodukowanie, ale wydaje mi się, że szybciej w "normalnych cenach" będą TV niż takie laserowe cuda... Na filmikach rzeczywiście wygląda to ever... :) Nie wiem czy bym chciał obejrzeć coś na nim bo potem już każdy inny wyświetlacz mógłby by być dla mnie nie ok... :)Ale rzeczywiście jeśli może być jakaś przyszłość dla projów to może taka... Ale do parametrów nie doszedłem... Ciekawe czy HDTV Polska będzie w stanie przetestować tak kosmicznie drogi sprzęt..

Edytowane przez hubio
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KALIBRACJA ... głupcze, jakoś tak to szło. Czy do Was to nie dociera?

Jak skalibrujesz to różnica się zwiększy.

 

Proszę Cię....Kalibracja w jasnym salonie...

Pokaż swoją salkę kinową....

Myślisz, że kalibracja, zastąpi ci dobre zaciemnienie pomieszczenia przy JVC.

No proszę Cię.....

Nie przeginaj.

I odpowiem na jedno twoje głupie pytanie (bardzo nie taktowne przy okazji).

Myślisz człowieku, że nie mam kasy na kalibrację, jak miałem kasę na zakup x7900...

No pipi, bez żartów....

Stać mnie na kalibrację, nawet i przez Vincenta, tylko nie wiem czy tego chcę.

Jak kiedyś zdecyduję, że chcę, to ją zrobię.

 

Napewo nie w białym salonie, jak ty.

 

Ps.

Jeżdżę e klasą coupe 3.5L V6, benzyną bez gazu.

 A żona e klasa sedanem.


Napewo mnie stać na kalibrację, tak jak na wakacje w Turcji.
Tylko ich NIE CHCĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raf7705 napisał:

Proszę Cię....Kalibracja w jasnym salonie...

Pokaż swoją salkę kinową....

Myślisz, że kalibracja, zastąpi ci dobre zaciemnienie pomieszczenia przy JVC.

No proszę Cię.....

Nie przeginaj.

I odpowiem na jedno twoje głupie pytanie (bardzo nie taktowne przy okazji).

Myślisz człowieku, że nie mam kasy na kalibrację, jak miałem kasę na zakup x7900...

No pipi, bez żartów....

Stać mnie na kalibrację, nawet i przez Vincenta, tylko nie wiem czy tego chcę.

Jak kiedyś zdecyduję, że chcę, to ją zrobię.

 

Napewo nie w białym salonie, jak ty.

 

Ps.

Jeżdżę e klasą coupe 3.5L V6, benzyną bez gazu.

 A żona e klasa sedanem.


Napewo mnie stać na kalibrację, tak jak na wakacje w Turcji.
Tylko ich NIE CHCĘ!

 

To ja Ciebie nie rozumiem.

 

Poza tym kalibracja nie ma nic do rzeczy czy jasny salon czy ciemna jaskinia. Baaaa ... ma tyle do rzeczy, że kalibrujesz do pomieszczenia więc inne ustawienia będą w białym salonie, a inne w jaskini. W uproszczeniu w czarnej jaskini będziesz miał lepszy kontrast i czerń.

Z tym, że w obu przypadkach kalibracja pozwala ustawic PRAWIDŁOWE parametry wyświetlania w zadanych warunkach zewnętrznych.

 

PS. nie interesuje mnie jakich jeździsz samochodem i dokąd jeździsz na wakacje.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

 

Ta fotka jak mniemam to VPL-VW5000ES... :) No ok mamy proj za 230 000zł... Nie wiem jak na nim ANSI, nie wiem ile kosztuje samo wyprodukowanie, ale wydaje mi się, że szybciej w "normalnych cenach" będą TV niż takie laserowe cuda... Na filmikach rzeczywiście wygląda to ever... :) Nie wiem czy bym chciał obejrzeć coś na nim bo potem już każdy inny wyświetlacz mógłby by być dla mnie nie ok... :)Ale rzeczywiście jeśli może być jakaś przyszłość dla projów to może taka... Ale do parametrów nie doszedłem... Ciekawe czy HDTV Polska będzie w stanie przetestować tak kosmicznie drogi sprzęt..

Zgadza się. To VW5000. I zgadza się, że rynek projektorów nie jest rynkiem masowym jak TV tylko rynkiem niszowym. I ceny nigdy nie spadną do poziomu TV. Ale rynek TV100" jest moim zdaniem rynkiem jeszcze bardziej niszowym i cena NIGDY nie będzie niska bo i po co? Co najwyżej promocje tak jak w przypadku np. projektorów JVC.

Na AVS oglądalismy kiedyś na tym proju i na "normalnym" proju SONY i tego dugiego nie dało się oglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pmcomp napisał:

 Ale rynek TV100" jest moim zdaniem rynkiem jeszcze bardziej niszowym i cena NIGDY nie będzie niska bo i po co?

Kiedyś w takim razie rynkiem niszowym były TV 75'' bo kosztowały po 30 tyś, a dzisiaj 5 tyś... Moim zdaniem max w ciągu 5 lat TV 100'' kupisz w normalnej cenie. Zobaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obys był dobrym prorokiem.

 

Jak napisałem, ja niestety nie kupie bo u mnie nie wejdzie. 75-77" to max.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmcomp napisał:

 

 

 

6f08eda916fa284be817eaf9140eff74.jpeg

Problem w tym, że taki proj był już ze dwa lata temu, a TV 100" OLED na razie brak (bo chyba wymierającej technologii LCD nie miałeś na myśli?)

Pozdro

 

 

pmcomp nawet prawie 4 lata ,zaprezentowano go pod koniec 2015r. , a biorąc pod uwagę ,że w projektorach  do 50tys zł  sony od 4 lat stoi w miejscu pod względem jasności lamp,konttrastu,czerni

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, llukk napisał:

pmcomp nawet prawie 4 lata ,zaprezentowano go pod koniec 2015r. , a biorąc pod uwagę ,że w projektorach  do 50tys zł  sony od 4 lat stoi w miejscu pod względem jasności lamp,konttrastu,czerni

Masz racje, to był chyba 2015 rok. Z tym flagowcem ciężko pójść do przodu; Jedynie 8K ale moim zdaniem trzeba poczekac czy oprócz HDMI 2.1 nie wyjdą inne kwiatki.

A rynek do 50 tys to juz rynek konsumencki premium. I tu JVC kopie im tyłki. Ale tego VW5000 za 50 tys chyba bym przygarnął z miejsca :) . Tylko ... wielgachny jest !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z tego tematu takiego śmietnika jak w Q9FN. Opinia Rafala jest taka a nie inna i tyle. Kazdy ma prawo do swoich ocen. Wycieczki personalne są bez sensu. Mamy fajne hobby i oby tylko kasa na nie była. Ja niedlugo bede miał OLEDA 65" wiec dorzucę trochę porównań a chyba to jest najciekawsze a nie udowadnianie co jest lepsze a co gorsze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mówiono to jest forum technologiczne i tu rozmawia się nt. najwyższej jakości obrazu i dźwieku w skali bezwzględnej.

Niezaprzeczalne fakty są dwa:

- do korzystania z projektora pomieszczenie powinno byc zaciemnione z zaadaptowaną powierzchnia ścian, sufitu i podłogi pod katem jak najmniejszego odbijania padającego światła

- wykorzystywany projektor powinien byc skalibrowany, w uproszczeniu do stosowanego ekranu i do pomieszczenia.

 

Powyższe nie oznacza, że nie mozna oglądać w białym pomieszczeniu z nieskalibrowanego projektora. oczywiście, że można tylko wtedy NIE WOLNO mówić o najwyższej jakości obrazu.

Sam korzystam z jasnego salonu ale nie piszę głupot, że jest za[beeep]iście bo wiem że można lepiej. Dlatego wcześniej czy później dobuduje sobie dydykowana salke kinową. Ale nie twierdzę, że Pana Boga za nogę złapałem i mam najlepszy obraz na świecie. Natomiast wiem, jaki w tym białym salonie wpływ wywarła kalibracja projektora i wiem.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to przesledzic na modelach vpl 520 ,550 ,570

dene z testów z tego portalu

520 -kontrast on/off 15tys ,kontrast ansi 185:1, jasność lampy 1800 lumenów

550-kontrast on/off 23tys,,kontrast ansi 200:1,jasność lampy 1800 lumenów

570-kontrast on/off 14tys,,kontrast ansi 195:1,, jasność lampy 1800 lumenów

tu pytanie do Macieja Kopra czy 550 miała kontrast on/0ff 23 tys czy to pomyłka  w tekscie bo jesli nie to model 550 pod wzgledem kontrastu on/off i ansi przewyższa nastepcę.

 

pmcomm ale fakt sony vpl 5000 za 50 tysi kurde marzenie

 

 

 

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę... Ceny TV w coraz większych przekątnych spadają, a proje jakby stoją w miejscu... Fakt, że 9400 jest trochę tańsze niż 9300 w dniu premiery, ale to wciąż nie jest duża różnica, a to Sony co pisaliśmy stoi od 2015 r za 230 000zł w miejscu... Najlepszy tv na świecie jakiś OLED 77'' to będzie góra 50 tyś, a nie 200 tyś..., a w LCD jest jeszcze lepiej. Najlepszy nieoledowy  75'' TV na świecie (wg rtings.com), czyli mój Q9FN kosztuje ok 17 tyś, zajmujący tuż za nim drugie miejsce TV czyli 75'' Sony ZF9 można było wyrwać nawet za 13 tyś (!), a mówimy o naprawdę świetnym sprzęcie z rewelacyjnymi parametrami !!! W takim tempie to po prostu ludzie będą kupować TV 82'', potem 90'', a potem 100'' i nie myśleć o adaptacji pomieszczenia, zaciemnieniu itd, a do tego będą mieli znacznie lepsze wyświetlacze... Jak pisałem pewne filmy to tylko na proje, ale myślę, że z tego powodu to nie zawojują rynku...

Szkoda, że producenci projów jakoś się nie spiknęli z producentami ekranów ALR i nie sprzedają całych pakietów... Wiadomo, że przeciętny człowiek, szczególnie na zachodzie, to po prostu chce kupić i włączyć i nie bawić się w adaptację czy zaciemnienie, a tak to by miał komplet... Np. w Polsce w latach 90tych w PC rządziły u nas składaki, a na zachodzie ludzie kupowali całe komplety razem z monitorem, klawiaturą i myszką... :)

  • Zmieszany 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77" OLED kosztuje 6k funtow i nie od dzis sprzedawane sa zestawy projektorow UST wraz z ekranem CLR ( LG, Hisense). To tyle faktow.

Teraz pora na subiektywna ocene. Wasze gadanie o niezastapionej magii projektora wynika z tego, ze nie widzieliscie  dobrze pracujacego ( tj nierwiacego, czy uplynniajacego obrazu LCD o kinowej jakosci  ( DCI P3, Full Chroma) i skali. Ja widzialem i uwazam, ze nie ma czegos takiego jak magia  projektora, bo o projetorach cyfrowych przeciez tutaj piszecie. Chyba ze macie na mysli flicker projetora analogowego ( dzisiaj takie trudno znalezc), ale zakladam ze nie, bo  znieslibyscie go, zwlaszcza w w przypadku duzej iliosci jasnych scen w filmie. Ta "Wasza magia" wynika z  przyzwyczajenie do plaskiego, obrazu, o malym kontrascie. Jest to zreszta czytelne w postach hubio, ktory pisze, ze stare filmy lubi ogladac na projetorze, zas nowe,  czyt ostre, nakrecone kamerami o duzej rozdzielczosci, bez ziarna, za to z duza iloscia roznokolorowych obiektow i duza rozpietoscia tonala, na telewizorze. To nie przypadek, bo takie wlasnie filmy wygladaja dobrze nawet w jego trybie dynamicznym, zas starsze, stonowane filmy nie prezentuja sie dobrze  na podbijajacym jasnosc, rozdzielczosc i kolory telewizorze. 

Powiem Wam wiecej. Kinowy (Mikro)LED zjada na sniadanie Wasze telewizory i projektory. Wiem, bo widzialem w weekend Aquamana UHD I niestety opad szczeki podczas finalowego pojedynku, czy detalicznosc obrazu, sa nie do odtworzenia w domu. To co potrafi dzisiaj microled, ktory dostanie wlasciwy material, przechodzi wyobrazenie kinomaniaka i technofila.

Konkluzja jest taka. ze wyswietlacz selfemisyjny nie ma zadnych wad wzgledem przedniej projekcji, a moze wiecej, bo oferuje prawdziwa, doskonala czern i kosmiczny kontrast.  Podczas  obcowania z Samsung Led Cinema, zawidac fantastyczna rozdzielczosc dynamiczna i 24p bez uplynniania, czy migotania . Ani projektor, ani "najlepszy telewizor wg hubbio", tego nie zapewnia. 

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, binary napisał:

77" OLED kosztuje 6k funtow

Sporo, podobnie jak w PL:(

Żeby nie ta gwarancja, to już by był u mnie z DE - tam bez problemu za 4500 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary pełna zgoda tylko dopóki taki OLED 100" lub microLED nie pojawią się w rozsądnej cenie to na dzisiaj zostaje projektor bo żaden TV nie zapewni obrazu 100" i więcej. I zawsze można pisać, że coś jest lepsze i lepsze. Nikt tutaj przecież tego nie neguje. Sytuacja jest prosta jak drut: jak ktoś chce dzisiaj obraz 100" i więcej to najlepszy obraz w "rozsądnych" pieniądzach zapewni mu albo Sony VW270 albo JVC 540/7900. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User7878.

Ale nie rozumiem czemu o tym piszesz. Przeciez ja nie neguje magii kina, imersywnosci duzego ekranu, czy innego odboru tej formy sztuki/rozrywki w zoptymalizowanych ku temu warunkach, ktora podstawowa czescia skladowa jest duzy ekran w izolowanym od innych stymulantow  sensorycznych srodowisku,  tj zogniskowaniu zmyslow na tym co dzieje sie na ekranie, bo zaciemnienie nie jest juz potrzebne do wyswietlania obrazu, ale pomaga sie skupic na filmie. Mam w domu projektor od dekady i a do kina chodze regularnie, tj  ogladam ok  100 filmow  rocznie ( nie przesadzam). Magia duzego ekranu jest wiec czyms oczywistym i nieodzownym w zyciu codziennym. Podwazam jedynie teze co do jedynie slusznej technologii jego wyswietlania. 

Jesli przeczytasz uwaznie moja poprzednia wypowiedz, to byc moze zobaczysz, ze komentuje wylacznie ostatnie posty, ktore tutaj przeczytalem, tj uswiadamiam, naszego mlodego kolege co do nieznanych mu faktow i wrzucam nowinke, tak jak to robie od lat, tj w stylu prowokujacycm, aby nie przepadla w gaszczu innych wypowiedzi. Przeciez nie jest to apel do tego aby zamknac wymiane informacji o aktualnej technologii, czy dyskusje na temat naszych wrazen i przemyslen w zwiazku ztym,  ze np. za 2 lata mozemy  miec przelomowe wyswietlacze selfemisyjne typu QD-on LCD/xLED, przyzwoite UST z CLR 100+ cali,  czy zwijane OLED-y 100" np za lat 10 lat. Starzy wyjadacze nie  jaraja "sie najlepszym tv wg hubio", bo mieli juz 5 takich "najlepszych" i wiedza, ze za 2 lata bedzie nowy, jeszcze lepszy. Podobnie jest z innymi rzeczami, ktore przechodza cyklicznie odswierzanie. Natomiast wsrod tych wszystkich nowinek zdarzaja sie koncepty, ktore sa prawdziwym skokiem naprzod, badz redefiniuja swiadomosc i oczekiwania konsumenta i te warto antycypowac.  Moja opinia co do braku magii projektora nie jest falszywa, bo uwazam ze ta "magia" to wielkosc obrazu i przyzwyczajenie do jego specyfiki. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie,   aby obraz z wyswietlacza selfemisyjnego upodobnic  do obrazu osiaganego przy projektcji przedniej, tylko po co? Wszyscy przeciez staracie sie isc w kierunku przeciwnym, tj zwiekszyc jasnosc, kontrast, czern Waszych projektorow. Niektorzy decyduja sie aby wykorzystac projektor do projecji tylnej, na szkle lub specjalnej powloce, czy zamieniaja projektor na nowoczesny telewizor.  Wreszcie tuninguja obraz przy uzycio komputera, czy dedykowanych procesorow obrazu. Czy nie jest wlasnie tak, ze wszyscy szukamy optymalnego wg nas obrazu? Ja go znalazlem nie od razu i staram sie Was o tym powiadomic, zwlaszcza nie malo kto bedzie mial w najblizszym czasie mozliwosc, aby go doswiadczyc. Kinowy mikroled "nie blyszczal" dla mnie podczas 3, czy 4 pierwszych filmow ale przy wlasciwym materiale ( Aquaman), pokazal pazur. Mozesz miec frajde z ogladania materialow o charakterystyce powiedzmy The Greatest Showman, ale baez sztuczek z zaawansowanym tone mappingien nie osiagniesz efektu zblizonego do tego, ktory opisuje przy  takim materiale  jak Aquaman. W kwestii  ciemnych i ekstremalnie  jasnych scen , domowy projektor HDR i ten kinowy mikroled to sa 2 rozne swiaty. Ty sie podniecasz czerniami w Interstelarze zauwazajac roznice w reprodukcji czerni i bliskich czerni tonow,   pomiedzy JVC a Epsonem, OK!. Zwroc prosze jednak uwage na to, ze ani kolor podany przez odwarzacz w tym filmie, nie jest czernia, ani tym bardziej czern wyswietlana przez projektor nia nie jest (pomijam  efekt ekranu projekcyjnego, ktory "lapie" swiatlo odbite). Kinowy microled wygasza czarne elementy obrazu calkowicie. Przygladalem sie temu dosc dokladnie. Podczas inspekcji filmikow, ktore wrzucilem, niekoniecznie mozna miec co dotego pewnosc, bo kamera telefonu rejestruje jasnosc obrazu i odbicia jego na suficie i scianie powyzej ekranu (ta sala kinowa niestety nie jest optymalnie wyczerniona), niewiadomo tez jak zachowuje sie kompresujacy koder i wyswietlacz na ktorym to ogladasz, ale mozesz mi uwierzyc na slowo. Tam  jest prawdziwa czern, nawet na pasach powyzej i ponizej wyswietlanego obrazu, przy przelaczaniu AR, luminacje ktorych dostrzegam podczas seansow w najlepszych salach, w ktorych ogladam filmy na codzien. To nie jest moze  element  tak mocny w odbiorze, ale teoretycznie fundamentalny. A teraz dlaczego o tym pisze. Chodzi wylacznie o rozbudzenie wyobrazni i swiadomosci,  ktora najwyrazniej u wiekszosci czytelnikow przysnela, skoro zewszad slysze, o koncu technologii, z ktorej nie da sie nic wykrzesac, badz  magicznej wyzszosci jednej technologi, nad druga, kiedy prawda jest taka, ze to co dostajemy, skadinad zdecydowanie lepsze od wczorajszych wrazen, jest byle czym, w stosunku do tego co moglibysmy dostac, gdyby swiat nie podarzal utartym szlakiem produktow konsumenckich. Ani obecne standardy materialu video, ani sposob jego dostarczenia,  czy tez  technologia jego wyswietlania nie sa idealne i bardzo wiele mozna jeszcze w tym zakresie poprawic w przyszlosci. Pamietacie gdzie bylismy 10, 20 i 30  lat ( a niektorzy z Was 2 lata) temu? Zapraszam na recap za kolejne 10.

Sorry za bledy. ale czas  na edycje postu jest zbyt krotki by dokonac tego za kazdym razem.

Edytowane przez binary
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trochę ponad tygodniu (w poniedziałek kurier odebrał ode mnie paczkę, teraz ja odebrałem ją od niego) wrócił z serwisu mój 9300.

4fc9aee602df4c4f233dd5d5563c382a.jpg

Tak więc gwarancja na lampę startuje od nowa.
Niemniej powiem Wam, że jak na sprzęt za taką kasę (tak tak, wiem że są dużo droższe, się w końcu nie było to 2k) to lampa szybko uległa uszkodzeniu - sprzęt kupiony lipcu 2018, lampa poniżej 1,5 tyś, czyli nie wyświeciła nawet połowy żywotności.

Zalecenie czyszczenia filtra kłóci mi się z tym co mówili w sklepie, że 'tam się nic nie grzebie'.
To jak to jest, czyścicie u siebie filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak napisali jak taką plamke kiedyś zglaszalem wiec myslę ze to standard. Filtr czyszcze co 2-3 miesiące.

A co do wymiany to się ciesz. Masz nową część

Na elektronike nie ma reguły. U mnie teraz w nowym JVC tez mam podobne objawy. Obserwuje i jak cos tez do serwisu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...