Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem.

Właśnie w tej chwili, zarezerwowałem bilety na jutro, na salę dream.

 

Żona najpierw nie była zbyt etuzjastycznie nastawiona ale jak pokazałem jej na zdjęciu, jakie tam są fotele, to szybko zmieniła zdanie:-)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam60 napisał:

spróbuję jednak porównać te pociągi i samochody... W

Nie zrozumiałeś 😉 Tu nie ma co porównywać. Obydwa środki transportu dowiozą na miejsce, kwestia tylko wyboru. Jeden wybiera pociąg, drugi wybiera auto, widok za oknem ten sam 😉

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstał oddzielny wątek to fajnie by było zrobić tu porządek. Fajny temat o projektorze, ale zaśmiecony telewizorami 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@raf7705 już grają nowego Tarantino więc możesz porownać chociaż wynik juz znam

Kurcze, zawód duży.
Film słaby.
Obraz bardzo slaby, to co Bipo w domu to, bez porównania lepszy obraz.
Dźwięk zresztą też.
W przeciwieństwie do innych kin, gdzie bas jest dudniący, w tej sali dream, wogole nie ma basu.
Jedno co mogę pochwalić to wygodne fotele, ale nie wygodniejsze od tego który mam w domu, więc.
Cieszymy się ze swoich zaadaptowanych pokoi kinowych i salek, bo kina nie posiadają niczego co może to przebić.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, zawód duży.
Film słaby.
Obraz bardzo slaby, to co Bipo w domu to, bez porównania lepszy obraz.
Dźwięk zresztą też.
W przeciwieństwie do innych kin, gdzie bas jest dudniący, w tej sali dream, wogole nie ma basu.
Jedno co mogę pochwalić to wygodne fotele, ale nie wygodniejsze od tego który mam w domu, więc.
Cieszymy się ze swoich zaadaptowanych pokoi kinowych i salek, bo kina nie posiadają niczego co może to przebić.
Kinem to ja nie jestem zdziwiony ale że film słaby to szkoda trochę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film momentami nudny, momentami śmieszny, momentami zadziwiający. Cały Tarantino 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7705 napisał:

Kurcze, zawód duży.
Film słaby.

Za mało krwi? ;) Faktem jest, że wielu osobom się nie podoba - chyba czegoś innego oczekiwali.

3 godziny temu, tomgda napisał:

Cały Tarantino

Trochę inny, niż ostatnio przyzwyczaił, ale sceny na ranczo, pojedynek z Brucem Lee i  no i ten piesek, to mistrzostwo świata:)

Poza tym wiele smaczków (np Steve McQueen,), doskonała gra aktorska, jeszcze lepsza muzyka...

Samochody...;)

Dla mnie słaby wątek z Sharon Tate, choć reżyserowi zapewne chodziło o przekazanie charakteru postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Film momentami nudny, momentami śmieszny, momentami zadziwiający. Cały Tarantino
Właśnie, najgorsze jest to, że przy filmie 2.40min to te momenty nudne, to jest większość filmu. Tych kilka fajnych scen, to jest kropla w morzu.
Ten film powinien trwać 1.10min z zachowaniem ciekawych scen a z wycięciem tych nudnych.

Scena końcowej walki z rozlewem krwi, to akurat najlepsza była, dobrze że do niej wytrzymałem, bo już miałem wychodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może tak popisać sobie o fabule na filmwebie ?  :)

@tomgda    ten wątek jak widzisz jest "zaśmiecony" naprawdę różnymi sprawami... Mieliśmy kosmos i teleskopy, mieliśmy ekspresy do kawy... Teraz mamy Tarantino... Musisz przyznać, że w tym gronie temat telewizorów jest mimo wszystko najbliższy projektorom... :)

Wracając więc do tematu uważam, że dla początkującego amatora projekcji właśnie Epson 9300 używka lub nowy 9400, a jak ktoś jeszcze więcej chce oszczędzić - Epson 7300/7400 - są najlepszym możliwym wyborem i jeśli ktoś chce być oszołomiony wielkim ekranem, a wcześniej miał np. budżetowy TV 55'' lub 65'' to będzie dla niego wielkie przeżycie... Droższe proje jak JVC są droższe.... Hahahaha :), a z kolei budżetowe modele Epsona czy jakieś BenQ mogą szybko zniechęcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy radziliście sobie już jakoś z problemem kurzu na matrycy? Mam dwa przezroczyste punkty po roku użytkowania, jeden czerwony, drugi biały, można się tego jakoś samemu pozbyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 2.0 napisał:

Czy radziliście sobie już jakoś z problemem kurzu na matrycy? Mam dwa przezroczyste punkty po roku użytkowania, jeden czerwony, drugi biały, można się tego jakoś samemu pozbyć? 

Dziwna sprawa... Ja mam bardzo zakurzony pokój i czyściłem filtr zgodnie z instrukcją co 3 miesiące, ale po prawdzie to nie było co czyścić bo nie było kurzu... A to przypadkiem nie jest wypalenie pixela ? Pamiętajmy, że to projektor LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adam60 napisał:

Dziwna sprawa... Ja mam bardzo zakurzony pokój i czyściłem filtr zgodnie z instrukcją co 3 miesiące, ale po prawdzie to nie było co czyścić bo nie było kurzu... A to przypadkiem nie jest wypalenie pixela ? Pamiętajmy, że to projektor LCD...

Widocznie za rzadko czyściłem, te plamy widać tylko na ciemnym tle, w jasnych scenach kompletnie tego nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2019 o 23:16, 2.0 napisał:

Czy radziliście sobie już jakoś z problemem kurzu na matrycy? Mam dwa przezroczyste punkty po roku użytkowania, jeden czerwony, drugi biały, można się tego jakoś samemu pozbyć? 

dust blob ?  jesli kurz dostal sie do toru optycznego (w Epsonie jest otwarty) -> serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam podlaczony projektor 7300 do komputera przez HDMI 2.0  z windowsem 10

w menu > sygnal >  konfiguracja 3d jest wyszarzona, nie da sie jej kliknac z pilota tez nie da sie wlaczyc 3d, z wlaczonymi okularami badz nie,

Kiedy dam zrodlo ktore nie jest podlaczone do PC to moge wybrac ta opcje.

karta graficzna jaka mam to : NVIDIA GeForce GTX 1080.

 

Czy ktos z was wie moze co zrobic ?

Edytowane przez Adam Ludian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko

Czy ktoś z was posiada TV box zidoo  X20 podpięty do TW9300?

Problem polega na tym ze filmy 4K nie mogę wyświetlić w 10 bit kodowaniu barw.Za każdym razem wyświetla się HDR i 8bit ,444 .

Próbuje wymusić ustawienia , rożne kombinacje zmiana palet barw i nic nie pomaga. 

Może ktoś z was ma Zidoo i wie jak to ustawić.

Z góry dzięki  

Jak ktos ma z was pytania odnośnie  zidoo X20 z checia podzielę sie moimi spostrzeżeniem

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać radę ale musisz ustawić na sztywno 24p, chroma wystarczy 4:2:0 bo taka jest w filmach.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.thumb.jpg.d3c48712a22fa6651168c598f6a5ff15.jpgWitam wszystkich.

Udało sie komuś uzyskać 10 bit sygnal ? 

Co bym nie ustawił zawsze wychodzi jak na foto

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po 2 latach i 10 dniach, padł mi Epson TW-9300W. Chodził może z 600h, 95% w trybie ECO, więc na prawdę nie był ekspolatowany.

Dziś po włączeniu i ok 3 minutach nagle się wyłączył, nie zasłaniając obiektywu i już nie wstał. Wcześniej nie zgłaszał nigdy żadnych problemów. Filtr praktycznie czysty.

Oczywiście sprawdziłem napięcie, próbowałem włączyć z guzika i z pilota. Zero reakcji.

Podejrzewam zasilacz, można kupić takowy nawet na Aliexpress za ok 100$, ale wolałbym najpierw dokładnie zdiagnozować usterkę.

Nie wiecie czy ktoś we Wrocławiu lub okolic naprawia takie rzeczy? Czy tylko serwis autoryzowany?

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jak by został zaprogramowany przez producenta ze ma się zepsuć po gwarancji 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...