Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hubio Ty jednak jesteś ewenement
Ja tylko delikatnie to się nie liczy.

A co do Epsona to fajnie że sprzedaleś. Będzie spokój na allegro
Przecież@hubio pisze że ewentualnie Epsona w święta sprzeda.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proj Epson 9300 znalazł nowy dom.... :) Będę go odwiedzał bo wszystko zostało w rodzinie... Dalsza rodzina, ale zawsze rodzina... Trochę mi brakuje tej możliwości porównania obrazu z proja do TV, zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, ale prawda jest taka, że po prostu bym z niego nie korzystał... W porównaniu z TV Q9FN kontrast jest naprawdę tragiczny... Co ciekawe w porównaniu do Samsunga MU80002 to proj miał lepszy... To tylko obrazuje jak potężnym sprzętem jest Q9FN... Mając MU i proja to na nim wszystko oglądałem (tzn filmy fabularne) i wyglądały lepiej... Teraz sytuacja się całkowicie odwróciła... Pamiętam jak oglądałem na Epsonie Bonda Quantum of Solace z DVD i te sceny na pustyni to pamiętam, że czułem straszny dyskomfort... Teraz to jest poezja... 

Jak pisałem jako ciekawostkę kupię sobie jakiś proj... Na pewno jednak z małym budżetem i przeznaczeniem do starszych filmów z XX w., głównie czarno-białych czy z niskim kontrastem... Na dzisiaj oglądać jakieś filmy w HDR na proju to dla mnie totalna głupota no chyba, że możemy wywalić tak duży ekran, że to nam zrekompensuje utratę jakości...

Na pewno jednak będę bardzo mile wspominał tą przygodę z Epsonem... Sporo scen wciąż pamiętam właśnie z projekcji... A może mi odbije i za rok jednak kupię wcale nie budżetowy proj, a wypasione JVC... ? Hahahaha - może i tak też być...

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super@hubio że udało Ci się sprzedac epsona.
Tak przy okazji to ten inny Hubio z allegro też sprzedał epsona 9300.


  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, user7878 napisał:

To super@hubio że udało Ci się sprzedac epsona.
Tak przy okazji to ten inny Hubio z allegro też sprzedał epsona 9300. emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

No przecież on podobno sprzedawał w zeszłym roku... A teraz piszesz, że sprzedał ? Zresztą mniejsza z tym...

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem "Imperium Słońca" na DVD. Jako, że ten film jakoś szczególnie utkwił mi w pamięci jak go oglądałem na Epsonie 9300 pokuszę się o porównanie. Na Epsonie byłem zachwycony tym filmem i odkryłem więcej szczegółów, których nie widziałem wcześniej, ale na Q9FN tych szczegółów było jeszcze więcej ! Niesamowita poprawa detali w czerniach i samych czerni. Na samochodzie w którym porusza się na początku bohater te wszystkie odcienie czerni od super ciemnego metalicznego po szarości ! Wymiata ! Oczywiście zachody słońca np odprawa Kamikadze przy zachodzie słońca - to słońce tak pięknie świeciło... Na projektorze tak się tego nie odczuwało. Ogromna poprawa jakości w jasnych scenach co jest oczywiste !

Jak mam w sygnaturce - projektory wyginą jak dinozaury... Hahaha. Już teraz QLED 82'' jest za ok 20 tyś, a za parę lat 100'' to będzie norma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, hubio napisał:

Wczoraj oglądałem "Imperium Słońca" na DVD. Jako, że ten film jakoś szczególnie utkwił mi w pamięci jak go oglądałem na Epsonie 9300 pokuszę się o porównanie. Na Epsonie byłem zachwycony tym filmem i odkryłem więcej szczegółów, których nie widziałem wcześniej, ale na Q9FN tych szczegółów było jeszcze więcej ! Niesamowita poprawa detali w czerniach i samych czerni. Na samochodzie w którym porusza się na początku bohater te wszystkie odcienie czerni od super ciemnego metalicznego po szarości ! Wymiata ! Oczywiście zachody słońca np odprawa Kamikadze przy zachodzie słońca - to słońce tak pięknie świeciło... Na projektorze tak się tego nie odczuwało. Ogromna poprawa jakości w jasnych scenach co jest oczywiste !

Jak mam w sygnaturce - projektory wyginą jak dinozaury... Hahaha. Już teraz QLED 82'' jest za ok 20 tyś, a za parę lat 100'' to będzie norma...

@hubio gratuluje entuzjazmu przy oglądaniu filmów. W końcu o to w tym chodzi. :) Może tylko  warto odrobinę stonować wypowiedzi, przecież jesteśmy na HD/UHD forum, a Ty oglądasz z DVD. Pewnych rzeczy z jakością się nie przeskoczy odnośnie tego nośnika (DVD) - to już dawna historia (również jakościowa). Dlatego takie pochwalne peany i porównanie przy nośniku dvd, mogą być odebrane jako "odrobinę" przesadzone i mogą rzutować na wiarygodność Twoich postów. ;)

Zachowaj jakieś stopniowanie na materiały FHD i UHD HDR  (tu uzyskasz naprawdę dobrą jakość, kolory, itd.), bo Ci skali zabraknie! :)

P.S.

Odnośnie jakości to ze "staroci", to duże wrażenie zrobił na mnie Helikopter w Ogniu, Hannibal i  Hellboy II w UHD HDR. Tu faktycznie jest jakościowe wow!

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Hubio chyba myli temat epsona z promocja swojego tv ;) 

Stwierdzenie ze "prjektory wyginą", to jakas bzdura. Oczywiscie Hubio moze tak uważac, ale projekcja wielkoformatowa ma sie dobrze:) Nawet jesli to projekcja zawsze byla i bedzie nisza.

Na prjektorze nie uzyska sie takich parametrow jak na TV FALD  (czern / kontrast), ale immersja bedzie wieksza z rajci wiekszej przekatnej.

Detale to jest kwestia kalibracji. Jak skalibruje sie Epsona, te same detale lub powinno ich byc nawet wiecej niz na q9fn (q9fn nie jest na tym polu jakos szczegolnie mocny, wiec tam tez kalibracja by sie przydała).

Co do kontrastu i czerni to sa lepsze i gorsze projektory pod katem tego parametru, ale porownywanie TV ktory wsrod TV LED ma jeden z lepszych parametrow kotrastow do prjektora o przecietnym parametrze kontrastu nie wiem co ma udownidnić. Porownujmy jabłka do jabłek czyli prjektor do prjektora, TV do TV.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że hubio nadal na DVD testuje
Projektory kupuje się dla wielkosci obrazu i magii kina. Im wiekszy obraz tym potrzebne lepsze zrodlo i jak najwyzsza rozdzielczość.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szewi napisał:

 Hubio chyba myli temat epsona z promocja swojego tv ;) Dwa tematy o q9fn jakos nie wystrczają ;) 

Zadne prjektory nie wyginą, to jakas bzdura. Oczywiscie Hubio moze tak uważac, ale projekcja wielkoformatowa ma sie dobrze:) Nawet jesli to projekcja zawsze byla i bedzie nisza.

Na prjektorze nie uzyska sie takich parametrow jak na TV FALD  (czern / kontrast), ale immersja bedzie wieksza z rajci wiekszej przekatnej.

Detale to jest kwestia kalibracji. Jak skalibruje sie Epsona, te same detale lub powinno ich byc nawet wiecej niz na q9fn (q9fn nie jest na tym polu jakos szczegolnie mocny, wiec tam tez kalibracja by sie przydała).

Co do kontrastu i czerni to sa lepsze i gorsze projektory pod katem tego parametru.

Szewi nie zgadzam się z Tobą, a przekonamy się za parę lat... Jak Ci już pisałem wcześniej telewizory wchodzą w wysokie przekątne i to zabije projy... świetnie się sprzedawały ostatnie kilka lat temu bo 75'' w TV było ponad 25 tyś. Za chwilę wszystko to się zmieni... Wspomnisz moje słowa... Nie zgadzam się też, że to była jakaś wielka nisza... Fakt ludzie kupowali ich mniej, ale temat stawał się coraz popularniejszy. Np w playerze Panasonic od 2018 r. wprowadzono dodatkowe ustawienia pod TV lub proj. To raczej nie świadczy o ich niszowości...

Niestety kontrast w projach nigdy nie dojdzie do poziomu TV (oczywiście flagowców), a w samych TV jest dynamiczny rozwój i stają się coraz lepsze. Oczywiście na dzień dzisiejszy wciąż ktoś kto ma 120'' ekran jak Ty ma to sens, ale tendencja jest taka, że i TV pokonają tą barierę (np. MicroLed)... Przecież ja nie piszę, że one wyginą za rok lub dwa, ale zobaczysz, że za parę lat będą rzeczywiście niszą jak w 2005r

Co do ilości szczegółów to przecież ja przez parę miesięcy miałem w tym samym pomieszczeniu TV, a za nim ekran więc czasami mogłem obserwować ten sam obraz podzielany na połowę ! Fakt dwa wyświetlacze nieskalibrowane, ale dzięki temu były równe szanse i żaden nie miał przewagi... Głównie mówiąc o większej ilości szczegółów na Q9FN miałem na myśli szczegóły w bielach... Jak Epson wyświetlał jasną scenę np słońce, kontrast w reszcie obrazu spadał na maxa więc o jakich szczegółach można było mówić ? Tu na TV w bielach obraz miażdży ten z Epsona... Jeśli chodzi zaś o czernie to naprawdę intensywność tej czerni też jest na TV. Chcę też jeszcze dodać, że taką samą opinię wyrażał kolega Irokez, który też wymienił Epsona 9300 na Samsunga Q9FN czyli jak ja - jeden główny wyświetlacz za drugi i mogę go tylko zacytować: "Epson 9300 nie ma startu do Q9FN"... Ja aż tak daleko nie idę, ale jednak w wielu obszarach to niebo, a ziemia...

1 minutę temu, user7878 napisał:

Zważywszy, że hubio nadal na DVD testuje emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Projektory kupuje się dla wielkosci obrazu i magii kina. Im wiekszy obraz tym potrzebne lepsze zrodlo i jak najwyzsza rozdzielczość.

Ja oglądam filmy na wszystkich nośnikach - zarówno DVD jak i BD jak i UHD... Trzeba podziękować dystrybutorom, za to, ile filmów na BD - NIE MA ! Oczywiście wiedząc jaki mam nośnik mam określone oczekiwania... Na szczęście player Pansonica umie ładnie polepszyć jakość DVD... Jeszcze  tym wątku wklejałem filmy z DVD jak oglądałem na Epsonie i chwaliliście sami jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zważywszy, że hubio nadal na DVD testuje

Projektory kupuje się dla wielkosci obrazu i magii kina. Im wiekszy obraz tym potrzebne lepsze zrodlo i jak najwyzsza rozdzielczość.

 

Hubio uważa że liczba szczegółów zależy od wyświetlacza, nie od źródła. Szkoda że na VHS nie testuje

 

Tak, że ten tego.

Ja dodałem Hubio do ignorowanych, nic osobistego ale odkąd kupił telewizor, to takie głupoty pisze, że nie da rady czytać.

 

Sorry Hubio.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, raf7705 napisał:

Ja dodałem Hubio do ignorowanych

Nawet nie wiesz jaka to kusząca myśl. ale ja lubię robić sobie "pod górkę'"... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha@raf7705 coś w tym jest bo sam się zastanawiałem czy go dodac do ignorowanych bo zaczął kłamać i wymyślać dyrdymały ale ... dałem mu szanse

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@raf7705 to był żart, chodziło mi o percepcję odbioru. Możesz mnie dodać do ignorowanych, ale w sumie to nie wiem dlaczego bo zawsze kulturalnie rozmawialiśmy, a ty kolego @groszek to masz sens życia w atakowaniu mnie więc jak możesz sobie odebrać taką przyjemność ?

Równo rok temu @raf7705 jak na jakiś czas zniknąłem z forum pisałeś mi na priv żebym się zaczął odzywać... Jak to w ciągu roku można się zmienić...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, hubio napisał:

Równo rok temu @raf7705 jak na jakiś czas zniknąłem z forum pisałeś mi na priv żebym się zaczął odzywać... Jak to w ciągu roku można się zmienić...

Dlaczego szukasz winy u kolegi @raf7705 może to z twojej przyczyny taka zmiana?

?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, hubio napisał:

a ty kolego @groszek to masz sens życia w atakowaniu mnie więc jak możesz sobie odebrać taką przyjemność ?

@hubio nie atakuje Ciebie, nic do Ciebie nie mam, nie znam Cię. Reaguje na Twoje wpisy w których często, a nawet bardzo często ;) , mówiąc w przenośni "płyniesz ze sformułowaniami, rozmijając się z rzeczywistością", do tego swoje osądy formujesz w bardzo kategoryczny i autorytatywny sposób.  Jesteśmy na tematycznym forum i pomyśl o tym, że możesz wprowadzić kogoś w błąd. To może być czasami kosztowny błąd...

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, darekgra napisał:

Dlaczego szukasz winy u kolegi @raf7705 może to z twojej przyczyny taka zmiana?

?

Ja nie szukam winy u nikogo... Po prostu dobrze mi się z nim dyskutowało... Nie mieliśmy nigdy żadnych spięć, więc jestem lekko zdziwiony... No, ale każdy ma wolny wybór... Szkoda, że kolega raf zasugerował się paromi hejterami na forum, którzy nie dość, że nie mieli racji to do dzisiaj krzyczą, że mieli... a niektórzy są nawet tak zawzięci, że krytykują już każdy mój wpis.

Ty np. podniosłeś słusznie temat tych szczegółów na wyświetlaczu bo rzeczywiście nie w formie żartu wyszła bzdura... A ja chciałem żartem pokazać, że chodzi mi o percepcję odbioru, ale to był jednak za duży skrót myślowy i wypowiedź była nieczytelna i dobrze, że napisałeś o tym, szkoda, że w takiej złośliwej formie, ale najważniejsze, że miało to sens merytoryczny... ale wybacz jak na wątek wchodzi kolega tomasiasan czy jakoś tak i pisze jakiś wierszyk co ma mnie obrazić to jaki to ma sens na forum technologicznym ? To świadczy tylko o tych osobach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, user7878 napisał:

Zważywszy, że hubio nadal na DVD testuje emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Projektory kupuje się dla wielkosci obrazu i magii kina. Im wiekszy obraz tym potrzebne lepsze zrodlo i jak najwyzsza rozdzielczość.

U mnie ostatnie DVD na projektorze było wyświetlane 7 lat temu jak przeszedłem ostatecznie na blu ray. Obecnie ogadam głównie filmy 4k. Jak ostatnio sąsiadowi pokazałem jak wygląda film np.Terminator 2 z dvd na 130" a jak z 4k uhd to się lekko zdziwił.  Juz teraz wie czemu na projektorze nie oglądam dvd... ? Tego się poprostu njuż  nie da oglądać po przesiadce na 4k uhd... ?

Edytowane przez Bipo
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet na oledzie czy tym Samsungu nie ogląda się takich materiałów. Tyle kasy się nie wydaje po to żeby oglądać tv hd czy dvd.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Bipo napisał:

U mnie ostatnie DVD na projektorze było wyświetlane 7 lat temu jak przeszedłem ostatecznie na blu ray. Obecnie ogadam głównie filmy 4k. Jak ostatnio pokazałem jak wygląda film np.Terminator 2 z dvd na 130" a jak z 4k uhd to się lekko zdziwił.  Juz teraz wie czemu na projektorze nie oglądam dvd... ? Tego się poprostu njuż  nie da oglądać po przesiadce na 4k uhd... ?

Wcale się nie dziwię bo na 130'' to musi być jakiś koszmar ! Natomiast na 100'', a w panoramie jeszcze mniej nie było tak źle.. :) W wątku wklejałem fotki i nikt nie napisał, że była tragedia itd i jestem pewny, że jak byś był u mnie i to widział też byś zaakceptował... Są też różne wydania DVD... Czasami jakość DVD potrafi być bardzo dobra... Obecnie mam na 75'' w TV też filmy na DVD i część wygląda fatalnie, a część świetnie... Po prostu im większa przekątna wyświetlacza tym jest gorzej...

6 minut temu, STELVIO napisał:

Ale nawet na oledzie czy tym Samsungu nie ogląda się takich materiałów. Tyle kasy się nie wydaje po to żeby oglądać tv hd czy dvd.

Ja mam już kolekcję filmów - prawie 800 pozycji... Połowa to DVD połowa BD/UHD... To co się dało powymieniałem z DVD na BD, ale nie dało rady wszystko... Np. ostatnio kupiłem właśnie wspomnianego Terminatora 2 PL za 500zł.. na BD... Oczywiście mogę mieć Oppo i kupować filmy na BD i szukać napisów, mogę się bawić w streaming, albo w ogóle być piratem, ale... mam te filmy na DVD i je oglądam... I to nie jest tak, że systemy poprawy jakości w playerze czy TV nie działają... Np. Panasonic w porównaniu do SONY/Samsunga UHD potrafi naprawdę zdziałać cuda.... Jest też słynne Oppo 103 z Darbee..., a myślę, że technologia zmierza w tą stronę, żeby jeszcze poprawiać i może za parę lat będzie taki sprzęt,  że ci zrobi w locie remastering z DVD do BD...  :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hubio napisał:

Np. ostatnio kupiłem właśnie wspomnianego Terminatora 2 PL za 500zł.. na BD...

Jak lubisz ten film zerknij na wersję UHD HDR. Wyjątkowo dobre jakościowo wydanie  i ogląda się z przyjemnością. Kolokwialnie mówiąc HDR (rec.2020, itd.)  robi robotę. Do tego film praktycznie nie ma ziarna, co niektórym  (mi nie) przeszkadza. Dla fanów jest też edycja kolekcjonerska z łapą Terminatora i autografem Camerona! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio ja juz sie na ten temat wypowiadalem nie raz. Zresztą nie tylko ja.[mention=159398]szewi[/mention] nawet fotki z Mission Impossible wstawiał.

My to ogladamy w 4k z HDR. Po to kupujemy projektory czy najnowsze TV zeby ogladać w najlepszej mozliwej jakości albo bardzo zblizonej - np. z itunes na AppleTV.

Napisze raz jeszcze - na JVC wyglada to rewelacyjnie. Nie ma problemow z bielami czy czerniami. Na TV jest wieksze uderzenie w HDR ale calosciowo lepiej oglada sie na JVC.

 

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Groszek napisał:

Do tego film praktycznie nie ma ziarna, co niektórym  (mi nie) przeszkadza.

Tytułem sprostowania powinno być:

Do tego film praktycznie nie ma ziarna, które niektórym  (mi nie) przeszkadza.

Generalnie mi ziarno nie przeszkadza. Uważam nawet, że dodaje smaczku  (choć może lepiej byłoby zostawia smaczek)  w niektórych filmach i buduje klimat. Choć znam osoby które wolą czyściutkie wymuskane filmy i ziarno je wkurza.

Na projektorze i dużym ekranie ziarenko w UHD HDR dodaje pewnie dodatkowego smaczku. Taki "Helikopter w ogniu" musi wyglądać miodnie :)

 

Edytowane przez Groszek
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę jak tego ziarna nie ma.
Przecież w naturze, to nie występuje. To jest spuścizna po starych kamerach, które tak nagrywały.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat woda! Ja tam jestem neutralny.

Naturalne ziarno ze starszych filmów przy wydaniach real 4K jest ok. Mocarne czyściutkie nowe wydanie np. Passenger  też ok! ;)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...