Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Temat może nie ten, ale zawsze warto zapytać. Od 2 lat jestem posiadaczem Epsona tw650 który był kupiony na próbę jako odskocznia od tv. Jak większość pewnie wie z doświadczenia TV od 2 lat nie używany chociaż to topowa plazma była. Teraz pytanie, pojawiły się środki na nową zabawkę. Czy po zakupie TW 9400 będę miał ten efekt wow po zmianie czy jednak wrócić do TV 85 cali. Ekran rozwijany w salonie 110 cali, salon jasny, rolety zewnętrzne. Chodzi głównie o jakoś obrazu ale oczywiście i wielkość projekcji. Obraz oglądany ok 4m od ekranu. Koszt na inwestycje około 12 tys. Doradźcie proszę 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grzegorzchu napisał:

Witajcie. 

Temat może nie ten, ale zawsze warto zapytać. Od 2 lat jestem posiadaczem Epsona tw650 który był kupiony na próbę jako odskocznia od tv. Jak większość pewnie wie z doświadczenia TV od 2 lat nie używany chociaż to topowa plazma była. Teraz pytanie, pojawiły się środki na nową zabawkę. Czy po zakupie TW 9400 będę miał ten efekt wow po zmianie czy jednak wrócić do TV 85 cali. Ekran rozwijany w salonie 110 cali, salon jasny, rolety zewnętrzne. Chodzi głównie o jakoś obrazu ale oczywiście i wielkość projekcji. Obraz oglądany ok 4m od ekranu. Koszt na inwestycje około 12 tys. Doradźcie proszę 😀

Zajrzyj do tematu: https://hdtvpolska.com/forum/topic/48996-od-telewizora-do-projektora-i-z-powrotem-czyli-dlaczego-nie-warto-kupować-projektora-i-tracić-pieniędzy/

 

Generalnie: jeśli lubiłeś plazmę i projektor czyli zakładam, że lubisz taki typowo kinowy obraz, a nie np dynamiczny w TV to wybór projektora może być lepszym rozwiązaniem choć jesli to ma być ekran do 100'' być może lepszym rozwiązaniem będzie topowy TV 85''

Projektor projektorowi nierówny... Ja miałem ponad rok Epsona 9300 i jak kupiłem TV Sasmunga Q9FN, który był flagowcem, projektor sprzedałem... Natomiast podobno JVC oferują już  niezłą jakość... Temat dość szeroki bo nie tylko masz dylemat czy TV czy proj, ale jaki TV lub jaki proj...

W linku który podałem, gdzie sam założyłem temat jest paru hejterów mnie wyśmiewających, ale oni tak zazwyczaj w każdym moim temacie mnie traktują - taka osobista wojenka więc nie zwracaj na to uwagi i czytaj merytoryczne posty...

Jak będziesz miał jakieś pytania, których nie będziesz chciał zadawać publicznie napisz na priv... Miałem kilka projów budżetowych w tym ten co teraz miałeś, potem 9300 i kilka TV więc może będę mógł coś doradzić...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. 
Temat może nie ten, ale zawsze warto zapytać. Od 2 lat jestem posiadaczem Epsona tw650 który był kupiony na próbę jako odskocznia od tv. Jak większość pewnie wie z doświadczenia TV od 2 lat nie używany chociaż to topowa plazma była. Teraz pytanie, pojawiły się środki na nową zabawkę. Czy po zakupie TW 9400 będę miał ten efekt wow po zmianie czy jednak wrócić do TV 85 cali. Ekran rozwijany w salonie 110 cali, salon jasny, rolety zewnętrzne. Chodzi głównie o jakoś obrazu ale oczywiście i wielkość projekcji. Obraz oglądany ok 4m od ekranu. Koszt na inwestycje około 12 tys. Doradźcie proszę
Myślę, że śmiało możesz brać tw9400. Tym bardziej że jesteś już obtrzaskany z projekcją, masz ekran 110" (to duża różnica do TV 85" w wielkości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt wow powinien być po tw650 jak się przesiądziesz na TW9400, ale jeśli jasny salon to lepiej zaadaptować pomieszczenie... @Gmeru słusznie pisze, że ludzie w 50% mają niezaadaptowane pomieszczenia gdzie nawet najlepszych proj dużo straci... W TV od samego początku masz optymalną, najlepszą jakość. W przypadku proja musisz dostosować pomieszczenie, a i tak nawet przy najlepszym dostosowaniu epson TW 9400 będzie daleko po za jakością np. TV Samsunga Q90R.. Czy dla większego o 25'' obrazu warto ? To już sam musisz sobie odpowiedzieć... ale jak masz odległość aż 4m to bym rozważył proj tylko JVC RS540 / X7900 lub zbliżone..

Tu masz temat:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/46029-jvc-rs540x7900-w-codziennym-użytkowaniu/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon jest dosyć jasny ale praktycznie nie oglądamy telewizji w dzień, jeśli już to przy zamkniętych roletach zewnętrznych i całkiem przyjemnie się ogląda. 

Powiem, że nawet lampa cały czas pracuje w trybie eco, raz że bardziej mi wtedy przy zaciemnieniu odpowiada obraz dwa jest znacznie ciszej.

Za telewizorem przemawia to iż ma przygotowane miejsce i nie szpeci tak salonu jak wiszący ekran do projektora. W zasadzie chyba skłaniałbym się do 9400w ale boję się tego, że po włączeniu powiem no może jest troszkę lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzegorzchu napisał:

Salon jest dosyć jasny ale praktycznie nie oglądamy telewizji w dzień, jeśli już to przy zamkniętych roletach zewnętrznych i całkiem przyjemnie się ogląda. 

Przejrzyj ten temat - jest tu dużo cennych wskazówek na temat adaptacji salonu. Odcięcie światła zewn. to minimum, ale czasami ludzie mają wielkie nie zakryte niczym jasne lśniące parkiety - one bardzo odbijają światło... Tak samo jasne meble itd.. Ja też mam salon, ale malutki jak na salon i wykładzina podłogowa materiałowa, ciemne meble więc salon mam zaadaptowany na 80%, ale każdy ma inaczej.

2 godziny temu, Grzegorzchu napisał:

Za telewizorem przemawia to iż ma przygotowane miejsce i nie szpeci tak salonu jak wiszący ekran do projektora.

A nie lepiej pomyśleć nad ekranem zwijanym z sufitu ? Ja tak mam i wielka oszczędność miejsca i jak jest zwinięty w kolorze białym zlewa się z sufitem i nic nie szpeci. Mało kto gapi się w sufit :)

2 godziny temu, Grzegorzchu napisał:

W zasadzie chyba skłaniałbym się do 9400w ale boję się tego, że po włączeniu powiem no może jest troszkę lepiej ;)

Ja przed Epsonem TW 9300 miałem EPSON EH-TW6700 więc model wyższy niż Ty i był efekt wow... Więc w tym wypadku będzie na pewno... Ten proj co miałeś to był budżetowy model z niskiej półki. Na takich projach fatalnie wyglądają sceny z lotu ptaka (zresztą na 6700 tak samo).... Czerń oczywiście bardziej szara... Ale dla mnie straszne były biele i wiele rzeczy o których już nawet nie pamiętam... Nic praktycznie nie byłem w stanie oglądać... Po przesiadce na TW9300 byłem jak w innym świecie... Natomiast w projach bardzo ważna jest jakość bo w TV różnica pomiędzy np. budżetowym modelem SONY, a topowym QLEDem nie jest tak ogromna jak pomiędzy takim projem Epson 6700 a JVC RS 540... Natomiast jak masz ograniczony budżet i wcześniej akceptowałeś nawet budżetowy model Epsona to po przesiadce na 9400 gwarantuję wam, że po włączeniu filmów - radzę 4K UHD lub BD nie wyjdziecie z domu przez tydzień :)

Natomiast jak to nie jest super pilne to za rok, dwa mogą być już TV 100'' w akceptowalnej cenie o czym piszę w wątku: od TV do projektora i z powrotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2020 o 16:27, Grzegorzchu napisał:

Salon jest dosyć jasny ale praktycznie nie oglądamy telewizji w dzień, jeśli już to przy zamkniętych roletach zewnętrznych i całkiem przyjemnie się ogląda. 

Powiem, że nawet lampa cały czas pracuje w trybie eco, raz że bardziej mi wtedy przy zaciemnieniu odpowiada obraz dwa jest znacznie ciszej.

Za telewizorem przemawia to iż ma przygotowane miejsce i nie szpeci tak salonu jak wiszący ekran do projektora. W zasadzie chyba skłaniałbym się do 9400w ale boję się tego, że po włączeniu powiem no może jest troszkę lepiej ;)

Jak się na coś zdecydujesz to napisz :) Jeśli na Epsona 9400 jak najbardziej to będzie właściwy temat to podzielenia się z nami swoimi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przed Epsonem TW 9300 miałem EPSON EH-TW6700 więc model wyższy niż Ty i był efekt wow... Więc w tym wypadku będzie na pewno... Ten proj co miałeś to był budżetowy model z niskiej półki. Na takich projach fatalnie wyglądają sceny z lotu ptaka (zresztą na 6700 tak samo).... Czerń oczywiście bardziej szara... Ale dla mnie straszne były biele i wiele rzeczy o których już nawet nie pamiętam... Nic praktycznie nie byłem w stanie oglądać... Po przesiadce na TW9300 byłem jak w innym świecie... Natomiast w projach bardzo ważna jest jakość bo w TV różnica pomiędzy np. budżetowym modelem SONY, a topowym QLEDem nie jest tak ogromna jak pomiędzy takim projem Epson 6700 a JVC RS 540... Natomiast jak masz ograniczony budżet i wcześniej akceptowałeś nawet budżetowy model Epsona to po przesiadce na 9400 gwarantuję wam, że po włączeniu filmów - radzę 4K UHD lub BD nie wyjdziecie z domu przez tydzień
Natomiast jak to nie jest super pilne to za rok, dwa mogą być już TV 100'' w akceptowalnej cenie o czym piszę w wątku: od TV do projektora i z powrotem...
Na jakiej podstawie piszesz takie pierdoły.
Masz jakiś wywiad, co może być za rok?
Czy tak sobie fantazjujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, raf7705 napisał:

Na jakiej podstawie piszesz takie pierdoły.
Masz jakiś wywiad, co może być za rok?
Czy tak sobie fantazjujesz...

Jasne, że tego nie wiem... Ale czy pierdoły czy nie to się przekonamy za rok LUB dwa - pisałem wyraźnie - za rok lub dwa... Może za rok rzeczywiście nie, ale za dwa jak najbardziej może tak się zdarzyć... Jeśli teraz 85'' jest do kupienia do 25k, a w zeszłym roku było 75'' za tyle to przewidując proporcjonalny wzrost za rok może być to 95'' lub 90'' a za dwa lata 100''

Więc raf spotkajmy się dokładnie 28.08.2022 r i albo ja przyznam (jak nie będzie TV 100'' do 25k), że pisałem pierdoły, albo Ty mnie PUBLICZNIE PRZEPROSISZ... co Ty na to ? Zakład stoi ? :)

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Byliśmy z żoną w sklepie pooglądaliśmy TV 85 cali i oczywiście wszystko ładnie i pięknie jeśli chodzi o jakość ale jednak stwierdziliśmy, że przejście na mniejszy rozmiar jest nie do zaakceptowania 😀

Więc będzie Epson 9400. Na tą chwilę jednak czas na nowy ekran projekcyjny i będzie większy niż dotychczas. Salon jest jasny ale podłogi ciemne, meble ciemne, zasłony ciemne więc nie jest źle. 

Jaki ekran elektryczny 150 calowy z rozsądne pieniądze polecacie? 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam z niemieckiej firmy esmart.de
Kupowalem od nich kilka ekranow. Wysylaja do nas i cenowo i jakosciowo rewelacja. Epson 9400 jest jasny wiec w Waszym pokoju bedzie ok. Dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Grzegorzchu napisał:

Dzięki chłopaki. Byliśmy z żoną w sklepie pooglądaliśmy TV 85 cali i oczywiście wszystko ładnie i pięknie jeśli chodzi o jakość ale jednak stwierdziliśmy, że przejście na mniejszy rozmiar jest nie do zaakceptowania 😀

Więc będzie Epson 9400. Na tą chwilę jednak czas na nowy ekran projekcyjny i będzie większy niż dotychczas. Salon jest jasny ale podłogi ciemne, meble ciemne, zasłony ciemne więc nie jest źle. 

Jaki ekran elektryczny 150 calowy z rozsądne pieniądze polecacie? 

Na 150'' to nawet ja przyznam, że lepiej kupić proj i to "nawet" Epsona 😁... Na pewno po przesiadce z tw650 będziecie w innym świecie - rezerwuj z żoną tydzień wolnego... 😁😁

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, user7878 napisał:

Polecam z niemieckiej firmy esmart.de
Kupowalem od nich kilka ekranow. Wysylaja do nas i cenowo i jakosciowo rewelacja. Epson 9400 jest jasny wiec w Waszym pokoju bedzie ok. Dobry wybór

Podasz jakiś link pod konkretny model bo wtym języku to ja  nic chu chu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że tego nie wiem... Ale czy pierdoły czy nie to się przekonamy za rok LUB dwa - pisałem wyraźnie - za rok lub dwa... Może za rok rzeczywiście nie, ale za dwa jak najbardziej może tak się zdarzyć... Jeśli teraz 85'' jest do kupienia do 25k, a w zeszłym roku było 75'' za tyle to przewidując proporcjonalny wzrost za rok może być to 95'' lub 90'' a za dwa lata 100'' Więc raf spotkajmy się dokładnie 28.08.2022 r i albo ja przyznam (jak nie będzie TV 100'' do 25k), że pisałem pierdoły, albo Ty mnie PUBLICZNIE PRZEPROSISZ... co Ty na to ? Zakład stoi ?

 

Pierdoły piszesz, niczym nie poparte. Rozmiary 85 były od dawna. Ja kupiłem 79" w 2014 roku.

Są coraz tańsze, bo robią coraz gorsze telewizory jako najwyższe modele.

Popatrz tylko na linie Samsunga. Co rok gorsze i tańsze.

Oby tak dalej. Kupisz 85" za grosze i nic nie warte.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, raf7705 napisał:

Pierdoły piszesz, niczym nie poparte. Rozmiary 85 były od dawna. Ja kupiłem 79" w 2014 roku.

Są coraz tańsze, bo robią coraz gorsze telewizory jako najwyższe modele.

Popatrz tylko na linie Samsunga. Co rok gorsze i tańsze.

Oby tak dalej. Kupisz 85" za grosze i nic nie warte.

Nie bardzo rozumiem co piszesz. Sam masz przecież topowy model Samsunga jaki i ja mam z 2018r czyli Q9FN i jego następcę z 2019r i sam pisałeś, że różnice są niewielkie. To by też potwierdzały cyferki. Nieznacznie gorszy kontrast i lepsze kąty w modelu z 2019r (dla ludzkiego oka właściwie nie zauważalne). Przyszłość i zapowiadane coraz to nowsze technologie jak micro LED, 8K czy jakieś nowe OLEDY od Samsunga sugerują raczej, że TV będą coraz lepsze, a nie gorsze... Owszem kupiłeś 79'' w 2014 ale za ile i jaka była to jakość ?

Jak pisałem flagowca Samsunga 75'' można było kupić rok temu do 25k, a dzisiaj flagowca Samsunga 85'' więc za rok czy dwa lata kto wie czy 95'' czy 100''

Natomiast dalej możemy kontynuować tą dyskusję w wątku: od TV do projektora, a nie tutaj bo kolega kupił Epsona i do ekranu 150'' moim zdaniem zrobił dobrze bo 150'' TV jeszcze bardzo długo nie będą istnieć...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam60 napisał:

Jak pisałem flagowca Samsunga 75'' można było kupić rok temu do 25k, a dzisiaj flagowca Samsunga 85'' więc za rok czy dwa lata kto wie czy 95'' czy 100''

Czyli 100 calowy ekran za rok czy dwa za 25 tysięcy, więc w cenie 10 tysięcy raczej za 5 lat. Faktycznie, warto czekać. :lol: 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MarianPaz napisał:

Czyli 100 calowy ekran za rok czy dwa za 25 tysięcy, więc w cenie 10 tysięcy raczej za 5 lat. Faktycznie, warto czekać. :lol: 

No, ale proj JVC też kosztuje ok 17k więc myślę, że w takiej cenie mogą być 100'' TV za te dwa lata. Nie pisałem nigdy o 10k bo za tyle albo jeszcze mniej są budżetowe TV, a nie o takie mi chodzi bo od nich nawet lepszy jest Epson 9300 co sam doświadczyłem... Porównuję proje wyłącznie do topowych TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topowy 98" to teraz 350 000 pln! Pradu bierze jak mala elektrownia.
Tak podchodzac do tematu nigdy nic nie kupisz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, user7878 napisał:

Topowy 98" to teraz 350 000 pln! Pradu bierze jak mala elektrownia.
Tak podchodzac do tematu nigdy nic nie kupisz.

Przecież wiem... I nie zamierzam kupować... Zobaczymy za 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, user7878 napisał:

Rok temu to samo pisales... że za 2 lata emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Nie - rok temu pisałem o 85'' lub 100'' i się sprawdziło i o roku, 2 lub 3, a minął dopiero 1 rok i już jest 85'' :) ...

Tak dokładnie pisałem rok temu:

W dniu 16.08.2019 o 20:14, Adam60 napisał:

 

Jeśli nie chodzi wam o "magię" projekcji a jedynie o wielki ekran zastanówcie się czy nie lepiej poczekać rok, może 2 albo 3 iwtedy kupić sobie TV 85'' lub 100'', który może kosztować tyle co obecne topowe proje !

 

16 minut temu, user7878 napisał:

Rok temu to samo pisales... że za 2 lata emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

 

Ale czytanie po łebkach i ataki personalne to normalne na tym forum. Przy okazji dziękuję Ci za liczne buźki :)

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właściciele topowych projektorów mają z regóły ekrany 120 calowe i wieksze. Jak się już wydaje tyle kasy, to trzeba mieć odpowiednie warunki. Podejrzewam, że większość forumowych posiadaczy projektorów ma ekrany powyżej 110 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...