Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

.

Najlepszym urządzeniem do netflixa będzie apple tv 4k który ma opcję automatycznego przełączania ekraniu do odtwarzanego materiału wideo.

Do kupienia używany za 500-600zł.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 17:17, sebaa napisał:

Sprawdziłem xbox one x mimo ustawień 24Hz z apki Netflix idzie 60hz co by nie puścił.

Natomiast z apki Kodi idzie pięknie 24p.

Co prawda na projektorze FHD nie 4K ale to chyba jeśli chodzi o framerate nie ma wpływu. 1fdc763810a3d8895b898b6f74ea11af.jpg712e6b904eb389e00a59a8e7541b60d5.jpg

Dzięki za informację - właśnie w tym jest problem, że apka Netflixa wszystko w 60hz puszcza. A w KODI masz wtyczkę Netflixa i wtedy netflix w 24hz działa? Nigdy z Kodi nie korzystałem... ps Szacun za czas pracy lampy ;)

W dniu 14.01.2021 o 23:48, D4r3KS napisał:

.

Najlepszym urządzeniem do netflixa będzie apple tv 4k który ma opcję automatycznego przełączania ekraniu do odtwarzanego materiału wideo.

Do kupienia używany za 500-600zł.

Dzięki, pewnie na jakąś używkę będę się "czaił" w takim razie. Dziwne, że tylko w środowisku apple apka netflixa zezwala na 24hz.

Edytowane przez morior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple na 23.976 zezwala :) na 24 nie, jest to znany problem już od kopy czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, D4r3KS napisał:

Apple na 23.976 zezwala :) na 24 nie, jest to znany problem już od kopy czasu.

A w praktyce coś to zmienia w jakości odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A w KODI masz wtyczkę Netflixa i wtedy netflix w 24hz działa?


Nigdy nie próbowałem netflixa w KODI.

ps Szacun za czas pracy lampy


Dzięki! Sam się zdziwiłem ostatnio że 6kh pyknęło. Większość godzin nabite w ECO. Świeci już troszkę słabo i wymiany czas najwyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, morior napisał:

A w praktyce coś to zmienia w jakości odbioru?

A w czym przeszkadza ci odtwarzanie netflixa w 60hz? brak 24 jest tym samym czym brak 23.976 czyli u niektórych ludzi objawia się skokiem obrazu w zależności od ekranu.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, D4r3KS napisał:

A w czym przeszkadza ci odtwarzanie netflixa w 60hz? brak 24 jest tym samym czym brak 23.976 czyli u niektórych ludzi objawia się skokiem obrazu w zależności od ekranu.

Przeszkadza mi w tym, że mój projektor i wszystkie projektory w tym wątku nie obsługują  4K HDR 60hz. Dlatego jeśli chciałbym oglądać materiał w 4K HDR to pozostaje mi tylko 24hz czy 23.976. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko jasne teraz. Shield tv z odpowiednią wtyczką też by załatwił sprawę, bo umówmy się netflix w kodi to wygodny nie jest.

A obsługę 4K SDR 60hz masz w projektorze?

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, D4r3KS napisał:

Ok wszystko jasne teraz. Shield tv z odpowiednią wtyczką też by załatwił sprawę, bo umówmy się netflix w kodi to wygodny nie jest.

A obsługę 4K SDR 60hz masz w projektorze?

Tak 4k 60hz SDR obsługuje i np na Netflix przez chromecast ultra wygląda to świetnie. Dlatego pytałem wcześniej czy miedzy 4k HDR a 4k SDR w naszych projektorach (tw9300/7300/7400)jest faktycznie widoczna różnica i warto bawić się w dodatkowe sprzęty - np ATV 4K, które to obsłużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli na X nie działa HDR z wtyczką netflixa to możesz jeszcze sprawdzić na lapku jak to będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, D4r3KS napisał:

To jeśli na X nie działa HDR z wtyczką netflixa to możesz jeszcze sprawdzić na lapku jak to będzie wyglądać.

niestety. lapek ma tylko hdmi 1.4 i też 4k HDR nie obsługuje. No nic, dzięki wszystkim za pomoc - nie chcę niepotrzebnie zaśmiecać wątku. Pozostaje ewentualny zakup Apple TV 4k. A gdyby ktoś z użytkowników Epsona tw9300/7300/7400 dał znać czy faktycznie 4K HDR  jest warte zachodu, to będę wdzięczny za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kendo999 napisał:

obraz z epsonow to epoka

... lodowcowa? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie i będę wdzięczny za odpowiedź. Niedługo startuje z remontem domu i chcę zamienić tv na projektor, po lekturze jestem wstępnie zdecydowany na 9400. Czym różni się 9400w i czy warta wybrać ten model. Wiem, że posiada funkcje bezprzewodową ale czy nie wpływa to na jakość? Jaki ekran (wielkość) powinienem rozważać jakie możliwości daje mi Epson, obraz będzie oglądany z odległości ok 5,5-6m. Jak daleko powinienem zawiesić projektor. Co prócz kabla HDMI powinienem doprowadzić? Czy działa to z kinem domowym 5.1 bezprzewodowa (oba modele). Na jakiej zasadzie połączyć projektor z cyfrą oraz playstation? Czy zawieszenie projektora w odległości bliższej niż punkt oglądania nie będzie powodować dyskomfortu przy oglądaniu (praca projektora, światło). Do projektora planuje podwieszany ekran czy takowy kupuje się już z docelowym rozmiarem oglądania? Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję bo czytając temat widzę że wielu zmieniło projektor na nowszy/lepszy ale gdyby ktoś tu jeszcze zaglądał to mam pytanie do osób korzystających z WielessHD.

Przy następującym podłączeniu:

WirelessHD HDMI (OUT) -> TV

a amplituner z podłączonym dekoderem 4K UltraBOX wpiętym do WirelessHD pod HDMI (IN)

nie będzie problemu (mam na myśli HDCP) z odtwarzaniem nagranego materiału zamiennie na TV/projektor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiego problemu, urządzenie WirelessHD wspiera HDCP. Pytasz bo zastanawiasz się nad kupnem czy czysto teoretycznie? Mam kolegę który akurat ma na sprzedaż ten projektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, appaloosa napisał:

Nie, nie ma takiego problemu, urządzenie WirelessHD wspiera HDCP

To że HDCP działa w WirelessHD to się domyślam. Natomiast nie wiem jak to wygląda w sytuacji gdy dekodera biedzie przesyłał sygnał raz do TV a innym razem do projektora ? Jeśli to nie zadziała to w moim przypadku urządzenie jest zbędne. Zapytałem w tym wątku bo byś może któryś z użytkowników tego projektora przerabiał podobną sytuację.

 

8 godzin temu, appaloosa napisał:

Pytasz bo zastanawiasz się nad kupnem czy czysto teoretycznie? Mam kolegę który akurat ma na sprzedaż ten projektor

Tak zastanawiam się na zakupem (nowego) lecz nie jest to jedyny typ projektora który biorę pod uwagę.

TW9400 ma kilka zalet lecz czytając  testy i opinie nie jestem przekonany czy  ten typ obrazu będzie mi odpowiadał.

Zdecyduje porównanie projektorów na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2021 o 18:01, fietko napisał:

Trochę odkopuję bo czytając temat widzę że wielu zmieniło projektor na nowszy/lepszy ale gdyby ktoś tu jeszcze zaglądał to mam pytanie do osób korzystających z WielessHD.

Przy następującym podłączeniu:

WirelessHD HDMI (OUT) -> TV

a amplituner z podłączonym dekoderem 4K UltraBOX wpiętym do WirelessHD pod HDMI (IN)

nie będzie problemu (mam na myśli HDCP) z odtwarzaniem nagranego materiału zamiennie na TV/projektor?

Nie myślałeś o JVC X7900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC x7900 znacznie przekracza mój budżet. Na początku myślałem o wydatku na projektor około 5 000  zł.   A doszedłem do 11 000 zł.  dodatkowo bym w pełni wykorzystał ten sprzęt to dochodzi nowy AVR  i HTPC/Nvidia Shield lub coś podobnego.

Pozostanę w tej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 07:33, fietko napisał:

JVC x7900 znacznie przekracza mój budżet. Na początku myślałem o wydatku na projektor około 5 000  zł.   A doszedłem do 11 000 zł.  dodatkowo bym w pełni wykorzystał ten sprzęt to dochodzi nowy AVR  i HTPC/Nvidia Shield lub coś podobnego.

Pozostanę w tej półce cenowej.

U mnie skończyło się właśnie na nowym AVR z dwoma HDMI + Shield. Polecam taki zestaw. A u kolegi lampa tylko 300h, więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

pytanie, jak Wam się sprawdzają Wasze Epsony przy treści HDR ?

Mam Epsona 7300, ale o ile w SDR obraz jest dla mnie bardzo przyjemny, to w HDR jest totalnie ciemno.

Oglądałem ostatnio DUNE, i tam około 2h10min jest scena nocna na pustyni, gdzie z piasku wyłania się potwór, to w zasadzie nic nie widzę.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z piszczeniem po wymianie lampy?

Epson TW7300, na szczęście nie słychać tego głośno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że jest tu sporo osób mających obecnie lub w przeszłości model 7300 pozwolę sobie zadać pytanie:

Czy spotkał się ktoś z losowym zanikiem obrazu? Czasem raz na godzinę, czasem co kilka minut, mam wrażenie że jak jest cieplej to częściej to występuje.

Jako źródło wykorzystuje Nvidia Shield, PS4/PS5, Dekoder Cyfry+, podłączone poprzez AVR Denona X3500H. Dla testów podłączałem Shield-a bezpośrednio i nic nie dało. Wcześniej tłumaczyłem to sobie przewodem HDMI o długości 13m, bo w teorii certyfikacje pasywne maja tylko do 10m, ale ostatnio zakupiłem światłowodowy HDMI 15m i problem jest dalej. Podpowie ktoś życzliwy gdzie może tkwić problem? Co  sprawdzić, zmienić w ustawieniach?

(Jeśli temat był już poruszany to sorry, ale wszystkich 176 stron nie przeczytałem, może z 1/3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...