Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox One S unboxing i wideo test funkcjonalności Ultra HD / 4K - najtańszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, niedługo żeby obejrzeć jakis film na TV trzeba będzie np. splunąć przez lewe ramię :angry:.

Albo coś odtwarza albo nie odtwarza. Jak dla mnie w tym wypadku ta konsola płyt BD UHD nie odtwarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż szkoda ze ma takie problemy  - bo promocje na xb1s są mega fajne - ostatnio była jakaś z dwoma padami i forzą w cenie 1000zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niekoniecznie bym winił MS. Może po prostu nie chcieli zapłacić jakiegoś "haraczu" związanego z zabezpieczeniami UHD?

W tym kontekście ciekawy jest fakt braku obsługi UHD przez największego konkurenta - PS4.

Kwestie techniczne czy softwarowe są prawdopodobnie zupełnie nieistotne.

Ale może się mylę i tworze teorię spiskową? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Barnaba napisał:

A ja niekoniecznie bym winił MS. Może po prostu nie chcieli zapłacić jakiegoś "haraczu" związanego z zabezpieczeniami UHD?

 

 

A kogo należy winić? Plamy na słońcu. Miało czyta, a nie czyta. Winny producent i szkoda dyskutować.

Jakoś od nas klientów haraczu brac nie zapominają :angry::blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po prostu to jest przede wszystkim konsola do gier, a inne funkcjonalności jak np. odtwarzacz UHD to jest dodatek, który dla MS nie jest priorytetem jak widać. Należy się do tego przyzwyczaić, ew. zainwestować w stacjonarkę.

A w PS4 Pro nie ma i nigdy nie będzie obsługi UHD BD (chyba, że jakiejś przyszłej wersji z innymi bebechami) ze względu na zastosowany napęd - celowa decyzja Sony mająca m.in. na względzie przycięcie ceny konsoli o kilkanaście dolców.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to konsola do gier. Natomiast trochę dziwne jest to, że MS nie może/nie chce wykorzystać przewagi w postaci obsługi UHD.

Ciekawy jestem gdzie ten pies czy sęk? ;)

I tylko ciekawy, bo niezależnie, czy będzie czytał wszystkie płyty czy nie i tak nie kupię tej konsoli MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 7wspaniałych i hula. Póki co mam 7 płytek i z żadna nie było problemów ze startem

 

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

 

A kogo należy winić? 

To proste - to jest wina Tuska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, misfit napisał:

Po prostu to jest przede wszystkim konsola do gier, a inne funkcjonalności jak np. odtwarzacz UHD to jest dodatek, który dla MS nie jest priorytetem jak widać. Należy się do tego przyzwyczaić, ew. zainwestować w stacjonarkę.

w sumie jak nie naprawią to strzelają sobie w kolano.

kupujemy konsolę - po 22 miesiącach oddajemy do naprawy na niezgodność towaru z umową (nie czyta płyt UHD a ma czytać).

kupujemy nową i znowu pod koniec drugiego roku "złomujemy" u producenta.

ja na pewno kupię Scorpio i jak nie naprawią tego w nim to na pewno skorzystam z takiej metody pod koniec drugiego roku - tak by trzymać go non-stop na gwarancji - skoro MS stać na to to super.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mjasinsk napisał:

Mam 7wspaniałych i hula. Póki co mam 7 płytek i z żadna nie było problemów ze startem

 

O, to ciekawe. Może problemy występują tylko w jakiejś partii konsoli? W takim wypadku poważnie zastanawiam się na oddaniem sprzętu na reklamacje... Film masz w wersji UHD z polskiej dystrybucji? Sprawdzałeś Nowy początek?

17 godzin temu, klaus71 napisał:

kupujemy konsolę - po 22 miesiącach oddajemy do naprawy na niezgodność towaru z umową (nie czyta płyt UHD a ma czytać).

kupujemy nową i znowu pod koniec drugiego roku "złomujemy" u producenta.

ja na pewno kupię Scorpio i jak nie naprawią tego w nim to na pewno skorzystam z takiej metody pod koniec drugiego roku - tak by trzymać go non-stop na gwarancji - skoro MS stać na to to super.

A czy na konsole nie ma przypadkiem tylko roku gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancji moze być 1 rok - wtedy sklep daje drugi rok od siebie

a że z producentem jest łatwiej to najlepiej 'złomowac' co roku - aż MS wyprodukuje takie konsole z napędami niefelernymi które będą czytać wszystkie dyski UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

O, to ciekawe. Może problemy występują tylko w jakiejś partii konsoli? W takim wypadku poważnie zastanawiam się na oddaniem sprzętu na reklamacje... Film masz w wersji UHD z polskiej dystrybucji? Sprawdzałeś Nowy początek?

A czy na konsole nie ma przypadkiem tylko roku gwarancji?

Mam 7 wspaniałych, Planet Earth II, Everest, Legion Samobójców,, Batman, Jupiter, Marsjanin. wszystko oprócz Planet jest Polskie. 7 wspaniałych polska okładka ...zreszta wszystko w Media Saturn kupowane.

 

sprawdzę dzisiaj jeszcze raz tych Siedmiu wspaniałych. Parę razy wrzuce i wyjme płytke i zobaczymy

 

 

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.

PMCOMP zupełnie unieważnił pozycję firmy MS MICROSOFT z USA. Cytata: " Jak dla mnie w tym wypadku ta konsola płyt BD UHD nie odtwarza ". W starciu SONY do Microsoft dziś wygrywa konsola MS bo czyta filmy BD UHD. SONY na to nie stać. Zapowiedź potencji SCORPIO robi wrażenie. HDMI 2.1 i tyle.

 

No bo jak to w 2017 "unit" bez czytnika UHD (chodzi o SONY) może w ogóle konkurować z ofertą od MS ? Dziwi mnie całą ta dyskusja.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkuruje tym do czego jest przeznaczona. Grami ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mjasinsk napisał:

Mam 7 wspaniałych, Planet Earth II, Everest, Legion Samobójców,, Batman, Jupiter, Marsjanin. wszystko oprócz Planet jest Polskie. 7 wspaniałych polska okładka ...zreszta wszystko w Media Saturn kupowane.

Marsjanin wyszedł w Polsce na UHD? Coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, mataman napisał:

Konkuruje tym do czego jest przeznaczona. Grami ;)

Dokładnie. Mam XONE S i PS4 Pro. PS4 Pro użytkowane kilka razy w tygodniu, a XONE S od pół roku służy tylko jako rozrywka na maksymalnie jeden dzień w tygodniu. tj. do Forzy Horizon 3. Z gier, to nawet żadnej płyty innej tam nie wkładałem przez ten czas.

Także 'S' może być dobra jako najtańszy odtwarzacz BD UHD, a zarazem bazowa stacja do gier, ale zdecydowanie do tego do czego z założenia konsola powstała, czyli do gier, preferuję konsolę Sony.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Marsjanin wyszedł w Polsce na UHD? Coś przeoczyłem?

nie przeoczyłeś :) napisałem marsjanin zamiast Jestem legendą :) mój błąd. Z tych dysków 1 miejsce z pozycja niezagrożoną Planet Earth, 2 miejsce Siedmiu wspaniałych i 3. na podium Everest. Reszta raczej słaba w kategorii obraz, HDR, kolory erc.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy w tv 4k bez hdr mam ustawić w Xbox One S " zezwalaj na tryb YCC 4:2:2"? Co mi to da? Będzie lepszy odbiór obrazu? W szczegółach tv 4k mam wszystko działające 10bitow kolor w 60Hz itd , oprócz wiadomo HDR-a, w związku z tym głębię kolorów mogę ustawić pod 30 bitów na piksel (10 bitowy) czy 36 bitów (12 bitowy) jaka to różnica względem domyślnych 24 bitów?
Oraz, czy przestrzeń kolorów ma być standardowa czy PC RGB, mam hu8500.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak należy najlepiej ustawić konsolę, kolor 8, 10 czy 12 bitowy? Domyślam się, że najlepiej ustawić wartość najwyższą, jednak mogą być tego jakieś konsekwencje? Bo domyślnie jest ustawiony zdaje się 8 bitowy. Dalej, w menu dla gier i aplikacji jest zaznaczonych kilka opcji, między innymi "włącz obraz hdr", "włącz 4K" itp., natomiast niezaznaczone jest "zezwalaj na tryb YCC 4:2:2". Nie bardzo ogarniam te tematy, mam nadzieję, że ktoś pomoże. Mam DX900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj aplikacja Showmax dostępna na Xbox One 

http://antyweb.pl/showmax-xbox-one/

 

Jakby w aplikacjach nie pokazywało Showmax  to dajcie szukanie ogólnie w sklepie

U mnie tak było , w aplikacjach nie pokazywało a przy ogólnym wyszukiwaniu aplikacja była

 

Sprawdzane na Xbox One S

 

 

Edytowane przez wachi40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ta konsola ma jakieś ułomności związane z odczytywaniem płyt DVD i CD, w sensie słabe przewijanie, lagi w obsłudze itp ? 

jakiego pilota polecacie do niej jeżeli ma słuzyć jako w miarę normalny odtwarzacz z możliwością obsługi płyt Ultra HD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam problem i liczę na waszą pomoc, konsole XBOX ONE S podłączyłem z Amplitunerem Yamaha rx_v640 rds kablem optycznym ponieważ Amplituner nie posiada wejść HDMI. W konsoli włączyłem dźwięk przestrzenny i później uruchamiam sygnał optyczny i tam wyskakują dwie opcje Dolby Digital lub DTS. I tu właśnie mam problem nie ma czegoś jak automat tylko narzucone jest co mam włączyć, i co bym nie włączył w konsoli to przy zmianie dźwięku z poziomu filmu sygnał się nie zmienia, ustawia się na stałe dwie opcje i koniec. W ps3 jak ustawiałem dźwięk to zaznaczałem co chce żeby działało i konsola zmieniała dźwięk tak jak było nagrane na płycie a XBOX ONE S nic nie zmienia się jak ustawie DTS to tak jest, mimo że na płycie można zmieniać inne wersje dźwiękowe. Moje pytanie co źle zrobiłem albo czego nie zrobiłem że to tak działa po kablu optycznym, przecież nie możliwe jest że teraz będę zmieniał dźwięk w konsoli w ustawieniach a nie w filmie ??? Trochę jestem zły bo konsola ma dopiero jeden dzień a już pod górę to wszystko idzie. Chciałem kupić ps4 slim ale w niej nie było wyjścia optycznego w tylnym panelu a dopiero w PS4 PRO ta opcja wróciła :) dlatego padło na XBOX ONE S bo tu wyjście było :)

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wsparcie DOLBY VISION  dla XBOX ONE S i X  :)

https://hdtvpolska.com/xboxonex-wsparcie-dolby-vision/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie wsparcie dla płyty UHD 4K:) Fajna sprawa bo w dobrej cenie będziemy mieli wszystkie formaty w konsoli :)

https://hdtvpolska.com/xboxonex-dolby-vision-plyty-4k-uhd/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem Samsunga NU8049 i po podlaczeniu XBOXa ONE S zauwazylem, ze obraz w 1080p a 4k znaczaco sie rozni i nie chodzi tu tylko o rozdzielczosc.

 

W 1080p kolory sa jakby gorsze, tzn paleta barw wydaje sie mniejsza - na poszczegolnych elementach w grze widac przejscia kolorow - poszczegolne stopnie odcieni. Natomiast w 4k barwy plynnie przechodza w inny odcien - jakby paleta barw byla lepsza, a przeciez zmieniam tylko rozdzielczosc.

 

Bawilem sie ostroscia i gdy ja zmniejsze na 1080p to jest nieco lepiej z kolorem, ale napisy sa troche rozmazane. Dodam, ze jest to widoczne nawet na statycznych screenach.

Dziwne bo gry w 4k na tym telewizorze wygladaja jak na starym w 1080p - chodzi o barwy i brak widocznych przejsc pomiedzy odcieniami.

Moim zdaniem to kwestia ostrosci - 4k bardziej rozmywa obraz bo to nie jest natywna rozdzielczosc gry, natomiast w 1080p wszystko jest ostre i bardziej widac przejscia pomiedzy kolorami.

Wiem, ze to troche zakrecona sprawa, ale czy ktos wie co to moze byc ?

Edytowane przez saptis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...