Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox One S unboxing i wideo test funkcjonalności Ultra HD / 4K - najtańszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy użytkownicy konsoli mogliby wypowiedzieć się na temat głośności konsoli w czasie odtwarzania filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox One S nie odtwarza płyt UHD od Universal. Biorąc pod uwagę, że te płyty są na rynku już blisko trzy tygodnie więc można założyć, że funkcjonalność odtwarzacza UHD nie jest zbyt wysoko na liście priorytetów dla MS.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie pada i podłączenia go pod pc, mam adapter Xbox One i czy będzie działać z tym nowym padem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki adapter i działa:

 

Też masz taki?

product-large,,pr_2015_12_4_9_39_51_460.jpg

Podobno jest już demo forzy 3. Jutro badam HDRa!!!!!

frzao33.jpg

Kurde, demo miało być 12 i chyba w sklepie jest ale z napisem coming soon;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w tym momencie z odtwarzaniem BD? 

Posiadam kilka płyt w swojej kolekcji i żadnej moja konsola nie jest w stanie uruchomić, błąd 0x91d7000d:/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2016 o 09:02, misfit napisał:

Xbox One S nie odtwarza płyt UHD od Universal. 

 Ciekawe czy to przypadek czy intencjonalne działanie. To raz, a dwa z czego to może wynikać, że nie odtwarza akurat od Universala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy udało się wam może przetestować czy Xbox One S będzie wstanie przesłać dźwięk DTS-HD albo Dolby TrueHD w trybie bitstream bezpośrednio do amplitunera? W chwili obecnej odtwarzam płyty BD przy pomocy PS3 z włączoną opcją bitstream audio i bez problemów amplituner wykrywa, że otrzymuje dźwięk np. DTS-HD. Zależy mi na tym aby nowy Xbox One S zachowywał się dokładnie tak samo bo chciałbym aby to właśnie amplituner dekodował dźwięk a nie np. konsola po czym przesyłała go w formacie PCM do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wit3k napisał:

Jak to jest w tym momencie z odtwarzaniem BD? 

Posiadam kilka płyt w swojej kolekcji i żadnej moja konsola nie jest w stanie uruchomić, błąd 0x91d7000d:/

A czy te płyty w kolekcji to przypadkiem nie BD-R ? :)
Xbox One S ich nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2016 o 09:26, misfit napisał:

A czy te płyty w kolekcji to przypadkiem nie BD-R ? :)
Xbox One S ich nie czyta.

W sumie to nie wiem. Są to płyty z weselami, kilka sztuk się nazbierało. Na samych krążkach nie widzę oznaczenia jaki to rodzaj płyt, a nie mam stacjonarnego napędu by sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest BD-R - na tej konsoli ich nie odtworzysz.

Zakładam, że to jest takie zabezpieczenie, które ma przeciwdziałać piractwu, ale jednak bardzo słabe to jest bo w Xboxie nie tylko nie odtworzysz własnych nagrań z wesela/wakacji, ale też części oryginalnych filmów, które są wydawane na BD-R w celu cięcia kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

ale też części oryginalnych filmów, które są wydawane na BD-R w celu cięcia kosztów.

 

Możesz podać jakiś przykład takowego wydania?
Chyba jakieś garażowe wydanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whathifi miazdzy Xboxa
http://www.whathifi.com/microsoft/xbox-one-s/review
Tymczasem jego udzial rosnie w sile, zarowno rok do roku jak i w ostatnich tygodniach, pomimo zapowiedzi nowych wersji konsoli Sony. na niektorych rynkach odnotowuje on 10x wzrost sprzedazy *. Najwyrazniej zapowiedzi Sony schlodzily emocje zwiazane z oczekiwaniem na wersje godna nastepcy PS3.
Chyba pora aby Sony przemyslalo strategie i przyspieszylo uruchomienie BD UHD playbacku na PS4 slim (i pro). Wszak czarny piatek i swieta juz za pasem.

*- http://www.mcvuk.com/news/read/slim-release-sees-xbox-one-hardware-sales-rocket-1-000/0173127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, binary napisał:

Chyba pora aby Sony przemyslalo strategie i przyspieszylo uruchomienie BD UHD playbacku na PS4 slim (i pro). 

tylko jak to zrobić jak niby napęd nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś były szacunkowe wyceny części do ps4 i niby jest w nim napęd i kontroler który nie obsłuży płyt uhd 100gb (oszczędność w granicach chyba 20euro)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies napisali rowniez, ze w 2012 i 2015 bedzie koniec świata.
Ups cos mi nie wszedl edit wiec powtarzam.

Konsola to nie lekarstwo, czy urzadzenie medyczne, ktore musi byc zwalidowane i dopuszczone przez regulatory roznych krajow, po jakiejkolwiek najmniejszej zmianie receptury, materialu, czy urzadzenia, przy pomocy ktorych ono powstaje. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby dokonac zmian w technologii, czy uzytych podzespolow z czasem w branzy CE, w ktorej dzieje sie to od zawsze i nagle okazac sie moze ze konsola jednak moze odtwarzac (patrz HDAudio w PS3). Poza tym, nie wiem skad przekonanie o trafnosci tej oszczednosciowej tezy. To ze Sony chce, aby konsumenci uwierzyli, ze obecnosc odtwarzacza nie jest mozliwą, albo chocby braną pod uwagę opcją, jest dostatecznym powodem aby wszelkie rewelacje tego typu, rozwazyc jako zabieg PR-owy. Sony popelnilo blad, otwarcie ograniczajac uzytecznosc poprzedniej generacji konsoli, zabierajac obsluge SACD i gniazda USB. Niby nic sie nie stalo, ale zasady marketingu stanowia odwrotnie. Producenci czesto z czasem czynia swoje produkty tanszymi w produkcji, mniej wytrzymalymi, czy po protu gorszymi, ale jednoczesnie maskuja to zabiegami, obnizania ceny, ulepszania produktu, wynajdowania, czy dodawania nowej funkcjonalnosci, czy generalnie nadawania mu porzadanych, czyt. atrakcyjnych wg konsumenta cech. Natomiast otwarcie nie pozwalaja sobie na to, zeby konsument sie od razu zorientowal, ze mu cos zabrano i ze dostanie teraz produkt gorszy. Mozna potraktowac stanowisko Sony, w sprawie odtwarzania BDUHD, jako powrot na wlasciwy tor, tj dodawania z czasem nowej funkcjonalnosci produktowi, aby w stosownym momencie zaktywizowac jego sprzedaz. Byc moze zreszta Sony faktycznie mialo jakies obawy co do trwalosci obecnych napedow i nie chcac sobie stwarzac potencjalnych problemow z ewentualnym blamazem i kosztami napraw gwarancyjnych, zdecydowala ze ta malo praktyczna obecnie, z punktu widzenia konsumenta funkcja , przyniesc moze wiecej szkod, niz pozytku, zdecydowalo sie uzyc do aktualnej produkcji konsoli, napedow starszego typu. Jednakze naiwnym bylby ten, ktoby uwierzyl, ze wprowadzenie odtwarzania BDUHD nie bylo brane pod uwage jako funkcja konsoli, badz to, ze Sony nie pracuje nad nią. Zreszta najwazniejsze jest to, ze wypuszczenie w niewielkim odstepie czasu 2 nowych odmian konsoli, oficjalnie praktycznie nie rozniacych sie niczym istotnym i jednoczesna twarda zapowiedz niewprowadzenia oczekiwanej przez czesc konsumentow funkcji, ktorą zapewnia konsola jej najwiekszego rywala, NIE MA SENSU.
Nie mozna zapowiedziec, tego, ze bedziemy gorsi. TEGO SIE NIE ROBI, pod zadnym pozorem. Nowa konsola (pro) moglaby sobie spokojnie pelnic funkcje aktualnego, niewyszukanego BDUHD playera, przynajmniej do wprowadzenia firmowanych przez Sony odtwarzaczy, tych dla bogaczy i tych dla mas, ktore i tak koniecznie trzeba bedzie w przyszlosci kupic, aby moc skorzystac z DV, HRF orazinnych nowinek, jakie jeszcze wejda do standardu, czy generalnie zwiazanej z nim technologii.
Niezrozumialosc strategii Sony nie swiadczy o glupocie jej decydentow, tylko skolowania komentatorow, ktorzy jakby zapomnieli, ze pomimo wielu niewiadomych, pewne zasady, prawidla i efekty rynkowe pozostaja niezmienne.
Utrata udzialu na rynku konsol nie moze byc wspolmierna do ewentualnej straty dochodow z tytulu wprowadzenia do niej odgrywania BDUHD, ta zas z kolej nie moze wynikac z tytulu parunastu dolarowych oszczednosci. Ja w tak plytkie tlumaczenie nigdy nie uwierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sony nigdy nie przegapi okazji, aby przegapić okazję".

Mają własną wytwórnię filmów, tłoczą filmy UHD BD, ale nie oferują do nich odtwarzacza i rezygnują z ich obsługi w konsoli.

Produkują bezlusterkowce z świetnym trybem filmowym, ale konsekwentnie omijają warstwy dotykowe, by to filmowanie utrudnić (chociaż w kompaktach oferowali je jako jedni z pierwszych, kiedy jeszcze nie były do niczego potrzebne).

Produkują najlepsze matryce do aparatów i smartfonów, ale sami nie potrafią ich dobrze oprogramować.

 Należą do UHD Alliance, ale ignorują ich logo.

Do tego można dodać różne własnościowe formaty jak ATRAC,  którymi w przeszłości skutecznie ograniczali popyt na swoją produkcję.

 

Edytowane przez ambidark
Źle działające komentarze w nowym forum.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Friday, September 30, 2016 o 10:36, ambidark napisał:

"Sony nigdy nie przegapi okazji, aby przegapić okazję".

Mają własną wytwórnię filmów, tłoczą filmy UHD BD, ale nie oferują do nich odtwarzacza i rezygnują z ich obsługi w konsoli.

Produkują bezlusterkowce z świetnym trybem filmowym, ale konsekwentnie omijają warstwy dotykowe, by to filmowanie utrudnić (chociaż w kompaktach oferowali je jako jedni z pierwszych, kiedy jeszcze nie były do niczego potrzebne).

Produkują najlepsze matryce do aparatów i smartfonów, ale sami nie potrafią ich dobrze oprogramować.

 Należą do UHD Alliance, ale ignorują ich logo.

Do tego można dodać różne własnościowe formaty jak ATRAC,  którymi w przeszłości skutecznie ograniczali popyt na swoją produkcję.

 

Zapomniałeś jeszcze dodać że mieli wytwórnię płytową, świetną bazę sprzętową i dobrą ekipę piszącą oprogramowanie a to Apple wypuściło iPoda i zawojowało rynek odtwarzaczy muzycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPod był pępkiem świata muzycznej mobilnosci ale ... to było baaaardzo dawno temu. teraz do odtwarzania muzyki słuzy telephon albo specjalistyczne, drogie, dedykowane rozwiązania jak A&K czy iBasso.

 

Dnia 30.09.2016 o 10:36, ambidark napisał:

"Sony nigdy nie przegapi okazji, aby przegapić okazję".

Mają własną wytwórnię filmów, tłoczą filmy UHD BD, ale nie oferują do nich odtwarzacza i rezygnują z ich obsługi w konsoli.

Produkują bezlusterkowce z świetnym trybem filmowym, ale konsekwentnie omijają warstwy dotykowe, by to filmowanie utrudnić (chociaż w kompaktach oferowali je jako jedni z pierwszych, kiedy jeszcze nie były do niczego potrzebne).

Produkują najlepsze matryce do aparatów i smartfonów, ale sami nie potrafią ich dobrze oprogramować.

 Należą do UHD Alliance, ale ignorują ich logo.

Do tego można dodać różne własnościowe formaty jak ATRAC,  którymi w przeszłości skutecznie ograniczali popyt na swoją produkcję.

 

Dlatego niedługo podzielą los innych gigantów ... dinozaurów.

To sie nazywa ... ignorancja.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w slimie, lub w pro zapowiedzieli by odtwarzanie uhd z hdr to pewnie bym się skusił, a tak z braku laku kupiłem one S by do którego które mojego pirackiego filmu z wesela nie potrafi odczytać. O dziwo na infolinii nawet nie pytali co to za płyty mi nie działają. Powiedziałem że na ps4 chodzą i niby założyli "sprawę", jednak od tamtego czasu zero kontaktu.

Mimo wszystko z aplikacją do odtwarzania coś jest nie tak, albo z konsolą. Zdażyło mi się że po wyłączeniu i ponownym włączeniu w moim przypadku Batman vs Supermen (uhd hdr) klocek wywalił info o braku możliwości hdr w tv mimo iż 5min wcześniej odtwarzał...... Po resecie konsoli zadziałało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiemy już dlaczego Microsoft nie chwali się możliwością odtwarzania filmów UHDBD w swojej nowej konsoli:) Niezły bubel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...