Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox One S unboxing i wideo test funkcjonalności Ultra HD / 4K - najtańszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, yoda napisał:


Już słuchałem ścieżek atmosa z locm 7.1 i nie wiem w czym problem ?
W demie miałem efekty nad głową - chyba tak mają być :)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Coś masz do mnie, kolego ? Skąd ten ton ?
Zapytałem tylko o lpcm , nie przypominam sobie abym pisał o atmosie czy dts:x :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale nic do Ciebie nie mam kolego, po prostu podziwiam Twoje "myślenie życzeniowe".
Jak już Ci koledzy wcześniej napisali, jeżeli konsola wypuści Ci LPCM ni cholery nie uzyskasz z tego oryginalnej ścieżki Atmos czy DTS"X, no chyba że konsola ma na pokładzie pełne dekodery tych właśnie formatów i możesz w niej przeprowadzić pełną konfigurację ustawienia Twoich głośników.

End of story.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj do MM oblukać, czy przypadkiem nie mają gdzieś na zapleczu PS4 Pro. Nie mieli. Głupio było wracać z pustymi rękami, to wziąłem Xbox One S :) Teraz Prosiak musi poczekać na jakiegoś bundle'a.

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, yoda napisał:

 


Gdzie ja pisałem o 11.2 ? Nie słyszałeś o konfigu 5.1.2 ???? Jestem zdziwiony :)
To tego nie potrzeba twoich kombinacji.
Ale koniec offtopa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

To ty masz "pół" Atmosa :) .

Jakie to niby źródło z sygnału Atmosa wyjeło Ci i zdekodowało do LPCM tylko 5 dolnych kanałów i dwa górne? A dlaczego nie zrobiło tego dla siedmiu dolnych? A skąd wiedziało które dwa górne należy zdekodować do PCM? Napisz proszę, jestem bardzo ciekaw. Bo ja o takim nie słyszałem.

Swojego zdania nie zmieniam. Coś słyszałeś ale nie był to Atmos tylko dźwiek przetworzony przez procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To ty masz "pół" Atmosa .
Jakie to niby źródło z sygnału Atmosa wyjeło Ci i zdekodowało do LPCM tylko 5 dolnych kanałów i dwa górne? A dlaczego nie zrobiło tego dla siedmiu dolnych? A skąd wiedziało które dwa górne należy zdekodować do PCM? Napisz proszę, jestem bardzo ciekaw. Bo ja o takim nie słyszałem.
Swojego zdania nie zmieniam. Coś słyszałeś ale nie był to Atmos tylko dźwiek przetworzony przez procesor.


Nie wiem jakie, wiem tylko dwie rzeczy film był ze ścieżką truehd 7.1 atmos i wiem że w atmosie jest konfig 5.1.2, więc nie wiem co się uparłeś na te 11 coś tam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie chlopie, Ty niestety nic nie wiesz.

Skończmy tą dyskusję bo do ciebie wiedza nie dociera.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jako niezależny obserwator wręcz Mediator i użytkownik XBOX... Z XBOXa na dzień dzisiejszy bez względu na konfigurację nie uzyskasz ATMOSA czy DTS X...... Możesz na to liczyć na przełomie stycznia i lutego kiedy Microsoft przeprowadzi zapowiadaną aktualizację firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie potrzeba żadnej mediacji tylko trochę wiedzy "jak działa" LPCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie potrzeba żadnej mediacji tylko trochę wiedzy "jak działa" LPCM.


Kolego pmcomp ja wiem jak działa lpcm a chyba ty nie wiesz ze atmos nie musi mieć 11 głośników ale jak sam stwierdziłeś dyskusja jest bezcelowa :)

BTW ja wciąż nie wiem skąd moje pytanie o lpcm 7.1 wywołało sprawę atmosa ?
Wogóle wcześniej nic nie pisałem o uzyskaniu atmosa z xboxa poprzez lpcm ???
Ja używam htpc do oglądania filmów i po prostu trafiły mi się takie z truehd 7.1 atmos, to wszystko :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz goowno, a nie Atmos z LPCM 7.1.

 

:angry::angry::angry:

 

Cytuję Twoje słowa, post z wczoraj:

Już słuchałem ścieżek atmosa z locm 7.1 i nie wiem w czym problem ?
W demie miałem efekty nad głową - chyba tak mają być :)?

 

KONIEC DYSKUSJI !!! Kłamstwo ma krótkie nogi, znasz takie powiedzenie?

 

PS. kolegów to możesz mieć w ... swoim gimnazjum, na fejsie albo na ... trzepaku na swoim podwórku. A do mnie mówi sie Panie PMCOMP :angry:

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem jakie, wiem tylko dwie rzeczy film był ze ścieżką truehd 7.1 atmos i wiem że w atmosie jest konfig 5.1.2, więc nie wiem co się uparłeś na te 11 coś tam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Buhahhahaahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp....mediator bo dyskusja na 2 strony o niczym...kompletnie.....a sam sie dales wciagnac...pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpie jak ktos nie ma racji ale idzie w zaparte :angry:.

A na koniec zamiast powiedzieć przepraszam, pomyliłem sie, nie miałem racji to idzie w zaparte, odwraca kota ogonem i jeszcze kłamie w zywe oczy.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty msz 3 latka, że jak Ciebie ktoś nie przeprosi to będziesz obrażony na amen? Dorośnij bo robisz [beeep]burzę bez powodu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I masz goowno, a nie Atmos z LPCM 7.1.
 
:angry::angry::angry:
 
Cytuję Twoje słowa, post z wczoraj:
Już słuchałem ścieżek atmosa z locm 7.1 i nie wiem w czym problem ?
W demie miałem efekty nad głową - chyba tak mają być ?

 
KONIEC DYSKUSJI !!! Kłamstwo ma krótkie nogi, znasz takie powiedzenie?
 
PS. kolegów to możesz mieć w ... swoim gimnazjum, na fejsie albo na ... trzepaku na swoim podwórku. A do mnie mówi sie Panie PMCOMP :angry:

Pccomp nie gniewaj się, ale sądząc z twojej reakcji to jesteś kawał chama bo zamiast rzeczowo wyjaśnić to bluzgasz, przeklinasz etc. Ja, kolego już dawno przekroczyłem pewien wiek i bezwzględu na twoją dużą wiedzę chamstwa tolerować nie będę. Z mojej strony EOT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TY nie chcesz zrozumieć.

Wytłumaczone masz w pierwszej albo drugiej odpowiedzi jak chłopu na rowie.

LPCM 7.1 NIE PRZENIESIE DANYCH DLA KANAŁÓW ATMOSA CZY DTS-X.

Wystarczy ???

 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie jak wygląda na tej konsoli odtwarzanie plików z dysku zewnętrznego: mkv z kodekiem h.265? Są już dostępne filmy 4k z hdr - czy ktoś już testował czy pójdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,masz z 50 lat a ciśnieniujesz się jak małotal 



Naprawdę pmcomp tyle ma ??
To dzieli nas 5 lat - teraz wszystko jasne :)
Starsi tak mają....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maciej Gudalewicz napisał:

Czy xbox one s i xbox one scorpio to, to samo?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nie.

S = Slim, możliwość gry w HDR w te tytuły, które HDR dostały oraz oczywiście przy posiadaniu TV z HDR (np. Forza Horizon 3, Gears of War 4 etc.), może być lepiej o jakieś 1-2 FPS jeśli chodzi o spadki względem zwykłego XONE, bo tam tylko bodajże taktowanie procesora nieco zmieniono, nic więcej nadzwyczajnego. Do tego jest biała zamiast czarnej tradycyjnej, do tego drobne zmiany w padzie.

Scorpio dopiero wyjdzie, prawdopodobnie pod koniec 2017 r., będzie dosyć drogi i ma gwarantować granie w 4K natywnym lub w wymagających tytułach np. 1440p + skalowanie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ były w tej kwestii sprzeczne informacje, pragnę donieść, że Xbox One S niestety nie czyta poprawnie wszystkich płyt UHD. Mam w posiadaniu dwa filmy od Galapagos i na nich jest ok, jednak z płytami od Imperiala jest niezły cyrk. Pasażerowie odpalają się bez problemu. Jednak Nowy początek i Siedmiu wspaniałych nie starują. Wkładamy płytkę do napędu i koniec. Nic się nie dzieje.

Z ciekawości przewertowałem Internet. Na stronach Microsoftu jest ciekawa informacja, że faktycznie niektóre filmy UHD mogą nie działać, ale to nie ich wina, mimo że na sprzęcie innych producentów jest ok.;) Jest nawet dokładnie określone, że PEWNE filmy, wydane bodajże do marca (już nie pamiętam, a nie chce mi się szukać) mogą nie działać. Ciekawe...

Szukałem jednak dalej i heureka - znalazłem stosowne info i udało mi się odpalić filmy, które wcześniej nie działały, a Microsoft oficjalnie twierdzi, że tak właśnie ma być. Wystarczy nie pozwolić napędowi "połknąć" płytki z automatu, a przytrzymać ją przez ok. jedną sekundę i dopiero puścić. Wszystko hula, choć wedle Microsoftu nie powinno.

Swoją drogą jestem mega ciekaw o co z tym chodzi, że "opóźnienie" wczytywania płyty przynosi takie rezultaty. Jak o tym czytałem, to byłem pewien, że to nie może się udać i zrobiłem to raczej z ciekawości niż z przekonania, że może zadziała, ale potwierdzam, że ta metoda przynosi efekty. Filmy tym sposobem się wczytują i dalej działają prawidłowo. Czy głąby w Microsofcie nie mogą rozwiązać tego problemu softem? Podobne cyrki dzieją się zresztą jeśli chcemy odpalić płyty, że tak powiem własnej produkcji, np. z wesela. Normalnie nie czyta - przytrzymujemy płytkę przed "połknięciem" - działa. Śmieszna sprawa.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...