Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox One S unboxing i wideo test funkcjonalności Ultra HD / 4K - najtańszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem w zwykłym Xbox One z plikami m2ts gdzie dźwięk jest DTS MA HD, konsola nie potrafi go odczytać, czy u was jest podobnie, testował ktoś to może?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzień dzisiejszy sprawuje się ta konsola jako odtwarzacz filmów 4K Ultra HD? Wyszła jakaś aktualizacja? Odpala już wszystkie filmy? Czy poza brakiem obsługi dla Dolby Atoms reszta jest bez zastrzeżeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo Ci nie pomogę bo mam dwa filmy UHD, wrzuciłem kilka bluray każde odpaliło, nie musiałem dokupowac pilota bo z logitechem działa od pierwszego "kopnięcia" wrzuciłem też kilka dziecięcych dvd i tez hula...jak wyjdzie aktualizacja dźwięku to będzie dla mnie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Jak na dzień dzisiejszy sprawuje się ta konsola jako odtwarzacz filmów 4K Ultra HD? Wyszła jakaś aktualizacja? Odpala już wszystkie filmy? Czy poza brakiem obsługi dla Dolby Atoms reszta jest bez zastrzeżeń?

AFAIK wciąż nie działają płyty UHD od Universal m.in. Lucy czy Oblivion.
Część osób na forach też narzeka na zacinki obrazu, które występują w losowych momentach oraz ogólną niestabilność odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli może to że PS4Pro nie ma  funkcji UHD która powinna działać na starych "laserach" to nie przypadek i tylko zła wola Sony.

po prostu po taniości by to działało jak w XB1S - czyli czasami nie działało

te płyty co nie działają w XB1S to są jakieś większej pojemności/więcej warstwowe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe płyty BD-66. Jeśli miałbym zgadywać to raczej kwestia tłoczni lub authoringu, którego XB1S nie ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Forum obserwuję regularnie i jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy w szeroko rozumianym temacie audio-video. Kupiłem wczoraj Xbox One S ale go jeszcze nie rozpakowałem ze względu na fakt, że po recenzji w what hi-fi i po lekturze Waszych komentarzy o zacięciach i błędach zastanawiam się nad zwrotem. To nawet nie chodzi o pieniądze tylko chciałbym mieć sprzęt funkcjonalny, nie lubię pół środków. Wytłumaczcie mi proszę o co chodzi z tematem, że dźwięk dekodowany jest w konsoli i wysyłany jako PCM do amplitunera? Nie mam ampli i na wielokanałowym dźwięku mi nie zależy. Kupiłem tą konsolę z dwóch powodów:

1. Jako transport do płyt CD gdzie konsola będzie podłączona kablem toslink z wysokiej klasy wzmacniaczem stereo- czy w Waszej ocenie to się sprawdzi? We wzmacniaczu jest wysokiej klasy DAC, który mam nadzieję odpowiednio zajmie się przesłanym sygnałem.

2. Chciałem odtwarzacz nowy blura gdyż wydawało mi się, że po wielu latach ten temat jest już mega dopracowany i poziom odtwarzacza będzie lepszy niż w bluray w PS3. Mam PS3 ale w głowie pojawiły się myśli na temat TV z HDR (wstępnie mam wybrany Sony 55' XD93) i pomyślałem o konsoli jako o źródle materiału do tego TV. Wiem, że klasą samą w sobie jest Panasonic UB900 ale 3 tys to nie mało. W euro pojawiła się 700 ale cena mocno rozczarowuje. W związku z tym mam pytanie do Was a w szczególności do Pana Maćka Koper- jaką klasę odtwarzacza bluray reprezentuje ta konsola? Czy można ją przypisać np do Panasonic bdt 460 bdt 500 bdt 700 etc.? Czy jakość skalowania/usuwania przeplotu z płyt DVD będzie tak samo dobra jak w przypadku dedykowanych odtwarzaczy bluray?A może sam TV Sony ma na tyle dobry skaler, że rozwiąże problem kolekcji DVD?

A może poprostu dziś nie ma alternatywy i jeżeli chcesz prawdziwe UHD z efektem WOW to Panas UB900 a jeżeli nie masz kasy to reszta mimo prób nie zapewni efektu na poziomie wow.

Pytań i wątpliwości dużo ale bardzo Was proszę o radę.

Z góry dziękuje za odpowiedź 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem też, że telefony służyły do rozmawiania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdą te wszystkie aktualizacje, to może kupię sobie na jakiś czas aż pojawią się jakieś fajne BD UHD odtwarzacze.
Narazie same lipne są.
Bardziej mnie update do bitsteam interesuje, żeby można Atmos usłyszeć z x boxa.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, raf7775 napisał:

Jak wyjdą te wszystkie aktualizacje, to może kupię sobie na jakiś czas aż pojawią się jakieś fajne BD UHD odtwarzacze.
Narazie same lipne są.

Dlaczego lipne? Odtwarzacz jak odtwarzac, ceny tylko zupełnie idiotyczne nawet biorąc pod uwagę premie od nowosci, powinny mniej więcej kosztować o jakieś 40-50% mniej. Choć trzeba tez zauważyć naprawdę niewielka ilość wydań na płytach 4K UHD i mieć nadzieje, ze wreszcie wydawcy przyspiesza w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raptem są dwa, Samsung i Panasonic. Cena jak za pożądny sprzęt a tu taka wydmuszka, co powinna maksymalnie kosztować 50%, tego co kosztuje.
Czyli się zgadzamy.

Ja czekam na oppo 203 ewentualnie jak by marantza coś wypuścił ale o tym cisza.
A oppo ma być w tym roku.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich aktualizacjach konsola czyta nagrane płyty bd-r 

niestety nadal nic się nie zmieniło jesli chodzi o dźwięk :(

jest nieskompresowany 5.1  , 7.1  i stereo  to przez hdmi

przez cyfrowe jest dolby digital,dts i stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wachi40 napisał:

Po ostatnich aktualizacjach konsola czyta nagrane płyty bd-r 

niestety nadal nic się nie zmieniło jesli chodzi o dźwięk :(

jest nieskompresowany 5.1  , 7.1  i stereo  to przez hdmi

przez cyfrowe jest dolby digital,dts i stereo

Czyli działa LPCM 7.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie LPCM 7.1 da ci mało bo dostaniesz jedynie dźwiek rozkodowany z DTS HD MA i DDTHD. W przypadku LPCM 7.1 o Atmos i DTS-X możesz zapomnieć.

 

Jesli nie wierzysz zróbmy gruby zakład, przyjedziesz do mnie udowodnię organoleptycznie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pmcomp napisał:

Odtwarzanie LPCM 7.1 da ci mało bo dostaniesz jedynie dźwiek rozkodowany z DTS HD MA i DDTHD. W przypadku LPCM 7.1 o Atmos i DTS-X możesz zapomnieć.

 

Jesli nie wierzysz zróbmy gruby zakład, przyjedziesz do mnie udowodnię organoleptycznie.

Włączy upmixer i będzie uważał że to jest to co powinien dostać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzanie LPCM 7.1 da ci mało bo dostaniesz jedynie dźwiek rozkodowany z DTS HD MA i DDTHD. W przypadku LPCM 7.1 o Atmos i DTS-X możesz zapomnieć.
 
Jesli nie wierzysz zróbmy gruby zakład, przyjedziesz do mnie udowodnię organoleptycznie.

Już słuchałem ścieżek atmosa z locm 7.1 i nie wiem w czym problem ?
W demie miałem efekty nad głową - chyba tak mają być :)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Włączy upmixer i będzie uważał że to jest to co powinien dostać

Coś masz do mnie, kolego ? Skąd ten ton ?
Zapytałem tylko o lpcm , nie przypominam sobie abym pisał o atmosie czy dts:x :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, yoda napisał:


Już słuchałem ścieżek atmosa z locm 7.1 i nie wiem w czym problem ?
W demie miałem efekty nad głową - chyba tak mają być :)?
 

 

Nie sądzę. Najprawdopodobniej słuchałeś upmixowanych kanałów w przez procesing typu DTS Neural. Procesor dorobił ci cztery górne kanały z tych siedmiu dolnych otrzymanych w postaci PCM 7.1.

 

Aby otrzymać zdekodowane ściezki Atmos czy DTS X po LPCM musiałbyć zdekodować sygnał w źródle i przesłać je dalej w postaci LPCM 11.2. A ja o takiem źródle jeszcze nie słyszałem.

Już jasniej objaśnić Ci tego nie potrafię.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie sądzę. Najprawdopodobniej słuchałeś upmixowanych kanałów w przez procesing typu DTS Neural. Procesor dorobił ci cztery górne kanały z tych siedmiu dolnych otrzymanych w postaci PCM 7.1.
 
Aby otrzymać zdekodowane ściezki Atmos czy DTS X po LPCM musiałbyć zdekodować sygnał w źródle i przesłać je dalej w postaci LPCM 11.2. A ja o takiem źródle jeszcze nie słyszałem.
Już jasniej objaśnić Ci tego nie potrafię.
Pozdro


Gdzie ja pisałem o 11.2 ? Nie słyszałeś o konfigu 5.1.2 ???? Jestem zdziwiony :)
To tego nie potrzeba twoich kombinacji.
Ale koniec offtopa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...