Home News Vectra podnosi ceny telewizji kablowej! O tyle podrożeją usługi
Vectra podnosi ceny telewizji kablowej! O tyle podrożeją usługi

Vectra podnosi ceny telewizji kablowej! O tyle podrożeją usługi

1.28K
2

Abonenci sieci Vectra otrzymują maile z informacją o podwyżce opłat. Zmiany motywowane są wysoką inflacją. Teraz trzeba będzie płacić więcej za telewizję i Internet. O ile? W tle jest sprawa z niesprawiedliwą zdaniem UOKiK klauzulą, którą wcześniej wprowadził operator.

Telewizja kablowaVectra podwyższa ceny z powodu inflacji! Nowy cennik

To nie jest dobry czas dla osób posiadających abonamenty usług elektronicznych. W ostatnich tygodniach i miesiącach swoje cenniki zaktualizował szereg obecnych na polskim rynku operatorów, w tym między innymi CANAL+. Teraz informacje o waloryzacji opłat związanej z inflacją dostają klienci sieci Vectra. O ile więcej będą musieli płacić? Sieci przekazuje, że podwyżka będzie zrównana ze wskaźnikiem inflacji odnotowanym w całym 2022 roku. Ten wyniósł – wedle informacji opublikowanych przez GUS – 14,4%. Ceny usług wzrosną zatem o taką wartość od 1 marca 2023 roku.

Kogo dokładnie dotyczyć będzie podwyżka? Niestety – prawdopodobnie wszystkich klientów. Operator informuje, że odpowiednie zapisy pozwalające na dokonanie waloryzacji znajdują się w zawieranych umowach. Niezależnie więc, czy dopiero będziemy abonentami Vectra, czy zamierzamy przedłużyć umowę, czy też nawet posiadamy już aktywny kontrakt – i tak nie unikniemy wyższych cen za usługi.

W tle waloryzacji majaczy aktualna wciąż sprawa kontrowersyjnej klauzuli, którą Vectra wprowadziła kilka lat temu. Na jej mocy operator swobodnie manipulował cenami, zmuszając klientów do uiszczania wyższych opłat lub rezygnacji z usług. Sprawą zajął się UOKiK i nałożył na operatora surową karę w wysokości przeszło 22 milionów złotych. Praktyki te zostały bowiem uznane za bezprawne. Operator zamierza odwołać się od tej decyzji i dochodzić swoich racji w sądzie.

telewizja kablowa vectra kara uokik awaria

Czy tym razem operator działa zgodnie z prawem? Jak zapewniają jego przedstawiciele, tak właśnie jest. Powołują się na treści zawieranych umów oraz orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Nawet jeżeli klient nie zgodzi się na podwyżkę, to nie będzie mógł rozwiązać z tego powodu swojej umowy. Sieć poinformowała, że nie pozwalają na to wiążące zapisy.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/podwyzka-vectra-multimedia-polska-jak-rozwiazac-umowe


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(1283)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Olo
Olo
1 rok temu

Cos mi się wydaje, że niedługo ich ktoś przejmie, bo po karach bedą niewypłacalni.

No fajnie.
No fajnie.
1 rok temu

To sie doigrali. Uokik i będą mieli kolejne 20 baniek do zapłaty. Brawo. Samozaoranie. Umowa zawarta w listopadzie i nie wiedzieli o cenach? Nie mowiac o pseudo promocjach za telefon komorkowy za 14.99 teraz wychodzi 17zł i 15 groszy. Współczuję ludziom ktorzy płacą 150zł za ich uslugi a teraz będzie jedyne 164.49. Jaka fajna cena. Mysle ze skończy się to niezłymi pozwami i dobrymi argumentami z naszej strony i zaden sąd ich nie obroni. Ja rozumiem jakby inflacja rosła ale teraz? Maleje od 2 miesiecy. Wiec powinnismy placic mniej o procent tej inflacji czyli chyba jakies 1.5% nizszy abonamnet powinien… Czytaj więcej »

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x