Home News Vectra ma zwrócić klientom pieniądze! Operator TV kablowej dostał… 22 miliony zł kary!
Vectra ma zwrócić klientom pieniądze! Operator TV kablowej dostał… 22 miliony zł kary!

Vectra ma zwrócić klientom pieniądze! Operator TV kablowej dostał… 22 miliony zł kary!

525
1

Operator telewizji kablowej Vectra został bardzo surowo ukarany za niesprawiedliwe traktowanie swoich klientów. Prezes UOKiK zadecydował o nałożeniu grzywny w wysokości aż 22 milionów złotych! Zgodnie z wydaną decyzją, Vectra ma zwrócić poszkodowanym klientom pieniądze. Za co?

Telewizja kablowa: Vectra surowo ukarana przez UOKiK! Pieniądze mają wrócić do klientów

Pod koniec 2021 roku gruchnęły wieści, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił Vectrze zarzuty związane z umowami zawieranymi z klientami. Chodziło o wdrożoną w życie przez operatora klauzulę, która pozwalała na modyfikowanie cen w nowych i obowiązujących już dokumentach. Na jej podstawie Vectra mogła w dowolnym momencie dokonać korekty warunków umowy, działając na niekorzyść klienta. W pewnym momencie klienci zostali zmuszeni do płacenia abonamentu wyższego o 5 złotych, dostając przy tym możliwość rezygnacji z usług. To zostało uznane za UOKiK za nieuczciwe działanie, a urząd ostatecznie zadecydował o ukaraniu operatora.

Prezes UOKIK zadecydował o nałożeniu na Vectrę kary w wysokości 22,23 mln złotych za jednostronne zmiany umów umożliwiające podnoszenie cen usług telewizyjnych i internetowych. Co więcej, zarządzono zwrot poszkodowanym klientom różnicy pomiędzy wcześniejszymi a podwyższonymi stawkami.

UOKiK bierze na cel telewizje Polsat i Discovery. Padły oskarżenia o monopol rynkowy. O co chodzi?
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny

Z decyzją UOKiK zdecydowanie nie zgadza się sam operator, twierdząc, że wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem. W oświadczeniu Vectry można było przeczytać: “W działaniach z 2019 i 2020 roku, mających na celu wprowadzenie do części umów zapisów tzw. klauzuli modyfikacyjnej, zabezpieczyliśmy w odpowiedni sposób interesy klientów tj. wszystkie osoby, których zmiany te dotyczyły, otrzymały od nas korespondencję, w której w jasny sposób wyjaśnialiśmy przyczyny ich wdrożenia”.

Operator zapowiedział, że nie przyjmuje nałożonej kary i zamierza dochodzić swoich racji przed kolejnymi instancjami. Finał sprawy jest zatem zapewne bardzo odległy. Czy klienci odzyskają swoje pieniądze? Tego nie można być pewnym.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/22-mln-kara-vectra-za-bezprawne-podwyzki-oplat-abonamentowych-jak-odzyskac-pieniadze-gdzie-zlozyc-wniosek


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(525)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

PGNiG od dłuższego czasu uprawia dokładnie takie same praktyki, a jakoś nic bie słyszałem o nałożonych na PGNiG karach…

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x