Home News 2 nowe kanały od dziś za darmo w telewizji naziemnej! Ale niespodzianka – gdzie je oglądać?
2 nowe kanały od dziś za darmo w telewizji naziemnej! Ale niespodzianka – gdzie je oglądać?

2 nowe kanały od dziś za darmo w telewizji naziemnej! Ale niespodzianka – gdzie je oglądać?

2.67K
1

Naziemna telewizja cyfrowa – niespodziewanie na eksperymentalnym multipleksie MUX-6 pojawiły się dwa nowe kanały! Włączyła je Telewizja Polska. Można tam teraz odbierać i oglądać za darmo Alfa TVP i Belsat TV. Co to za kanały?

Telewizja naziemna – 2 nowe kanały na MUX-6! Gdzie i jak odbierać Alfa TVP i Belsat TV?

MUX-6 to nowy multipleks, który z początkiem lutego przejdzie na 10 lat w zarządzanie Telewizji Polskiej. Nadają tam wyłącznie kanały TVP, które dołączają z innych multipleksów. Teraz włączono tam zupełną nowość – Alfa TVP – oraz zagraniczny, niezależny i finansowany przez TVP oraz polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Belsat TV. Łącznie więc na MUX-6, który dociera w standardzie DVB-T2 do 90% odbiorców populacji naszego państwa, można teraz odbierać i oglądać następujące stacje:

  • TVP Nauka, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP World, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Kultura, Alfa TVP i Belsat TV

Telewizja polska TVP logo

Alfa TVP wystartował 20 grudnia 2022 i od dziś jest dostępny na kanale 28 – to pierwszy polski program telewizyjny skierowany do nastolatków. Na jego antenie prezentowane są audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta będzie poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne.

Belsat TV wystartował w 2007 roku jako wspólny projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program działa jako kanał zagraniczny, to jedyna niezależna od władz stacja telewizyjna na Białorusi. Zadaniem kanału jest zapewnienie widzom dostępu do informacji, rzetelnej wiedzy o historii ich kraju, pełnego obrazu sytuacji w otoczeniu międzynarodowym Białorusi oraz atrakcyjnej oferty kulturalnej i filmowej w języku białoruskim i rosyjskim. Programy są tworzone w Polsce oraz w krajach postsowieckich. Belsat TV jest dostępny na MUX-6 na kanale 36.

telewizja naziemna nowe kanały za darmo dvb-t2 mux-6-tvp alfa jak odbierać oglądać

Źródło: Telewizja Polska


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(2670)

2 1 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Szymon
Szymon
1 rok temu

Noo i pięknie – lista kanałów NTC ciągle się rozszerza… a i tak nie ma co oglądać!

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x