Home Testy Telewizory LCD Philips Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight
Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight

Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight

30.33K
1

Dźwięk w PUS7504

Gdy postawimy obok siebie serię Performance oraz opisywanego PUS7504, pierwsze co rzuci się w oczy to elementy budowy wskazujące na dużo lepszy dźwięk, który będzie wydobywać się z samego telewizora bez udziału zewnętrznego soundbara czy subwoofera. Zmiany, które widać gołym okiem to pojawienie się na tylne ścianie, sporego głośnika niskotonowego o mocy 12,5 W.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Philips Performance (lewo) oraz PUS7504 (prawo)

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Drugi element widoczny od razu to inny rodzaj podstawy, który wygląda jak mini soundbar osadzony bezpośrednio pod ekranem. Jego wnętrze kryje dwa głośniki średnich tonów 6,25 W. Łącznie mamy do dyspozycji 25 W mocy wyjściowej (RMS). Belka głośnika jest na stałe przymocowana do ekranu więc będzie nam mogła posłużyć także wtedy gdy zechcemy powiesić telewizor na ścianie. Doskonałe rozwiązanie powodujące, że lepszy dźwięk będzie dostępny dla użytkownika bez względu na usytuowanie telewizora.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Uwagę zwraca także staranne wykonanie podstawy, która bardzo ładnie komponuje się z ekranem telewizora. Jest solidnie skręcona oraz wygląda bardzo elegancko. Taki telewizor aż chce się postawić w nowoczesnym salonie.


Advertisement

test Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Jak gra PUS7504? Miałem okazję postawić obok siebie dwa telewizory o których wspominałem we wstępie. Czyli Philips Performance z klasycznym nagłośnieniem oraz PUS7504 z wbudowaną belką głośnikową oraz głośnikiem niskotonowym. Po włączeniu muzyki np. z USB (Flac) lub z YouTube różnica jest odczuwalna natychmiast. Telewizor gra zdecydowanie bardziej przestrzennie i czyściej a dzięki głośnikowi niskotonowemu da się odczuć niskie tony. Belka ma także wpływ na jakość ścieżek dialogowych z filmów czy seriali, które dochodzą z centralnej części ekranu. Nie będę tutaj czarował, że jakość dźwięku jest na poziomie rozwiązań Bowers & Wilkins z wyższych modeli Philipsa ale bardziej chcę się skupić na niewielkiej dopłacie do modelu Performance a tym co zyskujemy w sferze dźwięku. A zysk jest spory i za te pieniądze ciężko będzie kupić cokolwiek zewnętrznego a jeżeli już coś znajdziemy to tutaj mamy wszystko zintegrowane z telewizorem. Zyskuje więc także sam wygląd telewizora i wygoda użytkowania.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Philips Performance (lewo) oraz PUS7504 (prawo)

(30326)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
4 Komentuj autorów
DanielKamilMariuszkjubus Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kjubus
Gość
kjubus

Ciekawy telewizor. Dlaczego nie ma wynikow testow dot. jasnosci ekranu i HDR?

Mariusz
Gość
Mariusz

“Wersja 50″ to IPS a 55″ to VA”
A nie odwrotnie?
https://www.displayspecifications.com/en/model/727e193d

Kamil
Gość
Kamil

Hdr? Ile nitow?

Daniel
Gość
Daniel

jaki jest dokkadnie input lag?… to ze jest niski nie znaczy ze w szybkie fpsy typu call of duty bedzie wystarczajaco niski…