Home Testy Telewizory LCD Philips Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight
Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight

Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight

46.47K
7

Dźwięk w PUS7504

Gdy postawimy obok siebie serię Performance oraz opisywanego PUS7504, pierwsze co rzuci się w oczy to elementy budowy wskazujące na dużo lepszy dźwięk, który będzie wydobywać się z samego telewizora bez udziału zewnętrznego soundbara czy subwoofera. Zmiany, które widać gołym okiem to pojawienie się na tylne ścianie, sporego głośnika niskotonowego o mocy 12,5 W.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Philips Performance (lewo) oraz PUS7504 (prawo)

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Drugi element widoczny od razu to inny rodzaj podstawy, który wygląda jak mini soundbar osadzony bezpośrednio pod ekranem. Jego wnętrze kryje dwa głośniki średnich tonów 6,25 W. Łącznie mamy do dyspozycji 25 W mocy wyjściowej (RMS). Belka głośnika jest na stałe przymocowana do ekranu więc będzie nam mogła posłużyć także wtedy gdy zechcemy powiesić telewizor na ścianie. Doskonałe rozwiązanie powodujące, że lepszy dźwięk będzie dostępny dla użytkownika bez względu na usytuowanie telewizora.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Uwagę zwraca także staranne wykonanie podstawy, która bardzo ładnie komponuje się z ekranem telewizora. Jest solidnie skręcona oraz wygląda bardzo elegancko. Taki telewizor aż chce się postawić w nowoczesnym salonie.


Advertisement

test Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Jak gra PUS7504? Miałem okazję postawić obok siebie dwa telewizory o których wspominałem we wstępie. Czyli Philips Performance z klasycznym nagłośnieniem oraz PUS7504 z wbudowaną belką głośnikową oraz głośnikiem niskotonowym. Po włączeniu muzyki np. z USB (Flac) lub z YouTube różnica jest odczuwalna natychmiast. Telewizor gra zdecydowanie bardziej przestrzennie i czyściej a dzięki głośnikowi niskotonowemu da się odczuć niskie tony. Belka ma także wpływ na jakość ścieżek dialogowych z filmów czy seriali, które dochodzą z centralnej części ekranu. Nie będę tutaj czarował, że jakość dźwięku jest na poziomie rozwiązań Bowers & Wilkins z wyższych modeli Philipsa ale bardziej chcę się skupić na niewielkiej dopłacie do modelu Performance a tym co zyskujemy w sferze dźwięku. A zysk jest spory i za te pieniądze ciężko będzie kupić cokolwiek zewnętrznego a jeżeli już coś znajdziemy to tutaj mamy wszystko zintegrowane z telewizorem. Zyskuje więc także sam wygląd telewizora i wygoda użytkowania.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Philips Performance (lewo) oraz PUS7504 (prawo)

(46467)

5 1 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciek
Maciek
3 lat temu

Czy ten telewizor da się zamontować na ścianie nie uszkadzając głośnika ani nie psując jakości dźwięku?

hubert
hubert
3 lat temu

Czy macie jakieś informacje odnośnie nowej serii Performance? Podobno na zachodzie już można kupić niektóre telewizory.

Daniel
Daniel
4 lat temu

jaki jest dokkadnie input lag?… to ze jest niski nie znaczy ze w szybkie fpsy typu call of duty bedzie wystarczajaco niski…

Kamil
Kamil
4 lat temu

Hdr? Ile nitow?

Mariusz
Mariusz
4 lat temu

“Wersja 50″ to IPS a 55″ to VA”
A nie odwrotnie?
https://www.displayspecifications.com/en/model/727e193d

kjubus
kjubus
4 lat temu

Ciekawy telewizor. Dlaczego nie ma wynikow testow dot. jasnosci ekranu i HDR?

7
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x