Home Testy Telewizory LCD Philips Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight
Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight

Testujemy Philips PUS7504: doskonały dźwięk i Ambilight

30.32K
1

Do naszej redakcji trafił właśnie kolejny model telewizora LCD od firmy Philips przeznaczony na 2019 rok. Philips PUS7504 to niedrogi telewizor w ofercie firmy, który charakteryzuje się podwyższonym standardem dźwięku względem innych telewizorów z tej półki cenowej oraz unikalnym systemem barwnego podświetlenia Ambilight.

Starszy brat Philipsa Performance?

Telewizor Philips PUS7504 to starszy brat najbardziej popularnego i dostępnego w tym roku Philipsa z serii Performance czyli PUS7304 / PUS7334, którego opisywaliśmy nie tak dawno na portalu. Firma określa serię performance jako “telewizor dla każdego”. Pod względem obrazu, PUS7504 prezentuje się bardzo podobnie. Zdaniem Philipsa, jakość obrazu jest złotym środkiem pomiędzy ceną a jakością jaką może zaoferować obecnie telewizor. Trudno się z tym nie zgodzić gdy telewizor w wersji 50 calowej kosztuje między 2600 a 3000 zł. Jakie są główne różnice między serią Performance a PUS7504? Dwie najważniejsze:

 • Dużo lepszej jakości dźwięk z wbudowanych głośników w telewizor
 • Inny wygląd telewizora

Oprócz tego oferuje doskonale znane wyróżniki takie jak:

 • Unikalny system barwnego podświetlenia Ambilight
 • Procesor obrazu P5
 • System multimedialny Android TV
 • Jednoczesne wsparcie technologii premium HDR: Dolby Vision oraz HDR10+
 • Niski Input lag dla graczy konsolowych oraz PC

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Różnica w cenie między obiema seriami nie jest duża bo wynosi od 100 do 400 zł w zależności od sklepu, które obecnie oferują tak zróżnicowane promocje cenowe. Jeżeli więc zależy nam na lepszym dźwięku bez udziału zewnętrznych urządzeń to może to być atrakcyjna oferta, warta rozważenia. Przyjrzyjmy się dokładniej jak zbudowany został system dźwiękowy w nowym modelu Philipsa.

AdvertisementDźwięk w PUS7504

Gdy postawimy obok siebie serię Performance oraz opisywanego PUS7504, pierwsze co rzuci się w oczy to elementy budowy wskazujące na dużo lepszy dźwięk, który będzie wydobywać się z samego telewizora bez udziału zewnętrznego soundbara czy subwoofera. Zmiany, które widać gołym okiem to pojawienie się na tylne ścianie, sporego głośnika niskotonowego o mocy 12,5 W.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Philips Performance (lewo) oraz PUS7504 (prawo)

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Drugi element widoczny od razu to inny rodzaj podstawy, który wygląda jak mini soundbar osadzony bezpośrednio pod ekranem. Jego wnętrze kryje dwa głośniki średnich tonów 6,25 W. Łącznie mamy do dyspozycji 25 W mocy wyjściowej (RMS). Belka głośnika jest na stałe przymocowana do ekranu więc będzie nam mogła posłużyć także wtedy gdy zechcemy powiesić telewizor na ścianie. Doskonałe rozwiązanie powodujące, że lepszy dźwięk będzie dostępny dla użytkownika bez względu na usytuowanie telewizora.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Uwagę zwraca także staranne wykonanie podstawy, która bardzo ładnie komponuje się z ekranem telewizora. Jest solidnie skręcona oraz wygląda bardzo elegancko. Taki telewizor aż chce się postawić w nowoczesnym salonie.


Advertisement

test Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Jak gra PUS7504? Miałem okazję postawić obok siebie dwa telewizory o których wspominałem we wstępie. Czyli Philips Performance z klasycznym nagłośnieniem oraz PUS7504 z wbudowaną belką głośnikową oraz głośnikiem niskotonowym. Po włączeniu muzyki np. z USB (Flac) lub z YouTube różnica jest odczuwalna natychmiast. Telewizor gra zdecydowanie bardziej przestrzennie i czyściej a dzięki głośnikowi niskotonowemu da się odczuć niskie tony. Belka ma także wpływ na jakość ścieżek dialogowych z filmów czy seriali, które dochodzą z centralnej części ekranu. Nie będę tutaj czarował, że jakość dźwięku jest na poziomie rozwiązań Bowers & Wilkins z wyższych modeli Philipsa ale bardziej chcę się skupić na niewielkiej dopłacie do modelu Performance a tym co zyskujemy w sferze dźwięku. A zysk jest spory i za te pieniądze ciężko będzie kupić cokolwiek zewnętrznego a jeżeli już coś znajdziemy to tutaj mamy wszystko zintegrowane z telewizorem. Zyskuje więc także sam wygląd telewizora i wygoda użytkowania.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Philips Performance (lewo) oraz PUS7504 (prawo)


System Ambilight

Pierwsze co wita każdego nowego użytkownika po włączeniu telewizora to potrójny system barwnego podświetlenia obrazu czyli Ambilight. Jest to unikalna cecha z której słynie marka. System można skonfigurować na wiele różnych sposobów zarówno pod oglądanie telewizji jak również słuchania muzyki. Wiele osób decyduje się na telewizory tego producenta głównie ze względu na fakt posiadania ambilight. Wcale mnie to nie dziwi gdyż sam prywatnie posiadam jeden z telewizorów z taką opcją i w grach sprawdza się to niesamowicie. Dokładnie to przekonało mnie aby używać Philipsa właśnie do tego typu rozrywki.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Forza Horizon 4 w 4K (Xbox One X)

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Aktualnie wraz z rozwojem przede wszystkim diod led możemy oglądać spektakularne efekty świetlne na tle ściany przed którą stoi lub na której jest zawieszony telewizor. Model PUS7504 wyposażony został w 3-stronny system Ambilight. To oznacza, że z lewej, prawej i na górze telewizora znajdziemy rząd diod LED, który możemy zauważyć na zdjęciach. W najnowszych modelach są one wręcz odsłonięte dzięki czemu ich kolor i intensywność jest dużo większa niż kiedyś za plastikową osłoną.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk


Advertisement

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Menu systemu ambilight jest niezwykle rozbudowane. Barwne światła led mogą śledzić wideo, audio, świecić przy wyłączonym obrazie w formie ozdoby pokoju czy nawet…wyświetlać flagę kraju podczas meczu sportowego! Kombinacji jest ogromna ilość a przykłady możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

test Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwięktest Philips PUS7504 ambilight dźwiękTelewizory Philips Performance to oczywiście ekrany ze wsparciem Ultra HD. Zobaczymy więc na nich materiały w rozdzielczości 4K wraz z HDR. Nie napiszę na ten moment jak jest ze wsparciem szerokiej palety barw w każdej z przekątnych gdyż dopiero to ustalamy. Nad wszystkim czuwa najnowsza rewizja znanego już procesora obrazu P5, który w tym roku przeszedł kolejne odświeżenie.test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Ambilight a czerń

Co ciekawe daje on wiele także pod względem postrzegania czerni. Światło padające za telewizor znakomicie poprawia wrażenie głębi czerni. Umieszczanie diod lub lampki za telewizorem jest typowym zabiegiem podnoszącym jakość i komfort oglądania, każdemu je polecam. To ważne szczególnie w przypadku matrycy IPS.

73.jpgTelewizor dla fanów filmów

Linia telewizorów PUS7504 posiada wsparcie dla technologii 4K Ultra HD. Zobaczymy więc na nich materiały w rozdzielczości 4K wraz z HDR. Nad wszystkim czuwa najnowsza rewizja znanego już procesora obrazu P5, który w tym roku przeszedł kolejne odświeżenie.

Telewizory Philips Performance to oczywiście ekrany ze wsparciem Ultra HD. Zobaczymy więc na nich materiały w rozdzielczości 4K wraz z HDR. Nie napiszę na ten moment jak jest ze wsparciem szerokiej palety barw w każdej z przekątnych gdyż dopiero to ustalamy. Nad wszystkim czuwa najnowsza rewizja znanego już procesora obrazu P5, który w tym roku przeszedł kolejne odświeżenie.

Procesor Philips P5 odpowiada za pięć podstawowych aspektów jakości obrazu Philips:

 • obraz z dowolnego źródła
 • ostrość
 • realistyczne spektrum kolorów
 • kontrast
 • płynność ruchu (max 60Hz)

Więcej informacji na temat najnowszego procesora znajdziecie w dedykowanym artykule, który przygotowałem dla Was pod koniec kwietnia tutaj.

Procesor obrazu P5 Philips 2019_7

Model dostępny jest w dwóch calarzach: 50 oraz 55 cali. Podobnie jak w modelu performance także i tutaj możemy wybrać jaki typ matrycy chcemy posiadać. Wersja 50″ to VA a 55″ to IPS. Jaki ma to wpływ na obraz? Oczywiście IPS to dużo lepsze kąty widzenia ale słabszy kontrast i czerń natomiast w przypadku matrycy VA odwrotnie: słabe kąty widzenia ale dużo lepsza czerń. Telewizory Philipsa jak już pisałem w rozdziale o ambilight pozwalają pokazać lepszą czerń na IPS właśnie dzięki temu, że diody podświetlają ekran od tyłu.

73.jpg


ZOBACZ TAKŻE:IPS czy VA ? Czym się różnią? Dwa typy matryc LCD, jak wybrać odpowiednią dla siebie?Advertisement
Jedną z kluczowych informacji, która wypłynęła już w styczniu była wiadomość o wsparciu obu formatów premium HDR dostępnych na rynku. Philips jest pierwszą firmą, która w klasie średniej zastosowała obsługę zarówno Dolby Vision jak również HDR10+. To doskonała wiadomość dla tych, którzy oglądają filmy na Ultra HD Blu-ray lub z serwisów wideo takich jak Netflix. Nie muszą się bowiem zastanawiać czy każdy film zobaczą z maksymalną jakością, którą może wykrzesać z siebie ten telewizor. A seria Philips Performance jest koronnym przykładem na to, że filmy wyglądają sporo lepiej właśnie gdy zobaczymy je w formatach premium względem zwykłego HDR10 gdyż telewizor w tej cenie nigdy nie posiadają zbyt wysokich wartości HDR. Ale z pomocą przychodzą tutaj oba formaty premium, które wyciągają z materiałów wideo dużo więcej niż by się mogło wydawać. To właśnie w telewizorach ze średniej półki dają one najwięcej dla obrazu, który widzimy na ekranie telewizora.

Procesor obrazu P5 Philips 2019_4

Mieliśmy już możliwość włączyć filmy zarówno z obsługą Dolby Vision jak i HDR10+ i bez problemu były odtwarzane.

Test Philips Performance PUS7334 PUS7304 The OneTest Philips Performance PUS7334 PUS7304 The OneTest Philips Performance PUS7334 PUS7304 The One

Wszystkie testy sygnału 4K Ultra HD w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0Multimedia z Android TV

Telewizory PUS7504 fabrycznie wyposażone są w wersję Android TV Pie. System jest stale aktualizowany a w tym roku  steruje się nim jeszcze wygodniej. Zastosowanie androida daje ogromne możliwości pod względem dostępnych funkcji. Część z nich możemy poszerzać instalując dodatkowe aplikacje ze sklepu google.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Jeżeli chodzi o dostępność aplikacji streamingowych na Androidzie 9.0 to jest ona już w zasadzie kompletna. Wszystkie najważniejsze aplikacje z punktu widzenia polskiego odbiorcy są dostępne.Możecie je zobaczyć na poniższym zdjęciu z głównego menu:

Telewizory Philips Performance to oczywiście ekrany ze wsparciem Ultra HD. Zobaczymy więc na nich materiały w rozdzielczości 4K wraz z HDR. Nie napiszę na ten moment jak jest ze wsparciem szerokiej palety barw w każdej z przekątnych gdyż dopiero to ustalamy. Nad wszystkim czuwa najnowsza rewizja znanego już procesora obrazu P5, który w tym roku przeszedł kolejne odświeżenie.


Advertisement

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

W momencie gdy piszę nasze wrażenia, niestety nie jest jeszcze dostępna jedna z najistotniejszych funkcjonalności w nowym Androidzie, mianowicie Google Asystent w języku polskim. Asystent głosowy od firmy Google jest inteligentnym programem, który potrafi wykonywać złożone polecenia wymawiane do telewizora w języku naturalnym. Dlatego też bardzo istotny jest wbudowany w pilot mikrofon do którego możemy mówić. Wszystko wskazuje na to, że pod koniec roku asystent w naszym kraju w końcu wystartuje.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Android TV pozwala m.in. też na instalację aplikacji KODI (sklep google play store > Filmy i telewizja), która zapewnia ogromne możliwości multimedialne. Pozwala tworzyć domową bibliotekę filmów i zdjęć, a wraz z dodatkowymi wtyczkami (chociażby kultowa wtyczka “mrknow.pl”) odtwarzać na przykład wideo ze stron takich jak Cda.pl, Polvode.pl, Alekino.tv, Vod.tvpl.pl, Wrzuta.pl czy Filmbox Movie. Tego typu rzeczy są niemożliwe na telewizorach z zamkniętym systemem operacyjnym! Podczas korzystania z tunerów wbudowanych mamy łatwy dostęp do informacji o kanale, a EPG sprzęgnięte jest z interfejsem Android’a. Interfejs jest schludny, funkcjonalny i nie przerywa seansu podczas wywoływania.

Test Philips PUS7334 PUS7304 Klawiatura K830 Logitech
Do telewizora podłączyliśmy najnowszą klawiaturę Logitech K830

 Jak sprawdza się w grach?

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Telewizory ze średniej półki są najczęściej na celowniku graczy. Liczy się więc tutaj niska wartość input lag oraz przynajmniej obsługa rozdzielczości 4K jak również HDR. Jak wyglądają wyniki po pomiarach?

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 1080p Lag przy konsolach obecnej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo WiiU) pracujących w rozdzielczości Full HD “Gra” 18 ms
[GRY] 1080p + HDR Lag przy konsoli PlayStation 4, pracującej w rozdzielczości 1080p z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 18 ms
[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) “Gra” 18 ms
[GRY] 4K Lag przy odświeżonych wersjach konsol obecnej generacji (Xbox One S, PlayStation 4 Pro) pracujących w 4K bez HDR “Gra” 18 ms
[GRY] 4K + HDR Lag przy odświeżonych wersjach konsol obecnej generacji (Xbox One S, PlayStation 4 Pro) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 18 ms
[FILM] 4K / 1080p + upłynniacz Lag w natywnej rozdzielczości, przy działającym upłynniaczu z interpolacją klatek “Kino” 102 ms

W tym roku udało się zejść z lagiem do bardzo niskich wartości zarówno przy sygnale Full HD ale co najważniejsze przy 4K z HDR. Gracze mogą więc spokojnie atakować najnowszego Philips PUS7504 gdyż sprawdzi się on tutaj bardzo dobrze. Telewizor automatycznie wykrywa też podłączenie konsoli i prosi o dokonanie stosownych ustawień gdy sprzęt jest zgodny z 4K Ultra HD. W przypadku PUS7504 cieszy ogromnie wbudowany ambilight oraz lepsza jakość dźwięku. Jest to bardzo fajny telewizor na początek przygody z konsolami.

Test Philips Performance PUS7334 PUS7304 The One

Advertisement

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Forza Horizon 4 w 4K (Xbox One X)

Wszystkie testy sygnału 4K Ultra HD w grach przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0Podsumowanie

Philips PUS7504 wygląda na udaną konstrukcję, która w swoim przedziale cenowym jest godnym polecenia telewizorem. Spośród konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim barwnym systemem Ambilight oraz bardzo dobrą jakością dźwięku. Pod względem jakości obrazu czy dostępnych multimediów, telewizor sprawia wrażenie dokładnie takiego jakiego potrzebuje przeciętny kupujący i oglądający telewizję w domu. Można by napisać, że posiada nawet za dużo funkcji więc tym bardziej wiele osób się nim zainteresuje. Np. fani oglądania filmów czy gracze dla których ten telewizor wydaje się doskonałą propozycją w swojej klasie cenowej. Modele 50 i 55 calowe dostępne są w cenie odpowiednio 2799 zł (promocja komputronik) oraz 3699 zł (stan cen na 31.08.2019).

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk


Advertisement


ZOBACZ TAKŻE: Trzecia generacja procesora P5 w telewizorach Philips OLED 2019


(30324)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
4 Komentuj autorów
DanielKamilMariuszkjubus Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kjubus
Gość
kjubus

Ciekawy telewizor. Dlaczego nie ma wynikow testow dot. jasnosci ekranu i HDR?

Mariusz
Gość
Mariusz

“Wersja 50″ to IPS a 55″ to VA”
A nie odwrotnie?
https://www.displayspecifications.com/en/model/727e193d

Kamil
Gość
Kamil

Hdr? Ile nitow?

Daniel
Gość
Daniel

jaki jest dokkadnie input lag?… to ze jest niski nie znaczy ze w szybkie fpsy typu call of duty bedzie wystarczajaco niski…