Home Testy Kino domowe Technics SL-1500C | TEST | Domowa wersja legendarnego gramofonu
Technics SL-1500C | TEST | Domowa wersja legendarnego gramofonu

Technics SL-1500C | TEST | Domowa wersja legendarnego gramofonu

7.85K
0

Technics powraca na rynek po spektakularnym odrodzeniu marki w 2014 roku jako wzór dla urządzeń o wysokiej jakości dźwięku. Firma wprowadzając kolejne udane modele ugruntowuje swoją pozycję na rynku i osiąga sukces bazujący nie tylko na nostalgii użytkowników posiadających ich sprzęt sprzed wielu lat. Zapraszam do testu najnowszego systemu gramofonowego klasy premium Technics SL-1500C.

Słowem wstępu

Technics SL-1500C test gramofon

Kluczową rolę w odrodzeniu marki, odgrywają nowo opracowane gramofony Technics z napędem bezpośrednim autorskiego rozwiązania Technics . Zainteresowanie konsumentów gramofonami jest wciąż nieprzerwanie wysokie. Pomimo atrakcyjnej oferty muzyki w streamingu gramofony urzekają młodych ludzi i nie jest to tylko sezonowa moda. Fani winylu doceniają prosty analogowy dźwięk, nieskażony cyfrowym przetwarzaniem. Wzorem w ofercie Technics jest referencyjny SL-1000R, wprowadzony w 2018 roku, który pokazał co producent może dostarczyć w analogowej technice.

Technics SL-1500C test gramofon

Idea ta kontynuowana jest w testowanym SL-1500C, który pochodzi z innej półki cenowej. Jest to mniej skomplikowana konstrukcja ale wciąż wykorzystująca idee referencyjnej półki, bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim, zaawansowane zarządzanie prędkością, dobrze wytłumiona obudowa i wersja ramienia w kształcie litery S. Gramofon idealnie wpasowuje się do nowego portfolio z pozostałymi modelami SL-1210mk7, SL-1200/1210GR oraz SL-1200G. Posiada on mniejszą ilość funkcji DJ niż wprowadzony równolegle SL-1210MK7 ale w zamian otrzymujemy dodatkową funkcjonalność, która sprawi, że będzie on bardzo przyjazny dla użytkownika. Prawdopodobnie Technics SL-1500C może uszczęśliwić najwięcej ludzi ze wszystkich modeli w ofercie producenta. Wynika to częściowo z jego wyjątkowo wyważonej ceny, ale przede wszystkim z mieszanki doskonałej funkcjonalności i przemyślanego pomysłu. Firma osiągnęła rzadko spotykaną na rynku równowagę między doskonałością projektu, minimalizmem, praktycznością i ceną. Gramofon jest idealny zarówno dla wszystkich początkujących jaki i zaawansowanych miłośników czarnych płyt . Nie ma w nim absolutnie nic do roboty. Posiada zamontowane na stałe niewymienne ramię oraz dołączoną w komplecie specjalnie dobraną wkładkę gramofonową Ortofon 2M Red, która umożliwia prostą i samodzielną wymianę zużytej igły w przyszłości. Jedyne o co musimy zadbać to podczas ustawiania gramofonu należy znaleźć solidną, poziomą powierzchnię, na której jest on pozbawiony wibracji ale dzięki dobrze pochłaniającym drgania gumowym nóżkom nie są one straszne dla gramofonu. Wystarczy solidne podparcie. Klasa Premium SL-1500C jest nowością w ofercie i znakomicie uzupełnia ofertę producenta.

Technics SL-1500C test gramofon

(7847)

0 0 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.

43
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x