Home News Informacje Stało się. Mamy największy kasowy hit roku! Zaskoczeni?
Stało się. Mamy największy kasowy hit roku! Zaskoczeni?

Stało się. Mamy największy kasowy hit roku! Zaskoczeni?

1
0

Mogliśmy się tego spodziewać już po wynikach samych tylko seansów przedpremierowych. No i tego, że jest to naprawdę udana produkcja!

Kadr z filmu kadr z filmu “Toy Story 5”

Toy Story 5 zaliczyło największe otwarcie 2026 roku, zarabiając na dzień dobry aż 160 milionów dolarów w kinach amerykańskich i ponad 312 milionów dolarów na całym świecie!

Jest to tym samym największe globalne otwarcie w całej historii studia Pixar (a doskonale wiecie, jak dobrze sprzedają się ich animacje). Mimo to, na terenie USA w premierowy weekend nadal nieco lepiej poradzili sobie Iniemamocni 2, którym udało się wykręcić oszałamiające 182,7 miliona dolarów. Jakby jednak na to nie patrzeć – kochamy oglądać kontynuacje udanych serii, a Hollywood kocha je nam dostarczać. I to raz za razem… Toy Story 5 w samych tylko kinach IMAX zarobiło prawie 18,5 miliona dolarów. Dla porównania, inna weekendowa nowość – Robin Hood: Koniec legendy od A24 zarobił lokalnie marne 2,6 miliona.

Kadr z filmu kadr z filmu “Toy Story 5”

312 milionów pozwoliło również Toy Story 5 z marszu stać się najszybciej zarabiającą odsłoną w historii legendarnej franczyzy.

To także 3. największe otwarcie w historii czerwcowych premier. Super Mario Galaxy Film – miej się na baczności. Nowa animacja studia Pixar idzie po miliard i nie zawaha się go zdobyć. Ciekawe, jakie rekordy uda jej pobić się w międzyczasie…

Źródło: Variety 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Zobacz więcej:

(1)

0 0 głos
Article Rating
Paweł Maksimczyk Filmoznawca, największy fan "Martwego zła" i "Scotta Pilgrima". Za każdym razem, kiedy pisze o sobie w trzeciej osobie, gdzieś na świecie materializuje się pegaz. Od lat łączy go love-hate relationship z Bradleyem Cooperem. W wolnych chwilach (czyli kiedy akurat nie ogląda filmów)... ogląda seriale, gra w gry i zaczytuje się w komiksach DC. Wielbiciel kina grozy i horroru w każdej formie. Owszem, "Obecność" jest straszna, ale widzieliście kiedyś z bliska borsuka amerykańskiego?
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x