Home News Samsung zapowiada dominację na rynku 8K
Samsung zapowiada dominację na rynku 8K

Samsung zapowiada dominację na rynku 8K

837
11

W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa firmy Samsung w Korei Południowej. Prezes Samsung Display zapowiedział ostrą walkę w segmencie 8K, w której firma chciałaby zapewnić sobie pozycję lidera.

Han Jong-hee z Samsung Display w trakcie briefingu dla mediów wyjawił ambitne plany na 2019 rok. Zapowiedział, że ponad połowa sprzedanych telewizorów z segmentu „premium” z 8K będzie pochodziła od Samsunga. Prezes Samsung Display przewiduje jednak bardzo silną konkurencję, a rywalizacja na polu 8K ma jego zdaniem zacząć się w najlepsze w 2020 roku – konkurencji upatruje w LG, Sony oraz różnych firmach pochodzących z Chin. Samsung planuje utrzymać pozycję lidera na koreańskim rynku, którą w zeszłym roku odebrało swoim konkurentom z LG. Ponadto Jong-hee spodziewa się bardziej dynamicznego wzrostu rynku 8K w porównaniu do 4K.

8K

Samsung poszerzył wybór rozmiarów TV (poza 65-, 75- i 82-calowymi modelami) prezentując 98-calowe 8K QLED. Ponadto koreański gigant planuje wprowadzić odbiorniki 8K w 60 dodatkowych krajach w tym roku. W tym tygodniu mają się odbyć pierwsze wydarzenia Samsung Forum, gdzie korporacja zapowie kolejne modele telewizorów 8K, prawdopodobnie potwierdzając cenę 98-calowych wersji, a być może zapowie również produkty o innych calażach.

LG i Samsung konkurują ze sobą najbardziej w segmencie telewizorów o dużym formacie, tj. 65 i więcej cali. Dodatkowo Samsung ma przewagę nad LG w postaci technologii MicroLED, w której jest pionierem i chce rozwijać w najbliższych latach. LG natomiast po rozszerzeniu infrastruktury, obiecuje zwiększenie nakładów produkcyjnych OLED.

Źródło: Korea Herald

(837)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(11)

 1. 16 godzin temu, raf7705 napisał:

  planecie orix 8.

  Pierwsze słyszę o takiej planecie. W jakim gwiazdozbiorze leży? ?

   

 2. 8k w domowych warunkach nieosiągalne. Dla zwykłego śmiertlenika nie ma wizualnej różnicy między 4k i 8k na 65 calach :)

 3. Pierwsze słyszę o takiej planecie. W jakim gwiazdozbiorze leży? 
   
  Tam gdzie "segment 8k"
  Daleko.
 4. 21 godzin temu, Waldo94 napisał:

  8k w domowych warunkach nieosiągalne. Dla zwykłego śmiertlenika nie ma wizualnej różnicy między 4k i 8k na 65 calach :)

  sprzedają też 82 i 98 cali  :)

  tylko szkoda że w 8K to przez najbliższe lata chyba nic się nie uświadczy do oglądania

 5. 1 godzinę temu, klaus71 napisał:

  sprzedają też 82 i 98 cali  :)

  Tylko jaki jest % społeczeństwa który ma w domu warunki na tak duży ekran ?

 6. kawałek ściany szerokiej na 2m to prawie każdy chyba znajdzie - tylko kasa jest problemem

 7. Dnia 13.02.2019 o 18:58, klaus71 napisał:

  kawałek ściany szerokiej na 2m to prawie każdy chyba znajdzie

  To zbyt teoretyczne myślenie.

 8. Jak zwykle wszędzie tam gdzie Samsung nie ma czym się wyróżnić zaczyna wciskanie kitu i uruchamia agresywny marketing ?

  Ta firma ma tylko dwie dobre rzeczy: telefony i właśnie marketing.

 9. Samsung wychodzi z telefonow.

 10. Chyba tylko marketing