Home News Ridley Scott stworzył epickie science fiction… w reklamie koniaku
Ridley Scott stworzył epickie science fiction… w reklamie koniaku

Ridley Scott stworzył epickie science fiction… w reklamie koniaku

1.44K
0

Ridley Scott stworzył 4-minutowy krótki film dla firmy Hennessy, największego producenta koniaku. Jest on pełen spektakularnych efektów specjalnych i nawiązań do klasyki gatunku science-fiction. 60-sekundowa wersja reklamy zostanie wyświetlona w trakcie ceremonii rozdania Oscarów.

Ridley Scott, zanim podjął się filmów fabularnych w wieku 40 lat, od dawna zajmował się produkcją reklam, zakładając własne studio. W jednym z wywiadów wyznał, że mógł nigdy nie rozpoczynać kariery reżysera a i tak nie narzekałby nigdy na brak pieniędzy. Do najbardziej znanych spotów zalicza się „1984” dla firmy Apple, czerpiące inspirację z powieści Orwella. Niedawno Scott stworzył reklamę „The Journey” dla Turkish Airlines, w której główną rolę zagrała Sylvia Hoeks znana z Blade Runnera 2049. Była ona transmitowana w trakcie Super Bowl. Tym razem brytyjska legenda kina wyprodukowała inny materiał reklamowy…

Francuska firma Hennessy, która jest największym na świecie producentem koniaku zleciła Scottowi opracowanie reklamy produktu. Efektem tego jest 4-minutowy spot „The Seven Worlds”, który zawiera potężną dawkę efektów specjalnych. Ma on formę swobodnej wizualnie fantazji, która zdaje się nawiązywać subtelnie do Diuny, Prometeusza i wielu innych produkcji sci-fi. Składa się on z siedmiu segmentów, które mają odzwierciedlać siedem nutek smaku koniaku Hennessy – przechodzą one płynnie od jednego do drugiego. Przy realizacji tego krótkiego filmu Scott współpracował z firmą Moving Pictures Company zajmującą się efektami specjalnymi. Reżyser już wcześniej korzystał z ich usług przy realizacji Obcego, Blade Runnera oraz Marsjanina.

The Journey i The Seven Worlds to pierwsze reklamy Ridleya Scotta od 15 lat. Brytyjski filmowiec jest obecnie aktywny także w świecie serialu, które do tej pory raczej produkował a niedługo przyjdzie mu jeden wyreżyserować. Mowa o „Raised by Wolves”. 60-sekundowa wersja tego filmu zostanie także wyświetlona w trakcie 91. gali rozdania Oscarów, która przypada na 24 lutego.

Źródło: cbr.com

 

(1441)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.